Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

90 ή 090 - Ζώδια - Τηλεφωνικές γνωριμίες κλπ

Σελίδα : 1

Bipbip12

# 1 στις 3/9/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Ναύπακτος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

90 ή 090 - Ζώδια - Τηλεφωνικές γνωριμίες κλπ

Φίλοι-ες, θα ήθελα την άποψή σας για τα ζώδια και τις τηλεγνωριμίες μέσω των 090-.
Εδώ και πάρα πολύ καιρό βλέπω σχεδόν όλα τα επαρχιακά τηλεοπτικά κανάλια πολλές ώρες την ήμερα να διαφημίζουν «τηλεφωνικές γνωριμίες» - «Μέντιουμ» κλπ. Πιστεύετε στα ζώδια και στα Τηλε-Μέντιουμ; Οι τηλεφωνικές γνωριμίες μπορούν να βγάλουν κάτι σοβαρό; Σε τι επίπεδο μόρφωσης και πού απευθύνονται; Τι προσφέρουν ; Μήπως τα 090- είναι μία καλοσχεδιασμένη «απάτη» που το μόνο που επιδιώκει είναι να μας «ξεζουμίζει» οικονομικά χωρίς να μπορεί να μας προσφέρει αυτά που πληρώνουμε;
Σας ευχαριστώ για άλλη μία φορά για το υψηλό επίπεδο συζήτησης που κρατάτε όλοι σας.

# 2 στις 3/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Επειδή μου αρέσει να μιλώ με παραδείγματα, διαβάστε αυτό.
Μια γνωστή μου έπαιρνε συνεχώς τηλέφωνα σε αυτούς τους απατεώνες, το λέω κι ας μου κάνουν μήνυση, και τη δουλέυανε....επι ώρες. Γυρνούσε στις χαρτορίχτρες και σε κάτι σαίνια που τάχα έλυναν μάγια..
Ο αδερφός της ήταν φίλος, κι αφού μου ανέφερε το πρόβλημα, συμφωνήσαμε να την επαναφέρουμε στη...τάξη.
Της είπε, ότι εγώ ρίχνω τα χαρτιά κι ότι τάχα τα έμαθα απο τη γιαγιά μου.
Έτσι μια μέρα που βρεθήκαμε, άρχισε να μου κολλάει να τις τα πώ. Έπιασα λοιπόν κι εγώ μια τράπουλα, και ξεκίνησα σα νέος Χορν τη παράσταση. Το τι ανοησίες της είπα δε λέγεται, κι όμως εκείνη με πίστευε και με ρωτούσε να τις πω και λεπτομέρειες.
Όταν φυσικά της είπα ότι τη δούλευα, ο αδερφός της κι εγώ λυθήκαμε στα γέλια. Έλα όμως που δε με πίστεψε ότι όλα ήταν ψέματα. Επέμενε ότι της βρήκα όλα τα προσωπικά της, κι ότι ξέρω να ρίχνω χαρτιά...μιλάμε για πολύ κορόιδο το κορίτσι.
Γι αυτό λοιπόν κάνουν τη τύχη τους οι απατεώνες. Γιατί δυστυχώς...τα θύματα δεν έγιναν θύματα απο την ικανότητά τους, αλλά απο τη ίδια τη φύση που τους-τις γέννησε ανόητους.

koyrsaros

# 3 στις 3/9/2003
author
Ανδρας / 59 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831

Παράθεση:
Originally posted by Bipbip12
Μήπως τα 090- είναι μία καλοσχεδιασμένη «απάτη» που το μόνο που επιδιώκει είναι να μας «ξεζουμίζει» οικονομικά χωρίς να μπορεί να μας προσφέρει αυτά που πληρώνουμε;

Τι κάνει νιάου - νιάου στα κεραμίδια ????

Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

raider7

# 4 στις 3/9/2003
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120
Δυστυχώς υπάρχουν πολλά "θύματα" που ενδίδουν σε τέτοιες απάτες , όπότε οι απατεώνες βρίσκουν πρόσφορο έδαφος για κέρδη!!!

koyrsaros

# 5 στις 30/12/2003
author
Ανδρας / 59 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Ενα απο τα θύματα λοιπόν είμαι και εγώ. Ετσι απο περιέργεια πήρα πρόσφατα να δω τέλος πάντων τι είναι αυτό. Κάνοντας ζαπινκ πέφτω σε κανάλι που ''χαρίζει'' όπως έλεγε κινητά, κουζίνες, πλυντήρια και πολλά σχετικά καλούδια. Στα 3' λοιπόν γλυκια φωνή μου λέει : ''Ειστε σε γραμμή προτεραιότητας''. Περνάνε 5' τα ίδια, 7' τα ίδια και στα 11' η γλυκιά φωνή λέει:
Οι γραμμές είναι κατειλημμένες, παρακαλούμε καλέστε αργότερα !!!!!!!!!!!!

Τρέλα !!!!!...καλά να πάθω εεεε???...
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

# 6 στις 30/12/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μια φορά στο Ιντερνετ πηγα ενα site να ανοίξω και άκουσα το μοντεμ να κάνει dial . . . Πανικοβλήθηκα τόσο . . που εκλεισα άρον αρον τον υπολογιστή. .
Ποτέ δεν έχω πάρει τηλέφωνο απο 090. . . τα θεωρώ βλακείες. . .για ο,τιδήποτε και αν είναι .

observer1

# 7 στην 1/1/2004
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Κι αν είμαστε αφελείς που περιμένουν κάποιον να τους εκμεταλευτεί και να τους τα πάρει δεν αλλάζει η ουσία. Οι άνθρωποι αυτοί είναι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
Εχω δει σε διαφήμηση κάποιους από αυτούς να ισχυρίζονται οτι έχουν κρατικό δίπλωμα παρακαλώ.Φυσικά αν τους το ζητήσεις θα αποκαλυφθεί ότι το μόνο κρατικό που έχουν είναι η βεβαίωση έναρξης εργασίας από την ΔΟΥ, την οποία κι επιδεικνύουν σαν δίπλωμα.Εξωφρενικό θράσος.
Κάποιοι άλλοι βρίσκουν ένα μέρος με παράδοση στο είδος π.χ. Ινδία, Αίγυπτος κ.λπ. και ισχυρίζονται ότι έχουν υποστεί ειδική εκπαίδευση εκεί , χωρίς καν να έχουν βγει ποτέ από τη χώρα (χωρίς να αλλάζει τίποτα κι αν ακόμα έχουν "εκπαιδευτεί").
Άλλοι πάλι εκμεταλεύονται την άγνοια του κόσμου και το οτι αρκετοί άνθρωποι μπερδεύουν ή δεν γνωρίζουν τις λέξεις Αστρολογία και Αστρονομία (που είναι όντως επιστήμη) και ισχυρίζονται οτι είναι επιστήμονες. Φυσικά στο μόνο πράγμα που είναι επιστήμονες είναι η απατεωνιά.
Υπάρχουν χιλιάδες παραδείγματα-παρατηρήσεις που θα μπορούσαμε να αναφέρουμε σχετικά με το θέμα.
Προσωπικά είμαι συντοπίτης του Πητ Παπ.(πρώην παλαιστής), όπως και του Νίκου Χ.( πρώην μόδιστρος), μετρ και οι δύο του είδους κι έχω τρελλαθεί παρακολουθώντας την πορεία τους.
Οι άνθρωποι αυτοί, όλοι ανεξαιρέτως, δεν έχουν καμια μα καμια επιστημονική εκπαίδευση, καμια μα καμια ειδική ικανότητα. Απλώς εξαπατούν αφελείς και θησαυρίζουν.
Το οτι υπάρχουν αφελείς όμως τους δίνει το δικαίωμα; Πάντα υπήρχαν αφελείς και πάντα θα υπάρχουν.
Εγώ αλλού εστιάζω.Κι έχω τις -λογικές πιστεύω -παρατηρήσεις μου.
-Ο κρατικός μηχανισμός στο σύνολό τουαδιαφορεί επιδεικτικά για αυτό το φαινόμενο λωποδυσίας.Ίσως μοναδικό κριτήριο ενοχής σ'αυτή τη χώρα είναι οι φοροεισφορές. Αν τις έχεις τακτοποιείσει είσαι αθώος.
-Δίνεται άδεια εξασκήσεως ενός επαγγέλματος το οποίο νομικά δεν υφίσταται.
-Βλέπουμε σε τηλεοπτικές διαφημίσεις αυτούς τους ανθρώπους να ισχυρίζονται θαύματα (καραμπινάτη εξαπάτηση του κοινού) και το περίφημο ΕΣΡ δεν κάνει τίποτα.
-Δεν παρεμβαίνει ποτέ αυτεπάγγελτα όπως οφείλει εισαγγελέας.
-Και τέλος πάντων νομιμοποιείται το "εξώφθαλμα παράνομο".
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.