Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μπαμπαδες-κορες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mikrh22

# 21 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%
mia αλλη φορα θυμαμαι,β ετος στο πανεπιστημιο,ειχα πει θα γυρισω σπιτι κατα της 2..ελα ομως που χε ωραια θεα εκεινη τη μερακαι γυρισα πιο αργα χωρις να ειδοποιησω?το κινητο δεν επιανε ζωγραφου και με το που βγαινω απο το πανεπιστημιο τι να δω η τι ακουω?το κινητο ετοιμο να εκραγει!!!32 κλησεις απο το μπαμπα
λεω καλα θα τακουσω κι εχει και δικιο,γυρναω,μου παιρνει το κινητο και μου λεει<δεν τακους γιατι φταιει ο ηχος.θα σου διαλεξω εγω>και φυσικα διαλεξε μια σειρηνα,ντρεπομουν να κυκλοφορησω αλλα την κρατησα μεχρι που αλλαξα κινητο!η μαμα και ο αδελφος ειχαν κατουρηθει....
ειχε και τα καλα του ομως,παντα ακουγα το κινητο ενω τωρα σπανια,ασε που δεν εχει και σειρηνα!!!

Ms-mandy

# 22 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955
ΚΑΛΕ τι λατρεια ειναι αυτη.....αλλα και εγω δεν παω πισω...
αδυναμια τρελη ...
εμεις παλι πηγαιναμε μαζι σε κλαμπακια,,σε στριπερ show(το πιστευετε??),γενικα σε ΄καλα μερη΄..χαχα..
τρελη παρεα ακομα και τωρα...συζηταμε τα γκομενικα μας(χωρισμενος αφου)
και αλλα πολλα......(αλλα το χω φαει το χαστουκι μου οταν ειδε να κρεμεται ενα τσιγαρο απο τα χειλη μου)....

τι μου θυμισες...
με λενε mandy και ποτε δεν τραγουδαω...

valerie

# 23 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.632
Ααααααααααααχχχχχχχχχχχχ σας ζηλεύω που έχετε τον μπαμπά σας εν ζωή... Εγώ τον έχασα όταν ήμουν 20! (Σε λίγο καιρό κλείνουμε 10 χρόνια χωρίς αυτόν)
Πάντως αν και ήταν στραβόξυλο, δεν έπαιρνε από λόγια, και ήταν έτοιμος πάντα για καυγά, ξέρω οτι με αγαπούσε... Μερικούς μήνες πριν πεθάνει (και πριν μάθει οτι ήταν άρρωστος) είχε πει ένα πρωί στον μεγάλο μου ξάδερφο οτι αν πάθει τίποτα αυτός ο ξάδερφος μου να με προσέχει (άσχετα αν έχω μεγαλύτερο αδερφό) Τι να θυμηθώ??
Το οτι είχε μια απίστευτη ικανότητα να βλέπει οτι όλοι οι φίλοι μου δεν ήταν τόσο καλοί όσο νόμιζα... (και είχε δίκιο να πάρει η ευχή)
Όταν στα 19 μου με ψάρεψε πολύ έξυπνα να μάθει αν ήμουν ακόμα παρθένα και όταν διαπίστωσε οτι είμαι, γελούσαν ακόμα και τα μουστάκια του!!
Και όταν έφευγε για την δουλεια το πρωί (στις 5,30) ανέβαινε πάλι επάνω για να με ξυπνήσει όταν χιόνιζε...
Αχ!
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

mikrh22

# 24 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
oso Σκεφτομαι το μπαμπα και τα οσα εχει κανει λεω πως ειμαι πολυ τυχερη που τον εχω!

valerie

# 25 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.632

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
oso Σκεφτομαι το μπαμπα και τα οσα εχει κανει λεω πως ειμαι πολυ τυχερη που τον εχω!

Σου εύχομαι να τον έχεις για πολλάαααααααααααααααααααα χρόνια ακόμα...
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

mikrh22

# 26 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
κι εγω το θελω και οχι μονο τοι ειναι διορατικος ανθρωπος,σωστος πατερας που ενδιαφερεται για το καλο των παιδιων του

# 27 στις 29/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι εγω τελικα ειμαι πολυ...."σκυλα" κακιασμενη και παραξενη.

Αγαπω και την μανα μου και τον πατερα μου που τον εχω χασει 17 χρονια τωρα και μου λειπει φυσικα.
Αναγνωριζω οτι και οι δυο παρα τα οποια λαθη τους ηταν πολυ καλοι γονεις, εχω αναγνωρισει τα αδυνατα σημεια του καθενος αλλα και τα δυνατα τους.
Εχω κατανοησει και συγχωρησει τα οποια λαθη τους

Αλλα αυτα τα κολλητηλικια οι υπερμετρες εκδηλωσεις αγαπης και η υστερια για τον εναν η τον αλλοηταν και ειναι παντελως ξενα για μενα.

Συνειδητα η ασυνειδητα κανενας αντρας της ζωης μου δεν ειχε ουτε ενα χαρακτηριστικο του πατερα μου...μα ουτε ενα ομως.....

marshias

# 28 στις 29/1/2008
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.868

Παράθεση:
Από το μέλος mikrh22 - 29/01/08 01:31
... διοτι ο μπαμπας ειναι μονο 1.75:>:>
...

Θα του πω να σου ριξει λιγο ξυλο!!!

Βγαλε μας και ζουμπαδες τωρα...
Μια χαρα υψος εχει ο ανθρωπος.

τριτη πεμπτη, μακαρονια...

pink_fairy

# 29 στις 30/1/2008
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Αγαθονήσι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 35

Παράθεση:
Originally posted by fioroula

Αυτα τα κολλητηλικια οι υπερμετρες εκδηλωσεις αγαπης και η υστερια για τον εναν η τον αλλοηταν και ειναι παντελως ξενα για μενα.

Συνειδητα η ασυνειδητα κανενας αντρας της ζωης μου δεν ειχε ουτε ενα χαρακτηριστικο του πατερα μου...μα ουτε ενα ομως.....

Συμφωνώ απολύτως...
βΝύχτα αλαλάζουν ξωτικά, ολέθρου σκοτεινοί προάγγελοι, ο νους παγώνει Ύστερα ενός καλοκαιριού η χρυσωμένη αυγή το μάτι κλείνει στη Μοίρα και το νερό τα καταπίνει...β

# 30 στις 29/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο πατέρας μου είναι των άκρων. Σκληρός άνθρωπος και ταυτόχρονα γινόταν αλοιφή. Αν και απίστευτα εγωιστής και ξερόλας (Ξέρετε, ότι καλό είχαμε καταφέρει ως παιδιά, έγινε λόγω του ότι μας είχε συμβουλεύσει εκείνος σωστά και όχι επειδή εμείς αποφασίσαμε μόνοι μας, μετά απ’ αυτόν το χάος κλπ. κλπ.). η αλήθεια είναι πως, σε σχέση με τα αδέρφια μου, μου είχε τρελή αδυναμία. Το ίδιο και εγώ, παραμελώντας εντελώς τη μητέρα μου (αν και ντρέπομαι γι’ αυτό, το παραδέχομαι). Αν και σκοτωνόμασταν (γεννημένη αντιρρησίας!), πάντα άκουγε τη γνώμη μου, επειδή πάντα είχα επιχειρήματα. Βέβαια, παρ’ όλ’ αυτά, έπρεπε όλα να γίνουν με το δικό του τρόπο, γιατί ήταν και ο σωστός!!! Ακόμα και αν κάποια στιγμή καταλάβαινε ότι έκανε λάθος, δεν το παραδεχόταν ποτέ. Για τέτοιο εγωισμό μιλάμε. Για να μην αναφέρω πως πάντοτε τα παιδιά των άλλων ήταν καλύτερα. Οι λάθος επιλογές ήταν ανεπίτρεπτες. Ένα λάθος σήμερα και θα το ακούγαμε για τα επόμενα 10 χρόνια και επίσης ότι γινόταν στο σπίτι μας και ότι παράπονα είχε από εμάς τα έλεγε σε όλους. Μεγάλωσα ακούγοντας: «Πρόσεξε μην ντροπιάσεις ποτέ τον μπαμπά». Στα 25 μου παντρεύτηκα και σε 2 χρόνια χώρισα, έχοντας την καλύτερη δυνατή σχέση με τον πρώην σύζυγο. Η συμβίωσή μας ήταν ανυπόφορη, παρ’ ολ’ αυτά κανείς μας δεν είχε κάνει κάτι κακό στον άλλον και εννοείται πως δεν κατηγορήσαμε ούτε για μια στιγμή ο ένας τον άλλο. Αν και έχουμε ο καθένας τα παράπονά του, δεν έχουμε ανταλλάξει κακή κουβέντα. Η οικογένειά του είναι εξαιρετική και τους εκτιμώ απεριόριστα. Το ίδιο και εκείνοι. Οπότε, μετά από το χωρισμό που είναι κάτι το αρνητικό, τουλάχιστον υπάρχει το θετικό ότι ήταν αξιοπρεπής και δεν δώσαμε αφορμή σε κανέναν να μας κατηγορήσει για τίποτα. Όταν ο πατέρας μου (με τον οποίο για να είμαι ειλικρινής, ήμουν ήδη ενοχλημένη από τη συμπεριφορά του απέναντι στον αδερφό μου, όπου ήθελε να επέμβει στις προετοιμασίες του γάμου του, ακόμα και έχοντας άποψη και για τα προσκλητήριά του!!!!!) πληροφορήθηκε από εμένα για την απόφασή μου να χωρίσω, απαίτησε (με άσχημο τρόπο) να του τα πω όλα με το νι και με το σίγμα. Εννοείται πως δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία. Ούτε είχα διάθεση να το κάνω, αλλά και δεν υπήρχε περίπτωση να του έλεγα λεπτομέρειες γιατί επειδή δεν ήξερε να κρατά το στόμα του κλειστό, την επόμενη μέρα θα τις ήξερε και όλο το σόι. Χωρίς υπερβολές! Αρνήθηκα λέγοντας του: «Γιατί θες λεπτομέρειες για να έχεις να λες κάτι στο σόι?» Αφού ήξερα πως αυτό ήθελε. Να δικαιολογηθεί κάπως στους υπόλοιπους, λες και αυτό είναι που έχει σημασία. Η απάντησή του? Εννοείται πως αυτό θέλει και ότι δεν θα τον ΞΕΦΤΙΛΙΖΩ εγώ στο σόι του.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι τον ξεφτίλιζα. Έμαθε πως έκανα κάτι κακό? Και όλα αυτά, όταν την ίδια στιγμή οι γονείς του άντρα μου με εκτιμούσαν και δεν με ξεχώρισαν ούτε μια στιγμή από τα παιδιά τους….
Οι σχέσεις μου με την υπόλοιπη οικογένεια είναι άψογες και εννοείται πως όλοι όσοι ξέρουν (ακόμα και το σόι!!!!) έχουν πάρει το μέρος μου, αν και δεν το ξέρουν και πάρα πολλοί γιατί ντρέπεται να το πει. Έχει καταλάβει βέβαια πως έκανε λάθος, αλλά όπως είπαμε δεν υπάρχει περίπτωση να το παραδεχτεί. Όχι πως έχει σημασία τώρα πια, ακόμα και να το παραδεχθεί.
Ζητώ συγνώμη που σας κούρασα με τόσο πολλά, αλλά ήθελα να δείτε και την άλλη πλευρά.

# 31 στις 29/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο πατέρας μου είναι των άκρων. Σκληρός άνθρωπος και ταυτόχρονα γινόταν αλοιφή. Αν και απίστευτα εγωιστής και ξερόλας (Ξέρετε, ότι καλό είχαμε καταφέρει ως παιδιά, έγινε λόγω του ότι μας είχε συμβουλεύσει εκείνος σωστά και όχι επειδή εμείς αποφασίσαμε μόνοι μας, μετά απ’ αυτόν το χάος κλπ. κλπ.). η αλήθεια είναι πως, σε σχέση με τα αδέρφια μου, μου είχε τρελή αδυναμία. Το ίδιο και εγώ, παραμελώντας εντελώς τη μητέρα μου (αν και ντρέπομαι γι’ αυτό, το παραδέχομαι). Αν και σκοτωνόμασταν (γεννημένη αντιρρησίας!), πάντα άκουγε τη γνώμη μου, επειδή πάντα είχα επιχειρήματα. Βέβαια, παρ’ όλ’ αυτά, έπρεπε όλα να γίνουν με το δικό του τρόπο, γιατί ήταν και ο σωστός!!! Ακόμα και αν κάποια στιγμή καταλάβαινε ότι έκανε λάθος, δεν το παραδεχόταν ποτέ. Για τέτοιο εγωισμό μιλάμε. Για να μην αναφέρω πως πάντοτε τα παιδιά των άλλων ήταν καλύτερα. Οι λάθος επιλογές ήταν ανεπίτρεπτες. Ένα λάθος σήμερα και θα το ακούγαμε για τα επόμενα 10 χρόνια και επίσης ότι γινόταν στο σπίτι μας και ότι παράπονα είχε από εμάς τα έλεγε σε όλους. Μεγάλωσα ακούγοντας: «Πρόσεξε μην ντροπιάσεις ποτέ τον μπαμπά». Στα 25 μου παντρεύτηκα και σε 2 χρόνια χώρισα, έχοντας την καλύτερη δυνατή σχέση με τον πρώην σύζυγο. Η συμβίωσή μας ήταν ανυπόφορη, παρ’ ολ’ αυτά κανείς μας δεν είχε κάνει κάτι κακό στον άλλον και εννοείται πως δεν κατηγορήσαμε ούτε για μια στιγμή ο ένας τον άλλο. Αν και έχουμε ο καθένας τα παράπονά του, δεν έχουμε ανταλλάξει κακή κουβέντα. Η οικογένειά του είναι εξαιρετική και τους εκτιμώ απεριόριστα. Το ίδιο και εκείνοι. Οπότε, μετά από το χωρισμό που είναι κάτι το αρνητικό, τουλάχιστον υπάρχει το θετικό ότι ήταν αξιοπρεπής και δεν δώσαμε αφορμή σε κανέναν να μας κατηγορήσει για τίποτα. Όταν ο πατέρας μου (με τον οποίο για να είμαι ειλικρινής, ήμουν ήδη ενοχλημένη από τη συμπεριφορά του απέναντι στον αδερφό μου, όπου ήθελε να επέμβει στις προετοιμασίες του γάμου του, ακόμα και έχοντας άποψη και για τα προσκλητήριά του!!!!!) πληροφορήθηκε από εμένα για την απόφασή μου να χωρίσω, απαίτησε (με άσχημο τρόπο) να του τα πω όλα με το νι και με το σίγμα. Εννοείται πως δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία. Ούτε είχα διάθεση να το κάνω, αλλά και δεν υπήρχε περίπτωση να του έλεγα λεπτομέρειες γιατί επειδή δεν ήξερε να κρατά το στόμα του κλειστό, την επόμενη μέρα θα τις ήξερε και όλο το σόι. Χωρίς υπερβολές! Αρνήθηκα λέγοντας του: «Γιατί θες λεπτομέρειες για να έχεις να λες κάτι στο σόι?» Αφού ήξερα πως αυτό ήθελε. Να δικαιολογηθεί κάπως στους υπόλοιπους, λες και αυτό είναι που έχει σημασία. Η απάντησή του? Εννοείται πως αυτό θέλει και ότι δεν θα τον ΞΕΦΤΙΛΙΖΩ εγώ στο σόι του.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι τον ξεφτίλιζα. Έμαθε πως έκανα κάτι κακό? Γιατί δεν έκανα. Και όλα αυτά, όταν την ίδια στιγμή οι γονείς του άντρα μου με εκτιμούσαν και δεν με ξεχώρισαν ούτε μια στιγμή από τα παιδιά τους….
Οι σχέσεις μου με την υπόλοιπη οικογένεια είναι άψογες και εννοείται πως όλοι όσοι ξέρουν (ακόμα και το σόι!!!!) έχουν πάρει το μέρος μου, αν και δεν το ξέρουν και πάρα πολλοί γιατί ντρέπεται να το πει. Έχει καταλάβει βέβαια πως έκανε λάθος, αλλά όπως είπαμε δεν υπάρχει περίπτωση να το παραδεχτεί. Όχι πως έχει σημασία τώρα πια, ακόμα και να το παραδεχθεί.
Ζητώ συγνώμη που σας κούρασα με τόσο πολλά, αλλά ήθελα να δείτε και την άλλη πλευρά.

mikrh22

# 32 στις 30/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
δεν ειμαι φιλη με τον πατερα μου ουτε με τη μαμα μου,γι αυτα υπαρχουν οι φιλες και οι φιλοι ομως εχουμε μια αρμονικη σχεση,μια κλασσικη σχεση μπαμπα-κορης

perfetta

# 33 στις 30/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κι εγώ έχω αδυναμία στο μπάμπη μου.... Κι όχι μόνο εγώ.. Και οι τρείς του κόρες.. Εγώ βέβαια είμαι η μικρότερη και αυτή που έχει μείνει στο σπίτι...

Μικρή θυμάμαι, πήγαινα στο κρεβάτι του και κοιμόμουν μαζί του, μέχρι να έρθει η μάνα μου που με σηκωνε...

Κάνει σαν παιδάκι... Η ατάκα του, που θυμάμαι χροοοονια τώρα, είναι: "το πατέρα σας τον έχετε στα άπλυτα". Αυτό σήμαινε οτι ήθελε φιλί και αγκαλιά.... Τις περισσότερες φορές του απαντούσα: "Οχι, οχι, στα πλυμένα και τα φρεσκοσιδερωμένα σ' έχουμε"

Βέβαια ήταν και λίγο αυστηρός αλλά εγώ του είχα βρεί το κουμπί του... Του έλεγα πάντα αυτό που ήθελε να ακούσει...

Barracuda

# 34 στις 30/1/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
Πατέρας γίνεσαι και εύκολα και γρήγορα .
Μπαμπάς θέλει αρκετό χρόνο κοριτσάρες .

Η σχέση όντως είναι εντελώς διαφορετική , ο μπαμπάς δεν είναι φίλος ,
μπορεί να είναι και αυτό αλλά είναι κάτι πολύ περισσότερο.

Η σχέση με την κόρη από τη γέννηση της είναι διαφορετική από το αγόρι,
το λέω γιατί είχα την ευτυχία να αποκτήσω και αγόρι και κορίτσι.

Από μωρό μεγαλώνει κάτω από την προστασία σου ,
κάπου αδικείς το αγόρι και ασυναίσθητα πολλές φορές την προστατεύεις υπέρ το δέον.
Έχει και τη χάρη , τη φινέτσα , το νάζι και πολλά άλλα που σε κάνουν
να χαίρεσαι τη διαφορετικότητά του και να κολλάς μαζί του.

Λίγο στην εφηβεία χαλάει το πράγμα και θέλει κάποιους διαφορετικούς χειρισμούς.
Αρχίζει να γίνεται γυναίκα , έχει μυστικά , σε βλέπει σαν άντρα και κάπου ψάχνεται
και θέλει και δεν θέλει να κρατήσει αποστάσεις.
Κομφούζιο στο κεφαλάκι της και το διασκεδάζεις
Γύρω στα 15-16 και μέχρι τα 18 απομακρύνθηκε από την αγκαλιά μου,
δεν ήθελε ούτε χάδια ούτε φιλιά , ούτε καν να την ακουμπάω.
Έπαψε να μου λέει τα μυστικά της και δεν ήθελε τη γνώμη μου για τίποτα.

Κράτησα αποστάσεις σεβόμενος και τη φύση της και τη γυναίκα που γεννιόταν
και δεν έχασα.

Επιστροφή στα γνωστά αμέσως μετά ξέροντας πλέον ότι πάντα θα είμαι εκεί
για εκείνη, οτιδήποτε και αν συμβεί.
Ένας πιστός σύμμαχος και φίλος αναντικατάστατος για πάντα.

Δεν μπορείτε να καταλάβετε κοριτσάρες , την χαρά που αισθάνεται ένας μπαμπάς
όταν η κόρη του μιλάει ακόμη και για τα ποιο απόκρυφα μυστικά της
ή τα προβλήματά της πάνω σε οποιοδήποτε θέμα ή τομέα
και θέλει τη γνώμη του.
Τότε πλέον ξέρει ότι ήταν ένας καλός και πετυχημένος στην ζωή του πατέρας
που φέρει άξια τον τίτλο του μπαμπά , μπαμπούλη
ή όπως αλλιώς σας αρέσει να τον λέτε .
Άτιμες μικρές
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

mikrh22

# 35 στις 30/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

giorgosber-27

# 36 στις 30/1/2008
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος