Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

h avastaxth elafrothta ths omorfias

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mikrh22

# 1 στις 13/12/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

η αβασταχτη ελαφροτητα της ομορφιασ

koitazontas <eidhseis> typoy star poy polles fores einai mia enallaktikh ston kykaiwna twn provlhmatwn poy apasxoloyn ta ypoloipa kanalia poy lene pragmatikes eidhseis(proswpika protimw alter) vlepw pws satirizontai oi kata ta alla kallones (kata th gnwmh moy ftiaxtes kai pseytikes) poy parelaynoyn se pasareles,periodika, thleoptikes seires, ekpompes kai alloy kai pws oi pragmatika omorfes gynaikes ki omorfoi andres kai sthn psyxh kai sto swma dioti ayto gia mena einai omorfia pernoyn adiafores-oi.....xarakthristikh h apanthsh gnwstoy monteloy otan thn rwthsan 1 na pei onoma theatrikoy syggrafea afoy spoydazei ypokritikh kai 2 poia einai ta xompi ths.....1 KAVAFHS !!!!! o kai 2 ypokritikh. pragmatika ekneyrizomai otan diapistwnw oti tetoia atoma prokaloyn to endiaferon, diaiwnizontai kai pernoyn ws protypa kai gynaikes pragmatika omorfes, aksies, kallierghmenes pernoyn adiafores kai poso telika avastaxth einai h elafrothta ths prokataskeyasmenhs kallonhs. parakalw opoios exei thn ypomonh na to metafrasei sta ellhnika dioti to plhktrologio MOY den allazei apo ta agglika, den kserw giati.

Dardana

# 2 στις 13/12/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
το θεματακι σου μπορει να'ναι κάλλιστο μικρη μου, αλλά σου ειναι τοσο δυσκολο να γραψεις με ελληνικους χαρακτηρες;;;
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

mikrh22

# 3 στις 13/12/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
OPWS GRAFW KAI STO TELOS EXEI PROVLHMA TO PLHKTROLOGIO,DEN ALLAZEI APO AGGLIKA!!

Barracuda

# 4 στις 13/12/2007
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408

Ευγενική προσφορά

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΛΟΥΣ mikrh22
..............................................................................................................
η αβάσταχτη ελαφρότητα της ομορφιάς

Kοιτάζοντας τύπου star που πολλές φορες είναι μια εναλλακτική στον κυκεώνα των προβλημάτων που απασχολούν τα υπόλοιπα κανάλια που λένε πραγματικές ειδήσεις(προσωπικά προτιμώ alter) βλέπω πως σατιρίζονται οι κατά τα αλλα καλλονές (κατά τη γνώμη μου φτιαχτές και ψεύτικες που παρελαύνουν σε πασαρέλες,περιοδικά, τηλεοπτικές σειρές, εκπομπές και αλλου και πως οι πραγματικά όμορφες γυναίκες κι όμορφοι άνδρες και στην ψυχή και στο σώμα διότι αυτό για μένα είναι ομορφιά περνούν αδιάφορες-οι.....χαρακτηριστική η απάντηση γνωστού μοντέλου όταν την ρώτησαν 1 να πει όνομα θεατρικού συγγραφέα αφού σπουδάζει υποκριτική και 2 ποια είναι τα χόμπι της.....1 ΚΑΒΆΦΗΣ !!!!! ο και 2 υποκριτική. πραγματικά εκνευρίζομαι όταν διαπιστώνω ότι τέτοια άτομα προκαλούν το ενδιαφέρον, διαιωνίζονται και περνούν ως πρότυπα και γυναίκες πραγματικά όμορφες, αξιες, καλλιεργημένες περνούν αδιάφορες και ποσο τελικά αβάσταχτη είναι η ελαφρότητα της προκατασκευασμένης καλλονής. παρακαλώ οποιος έχει την υπομονή να το μεταφράσει στα ελληνικά διότι το πληκτρολόγιο ΜΟΥ δεν αλλάζει από τα αγγλικά, δεν ξέρω γιατί.
.............................................................................................................
Την επόμενη φορά χρησιμοποίησε τη σελίδα που σου δίνω
http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
Καλό απόγευμα
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

giorgosber-27

# 5 στις 13/12/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εγω θα πω ότι καρδιά μετράει και όχι η ομορφιά
Αλλά φταίει και η τηλεόραση που περνάει κακά πρότυπα
Και μη χειροτέρα τη άλλο θα δούμε ακόμα
Τη άλλο θα ακούσουμε και τη αλλού θα δουν τα ματιά μας
Με αγάπη Γιώργος

mikrh22

# 6 στις 13/12/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
μπαρακουντα ευχαριστω πολυ,με σωζεισ.τωρα που ξαναμπηκα αλλαξε κατευθειαν

# 7 στις 14/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
koitazontas <eidhseis> typoy star poy polles fores einai mia enallaktikh ston kykaiwna twn provlhmatwn poy apasxoloyn ta ypoloipa kanalia poy lene pragmatikes eidhseis(proswpika protimw alter) vlepw pws satirizontai oi kata ta alla kallones (kata th gnwmh moy ftiaxtes kai pseytikes) poy parelaynoyn se pasareles,periodika, thleoptikes seires, ekpompes kai alloy kai pws oi pragmatika omorfes gynaikes ki omorfoi andres kai sthn psyxh kai sto swma dioti ayto gia mena einai omorfia pernoyn adiafores-oi.....xarakthristikh h apanthsh gnwstoy monteloy otan thn rwthsan 1 na pei onoma theatrikoy syggrafea afoy spoydazei ypokritikh kai 2 poia einai ta xompi ths.....1 KAVAFHS !!!!! o kai 2 ypokritikh. pragmatika ekneyrizomai otan diapistwnw oti tetoia atoma prokaloyn to endiaferon, diaiwnizontai kai pernoyn ws protypa kai gynaikes pragmatika omorfes, aksies, kallierghmenes pernoyn adiafores kai poso telika avastaxth einai h elafrothta ths prokataskeyasmenhs kallonhs. parakalw opoios exei thn ypomonh na to metafrasei sta ellhnika dioti to plhktrologio MOY den allazei apo ta agglika, den kserw giati.

Αναρωτιέμαι ποιος από όλους μας έχει τα...κότσια να γυρίσει την πλάτη στην ομορφιά.

Πλαστή, πλασματική, ειδωλλική (Μπαμπινιώτη συγχώρα με), απλά αντικειμενική !!!!

Δεν νιώθω άσχημα με όμορφους ανθρώπους γύρω μου.
Ίσως, υπάρχουν και στιγμές, που δανείζομαι "ομορφιά" από αυτούς.
Θεέ μου, τραγική ειρωνία. Πως γίνεται κάποιος να νιώσει άσχημα με την ομορφιά γύρω του?

Οκ...δέχομαι τον δικηγόρο του διαβόλου με την υπέροχη καρό γραβάτα του , το ζελεδιασμένο μαλλάκι και το ύφος εις την ν καρδιναλίων....

Και μας λέει τι ?

Ότι αν η Αφροδίτη της Μήλου μιλούσε, το μόνο που θα μπορούσε να πει θα ήταν.... Ιλέν μι λεν σι λέου? (Τσιούτους, Μούτους Εσύ )
Όχι όλα στο ίδιο σακί...

Και οκ...εντάξει, την παλεύουμε με την εξωτερική μας μπορντούρα, και αφού δεν έχουμε και βιδωτά δοντάκια μπορούμε να (_Ι_) χτυπιόμαστε στο παουερ πλέιτ, και διαβάσαμε και δυο βιβλία, (την ώρα της αποτρίχωσης πάντα κοσμοπόλιταν -πόκετ σαιζ- κι ας σκούζει η νταρντάνα - ).......

ΑΛΛΑ....όταν έχουμε τα ψυχοτροφικά μας, χτυπάμε αμπάριζα και 3 πίτσες και την επομένη που πάμε για λιπομέτρηση η αιτιολογία έτοιμη.... : Συγγνώμη...έχω θυροειδή.....

Ολάκαιρος λοιπόν, ο παραλογισμός ο παραπάνω, δηλώνει τι?

Ότι η κάθε ξανθιά, που βρίσκει δουλειά σε κανάλι -αυτό δεν είναι το θέμα ή πάλι θα γράψω για την αποταμίευση? - με αναλογίες 90-60-90 είναι και ηλίθια?

Ή η κάθε μελαχρινή, που έχει 5-6 πτυχία, πηγαίνει εκκλησία και κατηχητικό, ψωνίζει όχι με βάση την μόδα, ή όχι με βάση ότι καλύπτει το ρίσκο της στην βουτιά των λιπαρών , αλλά με βάση την Μαριγούλα της απέναντι πολυκατοικίας, γνωρίζει ότι ο Καβάφης δεν είναι θεατρικός συγγραφέας - (Τάντονα βοήθα...εγώ κάτι ΝΑΙ κ ΟΧΙ μεγάλα γνωρίζω, κάτι ΚΕΡΙΑ, κάποια ΗΔΟΝΗ, κάποια ΓΚΡΙΖΑ, κουλουπού, κουλουπού, κουλουπού )- μαζεύει σούμα περισσότερα μόρια για την θέση της ξανθιάς στο κανάλι?
Και μην διαβάσω για πρότυπα στην νεολαία μας....

Τα φιντάνια μας, είναι πανέξυπνα.

Εμείς τα γαλουχούμε.

Ότι του μάθεις, με αυτό , σαν δισάκι, θα πορευθεί.
Υπογραφή:

Μελαχρινή, ζουμερή, (μαργαρίτα για το ντελίβερυ μπόυ), και δυο καρτούτσα κόκκινο κρασί από το καλό....

tsakali68

# 8 στις 14/12/2007
author
Ανδρας bi / 53 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.276
Εγω ο ομορφος τι πρεπει να κανω δηλαδη

mboumbi

# 9 στις 14/12/2007
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Αυτό που με εκνευρίζει ίσως εξίσου είναι ότι υπάρχει ρατσισμός απέναντι και στους όμορφους αλλά και στους μη μορφωμενους. Υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων που θεωρεί ότι το να μην εχεις μόρφωση ή έστω και με την ευρεία έννοια παιδεία, είσαι κατώτερος άνθρωπος ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
Θέλω να υπενθυμίσω λοιπόν σε όλους ότι η παιδεία, η μόρφωση, πρώτα από όλα δεν είναι προσιτή σε όλους (γιατί έιχαν αδιάφορους γονείς, αδιάφορους δασκάλους, και πολλα άλλα), δεύτερον και κυριότερο, είναι κάτι εντελώς προσωπικό που δεν έχει καμιά αξία να το διαφημίζουμε ή να το ανάγουμε σε μέτρο σύγκρισης των ανθρώπων. Είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα, επαναλαμβάνω.
Η ζωή είναι υπέροχη!

Aderfia_Soste_Me

# 10 στις 14/12/2007
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Κυκλάδων / Αμοργός
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 492
Πές τα γλυκιά μου Lola, γιατί ο γιωργάκης και η mikrh22 νομίζουν
ότι αποκτάνε επίπεδο προσπαθώντας να μας πουλήσουν φούμαρα που ούτε οι ίδιοι πιστεύουν...

Παράθεση:
Originally posted by RuN_LoLa_RuN
Αναρωτιέμαι ποιος από όλους μας έχει τα...κότσια να γυρίσει την πλάτη στην ομορφιά.

Εγώ πάντος όχι! Γι αυτό και ποτέ δεν θα σου γυρίσω την πλάτη...γλυκιά μου γυναίκα με Γ κεφαλαίο!
Το σεξ θεωρείται βρόμικο μόνο όταν το κάνεις σωστά!

mikrh22

# 11 στις 14/12/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
κι ομωσ τα πιστευω διαφορετικα δεν θα τα εγραφα.πιθανοτατα δεν εχετε καταλαβει τι γραφω στο ποστ μου.δεν ειμαι ρατσιστρια ουτε εχω προκαταληψεισ και αλλο η παιδεια αλλο η μορφωση.η παιδεια ειναι ευρυτερη εννοια,την αποκτασ απο την ωρα που ερχεσαι σε αυτη τη ζωη,ξεκινα με την οικογενεια,συνεχιζει με οικογενεια και σχολειο και εμπλουτιζεται καθ' ολη τη διαρκεια τησ ζωησ.οσο για τη μορφωση ωσ κοριτσι που παλεψε πολυ για να φτασει εκει που εφτασε και που ετρεχε στισ ενισχυτικεσ για να περασει δε θα εκρινα ποτε καποιον που δεν ειχε τη δυνατοτητα να μορφωθει.επισησ ατομο πολυ κοντινο(φιλοσ) μου δεν ξερει να γραφει σωστα κι ομωσ δε θα τον αλλαζα με τπτ και κανεναν.αυτο που εγω γραφω ειναι οτι καποια ατομα το παιζουν εξυπνα χωρισ να ειναι και νομιζω πωσ ο καθενασ εχει το δικαιωμα του λαθουσ,ειναι ομωσ καποια ονοματα που οφειλουμε να τα γνωριζουμε και δεν ειναι σωστο να τα πεταμε ετσι κι οποιοσ αντεξει και δεν ειναι επισησ πρεπον να τα προβαλουμε ωσ προτυπα!διοτι οσο κι αν ο καθε γονιοσ γαλουχει τα παιδια του,σε αυτο το πραγμα που λεγεται τηλεοραση προβαλλονται τετοια προτυπα....ο καθενασ στο ειδοσ του.τον τιτλο αυτο τον δανειστηκα απο αντιστοιχο περιοδικο του 1998 που σχολιαζε παρομοιο περιστατικο.

xaroulita

# 12 στις 16/12/2007
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Ούτε ρατσισμός, ούτε επικριτικότητα, ούτε τίποτα. Όλα είναι θέμα επιλογών.

Ο καθένας έχει τα όπλα του κι επιλέγει τον στίβο που θα αγωνιστεί. Αν η πανάσχημη πάει για φωτομοντέλο θα αποτύχει, αν η δασκάλα κατηχητικού θελήσει να γίνει στυλίστρια θα αποτύχει. Γνώση του εαυτού μας χρειάζεται. Αν αυτά τα φυντανάκια πιστεύουν ότι θα γίνουν ηθοποιοί ενώ πλανώνται για την ιδιότητα του Καβάφη, απλά έχουν λίγα λεπτά διασημότητας στη ζωή τους. Λες να τη δούμε στο Εθνικό να παίζει Ματωμένο Γάμο; Το αποκλείω. Έναν καλό γαμπρό θα βρει και θα πάει στο Spa για μασάζ-νύχι-μαλλί.

Ανταγωνίζεται μόνο τις όμοιές της.

Όπως λέει και το Τσακάλι :Οι όμορφοι τί θα κάνουν; (που είναι και καλλιεργημένοι ωσάν ραπανάκια? )

giorgosber-27

# 13 στις 16/12/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Έχετε δίκιο κάλλη η ομορφιά ούτε ρατσιστής είμαι
για τη μου αρέσουν όλες η γυναίκες
καλό είναι να έχεις μια γυναικά όμορφη στην παρέα σου
αλλά όταν από μέσα της είναι κακός άνθρωπος τότες τη κάνης
έχω βγει για καφέ με όχι και τόσο όμορφη κοπέλα αλλά είχε καλή ψυχή και καρδιά και με κορόιδευαν κάποιας άλλες κοπέλες
αλλά ωμούς νεύριασα με το τρόπο που φερθήκαν στην κοπέλα
την πήγα σε ένα κομμωτήριο της αγόρασα και καινούρια ρούχα
και έτριβαν τα ματιά τους αυτές η κοπέλες
το να ίσε όμορφη είναι δικαίωμα το να κοροϊδεύεις κάποιον που βγαίνει με μια κοπελίτσα όχι και τόσο όμορφη αυτό είναι ρατσισμός αλλά και κακή συμπεριφορά
και κακή ανατροφή
ναι στην ομορφιά όχι στην κακή συμπεριφορά ωμούς
με αγάπη Γιώργος

mikrh22

# 14 στις 16/12/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
αυτο ακριβωσ λεω κ εγω χαρουλιτα,πολυ σωστα τοποθετηθηκεσ πανω στο θεμα

heliodoros

# 15 στις 16/12/2007
author
Ανδρας / 65 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
η συζήτηση μου θύμισε το παληό σύνθημα στους τοίχους των Αθηνών: "καλύτερα πλούσιος και υγιής, παρά φτωχός και άρρωστος"
παραφράζοντας λοιπόν θα γράψω κι εγώ: "καλύτερα όμορφος (η) και πλούσιος(α), παρά άσχημος(η) και φτωχός(ή)"
η ομορφιά είναι πάντα ομορφιά και πάντα θα σαφηνεύει και θα έλκει
και βέβαια πολλά στοιχεία ομορφιάς είναι υποκειμενικά και αφορούν συγκεκριμένους πολιτισμούς, αλλά όλα καταλήγουν σε αποδοχή και σχεδόν λατρεία της ομορφιάς ανά τους αιώνες και τις φυλές των ανθρώπων;
άς το αποδεχτούμε λοιπόν και άς προσπαθήσουμε - όλοι εμείς οι μή όμορφοι - αντί να επιδιώκουμε να υποτιμήσουμε ή και να σπιλώσουμε την ομορφιά - να είμαστε κάπου κάπως κάποτε και εμείς όμορφοι - έστω και για ένα δευτερόλεπτο, έστω και όσο κάνει ο ήλιος να δύσει
δευς εχ μαψηινα

# 16 στις 17/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κι εγώ πάλι λέω: καλύτερα άσχημος κι έξυπνος, παρά όμορφος και βλάκας.

Παράθεση:
Originally posted by heliodoros
παραφράζοντας λοιπόν θα γράψω κι εγώ: "καλύτερα όμορφος (η) και πλούσιος(α), παρά άσχημος(η) και φτωχός(ή)"

ZHNAKI

# 17 στις 17/12/2007
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 47
Απαντήσεις: 7.265
Εγώ πάντως, που δεν είμαι ρατσίστρια, και έχω ζευγαρώσει με πολλούς άνδρες όχι όμορφους, ένα έχω να σας πω ως συμπερασμα!

Οταν παντρευτείτε, καλό είναι να είναι όμορφος-η!

Τουλάχιστον όταν θα έρθουν οι άσχημες μέρες, θα μπορείτε να τον-την έχετε σε μία γωνιά του σαλονιού ως διακοσμητικό, να μην σας χαλάει την αισθητική του χώρου!

# 18 στις 17/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Kι όταν έρθουν οι μέρες που θα έχει χάσει ακόμα κι αυτή την ομορφιά του, τουλάχιστον να σου έχει κάνει όμορφα παιδιά!

Παράθεση:
Originally posted by ZHNAKI
Τουλάχιστον όταν θα έρθουν οι άσχημες μέρες, θα μπορείτε να τον-την έχετε σε μία γωνιά του σαλονιού ως διακοσμητικό, να μην σας χαλάει την αισθητική του χώρου!

ZHNAKI

# 19 στις 17/12/2007
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 47
Απαντήσεις: 7.265

Παράθεση:
Originally posted by Cutie_pie
Kι όταν έρθουν οι μέρες που θα έχει χάσει ακόμα κι αυτή την ομορφιά του, τουλάχιστον να σου έχει κάνει όμορφα παιδιά!

Παράθεση:
Originally posted by ZHNAKI

Ετσι, έτσι!!!!!

# 20 στις 17/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi
Αυτό που με εκνευρίζει ίσως εξίσου είναι ότι υπάρχει ρατσισμός απέναντι και στους όμορφους αλλά και στους μη μορφωμενους. Υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων που θεωρεί ότι το να μην εχεις μόρφωση ή έστω και με την ευρεία έννοια παιδεία, είσαι κατώτερος άνθρωπος ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
Θέλω να υπενθυμίσω λοιπόν σε όλους ότι η παιδεία, η μόρφωση, πρώτα από όλα δεν είναι προσιτή σε όλους (γιατί έιχαν αδιάφορους γονείς, αδιάφορους δασκάλους, και πολλα άλλα), δεύτερον και κυριότερο, είναι κάτι εντελώς προσωπικό που δεν έχει καμιά αξία να το διαφημίζουμε ή να το ανάγουμε σε μέτρο σύγκρισης των ανθρώπων. Είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα, επαναλαμβάνω.

Αυτό που εμένα με εκνευρίζει είναι ότι κάποιοι με πολύ μέτρια μόρφωση και παρουσία (για να μην πω κάτι άλλο) είτε στο χώρο της εξουσίας είτε στο χώρο της τέχνης η της 'τέχνης' προσπαθούν να κυριαρχήσουν και μας καταδυναστεύουν μέσα σε ένα γενικότερο κλίμα αναξιοκρατίας. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με όσους έχουν επίγνωση του τι είναι και κρατούν χαμηλά τας φρένας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε