Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"εγκεφαλικη" επικοινωνια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Vicky234

# 1 στις 19/1/2008
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 257
'Aρεσαν+: 0%

"εγκεφαλικη" επικοινωνια

Θα ηθελα τις αποψεις πανω στο θεμα...βρισκω τοσο δυσκολο να επικοινωνησω με καποιον να με "γεμισει" με τη συζητηση, το μυαλο...
Απο την αλλη ειναι τοσο ευκολο κι απλο να ταιριαζεις ερωτικα...
Εσεις τι λετε?
Θα μπορουσε κανεις να ειναι με καποιον που απλα ταιριαζει ερωτικα?
Εγω το βρισκω αδυνατο...

# 2 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι κοιλιακοί, γυμναστήρια και ιστορίες... πάντα στη μόδα το ξελόγιασμα, το μπλα-μπλα ρίχνει ακόμη τα κοριτσόπουλα...

Vicky234

# 3 στις 19/1/2008
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αγαπητε Νικολαε ο ερωτισμος δεν ειναι απαραιτητα "κοιλιακοι"!!!!
Και δεν ειναι το "μπλα μπλα" που ριχνει τα κοριτσοπουλα!!!
Οταν το μπλα μπλα ειναι ανευ ουσιας και με πολυυυ βλακεια μεσα, τοτε ειναι το προβλημα πιστεψε με!
Μερικοι αντρες καλυτερα να μη μιλουσαν καθολου!

riddle_

# 4 στις 19/1/2008
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706
Το παν σε μια σχεση ειναι να υπαρχει επικοινωνια...

Αυτο προυποθετει υποχωρησεις και απο τις δυο πλευρες και οχι να επικρατει η γνωμη του αλλου....καλο το μπλα-μπλα,αλλα σε θεματα ουσιας..

Σε αντιθετη περιπτωση,μονο ο ερωτισμος δεν μπορει να κρατησει μια σχεση...

# 5 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Vicky234

Μερικοι αντρες καλυτερα να μη μιλουσαν καθολου!

Τι είπα;;;

anemona_62

# 6 στις 19/1/2008
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
"Θα μπορουσε κανεις να ειναι με καποιον που απλα ταιριαζει ερωτικα?"

Όχι, εκτός κι αν είναι μαζί μόνο για το σεξουαλικό κομμάτι.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

# 7 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ δύσκολα βρίσκω κάποιον να κάνω χημεία μαζί του. Οπότε ακόμα και το να καταφέρω το ερωτικό κομμάτι, μου φαίνεται βουνό!

Από την άλλη όμως, δύσκολα με τραβάει ερωτικά κάποιος με τον οποίο δεν μπορώ να επικοινωνήσω.

Vicky234

# 8 στις 19/1/2008
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
"kakogeros" ...
Εννοειται πως δεν καλυπτεται κανεις απο το ερωτικο "σκετα".
Απλως μου εχει τυχει να ακουσω πολλες βλακειες τελευταια...(επεσε μεγαλη η "δοση")...

# 9 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έχω ερωτευτεί χοντρούληδες και "ασχημούληδες" που ήταν πανέξυπνοι και ξέραν πως να με διεκδικήσουν..Δε παίζει ρόλο το έξω αλλά το μυαλό που κουβαλάς..Αν είσαι ωραίος και μόλις ανοίγεις το στόμα σου λες μπαρούφες,χάνεται η ομορφιά σου και μένει η ουσία των πραγμάτων που λες...δηλαδή η μπαρούφα..Εξ'άλλου η ομορφιά είναι προσωρινή και υποκειμενική..το μυαλό είναι που εξιτάρει..

Βάσια και εγώ αναρωτιέμαι πολλές φορές αν θα βρω κάποιον που να πλέουμε στα ίδια μήκη κύματος..Είμαι σίγουρη οτι υπάρχει..

Ran_Tan_Plan

# 10 στις 19/1/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Απαντήσεις: 9.705
Η επικοινωνια και το ερωτικο ταιριασμα ειναι δυο ξεχωριστα πραγματα που αν συμπεσουν τοτε ειναι μια σχεδον ιδανικη κατασταση.
Ομως ειναι δυνατον να υφιστανται σχεσεις ανθρωπων και να ισχυει μονο το ενα απο τα δυο χωρις να επεκτεινεται π.χ η επικοινωνια σε ερωτικο ταιριασμα αλλα και το ερωτικο ταιριασμα σε κατακτηση του μυαλου του αλλου.
Προσωπικα μου εχει τυχει να κανω τελειες συζητησεις με γυναικες ευστροφες εως πανεξυπνες και με τελειο χειρισμο του λογου και να μην προκυψει τιποτα το ερωτικο (και οχι απο τοσυνδρομο "του φοβου της εξυπνης γυναικας" που ισως καποιοι βιαστουν να συμπερανουν.)
Απλα δεν προεκυψε ερωτικη χημεια ....συμβαινει αυτο συχνα και ας ακουγεται παραξενο.
Οπως επισης εχει τυχει να υπαρξει ερωτικο ταιριασμα χωρις να υφισταται αυτη η "σπιρτοζα" επικοινωνια.Δεν λεω οτι οι κοπελλες ηταν "βουρλα" .Απλα δεν ειχαν αναπτυξει ισως το επικοινωνιακο κομματι του εαυτου τους.Ισως και να μην ηταν και τοσο ευστροφες ή να μην ειχαν το χαρισμα του λογου ή της εκφρασης.Απο την αλλη ηταν ομως ιδανικα ερωτικες.
Αρα αποψη μου ειναι οτι δεν απαραιτητο να συνηπαρχουν τα δυο στοιχεια και βεβαια εξαρταται απο το τι ζηταει ο καθενας στον τομεα "γνωριμια" και οπως ειπα και πιο πανω αν συνηπαρχουν τα δυο αυτα στοιχεια ειναι η γνωριμια συναρπαστικη.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 11 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
"kakogeros" ...
Εννοειται πως δεν καλυπτεται κανεις απο το ερωτικο "σκετα".

Ρε γμτ...!!!! Κάπου έχασα τις ¨μπαρούφες¨ μου....
Μήπως τις βρήκε κάποιος;;;;

dylanthomas

# 12 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νομίζω, και δεν είναι απαραίτητα σωστό, πως οι γυναίκες πρωτίστως, αναζητούν εγκεφαλικές περιπτύξεις, σε αντίθεση με τους άνδρες.....

haragemati

# 13 στις 19/1/2008
author
Γυναίκα / 77 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 502

Παράθεση:
Originally posted by mh_me_lhsmonei
Έχω ερωτευτεί χοντρούληδες και "ασχημούληδες" που ήταν πανέξυπνοι και ξέραν πως να με διεκδικήσουν..Δε παίζει ρόλο το έξω αλλά το μυαλό που κουβαλάς..Αν είσαι ωραίος και μόλις ανοίγεις το στόμα σου λες μπαρούφες,χάνεται η ομορφιά σου και μένει η ουσία των πραγμάτων που λες...δηλαδή η μπαρούφα..Εξ'άλλου η ομορφιά είναι προσωρινή και υποκειμενική..το μυαλό είναι που εξιτάρει..

Το μυαλο,φυσικα!!!Ο εγκεφαλος.Εκει ειναι τα κεντρα της σκεψης,της βουλησης,της μνημης,της συνειδησης,των συναισθηματων.
Ολοι αυτοι οι παραγοντες που συντελουν στη συγκροτηση της προσωπικοτητας μας.
Βάσια και εγώ αναρωτιέμαι πολλές φορές αν θα βρω κάποιον που να πλέουμε στα ίδια μήκη κύματος..Είμαι σίγουρη οτι υπάρχει..

ΜΜΛ, κι εγω!Ευτυχως εγω προτιμω τα ραδιοκυματα.Οταν σταματησουν οι παρεμβολες και ακου ηχο καμπανα,τοτε θα ξερω οτι εχω πεσει στη σωστη συχνοτητα.Σιγουρα υπαρχει!!!

Vicky234

# 14 στις 19/1/2008
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Δεν περιμενα ποτε στη ζωη μου πως θα ελεγα το ..."καλος αρκει να μην ανοιξει το στομα του...".
Καμια φορα το να εχει κανεις λιγο μυαλο και να το εχει βαλει να δουλεψει -εστω και λιγο- ειναι προβλημα.

# 15 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δεν περιμενα ποτε στη ζωη μου πως θα ελεγα το ..."καλος αρκει να μην ανοιξει το στομα του...".
Καμια φορα το να εχει κανεις λιγο μυαλο και να το εχει βαλει να δουλεψει -εστω και λιγο- ειναι προβλημα.

Ξέρεις πόσους ...τόνους βάρος πρέπει να ...σηκώσει κανείς για να γυμνάσει επαρκώς τα εγκεφαλικά του κύτταρα... και μάλιστα σε καθημερινή προπόνηση...;

# 16 στις 19/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και γιατί περίμενες να προκύψει κάτι ερωτικό με αυτές τις εύστροφες γυναίκες?

Οι άνδρες δεν λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο όπως οι γυναίκες. Οι άνδρες έλκονται πρώτα από την εμφάνιση κι έπειτα από τα υπόλοιπα. Κι επίσης, μια πολύ έξυπνη κι εύστροφη γυναίκα συχνά απωθεί τους άνδρες, επειδή έχουν την αίσθηση ότι δεν μπορούν να την κουμαντάρουν.

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Προσωπικα μου εχει τυχει να κανω τελειες συζητησεις με γυναικες ευστροφες εως πανεξυπνες και με τελειο χειρισμο του λογου και να μην προκυψει τιποτα το ερωτικο

# 17 στις 20/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος Vicky234 - 19/01/08 11:04
... Θα ηθελα τις αποψεις πανω στο θεμα...βρισκω τοσο δυσκολο να επικοινωνησω με καποιον να με "γεμισει" με τη συζητηση, το μυαλο...
Απο την αλλη ειναι τοσο ευκολο κι απλο να ταιριαζεις ερωτικα...
Εσεις τι λετε?
Θα μπορουσε κανεις να ειναι με καποιον που απλα ταιριαζει ερωτικα?
Εγω το βρισκω αδυνατο... ...

Θεματοθέτρια αυτές οι γενικεύσεις όπου 'εκθειάζουμε' λίγο τον εαυτό μας θεωρώντας οτι δεν υπάρχει κάτι που να μας αξίζει ποτέ δε μου άρεσαν....

Συμβουλή μου:
Αφού ξέρεις τι θέλεις κάνε πιο σωστές επιλογές..ψάξτο αλλού..
Επίσης σκέφτηκες ποτέ οτι ίσως και εσύ δεν τους γεμίζεις με το δικό σου μυαλό?

Μη ρίχνουμε πάντα το βάρος στους άλλους ας αναλογιστούμε τι πρέπει να κάνουμε και εμείς..

# 18 στις 20/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σχετικά με το ερώτημα σου θεωρώ απαραίτητο όπως και ο καθένας πιστεύω οτι για να υπάρξει μια σχέση είναι απαραίτητο το στοιχείο της επικοινωνίας, το να μπορείς να συνεννοηθείς, να συζητήσεις, να σε καταλαβαίνει αλλιώς αυθόρμητα παύει το ερωτικό ενδιαφέρον και για τα 2 φύλα...

Το 'ερωτικό ενδιαφέρον' που εξαρτάται κυρίως απο την εμφάνιση είναι απαραίτητο αποτελεί καλό κράχτη αλλά μπροστά στην επικοινωνία,στο μυαλό είναι πολύ λίγο..

Ran_Tan_Plan

# 19 στις 21/1/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by Cutie_pie
Και γιατί περίμενες να προκύψει κάτι ερωτικό με αυτές τις εύστροφες γυναίκες?
Δεν θυμαμαι να ανεφερα οτι περιμενα "να προκυψει κατι ερωτικο με αυτες τις ευστροφες γυναικες"
Αυθαιρετο συμπερασμα σου.

Οι άνδρες δεν λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο όπως οι γυναίκες. Οι άνδρες έλκονται πρώτα από την εμφάνιση κι έπειτα από τα υπόλοιπα.

Κατα μεγαλο ποσοστο ναι. Ετσι γινεται.

Κι επίσης, μια πολύ έξυπνη κι εύστροφη γυναίκα συχνά απωθεί τους άνδρες, επειδή έχουν την αίσθηση ότι δεν μπορούν να την κουμαντάρουν.

Οταν "πουλαει εξυπναδα " ναι απωθει.Το ιδιο αλλωστε συμβαινει και με οποιον πουλαει εξυπναδα αντιστοιχα. Ομως μια πραγματικα εξυπνη γυναικα ελκει εναν εξυπνο αντρα και οχι βεβαια σε εναν αγωνα επιβολης αλλα σε μια εξυπνη αντιπαραβολη αποψεων, θεσεων και ιδεων.[
Το θεμα του ¨κουμαντου¨που αναφερεις δεν το σχολιαζω καν διοτι οσοι το πιστευουν απλα δεν εχουν καμμια σχεση με εξυπναδα και ευστροφια και ως εκ τουοτου αυτομετα μενουν εκτος συζητησης διοτι δεν τους αφορα το θεμα./b]

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Προσωπικα μου εχει τυχει να κανω τελειες συζητησεις με γυναικες ευστροφες εως πανεξυπνες και με τελειο χειρισμο του λογου και να μην προκυψει τιποτα το ερωτικο

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

BILANCIA

# 20 στις 21/1/2008
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 721
το να ταιριάξεις ερωτικά με κάποιον/α είναι σχετικά εύκολο (με βάσει πάντα τις επιθυμίες που έχεις ή τα γούστα σου)
το να διατηρήσεις όμως αυτό το ''ταίριασμα'' απαραίτητο συστατικό είναι η επικοινωνία
αλλά και η έννοια της επικοινωνίας είναι κάτι επίσης υποκειμενικό
προσωπικά εάν δεν υπάρχει εξ αρχής εγκεφαλική επικοινωνία δεν μπορεί να υπάρχει και ερωτική επαφή,ούτε καν φιλία διότι είναι ανούσιο να συναναστρέφεσαι με ένα άτομο που εκπέμπει σε άλλο μήκος κύματος
δεν σνομπάρω αυτά τα άτομα απλά είμαι υπέρμαχος των ουσιαστικών ανθρώπινων σχέσεων.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε