Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αθηνα - Ιωαννινα

Σελίδα : 1

fairplay

# 1 στις 4/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 36
'Aρεσαν+: 0%

Αθηνα - ιωαννινα

Αθηνα - Ιωαννινα...

Γνωριμια ενος μηνα...

Επικοινωνια οπως καμια αλλη εως σημερα...

Συναισθημα δυνατο...

Και μια αποφαση να την νικησουμε την αποσταση...

Δεν με νοιαζει... Με χαρα θα εφευγα απο την Αθηνα για μια τοσο ομορφη πολη οπως τα Γιαννενα, ποσο μαλλον για να ειμαι κοντα στον ανθρωπο μου, αν αποδειχθει στον χρονο οτι ειναι πραγματι ο ανθρωπος μου.... Θα ηθελα ομως την γνωμη σας!

Ευχαριστω,
Νατασσα, Αθηνα
Αρέσει στο μέλος agapisiarhs1967

apokalipsi

# 2 στις 4/9/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Κάλυμνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

Αθηνα ιωαννινα!

ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ....ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ....ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!!!ΤΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ?????ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ Η ΘΕΛΕΙ ΣΕ 1 ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!ΑΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΜΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΙΚΡΕΣ ΩΡΟΥΛΕΣ..ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ 15 ΩΡΕΣ!!!!!!ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΨΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ....ΓΙΑ ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ!!!!ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ!

# 3 στις 4/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δυο-τρια σημεία:

1. Αν είναι να το κάνεις, κάν' το όσο είσαι ακόμα σε αυτή την ηλικία που μπορείς πιο εύκολα να ξεκινήσεις από την αρχή (καριέρα, φιλους, ζωή!)

2. Τα Γιάννινα (και όχι Γιάννενα) είναι από τις ωραιότερες και πιο ζωντανές πόλεις της Ελλάδας. Μαζί με τη Θεσσαλονίκη, τα Χανιά και την Ξάνθη συνιστούν το κουαρτέτο των πόλεων που δεν θα δίσταζα να επιλέξω για μόνιμο τόπο διαμονής.

3. Δεν θα είσαι ποτέ σίγουρη για ένα τέτοιο βήμα. Δώσε στον εαυτό σου ένα περιθώριο χρόνου και μετά δράσε!

4. Ό,τι κι αν αποφασίσεις, θα έρθουν στιγμές που θα το μετανιώσεις. Πριν λάβεις την απόφασή σου, συνυπολόγισε αυτές τις στιγμές και πώς θα αισθανθείς τότε.

Καλή επιτυχία!

adult

# 4 στις 4/9/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 157
AKOMA EΔΩ ΕΙΣΑΙ?

fairplay

# 5 στις 4/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Apokalipsi & TheCat,
καλημερα σας!

Ευχαριστω θερμα για τις αποψεις σας, πολυ ενθαρυντικες, δηλαδη οτι ακριβως χρειαζομαι.

Adult,
Ναι ακομα εδω ειμαι
Ειπαμε, μοιαζει να ειναι κατι καλο και δυνατο, αλλα δεν 8α τιναξουμε και τη ζωη μας στον αερα για ενος μηνα γνωριμια!
First checking, then acting

Πολλα φιλια και στους τρεις σας και χιλια ευχαριστω!

# 6 στις 5/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μπορει ενας μηνας να ειναι λιγος οπως λες αλλα πηγαινε καλυτερα τωρα που σου "φουντωσε". Για να ζησεις το ονειρο γι αυτο στο λεω.
Δυστηχως το αρωμα χανει την ουσια του με το καιρο.
Ισως δε σου ξανασυμβει και να το μετανοιωσεις.

Με την ευχη μου!!!!!

PROBLEM

# 7 στις 5/9/2003
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Επανάληψη.!!

Παράθεση:
Originally posted by fairplay
Αθηνα - Ιωαννινα...
Με χαρα θα εφευγα απο την Αθηνα για μια τοσο ομορφη πολη οπως τα Γιαννενα, ποσο μαλλον για να ειμαι κοντα στον ανθρωπο μου. Θα ηθελα ομως την γνωμη σας!
Νατασσα, Αθηνα

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου με αυτή την απόφαση σου.
Απλώς ίσως μπορείς να δεις και κάποιες απόψεις ακόμη απο το θέμα....

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=1826
Ευχαριστώ.!
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

fairplay

# 8 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Αγαπητε PROBLEM,

δυστυχως δεν μπορω να μπω στη διευθυνση που παρα8ετεις, υπαρχει αλλος τροπος να διαβασω τα κειμενα που μου συνιστας?

Νατασσα

# 9 στις 5/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σκέψου το καλά πριν πάρεις μία τέτοια απόφαση ... είναι ένας μήνας γνωριμίας αρκετός για να αλλάξεις τόσα πράγματα στη ζωή σου ?
Αν πιστεύεις πως ναι , τότε τι να σου πω ? Απλά , προχώρα !

fairplay

# 10 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
<<<<Σκέψου το καλά πριν πάρεις μία τέτοια απόφαση ... είναι ένας μήνας γνωριμίας αρκετός για να αλλάξεις τόσα πράγματα στη ζωή σου ?
Αν πιστεύεις πως ναι , τότε τι να σου πω ? Απλά , προχώρα !>>>>
Να ξεκα8αρισω κατι....

Δεν εχω κανενα, μα κανενα σκοπο να τα μαζεψω και να φυγω τωρα που ειναι τοσο νωρις, που υπαρχει ακομα μονο η υποψια οτι εδω "υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος"......

Χρειαζομαι πολυ χρονο ακομα για να σιγουρευτω, για μενα πανω απο ολα

Εθεσα το ερωτημα με τη σκεψη οτι αν φτασει το πληρωμα του χρονου και παρθει η αποφαση να καταρριφ8ει η αποσταση, αυτο 8α γινει με την δικη μου μετακομιση στα Γιαννινα (-> το γραφω σωστα, ΤheCat ??? :p) ...

Εκεινος διατηρει μια επιχειρηση εκει πραγμα που κανει αδυνατη τη μετακομιση του στη Αθηνα... κατι που δεν 8α το η8ελα κιολας!

Ανεκαθεν με ελκυε η ιδεα να ζησω μακρια απο την πρωτευουσα

Σας ευχαριστω ολους για τη συμμετοχη

Νατασσα

fairplay

# 11 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Αγαπητη Moo693,

Σε ευχαριστω, διαβασα ηδη τη συγκεκριμενη συζητηση. Πολυ εποικοδομητικα τα σχολια των μελων

Ισως αν ημουν λιγο πιο προσεκτικη να μην εθετα το ιδιο θεμα ... αλλα με δικαιολογω γιατι ειμαι νεο μελος

Φιλια,
Νατασσα

Taxideutis

# 12 στις 5/9/2003
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 15

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι !

Το post διεγράφη γιατί ήταν αντιγραφή απο το παραπάνω post του μέλους TheCat.

Μάλλον το μέλος Taxideutis.... προσπαθεί να μαζέψει πόντους (για να στέλνει μηνύματα) με κλεμμένες ιδέες....

moo693

Υ.Γ. Επειδή τώρα τελευταία παρατηρείται το φαινόμενο της εσκεμμένης αντιγραφής θεμάτων, παρακαλούνται τα μέλη να επικοινωνούν με τους administrators / moderators για τον αποκλεισμό των μελών αυτών και οχι μόνο !!!!

# 13 στις 7/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλή μου Νατάσσα,

Αθήνα - Ιωάννινα!... Μια χαρά μου ακούγεται!

Δες το θετικά!

1ον, δεν χρειάζεται να μάθεις ξένες γλώσσες! και,
2ον, έχεις να διανύσεις και τη μισή απόσταση...

...από μένα που πήγα κι ερωτεύτηκα μια Ιταλίδα, και τώρα πρέπει να μεταναστεύσω στη Ρώμη...

Θέλω πάντως με την ευκαιρία, να καταγγείλω οτι για όλα φταίει μια φίλη , σεβαστό μέλος του sxeseis.gr, η οποία μου έδωσε το τηλέφωνο ενός ξενοδοχείου σε γνωστό τουριστικό νησί μας, και βρέθηκα εξαφνα αγκαλιά με τη siniorina!

καλά να πάθω...

φιλάκια,

tantra man

apokalipsi

# 14 στις 7/9/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Κάλυμνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

Παράθεση:
Originally posted by tantraman
Καλή μου Νατάσσα,

Αθήνα - Ιωάννινα!... Μια χαρά μου ακούγεται!

Δες το θετικά!

1ον, δεν χρειάζεται να μάθεις ξένες γλώσσες! και,
2ον, έχεις να διανύσεις και τη μισή απόσταση...

...από μένα που πήγα κι ερωτεύτηκα μια Ιταλίδα, και τώρα πρέπει να μεταναστεύσω στη Ρώμη...

Θέλω πάντως με την ευκαιρία, να καταγγείλω οτι για όλα φταίει μια φίλη , σεβαστό μέλος του sxeseis.gr, η οποία μου έδωσε το τηλέφωνο ενός ξενοδοχείου σε γνωστό τουριστικό νησί μας, και βρέθηκα εξαφνα αγκαλιά με τη siniorina!

καλά να πάθω...

φιλάκια,

tantra man

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ....ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!ΑΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΡΟΥΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!!ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΥΠΟΨΙΝ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

IXNH TOY ANEMOY

# 15 στις 7/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 19
Η δικιά μου γνώμη είναι ότι είναι εξαιρετικά νωρίς ακόμα και να το σκέφτεστε!
Είσαστε ακόμα στην αρχή της σχέσης όπου ακόμα δεν γνωρίζετε ο ένας τον άλλον κι επιπλέον υπάρχει ακόμα ο ενθουσιασμός μεταξύ σας.
Δυστυχώς, τον άλλον τον γνωρίζουμε καλά μόνο όταν μένουμε μαζί του. Εκεί φαίνεται πραγματικά αν μπορείς ή όχι να είσαι μ΄αυτόν τον άνθρωπο.
Στη δική σου περίπτωση πρέπει να πας στα... Ιωάννινα για να το κάνεις. Έχε υπόψη σου όμως ότι όταν κάποιος μένει μόνος του και μία μέρα μπαίνει ένας άνθρωπος στη ζωή του, θέλει αρκετό χρόνο για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα (που είναι η συγκατοίκηση). Το γεγονός ότι θα σου παραχωρήσει χώρο που μέχρι πρότινος ήταν δικός του μπορεί να προκαλέσει εντάσεις (από το που θα μπουν τα... CD κι η οδοντόβουρτσα μέχρι το χρώμα των σεντονιών!).
Ξέρω ότι φαίνεται αστείο να μιλάω γι΄αυτά τα πράγματα αλλά το ξέρω γιατί κι εγώ έκανα το ίδιο πράγμα για να είμαι με την κοπέλα μου. Με την διαφορά ότι δεν έφυγα από την Αθήνα για να πάω στα Ιωάννινα, αλλά για να πάω στο... Βέλγιο!
Προσπάθησε να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου ώστε να τον γνωρίσεις κάπως καλύτερα αλλά και να περάσει κάπως κι ο ενθουσιασμός της νέας σχέσης. Τέτοιες αποφάσεις κι ενέργειες πρέπει να μην είναι βεβιασμένες παρ΄όλο που στον έρωτα ο αυθορμητισμός είναι το στοιχείο που τον ανανεώνει...
Ό,τι και να γίνει σου εύχομαι καλή τύχη. Αν τυχόν πας Ιωάννινα στείλε μας και κανά... μπαγκλαβαδάκι!

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

# 16 στις 8/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κι' όταν ακόμα η σχέση αποδείξει πως αξίζει το ρίσκο και ο κόπος, ΠΗΓΑΙΝΕ εκεί που η καρδιά σου σε οδηγεί......με μια ταπεινή συμβουλή μου όμως.

Πείσε τον εαυτό σου με οποιονδήποτε διακριτικό τρόπο, πως και ο σύντροφος σου θα έκανε το ίδιο αν εσύ δεν μπορούσες.

# 17 στις 9/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ θα σου έλεγα να πας όπου σε πάει η καρδιά....
να είσαι πάντα καλά!!!

SIKAT

# 18 στις 9/9/2003
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 44

Διακοπες διαρκειασ

Το σκέφτηκες να κάνεις διακοπές διάρκειας ενός ή δύο μηνών συνεχόμενα...
Βέβαια δε ξέρω αν μπορείς από τις διάφορες υποχρεώσεις που πιθανών να υπάρχουν αλλά από το αλλάξεις με τη μία τον τρόπο ζωής σου ίσως να έχει μικρότερο κόστος αυτό...
Τώρα στίς διακοπές αυτές αν τις κάνεις βάλε τον εαυτό σου όχι σε φάση διακοπών αλλά προσπάθησε να ζήσεις την καθημερινότητα.
Στο κάτω κάτω και να μήν πετύχει θα ζήσεις ένα όνειρο για το διάστημα αυτό αφού απ΄ότι λές υπάρχουν οι προυποθέσεις...

Σου εύχομε το καλύτερο...
...η διαθεσή μας είναι θέμα επιλογής μας και όχι θέμα καταστάσεων...

GIANNIS73

# 19 στις 9/9/2003
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 41
Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΥΤΟΠΙΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ.
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε