Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΣΤΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΧΩΡΟ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 13/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
.....
....
...... χρειάζονται δύο για τανγκό......
αν δεν θες κάτι το "πνίγεις" από την γέννα του ,
είναι στο χέρι σου.....

# 22 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
,,Εγω θεωρω οτι εμεις αφηνουμε περιθωρια δρασης στους αλλος σε καθε τομεα...
Τι θα εκανα εγω??????
Θα εξεταζα αν η δικη μου σταση και εγασιακη συμπεριφορα δεν αφηνει περιθωρια για κουστομπολια και συζητησεις και μετα θα τον τσακιζααααααααααα...σε μετωπικη...................

# 23 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εχω διορθωσει εκατο φορες το κειμενο και δεν βγαινει στην επιφανεια..΄λπιζω να μην βγει 100 φορες ...

michalis_nmi

# 24 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 757
'Aρεσαν+: 0%
Εγώ πιστεύω πως πρέπει να ρωτήσουμε την γνώμη της Τσέκου
Anyway, θεωρώ πως βέβαια υπάρχει αυτό στον κόσμο μας αλλά πολλές φορές το παρερμηνεύουμε ή γινόμαστε υπερβολικοί. Δεν μιλώ για την ιστορία με το χούφτωμα αυτό είναι καθαρή καφρίλα.

Εγώ που έκανα σχέση με την αδερφή του Προέδρου της εταιρείας που δούλευα πάντως δεν το έκανα επειδή με παρενόχλησε. Μάλλον εγώ την παρενόχλησα.

Το πρόβλημα για μένα είναι το μπέρδεμα των επαγγελματικών με τα αισθηματικά. Αυτό δημιουργεί τεράστια προβλήματα όταν δουλεύουν οι δύο σε διαφορετικά τμήματα. Φαντάσου ο ένας να είναι ανώτερος (στην ιεραρχία) του άλλου. Θυμάμαι με συνάδελφο , καλή της ώρα, μόλις είχαμε χωρίσει δεν μπορούσα να συνεννοηθώ με τίποτα μαζί της. Μιλούσαμε για δουλειά και η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη. Αντιθέτως, πρόσφατα χώρισα από μία σχέση με συνάδελφο και ομολογώ πως έχει κυλίσει πολύ ομαλά. Γενικά είναι θέμα ατόμων και όχι τόσο ενός κατεστημένου. Στο τέλος τέλος για μένα είναι πάντα τεράστια παγίδα η σχέση στον εργασιακό χώρο.

Αν λοιπόν δύο άνθρωποι χωρίσουν όχι με κοινή απόφαση και μάλιστα ο παρατημένος είναι και ανώτερος τότε άστα να πάνε το τι θα συμβεί. Εγωισμός στο φουλ και ο άλλος στο έλεός σου. Ε, κάτι παρόμοιο ισχύει και στην χυλόπιτα από τον υφιστάμενο. Μετά η συνεργασία θα είναι για τα πανηγύρια και αυτό θα λαμβάνεται από το θύμα ως σεξουαλική παρενόχληση.
Χαιρετώ σας.
In the world there are 10 kinds of people. Those who understand binary and those who don't. Πρώην μέλος michalis_mich

giorgosber-27

# 25 στις 16/2/2008
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εγω πιστεύω ότι η παρενόχληση δεν υπάρχει μονό στο γραφείο η σε μια δουλειά αλλα παντού σε οποίον χορό και να πας ακόμα και πελάτης σε μαγαζί
Η στην στάση του λεωφορείο πάλλει κάποιος θα σε ενόχληση σεξουαλικά
Το θέμα είναι ότι κανένας δεν ξέρει ο άλλος σε τη ψυχολογική κατάσταση είναι
και μπορεί αυτός που παρενοχλεί τον άλλον να δει αστράκια
και να βρεθεί σε διακοπές με καλά ξενοδοχεία και μια κάλλη επισκευή
για να μάθει ότι άντρα η γυναικά δεν είναι αντικείμενο και σκλάβος κανενός
με αγάπη Γιώργος
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

FOINIKAS1957

# 26 στις 16/2/2008
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.553

Παράθεση:
Originally posted by litsaki_s
Εσείς λέτε για τον εργοδότη προς τον εργαζόμενο. Αν σας πω εγώ ότι μια μέρα που σέρβιρα στο μαγαζί μου, ένας πελάτης με χούφτωσε απο κει που δεν το περίμενα αυτό πως λέγετε

.............................

Για να σου πουμε πως λεγεται , πρεπει να μας πεις ..
Σε ποιο σημειο πηγε να σε χουφτωσει ;;;

Hrw15

# 27 στις 25/2/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
Δεν είναι πάντα εύκολο να το καταλάβεις, ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία ότι συμβαίνουν τέτοια πράγματα.
Πάντως νομίζω ότι ο εργαζόμενος δεν έχει και πολλά όπλα, αλλα αν ξέρεις το φαινόμενο του bullying θα δυσκολευτούν να σου το "φορέσουν".

Πάντως ή αναισθησία και η υποκρισία αυτών που τα κάνουν είναι απίστευτη....

Hrw15

# 28 στις 25/2/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by horison
Αν θέλεις ανταλλαγή απόψεων πάνω στο θέμα της ηθικής παρενόχλησης στο χώρο της εργασίας άκου την ιστορία από έναν άνθρωπο που έχει ζήσει την ηθική(όχι σεξουαλική )παρενόχληση στο πετσί του!Ξεκίνησα να δουλεύω πριν από 2 χρόνια στο δημόσιο τομέα.Μπήκα με το σκεπτικό μιας ευσυνείδητης εργαζόμενης που το μόνο που θέλει είναι να κάνει σωστά τη δουλειά της και να σέβεται τους συναδέλφους της.

Σαν να ακούω τη δική μου ιστορία.
Λένε ότι στο δημόσιο είναι πιο διαδεδομένη αυτή η τακτική.

Hrw15

# 29 στις 25/2/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη

για τον dimitris2509

Παράθεση:
Originally posted by dimitris2509
Ο καημός κάθε εργαζομενου ειναι οι προσβολες των ανωτερων. Συμπεριφερονται λες και ο εργαζομενος δεν εχει βουληση, προσωπικοτητα, και είναι αργοσχολος και χαζός ενω τα αφεντικά νομιζουν ότι είναι πολυασχολοι και έξυπνοι.
Δεν υπάρχει εργαζόμενος που δεν έχει νιώσει πως είναι η προσβολη προσωπικότητας.

Όμως φίλοι μου εργαζόμενοι ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ.

Εμείς βγάζουμε τη δουλειά. Εμείς κραταμε την εταιρία.
Μας χρειάζονται. Δείξτε επαγγελματισμό.
Hrw15 μη διστάσεις να το πεις στη διευθυνση προσωπικού, η στην επιθεώρηση εργασιας ή σε κάποια φίλη σου ή σε κάποιον ψυχολόγο.
Πες του ότι ο ανωτερός σου έχει πρόβλημα συμπεριφοράς που σε αγχώνει και θα καταλάβει.

Φίλε μου δοκίμασα να το πω σε ανωτέρους και έκαναν την πάπια....ζήτησα να αλλάξω τμήμα και μου είπαν ότι θα ρωτήσουν τον .....υπαίτιο και εκείνος θα αποφασίσει......
Ευτυχώς μπόρεσα να φύγω από εκεί χωρίς απώλειες αν και το νευρικό μου σύστημα έκανε δύο χρόνια να αναρρώσει.Ένιωθα αβοήθητη και αυτό ακόμα υπάρχει μέσα μου -είναι στιγμές που το θυμάμαι και μου χαλάει η διάθεση. Πάντως έκανα κι εγώ λάθη με την έννοια ότι δεν περνούσε από το μυαλό μου ότι κάποιοι χωρίς όφελος θα έκαναν κάτι τέτοιο.
Όποιοες ενδιαφέρεται μπορεί να δει στη σελίδα
www.vromodouleia.blogspot.com
όπου υπάρχει περιγραφή του φαινομένου.

Msfairy

# 30 στις 27/2/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 1.941
Εσείς λέτε για τον εργοδότη προς τον εργαζόμενο. Αν σας πω εγώ ότι μια μέρα που σέρβιρα στο μαγαζί μου, ένας πελάτης με χούφτωσε απο κει που δεν το περίμενα αυτό πως λέγετε

Εκδήλωση -συμπάθεια- φιλικού ενδιαφέροντος απλά
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

litsaki_s

# 31 στις 27/2/2008
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 200
Απαντήσεις: 29.041
.. Αν και άργησα να σας απαντήσω.. εκείνη την στιγμή πέρα απο το βλέμμα μου δεν έκανα τίποτα απολύτως σε εκείνον λόγω του πολύ κόσμου που είχα μέσα στο μαγαζί.
Μίλησα όμως στον άντρα μου και εκείνος χωρίς να το καταλάβω τον έδειρε μέσα στις τουαλέτες,τον έβαλε μετά να μου ζητήσει συγνώμη,πλήρωσε τον διπλάσιο λογαριασμό του τραπεζιού τους και τέλος μου άφησε και απο μόνος του μπουρμπουάρ! Τώρα μετά απο όλα άφησε και κάτι έξτρα απόρρησα! ..

litsaki_s

# 32 στις 27/2/2008
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 200
Απαντήσεις: 29.041

Παράθεση:
Originally posted by Msfairy

Εκδήλωση -συμπάθεια- φιλικού ενδιαφέροντος απλά

riddle_

# 33 στις 28/2/2008
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
Originally posted by litsaki_s
..έβαλε μετά να μου ζητήσει συγνώμη,πλήρωσε τον διπλάσιο λογαριασμό του τραπεζιού τους και τέλος μου άφησε και απο μόνος του μπουρμπουάρ! Τώρα μετά απο όλα άφησε και κάτι έξτρα απόρρησα! ..

Ξεχωρα του γεγονοτος οτι ντραπηκε μετα και τις αρπαχτες που εφαγε, αν του εκανες μηνυση για σεξουαλικη παρενοχληση και χυδαια συμπεριφορα, δεν θα την εβγαζε καθαρη δικαστικα....

Hrw15

# 34 στις 28/2/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Επειδή σε προηγούμενο μήνυμα δεν ενεργοποιείται το λινκ δοκιμάζω πάλι: Στην εργασιακή παρενόχληση αναφέρεται αναλυτικά η σελίδα:

Hrw15

# 35 στις 28/2/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη

Μπράβο στον άντρα σου!

Μετά από αυτό θα το ξανασκεφτεί ο αναιδής πελάτης να απλώσει τις χερούκλες του όπου βρίσκει!

dimitris2509

# 36 στην 1/3/2008
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 77

Παράθεση:
Originally posted by Hrw15
Επειδή σε προηγούμενο μήνυμα δεν ενεργοποιείται το λινκ δοκιμάζω πάλι: Στην εργασιακή παρενόχληση αναφέρεται αναλυτικά η σελίδα:

Ηρώ αν μου επιτρέπεις να διορθώσω το link

http://www.vromodouleia.blogspot.com

Hrw15

# 37 στις 2/3/2008
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ευχαριστώ dimitris.
Νομίζω πως το θέμα της εργασιακής παρενόχλησης δεν είναι απλό αλλά ο εργαζόμενος προστατεύεται και το προλαβαίνει αν είναι ενήμερος για αυτό.
Φυσικά αν δεν το έχει κάποιος δει ή αν δεν το έχει πάθει δεν το πιστεύει.
Ειναι ένα ύπουλο παιχνίδι που χτυπά υπόγεια την ηρεμία και την αξιοπρέπεια του καλοπροαίρετου εργαζόμενου.
Το έχει δει κάποιος στη δουλειά του;
Χαρακτηριστικά:
Δημιουργία προβλήματος σε συγκεκριμένο άτομο που ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ με
-συνεχή κουτσομπολιά
-συνεχή αρνητική κριτική
-καλυμμένα σχόλια μπροστά του
Και το πιο αστείο:Δεν θέλουν να τον διώξουν, αλλά να τον "ελέγξουν" με σαδιστικό τρόπο.
Το έχετε δει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε