Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η γνώμη σας για τους εισοδηματίες...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

evelina_200

# 1 στις 5/1/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 245
'Aρεσαν+: 0%

Η γνώμη σας για τους εισοδηματίες...

ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΙΚΑΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ..
ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ,ΤΟΥΣ ΑΕΡΓΟΥΣ ΟΥΔΕΙΣ..

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???

evelina_200

# 2 στις 5/1/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
ΤΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ

mikrh22

# 3 στις 5/1/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
συμφωνω

litsaki_s

# 4 στις 5/1/2008
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 200
Απαντήσεις: 29.041
.. Εργασία και χαρά! ..

# 5 στις 5/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by evelina_200
ΤΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ

Οχι σωστά το ειπες
άλλο άνεργος και άλλο άεργος

΄Ανεργος είιναι αυτός που για κάποιο λόγο προσωρινά δεν έχει εργασία, συχνό φαινόμενο στους καιρούς μας δυστυχώς για πολύ κόσμο.

΄Αεργος είναι ο ανεπάγγελτος αυτός που όπως έλεγε ο μακαρίτης ο Φωτόπουλος κάααααααθεται.

Στο θεματάκι σου λοιπόν η λέξη άεργος ταιριάζει κι όχι άνεργος.

Γιατί εκτός απο όλα τα άλλα καλό να είναι να μαθαίνουμε και...λεξούλες και που ταιριάζει η καθεμία.

Και μια παράκληση, μην γράφεις με κεφαλαία εκτός του ότι στον ιντερνετικό κόσμο σημάινει οτι φωνάζεις είναι και κακόγουστα και κουραστικά.

somebody961

# 6 στις 5/1/2008
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Εξαρτάται.. Οπως πάντα, εξαρτάται..

Το θέμα μεγάλο αλλά η απάντηση η δική μου σύντομη και περιεκτική:
Θέλω να είμαι εισοδηματίας για να κάνω την δουλειά ακριβώς που θέλω..
Η για να το πω αλλιώς, για να μην κάνω εκείνα που ΔΕΝ θέλω.

Με λίγα λόγια, για να μην 'πουλιέμαι' στα συμφέροντα κανενός επειδή δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.. "Αν δεν σου αρέσει, σπίτι σου!"...

Δεν είναι η δουλειά εκείνη που κουράζει. Η δουλειά κόντρα στα πιστεύω σου είναι.
Δεν θα θέλαμε όλοι να πάμε π.χ. στο πλαίσιο και να πούμε "ποιό pc είναι καλύτερο για μένα" και να ξέρεις πως θα σου υποδείξει όντως το καλύτερο για σένα και όχι εκείνο που έχουν το μεγαλύτερο κέρδος;
Εργαζόμουν κάποτε εκεί..
Με εξουθένωσε ψυχικά και έφυγα τρέχοντας.

Εν κατακλείδι λοιπόν: Στη βάση συμφωνούμε!
Αλλά μόνον αν μιλάμε για εργασία που γνωρίζεις στα σίγουρα πως είσαι σε θέση να ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΕΡΓΟ.
Είμαστε φύσει δημιουργικά όντα βλέπεις..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 7 στις 5/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
H μεγαλυτερη επιτυχια σε εναν ανθρωπο ειναι να κανει το χομπι του

εργασια ...somebody.

Oσο για την ανεργεια ,η μαστιγα της εποχης μας για χιλιαδες ανθρωπους

οι τεμπεληδες .οι αιωνιοι φοιτητες,τα μαναρια που εχουν μαθει τους γονεις τους καλα να δουλευουν,και να τα παιρνουν ετοιμα δεν επιρεαζονται απο δειχτες..

Για αυτους η προσφορα και η ζητηση εργασια ειναι σε μηδενικη δαση παντα

Για αυτους ομως που ειναι εν δυναμη παραγωγικοι συντελεστες...το αγχος για την εργασια ειναι μεγαλο .

Για αυτο παντα ανθιζουν οι πελατιακες σχεσεις με τους κατεχων εξουσια
Παντα το ονειρο ,για μια θεση στον ηλιο ,........

Leonardo_Avatar

# 8 στις 6/1/2008
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 319
υπαρχει και το εππαγγελμα
international playboy
{Μίσος Μοναξιά Λύπη-Χαρά Αφοσίωση-Αδιαφορία } Αλεξίσφαιρη Προσωπικότητα και Χαρακτήρας Στόχοι στη ζωή. Ωμή ειλικρίνεια εκεί που χρειάζεται .Ηγεσία καθοδήγηση και ανάληψη ευθυνών. Ειλικρίνεια και αυθεντικότητα. Κοινωνικό κύρος. Μαχητής στην ζωή. Τι δεν έχουν τα καλά παιδιά και κοιμούνται μοναχά

alternative

# 9 στις 6/1/2008
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Προσωπικά αν είχα εισοδήματα >1500ευρώ το μήνα, δε θα δούλευα. Άσε να δουλέψει κανείς άλλος...

Ξέρεις τί είναι να μην ξυπνάς το πρωί, να κάνεις διακοπές όποτε γουστάρεις, να μη σε καλούν στο κινητό οι πελάτες, να πάς τα παιδιά στο σχολείο, να ρίχνεις ένα μανίκι στη σύζηγο...

Aggelo

# 10 στις 6/1/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.032
Προσωπικα αν ειχα τοσα εισοδηματα ωστε να μην χρειαζετε να δουλευω δεν θα δουλευα πολυ απλα......εχω τοσα ενδιαφεροντα και τοσα πραγματα να κανω που ο χρονος μου θα γεμιζε μια χαρα...και δεν δινω δεκαρα αν με λεγανε τεμπελη η οτιδηποτε κακοηθεια σκεφτοταν το αρρωστο μυαλο του καθενος

# 11 στις 6/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΕΣ.

Παράθεση:
ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΙΚΑΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ..

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???

Eξαρτάται θα μπορούσαμε να <πούμε> κάτω από πιό <σκοπό-διάθεση-βιώματα> προσεγγίζει το θέμα που θέτεις ο κάθε άνθρωπος ξεχωριστά.

# 12 στις 6/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αν είχα την επιλογή να μην δουλεύω , πολύ απλά δεν θα δούλευα.....
σε όσους και να το έχω πει αυτό

αμέσως μου λένε ότι θα βαριόμουν και τα συναφή....
ορέ δώσε μου την δυνατότητα και άσε με να σκυλοβαριέμαι......

mboumbi

# 13 στις 6/1/2008
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Εγώ πάντως αν ήμουν εισοδηματίας θα αφιερωνα όλο μου τον χρόνο στα ενδιαφέροντά μου και σε σπουδες
Η ζωή είναι υπέροχη!

lykaios

# 14 στις 6/1/2008
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αρκαδίας / Μεγαλόπολη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 431

Ο καλύτερος.

Ας μου γέμιζε κάθε μήνα ο λογαριασμός μου με 10.000 euro, (καλά είναι τόσα, μη τρελαθούμε κι όλας) απ' το πουθενά και ας με λέγανε όπως θέλανε.

Ξέρω εισοδηματίες που δεν κάνουν τίποτα και δεν πάνε πουθενά, αυτούς να σχολιάσετε.
Υγεια

riddle_

# 15 στις 7/1/2008
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706
Δυστυχως οταν μιλαμε για εργασια,μιλαμε για ανθρωπινες συνθηκες και οχι γι'αυτο το σημερινο καθεστως,οπου πολλες επιχειρησεις εκμεταλλευονται τον εργαζομενο,οσον αφορα τις αποδοχες του και το ωραριο εργασιας,κατω απο την απειλη της απολυσης,ελεω ...ανεργιας!!!

Αυτο το φαινομενο,εχει καταστησει την εργασια,οχι σαν απαραιτητη προυποθεση ανασας ζωης,μα σαν καταναγκαστικο εργο...

Καποτε η εργασια ηταν χαρα και ευτυχια....

Τωρα ειναι πλεον μια αναγκαιοτητα...

Ευτυχεις οι εισοδηματιες...και εισπραττουν και κοπροσκυλιαζουν!!!

Aggelo

# 16 στις 7/1/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.032
Θα αντιστρεψω το θεμα και θα πω...τι να κανω αν καποιος εχει καποια εργασια το θεμα ειναι αν προσφερεις στην δουλεια σου ...γιατι γιατι πολλοι απ αυτους που δηλωνουν επαγγελμα ειναι στην δουλεια τους τεμπελοσκυλα η κοπροσκυλα....αλλα καθε πρωτη του μηνος εχουν αξιωση μισθου ...και πιστεψτε με ειναι παρα πολλοι........επομενος μας πειραζουν αυτοι που δηλωνουν εισοδηματιες τουλαχιστον αυτοι ειναι εντιμοι δεν κοροιδευουν κανεναν....

alternative

# 17 στις 7/1/2008
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Σωστό κ αυτό. Μερικοί βαπτίζουν δουλειά το ωράριο 10π.μ. 12:00μ.μ.

evelina_200

# 18 στις 7/1/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Τετοια φαινομενα εκμεταλλευσης του εργαζομενου βλεπεις κυριως στον ιδιωτικο τομεα ενω αντιθετα στο δημοσιο οι περισσοτεροι κααααααααααθονται και εννοειται οτι δεν τηρουν ωραρια..Ειναι κατι σαν εισοδηματιες δηλαδη..
Να ξεκαθαρισω οτι τιποτα δεν ειναι πανακεια απλως λιγο πολυ ολοι γνωριζοθμε πως κινειται το συστημα..

Μυρτώ

# 19 στις 7/1/2008
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Ποτέ μου δεν είχα την "φιλοδοξία" να γίνω εισοδηματίας....

Η φιλοδοξία μου είναι να καταφέρω να αποκτήσω αρκετά χρήματα για να μπορώ να εργάζομαι όταν και όπως θέλω....δηλαδή να έχω μια δική μου επιχείρηση , να την στήσω με την δική μου νοοτροπία , να την δουλεύω έτσι όπως κρίνω ... και να μπορώ να επιλέγω τα ωράρια μου και τα καθήκοντα μου...

Κατά την γνώμη μου ο εισοδηματίας είναι ένα είδος τεμπέλη...δεν μπορώ να πω ότι τους έχω σε εκτίμηση ειδικά τους νέους σε ηλικία εισοδηματίες.
Το θέμα δεν είναι να έχεις λεφτά .... η μαγκιά είναι στο να μπορείς να δημιουργείς λεφτά και όχι να τρώς από τα έτοιμα των άλλων.

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

fwtia_sto_limani

# 20 στις 7/1/2008
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.655

Παράθεση:

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια....
...τσίκι τσίκι φτου...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε