Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Σελίδα : 1

TSOUFI

# 1 στις 15/1/2008
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Τι παθαινεις ξαφνικα σε μια σχεση

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΕΝΩ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΦΙΛΟ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΕΝΩ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΛΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ.

Ms-mandy

# 2 στις 16/1/2008
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955
κατα την αποψη μου εμεινες πολυ νωρις με τον φιλο σου..κακως.ασε να περασει λιγο ο καιρος και μετα αποφασιζεις αν θες να μεινεις μαζι του...για μενα αυτο ειναι το προβλημα.αμεσως στα βασανα..
με λενε mandy και ποτε δεν τραγουδαω...

mboumbi

# 3 στις 16/1/2008
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Καθε φάση σε μία σχέση είναι διαφορετική. Στη αρχή κυριαρχεί το πάθος ο έρωτας, κλπ. Μετά σιγά σιγά μπαίνου άλλα στοιχεία, και πολλά απο τα αρχικά χάνουν την έντασή τους. Και εμφανίζονται καινούρια.. όπως η οικειότητα, εννίοτε και η αγάπη.
Σκέψου οτι έμεινες μαζί του για να περνατε περισσότερο χρόνο μαζί, να τον γνωρίσεις πιο βαθειά, να τον έχεις δίπλα σου όποτε τον θέλεις.

Αν συνεχίζεις να ξενερώνεις, κάντε ένα μικρό διάλλειμα, μείνετε ξανά χώρια, και βλέπετε.

Η ζωή είναι υπέροχη!

riddle_

# 4 στις 16/1/2008
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706
Το να μεινεις μαζι με καποιον ανθρωπο,που πρωτογνωρισες,σε διαστημα σχεσης 3 μηνων,δεν ειναι και οτι καλυτερο...

Ο λογος ειναι πολυ απλα,οτι δεν εχετε καταφερει να γνωριστειτε..να δεθειτε...

Βρισκεστε ακομα στην φαση της αναζητησης και τα μονα στοιχεια που κυριαρχουν,ειναι ο ενθουσιασμος και η μυθοποιηση στο προσωπο του αλλου...

Οταν,λοιπον,δεν ειναι δεμενο το ζευγαρι συναισθηματικα και ερωτικα,σε τετοιο βαθμο,που θα μπορει ν'ανεχτει τις ιδιοτροπιες του αλλου,τοτε ειναι πολυ λογικο καποιος απο τους δυο να ''ξενερωνει''...

Ξερεις...σε καθε γνωριμια,πλαθουμε μεσα στο μυαλο μας το ιδανικο...το τελειο...το πως θελουμε να ειναι ο αλλος...
Η αρχικη γνωριμια,εχει σαν πρωτο στοχο την εντυπωση που μας κανει η απεναντι πλευρα...εκει το μυαλο,αρχιζει και κανει διαφορους συνειρμους... τελειοποιει αυτο που θελουμε να ειναι ο αλλος και βαδιζουμε με αυτο το σκεπτικο...
Οταν ομως στην πορεια βλεπουμε οτι αυτο που ζουμε με καποιον/α δεν ανταποκρινεται σε αυτο που εμεις οι ιδιοι ειχαμε δημιουργησει στο μυαλο μας, τοτε μοιραια,αρχιζουμε και αναθεωρουμε καποιες σκεψεις μας...
Αυτο εχει σαν αποτελεσμα την απομυθοποιηση του ετερου ημισυ και το φυσικο ''ξενερωμα'' απεναντι του...

Ποσο μαλλον σε μια συντομη γνωριμια 3 μηνων,οπου αποφασισατε να μεινετε και μαζι...

Δεν μπορω να ξερω τις αναγκες και του λογους,που σας οδηγησαν σε αυτη την προωρη αποφαση,αλλα ηταν λαθεμενη εξ'αρχης...

Αποψη μου ειναι η να προσπαθησετε,εσυ περισσοτερο,να δεις τι ειναι αυτο που σε ''χαλαει'' απεναντι του και να το συζητησετε η να παρετε την αποφαση να μεινετε χωριστα καποιο διαστημα,για να σκεφτεις ανεπιρρεαστη τι σε καλυπτει και τι οχι σε αυτον τον ανθρωπο...

# 5 στις 16/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
πολυ νωρις αποφασισατε να μεινετε μαζι..............κι ετσι μαλλον ο ερωτας το παθος ο ενθουσιασμος δεν προλαβαν να μετατραπουν σε αλλα πιο μονιμα στοιχεια....
παντως αυτο ειναι φαση που ολες οι σχεσεις περνανε καποια στιγμη......
δωσε χρονο και χωρο σε σενα και τον συντροφο σου......μπορει να ειναι απλα περαστικο.......αλλα μην το περασεις και "στο ντουκου"....σκεψου τι σε ξενερωνει,συζητησε το μαζι του γιατι αν δεν ξεπεραστει τωτα θα διογκωθει αργοτερα.....

kitty-kitty

# 6 στις 16/1/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
ασε το χρονο να κανει τη δουλεια του..κατι που δεν εκανες οταν αοφασισες να μεινεις μαζι του στους τρεις πρωτους μηνες!!το πιο πιθανο ειναι οτι εφυγε ο ενθουσιασμος κ τη θεση του δεν πηρε κατι πιο σοβαρο!!αλλα ακομα κ τωρα μην κανεις κατι βιαστικο..μπορει απλα να ειναι μια περιστασιακη αναζητηση για κατι καινουριο κ αυτο το καινουργιο να το βρεις στον συντροφο σου!!οπως κ να εχει προσεξε τις κινησεις σου..για να εισαι σιγουρη για τις επιλογες σου!!
αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

MsNanouk

# 7 στις 17/1/2008
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 5.851

Τι παθαινεις ξαφνικα σε μια σχεση

Το ότι έμεινες πολύ γρήγορα μαζί του στο έχουν πει ... στο λέω και γω ... γιατί έχουν δίκιο. Ετσι και αλλιώς η συμβίωση έχει τις δυσκολίες της ακόμα και για το ζευγάρι που ξέρει ο ένας τον άλλον καλά ...που τον έχει αποδεχθεί ... που αισθάνεται πολλά για τον άλλον.
Είναι δύσκολη η συμβίωση από μόνη της και έχει τα δικά της προβλήματα, έχει την καθημερινότητά της _πολλά ζευγάρια που ήταν για καιρό μαζί δεν κατάφεραν να συνεχίσουν όταν συμβίωσαν _ πόσο μάλλον να το κάνεις αυτό όταν πρωτογνωρίζεις κάποιον...
Οταν ξεκινάμε μία σχέση βρίσκομαστε κάτω από τον ενθουσιασμό που έχει κάθε τι καινούργιο στην ζωή μας .... μας αρέσει ο άλλος ... τον ερωτευόμαστε γι αυτό που νομίζουμε ότι είναι .... και στη πορεία είτε ενισχύεται αυτό βλέποντας ... νοιώθοντας ... βιώνοντας τι είναι πραγματικά ο άλλος και είτε γίνεται βαθύτερο είτε απλώς ξεθυμαίνει ....΄
Η συζήτηση είναι για μένα η λύση .... αφού δεν νοιώθεις ότι ένοιωθες πρέπει να το συζητήσεις, να μείνετε χωριστά όπως ήσασταν πριν ...
και ίσως ... ίσως γιατί όχι να ξαναγνωριστείτε από την αρχή με λιγότερο άγχος και δίνοντας περισσότερο χρόνο στο αρχικό στάδιο της σχέσης ...

# 8 στις 17/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έπρεπε να μείνετε μαζί απο τον πρώτο μήνα...Κακώς το άφησες τόσο...

# 9 στις 18/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ είμαι πάντα κατά της συγκατοίκησης προ του γάμου γιατί φθείρεται πιο γρήγορα η σχέση.

efendis

# 10 στις 18/1/2008
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πεύκα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi
Καθε φάση σε μία σχέση είναι διαφορετική. Στη αρχή κυριαρχεί το πάθος ο έρωτας, κλπ. Μετά σιγά σιγά μπαίνου άλλα στοιχεία, και πολλά απο τα αρχικά χάνουν την έντασή τους. Και εμφανίζονται καινούρια.. όπως η οικειότητα, εννίοτε και η αγάπη.
Σκέψου οτι έμεινες μαζί του για να περνατε περισσότερο χρόνο μαζί, να τον γνωρίσεις πιο βαθειά, να τον έχεις δίπλα σου όποτε τον θέλεις.

Αν συνεχίζεις να ξενερώνεις, κάντε ένα μικρό διάλλειμα, μείνετε ξανά χώρια, και βλέπετε.

Κ/πολιτησ96

# 11 στις 12/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
epeidh to ezhsa,sou lew pti viasthkate poly na minete mazi!!!Ayto einai to lathos sas!!!

# 12 στις 12/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγω θα διαφωνισω με καποιους που λενε οτι ειναι νωρις να δοκιμαστει η σχεση.
Ειναι καλο να γινει στην αρχη και να δεις τον αλλο παρα να βρεθεις προ εκπληξεως!
Αν εχεις την δυναμη να το κανεις..Το Καλυτερο Ειναι Αυτο Που Λεει Η Bubbi.
Αν ειχα κανει κι εγω ενα διαλειμμα οταν επρεπε τωρα δεν θα μου ηταν βαρυ ν'άποφασισω αν πρεπει να φυγω η να μεινω.
Γι αυτο ομως που ειμαι σιγουρος ειναι οτι ξερω με τι ανθρωπο εχω να κανω κι οτι κι αν συμβει στο μελλον (καλο η κακο) θα ειναι απο δικη μου επιλογη και βουληση.
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΤΕ ΜΑΖΙ

Παντως αν για καποιο λογο πιστευεις οτι αυτο που σου συμβαινει ειναι "ξεμιαλισμα"
Τοτε μην χαλασεις οτι ονειρευτικες.
Κανε κατι να βρεις το παθος που ειχες πριν.Αφου υπηρχε εχεις την ικανοτητα να παθιαστεις παλι αλλα εχεις και την ικανοτητα να ξενερωσεις.
Διαλεξε πιο το καλυτερο και πιο το χειροτερο

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε