Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
γνωμες...

Σελίδα : 1

Msfairy

# 1 στις 15/11/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 1.941
'Aρεσαν+: 0%

γνωμες...

Εχουμε μια συνάδελφο η οποία έχει κυριολεκτικά πρόβλημα στο μυαλό..
Και το θέμα είναι πως ό,τι ζητάει από τον προιστάμενο ακόμα και σε περίοδο αδειών το πετυχαίνει...
πχ τις προάλλες λείπαμε και 2 με άδεια, και ήθελε να πάρει άδεια μια μέρα να πάει στο γιατρό, της την έδωσε, με αποτέλεσμα να "Χωσει" εναν άλλο συνάδελφο...
τώρα παρατήρησα ..πως στο μήνα αυτό της έπεσε 2 φορές να κάνει την βάρδυα αυτή..
οταν λοιπόν του το επεσήμανα.. γύρισε και μου πε πως ναι μεν συμφωνεί να γίνεται πιο δίκαιη κατανομή του προγράμματος, και όλες να κάνουμε εκ περιτροπής τις βάρδιες..
που σημειωτέον το θέμα είναι πως υπαρχει εντολη αυτή η "ξινή" να καλύπτει τον απογευματινό...
και πάει τώρα ευγενικά να μας χώσει και μας...

τα νεύρα μου..

πως θα μπορούσαμε να χειριστούμε την κατάσταση ωστε να μαστε καλυμένες?
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

Angela_

# 2 στις 15/11/2007
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580

Παράθεση:
Originally posted by Msfairy
Εχουμε μια συνάδελφο η οποία έχει κυριολεκτικά πρόβλημα στο μυαλό..
Και το θέμα είναι πως ό,τι ζητάει από τον προιστάμενο ακόμα και σε περίοδο αδειών το πετυχαίνει...

Έτσι όπως το περιγράφεις δε βλέπω κανένα πρόβλημα στο μυαλό, αντιθέτως μάλιστα, μπορεί να την έχετε για χαζή αλλά δες τι σας κάνει... ότι γουστάρει.

Γιατί δεν της μιλάτε να της πείτε ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό, να δείτε τι θα σας απαντήσει.

Κι όταν λες να είστε καλυμμένες τι εννοείς?

Μυρτώ

# 3 στις 15/11/2007
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Εμένα , η ανοχή του προιστάμενου μου φαίνεται περίεργη...

Μήπως παίζει κάτι; Γιατί αν παίζει , δεν πρόκειται ποτέ να βρείτε το δίκαιο σας...

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

rc-31

# 4 στις 15/11/2007
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ

Μήπως παίζει κάτι; Γιατί αν παίζει , δεν πρόκειται ποτέ να βρείτε το δίκαιο σας...

και εγω αυτο αμεσως σκευτικα
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

Msfairy

# 5 στις 15/11/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Αυτό ακριβώς που λες Μυρτώ μου...
Και μου φαίνεται πως μεροληπτεί..
Τωρα, αν είναι για μια απλή παρατήρηση δικιά μου να μου πετάει το μπαλάκι λέγοντας μου να βγάζετε εσείς το πρόγραμμα....

ε ... τι να πω....!!!

και θελω να επιδιώξω να του πω 5 πράγματα.. για να του πω πως αν παρουσιαστεί καποιο συγκεκριμένο πρόβλημα, κυρίως στις άδειες με την συγκεκριμένη, να ξερει πως θα πάω πιο πάνω και όχι σεαυτόν...
ενημερωνοντάς τον βέβαια εκ των υστέρων πως θα πάω πάνω...

γιατί ειπαμε καλη καλή όχι να μας πατάνε και τον κάλο...
η άλλη λύση είναι να πάω στον προσωπάρχη??????????????
γιατί εχουμε και προσωπάρχη!!
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

Msfairy

# 6 στις 15/11/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Γιατί δεν της μιλάτε να της πείτε ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό, να δείτε τι θα σας απαντήσει.
γιατί αλλες φορές που εχουμε επιχειρήσει..μόνο που δεν μας άκουσε όλος ο όροφος.. μας όρμησε..!!!

κατι πρεπει να γίνει! γιατί έχουν μαζευτεί πολλα ...!!
και θα γίνει μπαμ..!!!

Msfairy

# 7 στις 15/11/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
ναι σωστ'α δεν έδωσα πληροφορίες για το πως έχει πρόβλημα στο μυαλό...!!!

αλλα λίγο πολύ όλοι καταλαβαίνετε τι εννοώ...!

ενας νορμάλ άνθρωπος δεν ζητάει παράλογα πράγματα από τον προισταμενο του και αυτός να της τα κάνει κιόλας..

οπως πχ/ στις καλοκαιρινες άδειες, να λείπουν 2 άτομα και αυτή να ζητάει να λείψει μια ολοκληρη μέρα-αν ειναι δυνατόν -και να χώνει τον άλλον το συνάδελφο από το πρωί ως το βραδυ..!!!

Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost