Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παιχνίδι με σφαλιάρες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sfaliara

# 1 στις 10/12/2007
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 33
'Aρεσαν+: 0%

Παιχνίδι με σφαλιάρες

Ποιόν ή ποιά θα θέλατε να σφαλιαρίσετε και γιατί; Εξηγήστε.

Belzenia

# 2 στις 10/12/2007
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 780
Εγω παλι θα ηθελα να μαθω γιατι μπηκες σε τοσο κοπο! Επισης ποσα προφιλ εφτιαξες, αν συνηθιζεις να ρωτας και να απαντας μονος σου και αλλα τετοια χαρωπα.

Αν θελεις, πες μας, ΕΣΥ ΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΦΑΛΙΑΡΙΣΕΙΣ?
You can chain me, you can torture me, you can even destroy this body, but you will never imprison my mind. Mahatma Gandhi

# 3 στις 10/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πολύ βιτσιόζος με φαίνεσαι εσύ....

giorgosber-27

# 4 στις 10/12/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εμένα δεν μου αρέσει το παιχνίδι με σφαλιάρες
Αλλά το παιχνίδι με φιλάκια η έστω και τυφλόμυγα
Αλλά το καλύτερο είναι το κυνηγητό
σε αυτό το παιχνίδι όλες με κυνηγάνε αλλά πότες δεν με πιάνου
με αγάπη Γιώργος

Ran_Tan_Plan

# 5 στις 10/12/2007
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by sfaliara
Ποιόν ή ποιά θα θέλατε να σφαλιαρίσετε και γιατί; Εξηγήστε.

Εσενα για το υπεροχο θεμα που ανεβασες.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

sfaliara

# 6 στις 10/12/2007
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

βελζενια

Δεν έχω βάλει μόνο αυτό το topic. Μιλάω και για πιο σοβαρά πράγματα όπως για την επιθετικότητα των νέων. Απλώς δεν είναι δυνατόν να θέτω μηνύματα μόνο για crucial ζητήματα. Μερικές φορές πιο light καταστάσεις ενδείκνυνται για να διατηρείται η ισορροπία. Εξάλλου μια περιήγηση στο χώρο του διαδικτύου θα δείξει ότι σε διάφορα site και άλλοι έχουν θέσει παρόμοια μηνύματα:

βλ. zortal, myspace, sfinaki, κτλ

aerati

# 7 στις 10/12/2007
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

... Light κατάσταση,η σφαλιάρα ; ! ; ! ...

Παράθεση:
Από το μέλος sfaliara - 10/12/07 04:07
... Μερικές φορές πιο light καταστάσεις ενδείκνυνται για να διατηρείται η ισορροπία. ...[quote
.... Σοβαρολογείς ; ! ; !
Είναι δυνατόν,να παίζουμε..σφαλιάρες ; ! ; !

Κάτι χάνω,ίσως ; !
Κάτι,δ ε ν καταλαβαίνω ; ! ; ! ....]

... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

Belzenia

# 8 στις 10/12/2007
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Δεν έχω βάλει μόνο αυτό το topic. Μιλάω και για πιο σοβαρά πράγματα όπως για την επιθετικότητα των νέων. Απλώς δεν είναι δυνατόν να θέτω μηνύματα μόνο για crucial ζητήματα. Μερικές φορές πιο light καταστάσεις ενδείκνυνται για να διατηρείται η ισορροπία. Εξάλλου μια περιήγηση στο χώρο του διαδικτύου θα δείξει ότι σε διάφορα site και άλλοι έχουν θέσει παρόμοια μηνύματα:

βλ. zortal, myspace, sfinaki, κτλ

Ναι, αλλα δεν απαντησες! ΕΣΥ ΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΦΑΛΙΑΡΙΣΕΙΣ ? Γιατι γραφολογος δεν ειμαι, το γραφικο σου χαρακτηρα δεν βλεπω, ομως η εξ αρχαιοτατων χρονων προερχομενη παροιμια λεει " το τυρι το ειδες, τη φακα την ειδες;"
You can chain me, you can torture me, you can even destroy this body, but you will never imprison my mind. Mahatma Gandhi

sfaliara

# 9 στις 11/12/2007
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

βελζενια

Όλους όσους δείχνουν μια υπερβολική δόση υπερηφάνειας νομίζοντας ότι είναι φωτεινοί παντογνώστες και δεν αντιλαμβάνονται ότι έχουν περιορισμούς και που από εγωισμό ή κόμπλεξ δεν παραδέχονται την ανάγκη να αλλάξουν τη νοοτροπία τους με αποτέλεσμα να παραμένουν κολλημένοι σε πάγιες θέσεις και αντιλήψεις που δε συμβάλλουν στην πρόοδο αναχαιτίζοντας ακόμα και τις προοπτικές μελλοντικής ανέλιξης τόσο της κοινωνίας μας όσο και της χώρας μας. Τέτοιοι χαρακτήρες μπορούν να βρεθούν σε κάθε τομέα της ζωής μας αλλά και σε κάθε κοινωνικό κατεστημένο. Δυστυχώς πολλές φορές το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ανέχεσαι τέτοιες καταστάσεις και να συμπορεύεσαι με μαθηματική ακρίβεια στον όλεθρο.

sfaliara

# 10 στις 11/12/2007
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

αερατι

Δεν είπα ότι παίζουμε σφαλιάρες για εκτόνωση. Είπα απλώς ότι το θέμα που διάλεξα είναι πιο LIGHT σε σχέση με το άλλο για την επιθετικότητα των νέων. Εξάλλου παρέθεσα sites στα οποία υπάρχουν παρόμοια θέματα δείχνοντας ότι στην ουσία απλώς διάλεξα ένα θέμα που είναι δημοφιλές στο χώρο του διαδικτύου.

# 11 στις 11/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δεν είπα ότι παίζουμε σφαλιάρες για εκτόνωση. Είπα απλώς ότι το θέμα που διάλεξα είναι πιο LIGHT σε σχέση με το άλλο για την επιθετικότητα των νέων. Εξάλλου παρέθεσα sites στα οποία υπάρχουν παρόμοια θέματα δείχνοντας ότι στην ουσία απλώς διάλεξα ένα θέμα που είναι δημοφιλές στο χώρο του διαδικτύου.

Ίσως ναι... αλλά ΔΕΝ είναι δημοφιλές εδώ μέσα! Αυτό μας έλειπε, να μοιράζουμε σφαλιάρες! Και αν λάβουμε για απάντηση μια μπουνιά;

Welcome to sxeseis.gr!

mboumbi

# 12 στις 11/12/2007
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Εδώ μοιράζουμε αγάπη και καρδούλες...

Η ζωή είναι υπέροχη!

marshias

# 13 στις 11/12/2007
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.868

Το μέλος marshias έχει επισυνάψει το αρχείο: hunter.gif (14.35KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 256 φορές
τριτη πεμπτη, μακαρονια...

Barracuda

# 14 στις 11/12/2007
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 9.408

Παράθεση:
Όλους όσους δείχνουν μια υπερβολική δόση υπερηφάνειας νομίζοντας ότι είναι φωτεινοί παντογνώστες και δεν αντιλαμβάνονται ότι έχουν περιορισμούς και που από εγωισμό ή κόμπλεξ δεν παραδέχονται την ανάγκη να αλλάξουν τη νοοτροπία τους με αποτέλεσμα να παραμένουν κολλημένοι σε πάγιες θέσεις και αντιλήψεις που δε συμβάλλουν στην πρόοδο αναχαιτίζοντας ακόμα και τις προοπτικές μελλοντικής ανέλιξης τόσο της κοινωνίας μας όσο και της χώρας μας. Τέτοιοι χαρακτήρες μπορούν να βρεθούν σε κάθε τομέα της ζωής μας αλλά και σε κάθε κοινωνικό κατεστημένο. Δυστυχώς πολλές φορές το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ανέχεσαι τέτοιες καταστάσεις και να συμπορεύεσαι με μαθηματική ακρίβεια στον όλεθρο.

Πιστεύεις ότι με σφαλιάρες ,
υπάρχει περίπτωση να λυθεί έστω και το μικρότερο των προβλημάτων
που απασχολούν τη νεολαία ή γενικά την κοινωνία μας ?

Οτιδήποτε κολλημένο , αναχρονιστικό ή κατεστημένο
μπορείς να το πείσεις με σφαλιάρες και κατ ΄επέκταση με βία ?

Η βία φέρνει βίαιη αντίδραση και σχεδόν ποτέ αποτέλεσμα.

Έχω εντελώς αντίθετες απόψεις ,
νομίζω ότι η γλώσσα και τα επιχειρήματα
καταφέρνουν καλύτερα κτυπήματα από μια σφαλιάρα.

Μπορεί να μην γίνονται αμέσως αντιληπτά , αλλά κάθε κατάκτησή τους ,
όσο μικρή και αν είναι , γίνεται κτήμα μας για πάντα.

Όσο πείθουμε περισσότερους με τα επιχειρήματά μας και το ορθό των απόψεών μας ,
τόσο και λιγοστεύουν οι χαρακτήρες που προανέφερες και όσοι τους συνδράμουν.

Γνωρίζεις τον αντίπαλο , μαθαίνεις τις αδυναμίες του
και την κατάλληλη στιγμή που απολαμβάνει την νιρβάνα του , τον αιφνιδιάζεις.
Όχι με σφαλιάρες φυσικά
Τον αφήνεις γυμνό , παρουσιάζεις τη ρηχότητά του και παίρνεις το αποτέλεσμα που θέλεις χωρίς βίαιες καταστάσεις .
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

broken1978

# 15 στις 11/12/2007
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.418
εγω παντως θα εριχνα μπολικες στην broken1978 γιατι τωρα τελευταια μου τα εχει κανει τσουρεκια

Ran_Tan_Plan

# 16 στις 11/12/2007
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:

...και επιπροσθετως η διεθνης μπουρζουαζια παιζει το τελευταιο της χαρτι εναντι στις θελησες της πλατειάς λαϊκιάς μαζας συντροφοι, που αντιπαλευει την ιδιομορφη καπιταλιστικη πιεση με φωτεινο παραδειγμα την απαξιωτικη διαχειρηση αταξικως μεν συνασπιζομενη ομως και διαχειριζομενη την νοθα υπεραξια που ατιμα οι προβοκατορες της αντιδρασης μετατρεπουν σε κερδος.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

kawai

# 17 στις 12/12/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Κανεναν τη σοι παιχνιδι ειναι αυτο.Ποιος καθεται να τρωει σφαλιαρες;παντως εγω δεν θα καθομουνα να με σφαλιαριζανε.

Belzenia

# 18 στις 12/12/2007
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Στο μονο ανθρωπο που θα μπορουσα να ριξω σφαλιαρα ειναι στον εαυτο μου.. αλλα δεν καθομαι!

Οχι, στα σοβαρα τωρα... Πραγματι υπαρχουν αρκετοι που θα τους αξιζε απο μια (τουλαχιστον), σφαλιαρα. Μερικες φορες θυμωνω κι εγω με ολα αυτα που γινονται γυρω μου και αναφωνω την ατακα του Βεγγου "ε ρε σφαλιαρα σβουριχτη που σου χρειαζεται"... Το κοινωνικο κατεστημενο ομως δεν ειναι δυνατον να γκρεμιστει με πραξεις βιαιοτητας, μια που αυτο θα οδηγουσε σε μια επιστροφη στο παρελθον του σκοταδισμου.. Ποιος θα μπορουσε να σταματησει μιμητικες αντιδρασεις ανεξελεγκτου μεγεθους; Σκεψου ενα εθνος που ο καθενας τιμωρει αμεσα οποιονδηποτε τον παρενοχλει με τη συμπεριφορα του. Χαος!
Δεν ανεχεσαι λοιπον, μαχεσαι, με αλλους τροπους ομως. Αντιδρας, αντιστεκεσαι. Ο χρονος, δειχνει τελικα, οτι η ηλιθιοτητα δεν συγχωρειται και δεν μενει ατιμωρητη. Ο ολεθρος συμπαρασυρει και τους δημιουργους του. Εμεις κραταμε σταθερα τις θεσεις μας και παλευουμε μεσα στα περιορισμενα μας ορια για να κρατησουμε και γιατι οχι να αναπτυξουμε, μια κοινωνια καλυτερη και ομορφοτερη για ολους μας. Μια μονο λεξη, μπορει να αλλαξει ολη την εννοια σε ενα κειμενο. Και μια αχτιδα φωτος, μπορει να αλλαξει ολη την εικονα σε ενα σκοτεινο κελι. Αρκει καποιοι απο εμας, να συντηρουμε το εδαφος ωστε να ειναι καλλιεργησιμο και γονιμο. Και ο σπορος που φυτεψαμε, θα βρει τον τροπο να κανει τη διαφορα....

giorgosber-27

# 19 στις 12/12/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εγώ εκτός από αγάπη δεν παίζω κάτι άλλο αν είχα τον άγγελο μου
Και προτιμώ τα φιλάκια και της αγκάλισες παρά της σφαλιάρες
Λέτε να έπαθα ερωτική αρρώστια μάλλον όχι
Με αγάπη Γιώργος

# 20 στις 12/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κατ' αρχήν σφαλιάρα είσαι όνομα κ πράγμα τελικά...λοιπόν δεν είναι σαφώς σαφέστατη η ερώτησή σου, δλδ αναρωτιέμαι ο άνθρωπος τώρα μιλά για σφαλιάρα μίσους ή εμένα πάει ο νους μου στο πονηρό κ πάλι ρόμπα θα γίνω?!!χεχεχε
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε