Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είναι η βέρα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

damon1408

# 1 στις 22/12/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 29
'Aρεσαν+: 0%

Είναι η βέρα

Σε ένα άλλο θέμα διάβασα το εξής:

Παράθεση:
Η μεγαλύτερη "γκομενοπαγίδα" ειναι η άτιμη η βέρα.

Την άποψη αυτή την έχω ξανακούσει σε μια παρέα, αλλά ποτέ δεν την κατάλαβα;
Η λέξη "γκομενοπαγίδα", από ότι έχω καταλάβει, αναφέρεται σε πράγματα που είναι ελκυστικά για το αντίθετο φύλο και αναφέρεται κυρίως στις γυναίκες. Δηλαδή ότι κυρίως οι γυναίκες ελκύονται από την "άτιμη τη βέρα".

Ρωτάω λοιπόν το απλό: Όταν δεις κάποιον/α να φοράει βέρα αυτό σε ελκύει περισσσότερο ή λιγότερο;
Ή για να το κάνω πιο σύνθετο: Ως παντρεμένοι έχετε περισσότερες ή λιγότερες επιτυχίες όταν φοράτε τη βέρα σας; Εεε;

giorgosber-27

# 2 στις 23/12/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Δεν ξερό αν η βέρα τραβάει της γυναίκες από την μύτη
Αλλά η Μαρία ξερή ,τον λόγω που με έχασε με τα ψέματα της

Να σε ρωτήσω κάτι, αν σου έλεγα ότι είμαι αρραβωνιασμένος, ότι έχω γυναικά
Και μου έλεγες να βγούμε για καφέ, Πάνο από τρεις φορές
Και σου έλεγα όχι ,και έπαυες να μου μιλάς
Και μετά από ένα μηνά ,σου μίλαγα , η έπιανα τον φίλο σου
Για να σε χωρίσω, η σου έκλινα τον δρόμο
αν σε αγκάλιαζα επίτηδες, για να σε βγάλω βίντεο
αν σε απειλούσα , ότι θα σε σπάσω στο ξύλο
αν φιλιόμουν επίτηδες μπροστά σου για να ζηλέψεις
η έβαζα φίλος η φίλες να σου λένε η τον αφήνεις
η σε χωρίζομε, τότες εσύ πώς θα αντιδρώσες
και αλλα τόσα που δεν θέλω να τα θυμάμαι
συγνώμη για αυτό που έγραψα

αλλα δεν κανό σχέση πότες με παστρευμένη η αρραβωνιασμένη κοπέλα
οπούς και εγω όταν θα αρραβωνιαστώ η παντρευτώ
θα κοιτάω στα ματιά μονό την γυναικά μου
και αυτή θα αγαπάω για μια ζωή
και όταν θα φορέσω την βέρα στο χέρι μου
η καρδιά μου θα ανήκει μονό στην γυναικά μου
με αγάπη Γιώργος

taratata

# 3 στις 23/12/2007
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
Οταν δώ κάποια να φοράει βέρα,"κόβομαι",και δεν μπορώ να προχωρήσω. Είναι σαν να δηλώνει "ανήκω αλλού".Εφ' όσον όπως λέει και η λαϊκή παροιμία "στους δύο τρίτος δεν χωρεί", αναρωτιέμαι τι δουλειά έχω να μπλεχτώ μέσα σε ένα ζευγάρι, σε μία οικογένεια...Ελεύθερες -και ωραίες- υπάρχουν πολλές εκει έξω.

# 4 στις 23/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η εμπειρία μου αυτούς τους λίγους μήνες που διαβάζω το φόρουμ λέει ότι η άμα είσαι παντρεμένος έχεις διπλάσιες πιθανοτητες απο εναν ανυπαντρο να βρεις γκόμενα!
Και ειδικά αν παίζεις και λίγο μπαλίτσα είσαι ο πρώτος του χωριού!

# 5 στις 23/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πολυ σωστος...κυριε μου

Παράθεση:
Από το μέλος taratata - 23/12/07 05:33
... Οταν δώ κάποια να φοράει βέρα,"κόβομαι",και δεν μπορώ να προχωρήσω. Είναι σαν να δηλώνει "ανήκω αλλού". ...

Παράθεση:

Angela_

# 6 στις 24/12/2007
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580
Η βέρα είναι όντως γκομενοπαγίδα, αλλά όχι για όλους...

Είναι γκομενοπαγίδα για τις ανασφαλείς γκομενίστες, γι'αυτές που όταν παίρνουν κάτι από κάποια άλλη που της ανήκει νιώθουν ότι αξίζουν κάτι παραπάνω σαν άνθρωποι, ότι τις πρόσεξαν κι είναι σημαντικές...

...μη νομίζεις, το ίδιο κάνουν και οι άντρες με τις παντρεμένες, το θεωρούν ανδραγάθημα (κατόρθωμα) να πάνε με μια παντρεμένη και να το υπερηφανευτούν στους φίλους τους, -που δεν θα έχουν καμία υποχρέωση την επόμενη μέρα απέναντί της εννοείται- μιας και γι'αυτούς είναι κάποιος άλλος ο κερατάς-ανεπαρκής (ευτυχώς βρε παιδί μου που βρέθηκαν κι αυτοί οι ήρωες στο δρόμο της γυναικούλας να την βγάλουν από την πλήξη του βαλτωμένου γάμου της) μ*λ*κας και "υπεύθυνος" να κρατήσει τη γυναίκα του.

Προσωπικά όταν δω άνθρωπο να φοράει βέρα η συμπεριφορά μου είναι απόλυτα τυπική... όταν κάποιος προσπαθήσει να με πλησιάσει ερωτικά ενώ φοράει βέρα...(κάτι που δεν πρόκειται να τολμήσει γιατί θεωρώ βασικό αυτό το όλο που εκπέμπει η κάθε γυναίκα (κι ο κάθε άντρας βέβαια) που σέβεται τον εαυτό της (του) , μιας κι όταν καταλάβω ότι προτίθεται να με πλησιάσει παντρεμένος ακόμα και από την έκφραση το φωνάζω ότι εγώ σε λίγο θα ( ) και μόνο με τη σκέψη του πόσο μ*λάκας, τελευταίος είναι που ενώ έχει "στρωμένο" σπίτι , γυναίκα και παιδιά που τον περιμένουν θέλει να μου το παίξει γαμπρός) ...απλά δε θα το κάνει σας το διαβεβαιώνω...σε κάτι τέτοιες μ*λακίες είμαι αμείλικτη

perfetta

# 7 στις 24/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου έχει δοθεί η εντύπωση οτι το ριψοκίνδυνο, όσο να 'ναι, εξιταρει!!!
Το κρυφτούλι, το κυνηγητούλι, το "κλεφτες κι αστυνόμοι"....... κραταει αμείωτο το ενδιαφέρον, μπλέκεις χωρίς να το καταλάβεις και το κακό είναι οτι....... ΚΑΨΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ κιολας (καλά το πήγα λιγο μακρυά, αλλά συνηθισμένο φαινόμενο)

Επειτα είναι κι αυτό που λέει και η αντζελα.... περι ανασφαλών γυναικών....
Αλλά δε ξέρω τι έχουν πάθει κι αυτοί οι παντρεμένοι....
Προσωπικά, οι περισσότερες "κατακτήσεις μου" είναι παντρεμένοι....Μιλάμε για ΣΤΕΝΑ μαρκαρίσματα.... Και να σκεφτείτε οτι είναι ΟΛΟΙ απο την (μικρή) πόλη μου.... Δηλαδή ξέρουν οτι ΞΕΡΩ οτι είναι παντρεμένοι... Και εδώ φτανουμε στην ερώτηση της damon:
"Όταν δεις κάποιον/α να φοράει βέρα αυτό σε ελκύει περισσσότερο ή λιγότερο;"

Δεν με ελκύει ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! Μου είναι παντελώς αδιάφορος....

# 8 στις 24/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όπου βλέπω βέρα.........

..........την κόβω πέρα...

jade_k

# 9 στις 24/12/2007
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 5.410

Παράθεση:
Originally posted by damon1408
Ρωτάω λοιπόν το απλό: Όταν δεις κάποιον/α να φοράει βέρα αυτό σε ελκύει περισσσότερο ή λιγότερο;

Μα καθόλου μπορώ να σου πω...
Kαθένας μας είναι μια αγάπη στην καρδιά κάποιου ανθρώπου

DAMASTHS

# 10 στις 25/12/2007
author
Ανδρας / 45 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 160
Εγω ξερω οτι οι ανδρες πληρωνουν το σεξ με τον γαμο,ενω οι γυναικες πληρωνουν τον γαμο με σεξ...

riddle_

# 11 στις 25/12/2007
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706
Σε γενικες γραμμες,συμφωνω με την Αντζελα στο θεμα της ανασφαλειας...

Το θεμα ομως ειναι τι επιζηταει κανεις...

Το να εισαι παντρεμενος και να κοιτας να κανεις παρανομη σχεση,πηγαζει απο πολλες αιτιες,που σε οδηγουν σε αυτο...δεν νομιζω πως η βερα ειναι κυριαρχο στοιχειο,για να γινει καποιος πιο ελκυστικος...αυτοι που θελουν να ξενοπηδηξουν και να κανουν μια σχεση εφημερη,εχω την αισθηση οτι αποκρυπτουν πως ειναι παντρεμενοι και βεβαια η βερα λειπει απο το μεσαιο δακτυλο,με σκοπο να μην την χασουν,οταν το βαλουν καπου...αλλου!

FOINIKAS1957

# 12 στις 25/12/2007
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.553
Η Βερα ειναι παγιδα!!;;;;;;;

Ναι ο Θανασης ο φιλος , παντρευτηκε την Βερα , αλλα δεν περναει κι ασχημα !! Ειναι καλο κοριτσι.
Παγιδα θα ητανε αμα δεν την ηθελε ο Θανασης και του την δινανε με το ζορι ή αμα του την δινανε με πλαγιο τροπο !!

Αληθεια......
Εσεις απο που γνωριζετε την Βερα και τον Θαναση ;;;

damon1408

# 13 στις 24/12/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 29
Κάνοντας μια έρευνα μεταξύ των φιλενάδων μου, μιλάμε για άτομα που δήλωναν "εγώ με παντρεμένο ποτέ", διαπίστωσα ότι όλες, μα όλες έχουν πάει. Η κάθε μια βέβαια με τη δική της δικαιολογία. Ξέρετε ήταν νύχτα, ήμουν μπερδεμένη, ήμουν μόνη, δεν ήταν κάτι σημαντικό, κ.λπ.
Κουφάθηκα τελείως. Λέτε να έχει τίποτα ιδιαίτερο αυτή η άτιμη η βέρα, που μου διαφεύγει;

anemona_62

# 14 στις 26/12/2007
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Παράθεση:
Originally posted by DAMASTHS
Εγω ξερω οτι οι ανδρες πληρωνουν το σεξ με τον γαμο,ενω οι γυναικες πληρωνουν τον γαμο με σεξ...

Ακόμα??? Εκπλήσσομαι που υπάρχουν νέοι άνθρωποι που το πιστεύουν αυτό!

Μου θυμίζει κάτι που μου είπε κάποτε ένας χασάπης ενώ τύλιγε το κρέας που είχα παραγγείλει "Ναι, είναι καλύτερα να παντρεύεσαι, οι πουτάνες είναι πολύ ακριβές πια"!
Κόκκαλο εγώ!
Αλλά αυτό ήταν πριν από πολλά χρόνια και ζούσα στην επαρχία τότε...
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

Ms-mandy

# 15 στις 27/12/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955

Παράθεση:
Originally posted by giorgosber-27
Δεν ξερό αν η βέρα τραβάει της γυναίκες από την μύτη
Αλλά η Μαρία ξερή ,τον λόγω που με έχασε με τα ψέματα της

Να σε ρωτήσω κάτι, αν σου έλεγα ότι είμαι αρραβωνιασμένος, ότι έχω γυναικά
Και μου έλεγες να βγούμε για καφέ, Πάνο από τρεις φορές
Και σου έλεγα όχι ,και έπαυες να μου μιλάς
Και μετά από ένα μηνά ,σου μίλαγα , η έπιανα τον φίλο σου
Για να σε χωρίσω, η σου έκλινα τον δρόμο
αν σε αγκάλιαζα επίτηδες, για να σε βγάλω βίντεο
αν σε απειλούσα , ότι θα σε σπάσω στο ξύλο
αν φιλιόμουν επίτηδες μπροστά σου για να ζηλέψεις
η έβαζα φίλος η φίλες να σου λένε η τον αφήνεις
η σε χωρίζομε, τότες εσύ πώς θα αντιδρώσες
και αλλα τόσα που δεν θέλω να τα θυμάμαι
συγνώμη για αυτό που έγραψα

αλλα δεν κανό σχέση πότες με παστρευμένη η αρραβωνιασμένη κοπέλα
οπούς και εγω όταν θα αρραβωνιαστώ η παντρευτώ
θα κοιτάω στα ματιά μονό την γυναικά μου
και αυτή θα αγαπάω για μια ζωή
και όταν θα φορέσω την βέρα στο χέρι μου
η καρδιά μου θα ανήκει μονό στην γυναικά μου
με αγάπη Γιώργος

ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΣΙΑΡΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΣΑΙ...ΜΠΑΣΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.....

PROBLEM

# 16 στις 27/12/2007
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
Λέτε να έχει τίποτα ιδιαίτερο αυτή η άτιμη η βέρα, που μου διαφεύγει;

Το ιδιαίτερο της βέρας είναι ότι την επόμενη μέρα ΔΕΝ θα σου γίνει τσιμπούρι και μπορείς να προχωρήσεις για άλλες πορτοκαλιές αν δεν γουστάρεις.

Αν κατά λάθος πάει να σου γίνει τσιμπούρι και δεν γουστάρεις, υπάρχει και το χαρτί του εκβιασμού......

Τώρα αν είναι γκομενοπαγίδα...... έχω αμφιβολίες, οι περισσότεροι τις έχουμε βγαλμένες.........
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

Dardana

# 17 στις 27/12/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Κάνοντας μια έρευνα μεταξύ των φιλενάδων μου, μιλάμε για άτομα που δήλωναν "εγώ με παντρεμένο ποτέ", διαπίστωσα ότι όλες, μα όλες έχουν πάει. Η κάθε μια βέβαια με τη δική της δικαιολογία. Ξέρετε ήταν νύχτα, ήμουν μπερδεμένη, ήμουν μόνη, δεν ήταν κάτι σημαντικό, κ.λπ.
Κουφάθηκα τελείως. Λέτε να έχει τίποτα ιδιαίτερο αυτή η άτιμη η βέρα, που μου διαφεύγει;

η βερα δεν κανει τιποτα, μονο το μυαλο του ανθρωπου (και ο κάλος στον εγκεφαλο)

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 18 στις 28/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

Τώρα αν είναι γκομενοπαγίδα...... έχω αμφιβολίες, οι περισσότεροι τις έχουμε βγαλμένες.........

:>
Αλλά τις έχετε στη τσέπη καλού κακού, σωστά μεσιέ PROBLEM? (για τις περιπτώσεις των δύσπιστων γυναικών!)

PROBLEM

# 19 στις 28/12/2007
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
high-speed παρότι καθήμενος, ορθώς συλλογίσθηκες....
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

Ran_Tan_Plan

# 20 στις 28/12/2007
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

Παράθεση:
Λέτε να έχει τίποτα ιδιαίτερο αυτή η άτιμη η βέρα, που μου διαφεύγει;

Το ιδιαίτερο της βέρας είναι ότι την επόμενη μέρα ΔΕΝ θα σου γίνει τσιμπούρι και μπορείς να προχωρήσεις για άλλες πορτοκαλιές αν δεν γουστάρεις.

Αν κατά λάθος πάει να σου γίνει τσιμπούρι και δεν γουστάρεις, υπάρχει και το χαρτί του εκβιασμού......

Εγω Αποστολε ηξερα εναν που φοραγε τη βερα του σαν καλος πιστος και τιμιος συζυγος και ολοι του φωναζαμε: "Μη βαζεις ρε τη βερα στη δουλεια θα χτυπησεις"
Τιποτα αυτος!!Εκει! Η βερα βερα!(...και του την πεφτανε και οι γκομενες καθοτι "βερατος" αλλα δεν εδινε σημασια γιατι ειπαμε τιμουσε το στεφανι του.)
Μια μερα λοιπον κανει ετσι ο τορνος χραπ του αρπαζει τη βερα...παει το δαχτυλο!Αναμνηση!
Με 9 δαχτυλα ο φιλος σκαντζαρε δαχτυλο τη βερα στο διπλανο το γερο που δεν του εμεινε γερο για πολυ ομως γιατι ξαναχραπ η φρεζα αυτη τη φορα (τον εδερνε και γκαντεμια αδερφακι μου!ουτε χειραψια με τον Μητσοτακη να ειχε κανει) παει κι αυτο το δαχτυλο.
Με 8 δαχτυλα ο δικος μας πια αλλα αποφασιζει και πεταει τη βερα!
Ειχε γινει και χαλια εδω που τα λεμε μετα απο το τορνιρισμα και το φρεζαρισμα...σαν στραβοχυμενος λουκουμας ειχε καταντησει.
Και χωρις βερα τωρα ο δικος σου αλλα και χωρις γυναικα γιατι τον εδιωξε μολις πεταξε τη βερα.-"Που θες να το παιζεις και ελευθερος κι ωραιος σαρδαναπαλε και να τσιλιμπουρδιζεις" και την εκανε η δικια του η αναισθητη.
Δεν κοιταγε που ο ανθρωπος ετρεφε τακτικα με δαχτυλα τα σκυλια της γειτονιας,του ζηταγε και τα ρεστα η αχαριστη.
Και τωρα που λες ο φιλος μας ειναι με δυο δαχτυλα λιγοτερα και χωρις γυναικα και δεν του την πεφτει και καμμια γιατι δε φοραει βερα.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε