Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Tα πάντα συμβαίνουνε για κάποιο σκοπό!!!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

-SOROR-MYSTICA

# 21 στην 1/12/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 1.237
'Aρεσαν+: 0%
Πιστεύω ότι τα πάντα συμβαίνουν για κάποιο λόγο.

Αυτό σημαίνει ότι οι πράξεις μας,συνειδητά ή μη,κατευθύνονται από ένα ισχυρό κίνητρο,καθαρά προσωπικό,ακόμη κι αν αυτό παραμένει δυσδιάκριτο,είτε για εκείνον που δρα,είτε για τους παρατηρητές.

Αν το αποτέλεσμα της πράξης συμπίπτει με την αιτία,αυτό δεν είναι προεξοφλήσιμο,αλλά σίγουρα εχει ενδιαφέρον.

Αυτό εν ολίγοις που θέλω να πω είναι πως για μένα είναι περισσότερο σημαντικό το πως οδηγούμαστε σε μια πράξη,παρά το που οδηγεί η πράξη καθαυτή.
Βλέπετε η κατάληξη συμβαίνει να επηρρεάζεται και από παράγοντες,πέραν της θέλησης ή της επιλογής μας...Η απαρχή της όμως βαραίνει αποκλειστικά εμάς και νομίζω πως αυτό αξίζει κανείς να αναζητήσει,στην προσπάθεια του να κατανοήσει τη φύση των πεπραγμένων.

Μέσα σε ένα καράβι πειρατικό, είδα φωτιά νανάβει και φονικό...

zouzouni_1989

# 22 στην 1/12/2007
author
Γυναίκα / 32 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7
Προσωπικά πιστεύω ότι όλα είναι προκαθορισμένα να γίνουν..από το θεό,η μόιρα;;αυτό δεν το ξερω;;ίσως να ταυτίζονται κιόλας..Πάντως ότι είναι να γίνει θα γίνει..Πιστεύω πως ο ανθρωπος είναι αδύναμος μποστά στο γραφτό του! Άλλωστε αν μπορούσαμε να το ανατρέψουμε θα καταφέρναμε να προφυλαχτούμε από κάθε κακό!

xrusou

# 23 στις 3/12/2007
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Δεν υπάρχουν τυχαία γεγονότα στη ζωή μας. Πάντα βρισκόμαστε εκεί που πρέπει να βρεθούμε για να μάθουμε όσα πρέπει να μάθουμε και να προχωρήσουμε στο επόμενο... μάθημα. Ας πούμε, λοιπόν, ότι η ζωή είναι μια διαδοχή απαραίτητων μαθημάτων τα οποία προκύπτουν με τη σωστή σειρά
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost