Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

***ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ***

Σελίδα : 1

neo-yio

# 1 στις 4/9/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
'Aρεσαν+: 0%

***Τα ονειρα***

Ονειρα! Πιστεύεται στα ονειρα? Τι είναι, τι σημαίνουν, γιατί κάποιοι λένε ότι ειναι προφητικά.

Είδατε ποτέ όνειρα που προλέγουν κάποιο συμβάν ή σας έχει τύχει ποτε να σας συμβεί κατι και να πιστέψετε ότι τελικα το όνειρο που είδατε ήταν προφητικό.

Ενημερωθήκατε ποτε από Ονειροκρίτη?

# 2 στις 4/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Έχω δει προφητικά όνειρα. Ακριβώς ότι έγινε στη ζωή μου αργότερα. Στους ονειροκρίτες δε πιστέυω. Μόνο στη δική μου εξήγηση και επεξήγηση των δικών μου ονείρων. Έχω μια θεωρία για τα όνειρα, κυρίως για τη στιγμή του ύπνου μας. Θα τη πώ σε άλλο θέμα που θα θέσω.

monika

# 3 στις 4/9/2003
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Κρεμαστή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Έχω δει κατά καιρούς προφητικά όνειρα κι έχω φοβηθεί τον ίδιο μου τον εαυτό. Γενικά βλέπω πολλά όνειρα. Μερικές φορές όμως αυτά γίνονται πραγματικότητα. Σε μερικά μεταβατικά στάδια της ζωής μου έχω δει όνειρα που έγιναν πραγματικότητα. Δεν πιστεύω πολύ στους ονειροκριτές, πιστεύω όμως στον εαυτό μου. Βλέπω κάτι στο όνειρο μου και μπορεί να συμβεί σε μερικές ημέρες ή μήνες. Π.Χ. είχα δει μια εξαδέλφη μου να κρατάει ένα κοριτσάκι ηλικίας 15 μηνών περίπου, πριν μάθω ότι έχει μείνει έγκυος. Το κοριτσάκι στο όνειρο μου έκανε εντύπωση. Το θυμάμαι μέχρι τώρα. Είχε καστανά μαλλιά με μπούκλες και μεγάλα εκφραστικά μάτια. Μετά από λίγες ημέρες (από το όνειρο) έμαθα ότι η εξαδέλφη μου έμεινε έγκυος. Έκανε κοριτσάκι. Σήμερα είναι περίπου 15 μηνών και ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ. Μου έχουν συμβεί παρόμοια όνειρα και πραγματικά κάποιες στιγμές φοβάμαι και νιώθω περίεργα.
Δεύτερο παράδειγμα: πριν λίγο καιρό ήμουν μόνη (χωρίς σχέση). Είδα στο όνειρο μου μια γνωστή μου κοπέλα που είχα πολύ καιρό να τη δω. Όπως εξελίχθηκε το όνειρο εγώ ερμήνευσα ότι αυτή η κοπέλα θα μου φέρει χαρά. Πράγματι μετά από 10 ημέρες περίπου συνάντησα αυτή την κοπέλα και γνώρισα μέσω αυτής κάποιο παιδί με το οποίο έκανα σχέση και τώρα είμαι ερωτευμένη μαζί του!!!

a_nastasia

# 4 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 58
Και εγώ έχω δει προφητικά όνειρα,
και γενικά όποτε βλέπω ένα πολυ ζωντανό όνειρο κάτι σημαίνει...... σε ονειροκρίτες δεν πιστεύω.........
Είναι όλα θέμα ασυνειδήτου πάντως......
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.