Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός

Σελίδα : 1

EYEQ1

# 1 στις 10/1/2008
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμός

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΙΣΜΟ(10 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ)ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ "ΦΑΣΤ ΦΟΥΝΤ" ΣΧΕΣΕΩΝ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ...ΑΠΛΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ).ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ "ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ"ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;
ς

papapete

# 2 στις 10/1/2008
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Κερκύρας / Κέρκυρα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 286
Καλώς ήρθες φίλε EYEQ1,
Όχι πως χαίρομαι που σε καλωσορίζω...
Για να σου απαντήσω πολύ γρήγορα, εξαρτάται από ποιές γυναίκες. Σίγουρα ναι από πολλές, και ακόμη περισσότερο από τις μανάδες τους...(δεν αστειεύομαι...)
Υπάρχει πάντως και ο ανάποδος ρατσισμός, από γυναίκες ,κυρίως χωρισμένες που δεν σε αντιμετωπίζουν ρατσιστικά, το αντίθετο θα έλεγα...
Μην κολλάς όλα μια εμπειρία είναι. Κατά τα άλλα πως είσαι? Είναι πολύς καιρός που χώρισες? αν θες στείλε πμ.
I'm in love with an alien, I'm in love with her eyes...

Barracuda

# 3 στις 10/1/2008
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
Καλωσόρισες ΕΥΕQ1

Δεν έχω προσωπική εμπειρία
αλλά από το περιβάλλον μου δεν "βλέπω" κάτι τέτοιο
τουλάχιστον σε τέτοιο βαθμό που να προκαλεί ερωτήματα ή σχόλια.

Μάλλον φταίει το πρόσφατο του χωρισμού σου περισσότερο
και λιγότερο οι γυναίκες

Θα σε παρακαλούσα να μας γράφεις με μικρά Ελληνικά στοιχεία
και να μην διακινδυνεύεις κλειδώματα των θεμάτων σου
για παράβαση των όρων χρήσης της σελίδας .

Άλλωστε ακούμε καλά
δεν χρειάζεται να μας φωνάζεις

Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

perfetta

# 4 στις 10/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by EYEQ1
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ "ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ"ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

Γεια σου EYEQ1.

Εγώ θα σου μιλήσω από προσωπική εμπειρία, αφού ο σύντροφός μου έίχε έναν αποτυχημένο γάμο με ένα παιδί, πριν γνωριστουμε..

Δεν είχα ποτε στη ζωή μου φανταστεί οτι θα μπορούσε να μου συμβει... Οταν τον γνώρισα, ή μάλλον πριν ακόμα γνωριστούμε, ήξερα οτι ήταν χωρισμένος. Σε πληροφορώ οτι από την πρώτη στιγμή με κέρδισε, με την ομορφιά του...., το μυαλό του,.... την ορεξή του για τη ζωή.... και σχεδόν ΞΕΧΑΣΑ το, ας το πω "ελαττωματάκι" του.... και μέχρι τώρα, 2.5 χρόνια μετά.

Ο ίδιος μου έχει πει πολλές φορές οτι στην αρχή σκεφτόταν όπως εσύ τώρα... Οτι καμία κοπέλα δε θα τον ήθελε εφόσον ήταν "χωρισμένος με παιδί", μόνο κάποια στην ίδια "θέση".....

Οπότε έχει δίκιο ο Μπαρακούντα, οτί είναι πρόσφατος ο χωρισμός σου, γι' αυτό έχεις τέτοιες φοβίες. Στη συνέχεια θα διαπιστώσεις οτι σκεφτόσουν λάθος....
Είσαι και νέο παιδί...

riddle_

# 5 στις 10/1/2008
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
Originally posted by EYEQ1
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΙΣΜΟ(10 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ)ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ "ΦΑΣΤ ΦΟΥΝΤ" ΣΧΕΣΕΩΝ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ...ΑΠΛΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ).ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ "ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ"ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

Η αληθεια ειναι πως τετοιο πραγμα,μου εχει συμβει....ομως δεν ειναι το απολυτο... ουτε ειναι και αποδεδειγμενο,πως καποια γυναικα,χωρις οικογενειακα βαρη και υποχρεωσεις θα εκανε πισω,απο την στιγμη που σαν ζευγαρι θα υπηρχε χημεια και καταννοηση...

Παντως ειναι δυσκολοτερο αυτο,απο το να δεχτει ενας αντρας μια γυναικα,με οποια δικα της βαρη...

Σαν γενικη αποψη ομως,μην κολλας στο γεγονος οτι εισαι χωρισμενος απο γαμο...το καθε πραγμα θελει το χρονο του για να ξεπεραστει και να δεις οτι ολα στην πορεια θα εξελιχθουν ομαλα...κανεις δεν χανεται...

# 6 στις 10/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
γιατι χωρισες κι εσυ ΓΑΜΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΩ ΘΕΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙ 40 ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑΚΟΥΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣΣΣΣΣΣΣ!!
ΥΓ. Τωρα φωναζω εγω

riddle_

# 7 στις 10/1/2008
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
Originally posted by EVE-1
γιατι χωρισες κι εσυ ΓΑΜΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΩ ΘΕΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙ 40 ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑΚΟΥΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣΣΣΣΣΣΣ!!
ΥΓ. Τωρα φωναζω εγω

Ηρεμησε βρε Ηβ....

Δυστυχως ετσι ειναι η ζωη ...αν μπορουσαμε να εχουμε σεβασμο και καταννοηση, απεναντι στο ετερον ημισυ,δεν θα υπηρχαν οι χωρισμοι... τουλαχιστον με αυτη την συχνοτητα...

Απο κει και περα,ειναι η μονη λυση,οταν δυο ανθρωποι δεν μπορουν να συνυπαρχουν για διαφορους λογους...

kaltzou

# 8 στις 11/1/2008
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
δεν πιστευω οτι παιζει ρολο αν εισαι χωρισμενως ο ανθρωπος ειναι που μετραει αλλωστε

EYEQ1

# 9 στις 10/1/2008
author
Ν. Λάρισας / Αγιά
2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ.ΚΑΛΑ ΠΕΡΝΑΩ.ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ.ΟΛΕΣ ΤΗ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΝ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ
ς

EYEQ1

# 10 στις 10/1/2008
author
Ν. Λάρισας / Αγιά
ισως ειναι ετσι.ισως δε φταινε οι γυναικες.μπορει οκοινωνικος περιγυρος
ς

PAPAROUNARA08

# 11 στις 11/1/2008
author
Γυναίκα / 39 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 14
welcome to the damaged club!!!τις ιδιες αποριες ειχα καποτε κι εγω! χαλαρωσε, ξεπερασε τα αγχη σου και ολα καλα θα πανε,κ μεταξυ μας(καποιοι καποιες μας βρισκουν πιο σεξυ)

# 12 στις 14/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
σε καμια περιπτωση εγω προσωπικα δεν θα θεωρουσα τον χωρισμο ως ελαττωμα.....σε καμια ομως.......κατι τετοιο συμβαινει και στις "καλυτερες των οικογενειων" που λενε.....ισως αν καποιοι-ες προβληματιζονται να εχει να κανει με δικες τους προσωπικες ανασφαλειες .
θελω να πω οτι ισως να φοβουνται μηπως τρεφεις ακομα συναισθηματα για την πρωην γυναικα σου καθοτι ως γνωστον ο γαμος ειναι σοβαρο πραγμα και δεν ειναι μια απλη σχεση.......ή παλι αν εχεις παιδια να καταλαβαινουν οτι για παντα θα σε δενει κατι με την πρωην συντροφο σου.νομιζω οτι ειναι στο χερι σου αν θα βρεις καποια που πραγματικα σε ενδιαφερει να της δειξεις οτι μπορεις παλι να αγαπησεις να ερωτευτεις να προσφερεις να κανεις μια καινουρια αρχη και να αφοσιωθεις στην νεα σου σχεση...........
(δεν πιστευω να εισαι απο αυτους που μιλανε παντα για τη πρωην τους ,ε;;;;;;)

swswka

# 13 στις 14/1/2008
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 39
Αγαπητε φιλε,

καλως η κακως δεν εχω εμπειρια χωρισμου στο γαμο...
ισως ειμαι της παλιας σχολης................. χαχαχα
δεν εχω ακουσει ουτε εχω νιωσει "ρατσισμο" για χωρισμενο ατομο, αντρα η γυναικα, στο κοινωνικο μου περιβαλλον.

Σιγουρα γινονται σχολια πικροχολα μερικες φορες....τον/την κερατωσε, ηταν αναισθητος/τη, ηταν ετσι ηταν αλλοιως, αλλα μεχρι εκει. Ακομα και ατομα που εχουν βαλει μεσα στη ζωη τους χωρισμενους/ες, ισως ηταν λιγο επιφυλακτικοι στην αρχη αλλα μετα, εφ οσον η σχεση πηγαινε καλα συνεχισαν.

Εννοω πως δεν ηταν ποτε δικλειδα ανασφαλειας η αρνητικη παραμετρος ενας προηγουμενος γαμος. Θεωρω δε, πως ειναι πιο ευκολα τα πραγματα για εναν χωρισμενο ανδρα παρα για μια γυναικα, να ξεκινησει μια σχεση μετα απο ενα τετοιο χωρισμο.

Ισως ειναι ακομα νωρις, για σενα, και συμφωνω με οσους σου ειπαν πως θα το ξεπερασεις, αλλωστε το να εχει καποιος τη δυναμη να διαλυσει ενα γαμο, τις περισσοτεες φορες δειχνει ανθρωπο που ξερει τι θελει, και δεν ανεχεται να ταλαιπωρει το οικογενειακο περιβαλλον ζωντας μεσα σ ενα πελωριο ΔΗΘΕΝ....

Καλη τυχη και ψηλα το κεφαλι

σωσω

υγ. αν εισαι κανενας παρτακιας που το μονο που σε νοιαζει ειναι ο εαυτουλης σου και η καλοπεραση σου, και βαριεσαι η σε κουραζει οτιδηποτε σου δημιουργει υποχρεωσεις, σε οποια σχεση και να βρεθεις συντομα θα εχεις την ιδια καταληξη....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε