Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΣΗΜΑΔΙ ΖΩΗΣ

Σελίδα : 1

neo-yio

# 1 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
'Aρεσαν+: 0%

Σημαδι ζωησ

Θα ήθελα να δω, κατά πόσο οι άνθρωποι μέσα από τρανταχτές προσωπικές εμπειρίες σημαδεύτηκαν εφ'όρου ζωής και οδηγήθηκαν σε διαφορετικά μονοπάτια, απ'αυτά που είχαν σχεδιάσει αρχικά.

Υπάρχουν γεγονότα που συνέβησαν σε σας και σας έκαναν να αλλάξετε τη ρότα της ζωής σας;

Κι αν ναι, ποια είναι αυτά;
Και η ζωή συνεχίζεται...

fairplay

# 2 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 36
Θα σας πω την προσωπικη μου ιστορια, κι ας μην φανταζει τοσο τραγικη πια, ισως γιατι υπαρχει μια δυναμη μεσα μου που με κανει να τα αφηνω ολα πισω, να μη γεμιζω αποθημενα, να μη τα βαζω ολα στο ιδιο καζανι....... Να περνω μονο τα μαθηματα απο τα παθηματα...

Λοιπον:

11/11/2000
Βρισκομαι σε ενα chat room..............Συναντω, συνομιλω, γελαω, γοητευομαι απο εκεινον..........

12-18/11/2000
Μιλαω καθημερινα μαζι του, μεσω chat, μεσω τηλεφωνου........Ερωτευομαι, ερωτευεται, ερωτευονται τα μυαλα μας......

19/11/2000
Συναντιομαστε!
Σαν να γνωριζομασταν απο παντα!

................

Ειμαστε μαζι!
Ζουμε μαζι......
Ειμαστε ενα......
Λεγαμε τοτε οτι η σχεση μας ειναι η "δυναμη" μας!
Περναμε ενα (πρωτο) τριμηνο εκπληκτικο...

και αρχιζουν τα συμπτωματα, που εγω στα 22 μου τοτε χρονια, ανικανη να αποκωδικοποιησω, αρχιζουν τα νευρα, οι βρισιες (απο μερους του) και αλλα.....

Συνεχιζουμε να ειμαστε μαζι.....
Εγω με παροπιδες, πιστευοντας στον αν8ρωπο μου....
εχοντας βαλει στοχο της ζωης μου ναι ειμαι η γυναικα του... Ετσι οπως ηθελε να με πλασει....

ανακαλυπτω σιγα σιγα οτι δεν ειμαι ευτυχισμενη, δεν το παραδεχομαι ουτε στον εαυτο μου.... εχω πορω8ει, και συνεχιζω την προσπαθεια να γινω αυτο που θελει.... να γινω αυτο που δεν ειμαι, απλα και μονο γιατι το ηθελε εκεινος...

Περναει 1,5 χρονος, υπηρχαν και πολλες καλες στιγμες (ετσι νομιζα τοτε...)...

10/04/2002
Ειμαστε στο αυτοκινητο μου, οδηγω προς το σπιτι του, λογοφερουμε χωρις λογο, συσσωρευμενα νευρα, με πιανει απο τα μαλλια και αρχιζει να ωρυεται, συνεχιζω να οδηγω εχοντας αφησει μια τουφα απο τα μαλλια μου στην παλαμη του, φτανουμε σπιτι, βριζει, φωναζει, και με χαστουκιζει μια φορα, βριζει φωναζει και με χτυπαει δευτερη φορα ...... τριτη φορα........

Η ωρα....ξημερωματα κυριακης... κοιταζομαι στον καθρεφτη: δυο ματια μαυρα, ενα μαγουλο πρισμενο και χειλη σκισμενα....

Η πρωτη σκεψη μου: που να παω τετοια ωρα ετσι? Σπιτι? Θα πεθανουν οι γονεις μου αν με δουν ετσι? Σε ξενοδοχειο? Πως θα κυκλοφορησω ετσι?

Μην αναρωτηθητε για την αστυνομια, ουτε που μου περασε απο το μυαλο....

Αντι8ετως του χτυπησα το κουδουνι, και τον παρακαλεσα να μεινω........ Ντρεπομαι που το ομολογω , αλλα αυτο εκανα....

Χωριζουμε για 1 μηνα... Μετα με ψαχνει, με θελει πισω.. Εγω? Ναι κι εγω το 8ελω ακομα σαν τρελη........

............
............
............

Ζουμε σχεδον καλα για 6 μηνες....

19/11/2002
2 χρονια μαζι! τι ευτυχια που ενιωθα!
Ετοιμασα μια μοναδικη νυχτα μονο για τους δυο μας και ολα πηγαιναν υπεροχα ωσπου ηρθε............ η προταση .......... η προταση που ηταν το ονειρο μου , οτι η8ελα απο τη ζωη , να περασω , να ζησω τα παντα μαζι του.................... προταση γαμου....

Εκλαψα απο χαρα εκεινη τη νυχτα....

Και ομως, δεν ξερω πως και γιατι, αλλα δεν του απαντησα παρα μονο 3 μηνες μετα....

Σε αυτο το τριμηνο περασαν ολα απο μπροστα μου... ΟΛΑ....

Και μια σκεψη: Ετσι θα ζησω την υπολοιπη μου ζωη???

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ

Ειμαι νεα, ομορφη, μορφωμενη, μεχρι πριν να τον γνωρισω αγαπουσα τον εαυτο μου, μπορω να εχω τα παντα, μπορω να επιλεγω................... ΦΛΑΣ ! ! !

Παρ'αυτα ανικανη να πω το οχι, συνεχιζα να ειμαι διπλα του....

Χρειαζομαι βοηθεια πλεον.....
Αρχιζω επισκεψεις σε ψυχολογο....
Μετα απο 5 επισκεψεις, ημουν και παλι ΕΓΩ.... η Νατασσα που θελω, η Νατασσα που αγαπω, και μισω ωρες-ωρες.... που ξερω πολυ καλα τι θελω και πλεον ηξερα ΠΟΛΥ καλα τι δεν θελω... εκεινον....

05/05/2003
ΤΕΛΟΣ

Ενα τελος που ηρ8ε και αγαλιασε η ψυχη μου, ενα τελος που με εκανε ξανα να χαμογελω.....

Μου ελειψε καποιες στιγμες.... η δυναμη της συνηθειας αραγε?

Δεν με εψαξε ξανα, δεν με αναζητησε...... Αυτο ηταν δωρο για μενα.....

Βρηκα ξανα εμενα που ειχα χασει....

Τον Αυγουστο '03 εκανε 550 χιλιομετρα για να μου πει πως αλλαξε, πως δεν ειχε καταλαβει ποσα αξιζω, πως εχει μοναδικο σκοπο της ζωης του να κανει ευτυχισμενη, πως με αγαπαει......

Τον εδιωξα χωρις να υπολογισω τα χιλιομετρα.... Τρομαξα για λιγο, επιασα τον εαυτο μου να λεει "μηπως κανεις λα8ος?"
............. Εφυγε.............

Με περιμενε στην Αθηνα, με πολιορκησε για 2 εβδομαδες..... Εφτασα στο σημειο να του ομολογησω οτι η καρδια μου χτυπαει αλλου πλεον..... Τον σκοτωσα, εκλαψε, χτυπηθηκε κατω..... Τον πονεσα, ενιωσα τυψεις, του σταθηκα..... Μεχρι που του βγηκε παλι ο αληθινος εαυτος του......

Με απειλησε ............
Με φωναζε πουτανα επειδη τολμησα να του ξεστομισω οτι ειμαι ερωτευμενη με καποιον αλλον............
Πηρε τηλεφωνο σπιτι μου και ειπε στον πατερα μου οτι ειμαι πουτανα..........
Το ιδιο και στους φιλους μου.........

Εδω και 15 μερες δεν με εχει ενοχλησει ξανα.....Ελπιζω ποτε ξανα........

Εμαθα..................:

* Οτι δεν τον αγαπησα ποτε
* Οτι αγαπας εναν ανθρωπο οταν σου εχει χαρισει εστω και μια στιγμη ευτυχιας..... ολα τα υπολοιπα ειναι αρρωστια
* Οτι η αυτοεκτιμηση και ο αυτοσεβασμος ειναι οτι πιο σημαντικο υπαρχει
* Οτι ειμαι καλος ανθρωπος τελικα :p γιατι ακομα και τωρα δεν νιω8ω καμια πικρα..... τον ποναω ομως.....
* Οτι κανεις και τιποτα δεν αξιζει τοσο ωστε να μην ειμαι πια εγω
* Οτι μονο αν αγαπας, δεχεσαι τον εαυτο σου, μπορεις να δωσεις και στου αλλους
* Οτι η ταση μου να προσφερω στους ανθρωπους ειναι τελικα εμφυτη και δεν μου την κατεστρεψε
* Οτι ειναι ευτυχια να δινεις, αλλα ακομα μεγαλυτερη ευτυχια ειναι να βλεπεις ενα μεγαλο, αληθινο, βαθυ χαμογελο στο προσωπο που περνει

Ειμαι ευτυχισμενη που στα 25.5 μου χρονια νιω8ω ανθρωπος ολοκληρωμενος και ευχαριστω το Θεο γι'αυτην την εμπειρια των τελευταιων τριων ετων....

Με εκανε καλυτερο ανθρωπο....
Νατασσα

neo-yio

# 3 στις 6/9/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
Δεν εχω τιποτα παραπάνω να σου πω αγαπημενη μου φίλη, παρα μόνο ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ... Με τα οσα περασες, κουραστηκες, πονεσες, εκλαψες, βασανίστηκες, ταπεινώθηκες, εγινες ενα σκουπίδι για καποιον που δεν το αξιζε, γενικα βασανιστηκες σωματικά και ψυχικά, και ΟΜΩΣ παλι με την ΔΥΝΑΜΗ που ειχες, με την ΥΠΟΜΟΝΗ, και με την ΚΑΛΗ σου ΚΑΡΔΙΑ ξεπέρασες αυτό το πολυ δυνατό κτύπημα της ζωής σου και τώρα συνεχίζεις να ΖΕΙΣ όπως το ήθελες και το διάλεξες εσύ η ίδια. Σου λεω ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ και ο Θεος να είναι παντα μαζί σου σε καθε στιγμή της ζωής σου!

Σε χαιρετω και σου υποκλίνομαι....

Φιλικά
neo-yio
Και η ζωή συνεχίζεται...

Giabbass

# 4 στις 6/9/2003
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617
Αγαπητή neo-yio,

Οι καθημερινές εμπειρίες είναι αυτές που οδηγούν τη ζωή μας.

Κατά συνέπεια, δε γνωρίζουμε τη ρότα της ζωής μας....

Κατά τη γνώμη μου, όποιοι από εμάς νομίζουμε ότι ξέρουμε η ζωή μας που βαδίζει, αρεσκόμαστε σε μια ουτοπία.

Ποτέ κανείς δεν ξέρει τί του ξημερώνει το αύριο, από την μικρή και ασήμαντη εμπειρία ως την πιο σημαντική.

Καθημερινά κάνουμε επιλογές, βρισκόμαστε σε σταυροδρόμια, γνωρίζουμε ανθρώπους, βιώνουμε εμπειρίες.

Σίγουρα, έχουμε ένα πλάνο για τη ζωή μας, μα όλα σ' αυτή τη ζωή είναι ρευστά.

Αυτά προς το παρόν, για να μην αρχίσω να λέω τη δική μου ιστορία.

Το μόνο που θα πως είναι ότι η ρότα της ζωής μου έχει αλλάξει από γεγονότα 4 φορές.
ωινε δαρκ σεα
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.