Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ειμαι πρωινος τυπος.....

Σελίδα : 1

mikrh22

# 1 στις 3/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

ειμαι πρωινος τυπος...

οπως εχω αναφερει και σε αλλο ποστ μου,ειμαι πρωινος τυπος γενικα αλλα τωρα συγκεκριμενα αναφερομαι σε περιοδο εξεταστικης, δηλαδη σηκωνομαι 6 το πρωι(τις τελευταιες μερες το κωλοβαρεσα λιγο,μη πεσω και πουθενα:yepκαι κατα της 4 ηωρα,το πολυ πεντε,τα βιβλια κλεινουν.το θεμα ειναι πως η υλη ειναι τεραστιαααααααααααα!!!!!!!εχω προνοησει για καποια μαθηματα αλλα για καποια αλλα ο χρονος πιεζει!συμφοιτητριες μου και συμφοιτητες που εχουν αντιμετωπισει αναλογο προβλημα(κοντινες μερες,τεραστια υλη)μου ειπαν πως διαβαζουν παραλληλα με τα υπολοιπα μαθηματα κι αυτο,το προσπαθησα,δεν μπορω,αλλοι πως επιλεγουν κτ που δεν ειναι δυνατο διοτι δινω ενα μαθημα σε τρεις διαφορετικους καθηγητες κι ο καθενας αλλη υλη,αλλοι πως κοιμουνται ελαχιστα κλπ κλπ.αυτο επισης ειναι αδυνατο διοτι μυαλο ειναι αυτο και θολωνει.το θεμα ειναι πως μπορω να αξιοποιησω και τις υπολοιπες ωρες και γιατι αλλοι τα καταφερνουν ενω εγω οχιεχω σκεφθει να κοιμαμαι αυτες τις ωρες και να ξυπναω κατα της 3 το πρωι ελπιζοντας να αφομοιωσω...θυμαμαι οταν εδινα πανελληνιες(αλλες αντοχες:yepμια χαρα τα καταφερνα,6 πρωι με 1ο βραδυ και ουτε κουραση ουτε τπτ,βιταμινουλες,πορτοκαλαδες,κλπ)ευελπιστω σε μικρες-εξυπνες συμβουλες.
ενα μαθημα παντως εχω αποφασισει να μη το δωσω

# 2 στις 3/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εμ... πέρα από όσα ήδη ανέφερεις, δεν έχω καμμία ιδέα.

Αλήθεια, γιατί κλείνουν τα βιβλία απο τις 5; Και τι ώρα πας για ύπνο;
Προσωπικά, προσπαθώ να διαβάζω και μισή ώρα πριν πέσω για ύπνο... με παίρνει ο ύπνος πιο εύκολα έτσι!

mikrh22

# 3 στις 3/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
kleinoyn διοτι διαβαζω απο της 6!!!!!!

Kaiser

# 4 στις 3/2/2008
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 229
Και εγώ έτσι είμαι. Μπορώ να διαβάσω μόνο πρωί. Απο το μεσημέρι και μετά το μυαλό θολώνει τελείως. Άσε που "τυχαίνει" να βαριέμαι σε κάθε εξεταστική.

Μερικές συμβουλές :

1) Να μην αφήνεις το διαβάσμα για τις τελευταίες μέρες. Εγώ πχ έχω ήδη διαβασμένο ένα μάθημα που θα δώσω στις 12 και 24 Φεβρουαρίου παρόλο που γράφω άλλο άυριο. Ξέρω πως είνα λίγο βαρετό αλλά κανόνισε στην διάρκεια του εξαμήνου 1-2 ώρες κάθε σάββατο μεσημέρι για ένα "πέρασμα" όλων των παραδόσεων της εβδομάδας.

2) Τα απογευματα είναι καλά για επαναλήψεις. Κάθε απόγευμα εγώ κάνω μια γερή επανάληψη αυτών που διάβασα το πρωί. Μετά την αράζω.

3) Χυμοί είναι ότι πρέπει για να τονώσουν το μυαλό. Εγώ κάθε εξεταστική την βγάζω με χυμούς (φυσικούς αν γίνεται) παρόλες τις θερμίδες (κάλλιο 1 κιλό παραπάνω παρά 5 μαθήματα περισσότερα!). Πρόσεχε όμως να πίνεις όλη την διάρκεια του διαβασματος σου επειδή τα επίπεδα γλυκόζης στο αίμα μετά απο 1-2 ώρες πέφτουν και κανουν το διάβασμα ακόμα πιο δύσκολο!

4) Κράτα έναν χυμό για την ώρα που γράφεις και πιές στον στην τελευταία ώρα της εξέτασης για να τονώσεις το κουρασμένο μυαλό.

5) Το βράδυ είναι η καλύτερη ώρα μόνο για να κάνεις σκονάκια...
Even Hitler had a girlfriend...

mikrh22

# 5 στις 3/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
χαχα!τα αρχικα που γραφεις τα εκανα κι εγω αλλα εμεις εδω και δυο χρονια δινουμε τριπλες εξεταστικες που σημαινει οτι εαν πχ το εξαμηνο (λεμε τωρα) κανονικα ξεκινα αρχες οκτωβρη,ξεκινα νοεμβρη και γενναρη τελη ξεκινα η εξεταστικη οποτε ειναι πως να το πω,λιγο δυσκολο να ξαναπιασεις τα βιβλια οταν απο αυγουστο ξεκινας εξετασεις!!!!!το σχετικο με την πορτοκαλαδα δεν το ξερα,οσο για τα σκονακια δεν ειμαι εγω για την παρανομια και ειναι και προφορικο με καθηγητρια που αποδεδειγμενα,φαινονται στα χαρτια των βαθμολογιων,περνα κυριως αγορια

Kaiser

# 6 στις 3/2/2008
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 229
Με τις διπλές και τριπλές εξεταστικές είχα πρόβλήματα και εγώ. Τελειώσαμε τέλη Οκτώβρη και ξεκινάμε μέσα Ιανουαρίου. Πίκρα μεγάλη αλλά τι να κάνουμε. Εναμησι μήνας είναι ! Θα περάσει !
Όσον αφορά τις προφορικές εξετάσεις πρέπει να έχεις και λίγο τύχη σε ότι σε ρωτήσει. Εξαρτάται βέβαια και απο τον καθήγητη (σε εμάς, που είμαστε "αγοροσχολή" ισχύει το αντίθετο. Περνάνε κορίτσια)

Όσο για τα σκονάκια, (αν και στην δική σου σχολή δεν είναι εύκολο να φτιάξεις- στην δικιά μου μπορείς να σημειώσεις και κανένα τύπο κλπ), μερικά μαθήματα δεν περνούνται χωρίς αυτά. Είναι απλό. Μερικές φορές οι καθηγητές σου ζητούν να θυμάσαι άχρηστα πράγματα. Πράγματα που στην μελλοντική δουλεία σου μπορείς να ανοίξεις ένα βιβλίο και να τα διαβάσεις χωρίς να χρειάζεσαι να τα θυμάσαι.

Τέσπα. Καλή επιτυχία πάντως. Και καλό πτυχίο ! (πρέπει να είσαι στο 4ο έτος σωστά; )
Even Hitler had a girlfriend...

# 7 στις 3/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
και η σοκολάτα κατά την εξέταση (εννοώ λίγο πριν) βοηθά. τονώνει τη μνήμη, και δίνει και ενέργεια!

elix_geo

# 8 στις 3/2/2008
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
το θεμα ειναι πως μπορω να αξιοποιησω και τις υπολοιπες ωρες και γιατι αλλοι τα καταφερνουν ενω εγω οχι

Εγώ νομίζω πως τις αξιοποιείς θαυμάσια, γράφοντας εδώ μέσα.

(δεν τολμώ να σκεφτώ τι μας περιμένει όταν τελειώσει η εξεταστική)

YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 9 στις 4/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μόνο κολοκυθάκια βραστά. Σιγουρη συνταγή

Παράθεση:
Originally posted by estrella_
και η σοκολάτα κατά την εξέταση (εννοώ λίγο πριν) βοηθά. τονώνει τη μνήμη, και δίνει και ενέργεια!

mikrh22

# 10 στις 4/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παράθεση:
το θεμα ειναι πως μπορω να αξιοποιησω και τις υπολοιπες ωρες και γιατι αλλοι τα καταφερνουν ενω εγω οχι

Εγώ νομίζω πως τις αξιοποιείς θαυμάσια, γράφοντας εδώ μέσα.

(δεν τολμώ να σκεφτώ τι μας περιμένει όταν τελειώσει η εξεταστική)

οταν τελειωσει η εξεταστικη πιστεψε με,θα εχω καλυτερους τροπους να αξιοποιησω το χρονο μου

markalos

# 11 στις 5/2/2008
author
Ανδρας / 60 / Ελεύθερος
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 33

Παράθεση:
οπως εχω αναφερει και σε αλλο ποστ μου,ειμαι πρωινος τυπος γενικα αλλα τωρα συγκεκριμενα αναφερομαι σε περιοδο εξεταστικης, δηλαδη σηκωνομαι 6 το πρωι(τις τελευταιες μερες το κωλοβαρεσα λιγο,μη πεσω και πουθενα:yepκαι κατα της 4 ηωρα,το πολυ πεντε,τα βιβλια κλεινουν.το θεμα ειναι πως η υλη ειναι τεραστιαααααααααααα!!!!!!!εχω προνοησει για καποια μαθηματα αλλα για καποια αλλα ο χρονος πιεζει!συμφοιτητριες μου και συμφοιτητες που εχουν αντιμετωπισει αναλογο προβλημα(κοντινες μερες,τεραστια υλη)μου ειπαν πως διαβαζουν παραλληλα με τα υπολοιπα μαθηματα κι αυτο,το προσπαθησα,δεν μπορω,αλλοι πως επιλεγουν κτ που δεν ειναι δυνατο διοτι δινω ενα μαθημα σε τρεις διαφορετικους καθηγητες κι ο καθενας αλλη υλη,αλλοι πως κοιμουνται ελαχιστα κλπ κλπ.αυτο επισης ειναι αδυνατο διοτι μυαλο ειναι αυτο και θολωνει.το θεμα ειναι πως μπορω να αξιοποιησω και τις υπολοιπες ωρες και γιατι αλλοι τα καταφερνουν ενω εγω οχιεχω σκεφθει να κοιμαμαι αυτες τις ωρες και να ξυπναω κατα της 3 το πρωι ελπιζοντας να αφομοιωσω...θυμαμαι οταν εδινα πανελληνιες(αλλες αντοχες:yepμια χαρα τα καταφερνα,6 πρωι με 1ο βραδυ και ουτε κουραση ουτε τπτ,βιταμινουλες,πορτοκαλαδες,κλπ)ευελπιστω σε μικρες-εξυπνες συμβουλες.
ενα μαθημα παντως εχω αποφασισει να μη το δωσω

εαν μπορουσες να βρεις κεφιρ απο καπου το οποιο ενε ενα ανζυμο που προερχετε απο τις αγελαδες του καυκασου και συνηθως το εχουν οι ρωσοι χρειαζεσε βεβαια το πραγματικο που εινε (μοιαζει)με ενα κοματι ρυζι λαπα και στο οποιο ριχνοντας ενα λιτρο γαλα καθε μερα μεσα ανανεονωντας το αυτο που θα βγαζει μοιαζει με ξυνογαλα στη γευση θα σου δωσει τετοια δυναμη και πνευματικη διαυγεια και οχι μονο
κανει για παρα πολλα και καθε 2εβδομαδες γινετε το διπλασιο σε μεγεθος και το μοιραζεις εαν καταφερεις και το βρεις θα σου δωσω τις οδηγιες που εχω απο γερμανο καθηγητη για τη χρηση του
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost