Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μπαμπαδες-κορες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mikrh22

# 1 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

μπαμπαδες-κορες

αν και το θεμα ταιριαζει και στην ενοτητα γονεις,το τοποθετω εδω
ειναι φοβερη η σχεση αναμεσα σε μπαμπα και κορη,σε οποια ηλικια και αν ειναι αυτη
τα δυο τελευταια χρονια εχω το μπαμπα στα πουπουλαξυπναει απο το μεσημεριανο του υπνο και τον περιμενει ο καφες,χθες ομως τσακωθηκαμε και ειπα να του κρατησω μουτρα οποτε καφες γιοκ!
ερχεται καποια στιγμη η μαμα μου και μου λεει,εχει σκασει ο πατερας σου,του εφτιαξα καφε και δεν τον πινει!!!πηγαινε γρηγορα να του μιλησεις!του κανω μια ζεστη αγκαλια,ξερουν οι μπαμπαδες ,του δινω κι ενα γλυκο φιλι στο μαγουλο(μου κανει παντα και τα χατηρια)και ολα μελι γαλα
επανηλθε στα φυσιολογικα!
η ξαδελφη μου εχει ενα κοριτσακι περιπου δυο ετων...λειπει ο μπαμπας της,ποτε μελαγχολει,ποτε γκρινιαζει,ποτε κανει φασαρια να την προσεξει περισσοτερο η μαμα της!οταν ομως γυρνα ο μπαμπας απο τη δουλεια,τα παραταει ολα και τρεχει προς το μερος του και ο χαζομπαμπας τρελαινεται με τη μικρουλα του!
πραγματι απιστευτη η σχεση μπαμπα -κορης οπως και μαμας -:ιου

Barracuda

# 2 στις 29/1/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408

Άτιμες μικρές
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

mikrh22

# 3 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
χαχα τωρα παρατηρησα τι εγραψα!μαμας-ιου(αρρωστειας) και οχι υιου!
αν και ο ιος αρρωστεια ταιριαζει

SarahKay

# 4 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 74 / Παντρεμένη
Ελλάδα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 388
Απίστευτη σχέση όντως.........

Αχ τι με θύμησες!!!!!!!!!!!

# 5 στις 29/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
..σχεση τοσο γλυκια....απο μικρουλα ημουν αυτοκολλητη με τον μπαμπα μου....επειδη δεν τον εβλεπα καθημερινα, τα σαββατοκυριακα γινοταν ολος μου ο κοσμος...το αστειο στην υποθεση ηταν πως οταν εγινα δεσποινιδουλα και εβγαινα μαζι του, ο κοσμος μας κοιτουσε καλα καλα..μας περνουσε για τον μπαρμπα με την πιτσιρικα....

ακομα και τα τελευταια τρισιμιση χρονια που εργαζομαστε παρεα και βλεπομαστε καθημερινα....δεν υπαρχει περιπτωση να αρχισω τη μερα χωρις να του σκασω το φιλακι του....και ας μη γελιομαστε....τωρα πια μια τους εμεινα....ειμαι η δυναμη τους....α! και το βασικο! δεν υπαρχει κανενας ανδρας ιδανικος για την κορουλα τους...

mboumbi

# 6 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Εγώ μικρή ήμουν ... 'ερωτευμένη' με τον πατέρα μου..
Τωρα έχω αδυναμία στην μητέρα μου...για να ισορροπήσει το πράγμα...
Η ζωή είναι υπέροχη!

ZHNAKI

# 7 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 47
Απαντήσεις: 7.265
Για μένα η ζωή κρατάει τις ακραίες καταστάσεις και συναισθήματα....

Αρνητικά για τον δικό μου μπαμπά,

και θετικά μεχρι εξάρτησης για την κόρη μου με τον μπαμπά της!

Που είναι η μέση λύση??????????

ΟΕΟ!!!

mikrh22

# 8 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
πραγματι,πολυ γλυκια σχεση!ειναι φορες που μου λεει πηγαινε και λιγο στη μαμα σου,ζηλευει,προσεξε την κι εκεινη λιγο!χαχα

broken1978

# 9 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.418
βρηκες μερα να βαλεις και συ το θεμα!!!!

τον παρακαλαω ενα μηνα τωρα να μου βαλει 3 κουρτινοξυλα

και του την ψιλοειπα το πρωι, το κανω συχνα, με πηρε τηλ και μου ειπε οτι με αγαπαει!!!!

αχ το καλο μου το μπαμπακι!!!

mikrh22

# 10 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Dardana

# 11 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
εγω παλι με τον πατερα μου ειμαστε εντελως αντιθετοι χαρακτηρες αλλά ξεροκεφαλοι και οι δυο, οποτε συχνα διαφωνουμε, και ιδιαιτερα στην περιοδο της εφηβειας μου, σκοτωνομασταν, ενω το παραπονο μου ηταν παντα οτι ποτέ δεν καθοταν να μιλησει μαζι μας παρα μονο για να μας κανει κριτικη. παρολ' αυτα τον αγαπω και ξερω οτι με αγαπα πολυ, εχω την εντυπωση πως οση ευαισθησια και συναισθηματισμο δεν εκδηλωσε σ'εμενα, θα τα δειξει στο εγγονι του που ερχεται , ειναι ηδη τρελλαμενος. μικροτεροι οταν ημασταν, αποτελουσε προτυπο, ηταν απο τους λιγους μπαμπαδες εκεινης της εποχης που ασχολουνταν πολυ με τα παιδια του, μας εκανε μπανιο, μας πηγαινε βολτες ή στη θαλασσα (ακομα και χωρις τη μαμα μου παρεα), καθε Σαββατοκυριακο ετοιμαζε εκεινος προγευμα, ξενυχτουσε με τη μαμα μου διπλα μας οταν ημασταν αρρωστοι, και χιλια δυο.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

mboumbi

# 12 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
ετοιμαζε εκεινος προγευμα

... Κατι ξέρουν αυτοί που λένε ότι οι κόρες διαλέγουν το πρότυπο του πατέρα τους...για συντροφο..

Η ζωή είναι υπέροχη!

mikrh22

# 13 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
EMENA O MPAMPAΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ξυπνουσε πρωι εμενα και τον αδελφο μου,ειχε ετοιμα τα τοστ και το γαλα μας γιατι η μαμα δουλευε πολυ πρωι,6 και 30 εφευγε και οταν ντυνομασταν μας πηγαινε σχολειο.θυμαμαι μια φορα χαρακτηριστικα,ημουν 11 χρονων,αποκριες κι ελεγα ποιημα,ολα τα υπολοιπα κοριτσακια ηταν βαμμενα ενω εγω οχι,ανοιγει λοιπον ο μπαμπας το τσαντακι της μαμας με τα καλλυντικα ,με παρνει και με παει σε μια δασκαλα του σχολειου να με βαψει!
ο λατρεμενος μου μπαμπας

Dardana

# 14 στις 29/1/2008
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi

Παράθεση:
ετοιμαζε εκεινος προγευμα

... Κατι ξέρουν αυτοί που λένε ότι οι κόρες διαλέγουν το πρότυπο του πατέρα τους...για συντροφο..

μονο που εγω βρηκα πολυ πιο βελτιωμενο μοντελο. ο δικος μου μαγειρευει τα παντα, και επισης, ξερει απο μαστορεματα κατι στο οποιο ο μπαμπας μου ειναι ανεπιδεκτος μαθησεως

kaltzou

# 15 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Εγώ με των μπαμπά μου (στην εφηβεία μου) σφαζόμασταν ίσως γιατί είμαστε ίδιοι χαρακτήρες δεν μπορώ να πω ότι είχα ποτέ κάποια αδυναμία σε κάποιον και τους δυο τους αγαπώ για διαφορετικούς λογούς των καθένα αλλά τώρα βλέπω την κόρη μου τρελαμένη με των μπαμπά της το οποίο είναι άδικο γιατί Εγώ την ξε σκατιζω εγώ την ταΐζω εγώ παίζω μαζί της ως και των γάιδαρο κάνω!! Ο μπαμπά μας είναι πιο cool αλλά αυτή εκεί μόλις δει των μπαμπά τρέχει πάνω του κάνει ζουζούνια τρέχει στον μπαμπά να την σώσει πρώτα φιλάει των μπαμπά της και μετά εμένα αδικιαααααα!!!!

mikrh22

# 16 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
xmmm ενα τετοι μοντελο ψαχνω κι εγω!
να εχει την καλοσυνη και την τρυφεροτητα του μπαμπα και στοιχεια που δεν εχει ο μπαμπας οπως δυναμισμο και πυγμη(βεβαια οταν χρειαστει υφιστανται κι αυτα)και ψηλα ποδια διοτι ο μπαμπας ειναι μονο 1.75:>:>

κατα τα αλλα και πιατα πλενει οταν χρειστει,και μαστορεματα κανει,και βοηθα τη μαμα αλλα δυστυχως στο φαι δεν τα καταφερνει....
τραγικο

Dardana

# 17 στις 29/1/2008
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by kaltzou
Εγώ με των μπαμπά μου (στην εφηβεία μου) σφαζόμασταν ίσως γιατί είμαστε ίδιοι χαρακτήρες δεν μπορώ να πω ότι είχα ποτέ κάποια αδυναμία σε κάποιον και τους δυο τους αγαπώ για διαφορετικούς λογούς των καθένα αλλά τώρα βλέπω την κόρη μου τρελαμένη με των μπαμπά της το οποίο είναι άδικο γιατί Εγώ την ξε σκατιζω εγώ την ταΐζω εγώ παίζω μαζί της ως και των γάιδαρο κάνω!! Ο μπαμπά μας είναι πιο cool αλλά αυτή εκεί μόλις δει των μπαμπά τρέχει πάνω του κάνει ζουζούνια τρέχει στον μπαμπά να την σώσει πρώτα φιλάει των μπαμπά της και μετά εμένα αδικιαααααα!!!!

φανταζομαι οτι το λες αστειευομενη, και δεν πικραινεσαι στ' αληθεια για την αδυναμια που δειχνει στον μπαμπα της. τα παιδια παντα συνδεονται με αυτον που τα φροντιζει περισσοτερο ή περναει περισσοτερες ωρες μαζι τους, κι ας μην το δειχνουν, ξερουν πολυ καλα αν και ποσο τα αγαπαει η μαμα τους, ακομα κι αν η μαμα θυμωνει στο παιδι της, εκεινο συνεχιζει να την αγαπα, ειναι ενας πολυ δυνατος και μυστηριος δεσμος αυτος. και το οτι η μικρη σου δειχνει αδυναμια στον μπαμπα, αυτο δε σημαινει οτι αγαπα τη μαμα λιγοτερο. πρεπει να χαιρεσαι που θελει τον μπαμπα της, και που κι εκεινος την αγαπα, εγω θα ενιωθα πολυ ευτυχισμενη. η αδυναμια που του δειχνει ειναι ακριβως επειδη τον βλεπει λιγοτερο, και της λειπει. συν οτι φανταζομαι εκεινος της κανει και πιο πολλα χατηρια! ε;

mboumbi

# 18 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Αλλωστε μην ξεχναμε και τα σύνδρομα... Το λεγόμενο σύνδρομο της Ηλέκτρας για τις κόρες και του Οιδίποδα για τους γιους...

Είναι και το πρώτο άτομο του διαφορετικού φύλου που μαθαινουμε ...

Η ζωή είναι υπέροχη!

# 19 στις 29/1/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εγώ με τον μπαμπά μου ΠΟΤΕ δεν έχουμε έρθει σε αντιπαράθεση..ποτέ δε θυμάμαι να του υψώνω φωνή,ποτέ δεν έχουμε τσακωθεί...Θυμάμαι που ήμασταν μικρές με την αδερφή μου και τσακωνόμασταν και δε χρειαζόταν καν να μας φωνάξει...απλά μας κοιτούσε και σταματάγαμε!Ποτέ δε σήκωσε χέρι πάνω μου,ποτέ δε με μάλωσε άγρια...
Και τώρα, όταν μιλάμε στο τηλέφωνο...ποτέ δε με έχει πει με το όνομά μου! "Κούκλα μου", "Αγάπη μου", "Μωρό μου"....

Ο μπαμπάκας μου...

kaltzou

# 20 στις 29/1/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by kaltzou

φανταζομαι οτι το λες αστειευομενη, και δεν πικραινεσαι στ' αληθεια για την αδυναμια που δειχνει στον μπαμπα της. τα παιδια παντα συνδεονται με αυτον που τα φροντιζει περισσοτερο ή περναει περισσοτερες ωρες μαζι τους, κι ας μην το δειχνουν, ξερουν πολυ καλα αν και ποσο τα αγαπαει η μαμα τους, ακομα κι αν η μαμα θυμωνει στο παιδι της, εκεινο συνεχιζει να την αγαπα, ειναι ενας πολυ δυνατος και μυστηριος δεσμος αυτος. και το οτι η μικρη σου δειχνει αδυναμια στον μπαμπα, αυτο δε σημαινει οτι αγαπα τη μαμα λιγοτερο. πρεπει να χαιρεσαι που θελει τον μπαμπα της, και που κι εκεινος την αγαπα, εγω θα ενιωθα πολυ ευτυχισμενη. η αδυναμια που του δειχνει ειναι ακριβως επειδη τον βλεπει λιγοτερο, και της λειπει. συν οτι φανταζομαι εκεινος της κανει και πιο πολλα χατηρια! ε;

Εννοείτε ότι δεν με πειράζει αντίθετα το χαίρομε κιόλας ξέρεις τη ωραίο πράγμα είναι να βλέπεις τους δυο ανθρώπους που αγαπάς τόσο πολύ να τα πηγαίνουν τόσο καλά να πηγαίνουν στης κούνιες και την κουνάει ο μπαμπά της άσε χαζεύω
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε