Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΕΜΦΑΝΙΣΗ-ΨΥΧΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

mikrh22

# 41 στις 12/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

to καταλαβαινω πως δε θελετε να με θιξετε,αλλωστε δε με ξερετε προσωπικα παρα μονο μεσα απο τις αποψεις μου εδω και τα θεματα μου
δυστυχως η ευτυχως καποτε ειχα υποτιμησει τον εαυτο μου εξωτερικα(διχως να υπαρχει καποιος λογος γι αυτο)απλα ειχα πεσει στα βιβλια μου κι εβλεπα μονο τα εσωτερικα χαρισματα,δεν πιστευα ποτε πως θα μπορουσα να τραβηξω ωραιους ανδρες μεχρι που στο α ετος του πανεπιστημιου εγινε το μπαμ και ενας πραγματι πολυ ωραιος αντρας με προσεξε κι αρχισα σταδιακα να συνειδητοποιω πως δεν ηταν ο μονος.λιγες συμβουλες απο την πλευρα του στο ντυσιμο,το γενικο λουκ,την εικονα γενικοτερα,ας το αποκαλεσουμε περιτυλιγμα εκαναν το μπαμ και σε συνδυασμο με το μεσα που παντα ηξερα πως διεθετα,μεκαναν να παψω να υποτιμω τον εαυτο μου,να συνειδητοποιησω πως διαθετω εμφανιση και να προσεξω ποσοι και ποιοι με κοιτουν.αυτο εκανε καποιες και καποιους να ζηλεψουν ομως εμενα μεκανε να συνειδητοποιησω πως αξιζω αυτα που κι εγω ειμαι ικανη να προσφερω και θελω,παντοτε αλλωστε ημουν επιλεκτικη αλλα διαλεγα με βαση το μεσα διοτι πιστευα πως δεν μπορουσα να εχω το εξω,μετα οντας ικανοποιημενη απο το μεσα ζητουσα το εξω(αφου πλεον ειχα συνειδητοποιησει πως κι εγω το διαθετω)αλλα τελικα συνειδητοποιησα πως θα ειμαι πραγματικα ευτυχισμενη εχοντας και τα δυο,στο βαθμο που εμενα φυσικα με ικανοποιει και με βαση τις δυνατοτητες μου φυσικα και το τι μπορω να εχω.η αληθεια ειναι πως βρηκα κατι πολυ καλο στη ζωη μου για τα δικα μου δεδομενα και για τα δικα του οπως μου ειχε πει αλλα επειδη δεν πιστευω στα λογακια και θελω και πραξεις ζητησα την πιττα ολοκληρη και οχι το σκυλο χορτατο,ξεκαθαρα πραγματα.αλλοα για να μην ξεφευγω,ξερω τι θελω και το διεκδικω και προτιμω να ειμαι μονη παρα με κτ λιγοτερο απο αυτο που θελω,ισως βεβαια να ειναι εγωιστικο αυτο

# 42 στις 12/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...

Paketo....mpliaxxxxxxx!!!Apla eisai mikrh akomh!!!ton thelw omorfo eksypno me paidia...kai na trow ksylo!!!Einai sigouro pleon oti atoma me anevasmeno status,einai viaia atoma!!!!Ase ton eayto sou na erwteytei kai petakse ta paketa apo to parathyro!!!!!!!:>:>:>

giorgosber-27

# 43 στις 12/2/2008
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
για μια γυναικά ο ψυχικός κόσμο είναι σαν ένα λουλούδι που πρέπει να το προσεχής και να το φροντίσεις και να του δόσης αληθινή αγάπη
για έναν άντρα ο ψυχικός κόσμος είναι σαν ένα ποδόσφαιρο
πάντα πρέπει να το δείχνεις ότι είναι το αφεντικό χωρίς να είναι

αλλα στην πραγματικότητα ο ψυχικός μας κόσμο θα πρέπει να έχει μια αρμονία με το σώμα μας και το ηθικό να είναι πάντα ανεβασμένο
και να σκεφτόμαστε πάντα θετικά για να ήρεμη το μυαλό και το σώμα μας
τη θέλω να πω ότι αν κάποιος αισθάνεται όμορφα και ο ψυχικός κόσμο του θα είναι πάντα ανεβασμένος και θα αισθάνεται πύου υγιείς
αλλα μπορεί να μην είναι όμορφος η να μην λέει πολλή όμορφα λόγια αλλα με την καλοσύνη και την καλή συμπεριφορά του να κερδίζει της καρδιές τον ανθρώπων
και να τους κάνη χαρούμενος και ευτυχισμένος
με αγάπη Γιώργος

cerise

# 44 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
το ερωτημα που θετω απλο και σαφες,το λεει ο τιτλος.εγω προσωπικα,ποτε μου δεν το εκρυψα αλλωστε,θελω το πακετο. δεν θα εκανα κτ με εναν ανδρα μονο και μονο επειδη διαθετει την εμφανιση αν κι αυτο ειναι κτ που τραβαει αρκετα και ως πρωτη εντυπωση,οπως αντιστοιχα δεν θα εκανα κτ με καποιον μονο και μονο επειδη ειναι εξυπνος.θελω το λεγομενο πακετο,το οποιο εαν δε βρω δε συμβιβαζομαι,προτιμω να ειμαι μονη.ποια η δικη σας γνωμη?

Καλύτερα ασυνόδευτη παρά κακοσυνοδευμένη έλεγαν οι παλιοί. Συμφωνώ για το πακέτο ή μάλλον εξυπακούεται για μένα προσωπικά αυτό. Ομως καμμιά φορά γνωρίζεις κάποιον που δεν είναι τόσο ωραίος και σε λίγο σε κατακτά περισσότερο κι από κάποιον καλλονό. Γι αυτό πρέπει να έχουμε λίγο υπομονή για δεύτερη ευκαιρία όπου μπορεί να ξεδιπλωθεί κάτι συναρπαστικό εκεί που δεν το περιμέναμε....

Barracuda

# 45 στις 13/2/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408

Παράθεση:
Originally posted by blackroses
Paketo....mpliaxxxxxxx!!!Apla eisai mikrh akomh!!!ton thelw omorfo eksypno me paidia...kai na trow ksylo!!!Einai sigouro pleon oti atoma me anevasmeno status,einai viaia atoma!!!!Ase ton eayto sou na erwteytei kai petakse ta paketa apo to parathyro!!!!!!!:>:>:>

Κατ αρχάς δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να μας πεις με την φράση < ανεβασμένο status>.
Αν υπονοείς την μόρφωση ,την παιδεία και την επαγγελματική επιτυχία ,
μόνο το καθένα , συνδυασμό όλων ή απλά τα μεγάλα σαλόνια.

Σε κάθε περίπτωση πάντως θεωρώ την <σιγουριά> σου εντελώς αυθαίρετη.

Το βίαιο άτομο υπάρχει παντού δυστυχώς,
συνήθως είναι και θρασύδειλο άτομο και τα κάνει μόνο όπου περνάνε.
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

xaroulita

# 46 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Εξωτερική εμφάνιση.....

Δεν είναι το αν έχει μεγάλη ή μικρή μύτη, γαλάζια ή μελιά μάτια, αν είναι σφιχτερμαν ή μπεκατσόνι. Είναι η καθαριότητα, το πόσο περιποιημένος είναι (όχι να λιποθυμάς από τις κολόνιες), ο τρόπος που χαμογελάει και κινείται, το πόση αυτοπεποίθηση αποπνέει, αν όπως είπαν ήδη κάποιοι "μπορεί να σταθεί" οπουδήποτε.

Κι όλα τα παραπάνω νομίζω ότι έχουν να κάνουν με το μυαλό (μας) και τη διαδρομή μας. Πολλοί άνθρωποι καταφέρνουν το μειονέκτημά τους (άσχημο πρόσωπο, ατσούμπαλο σώμα) να το μετατρέπουν σε στυλ και άποψη. Κι αυτό θέλει εσωτερική δύναμη, βουτιά στον εαυτό σου και μυαλό.... μπόλικο.

Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν πολλά "πακέτα" αλλά νομίζω ότι κάπου στο βάθος θέλουμε και τα βλέπουμε "πακέτα" γιατί συμβαίνει αυτό που εξήγησα. Ερωτευόμαστε και βλέπουμε το αραιό μαλλί "κούρεμα με άποψη", τον χοντρούλη "γιουβαρλάκι" και τη γαμψή μύτη "προσόν με υπονοούμενο".

Ερωτευτείτε!!!!!!

mboumbi

# 47 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122

Παράθεση:
Originally posted by mikeman
Χε χε χε

Οκει, δεν σου κρύβω ότι την δική σου ιστορία(οπως την έχεις διηγηθεί) είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα αυτά. Ειλικρινά ειχα αισθανθεί πάρα πολύ άσχημα για τον πρώην φίλο σου, ίσως γιατί κι εγώ δεν έχω καθόλου καλή εμφάνιση και πάνω-κάτω τα ίδια θα τραβήξω απο τις γυναίκες, αν υποθέσουμε ότι βγω κάποτε απο το καβούκι μου. Τα ακούω και χάνω καθε ενθουσιασμο για σχέσεις κτλ. Για φαντάσου να είσαι σε μια σχέση καιρό όπου νιώθεις πράγματα και ίσως αγαπάς, και να γυρνάει μια μέρα να σου πει ότι δεν της κάνεις πλέον γιατί επιτέλους βρήκε κάποιον με πιο ωραία μάτια και πιο βαρβάτα μούσκουλα. Δεν το έχω νιώσει, αλλά θα πρέπει να είναι απο τα πιο άσχημα συναισθήματα, να σε μετράει τόσο επιφανειακά κάποιος που αγαπάς.

Τελοσπάντων... (χωρίς παρεξήγηση, δεν τα γράφω αυτά για να σε προσβάλλω, απλά ό,τι μου κάθεται άσχημα δυστυχώς το θυμάμαι για καιρό, και αν μου θυμίζει κιόλας τον εαυτό μου, αστα να πάνε...)

Τι να πω...δυστυχώς η ζωη δεν είναι δίκαιη κι ισως εμείς οι ασχημούληδες πρέπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός ότι απλώς μας μοίρασαν λάθος φύλλο, και να μάθουμε να παίρνουμε ο,τι μπορούμε χωρίς να πολυδενόμαστε με τους άνθρώπους...

Για να αποκαταστήσω την φήμη μου και για να μπουν τα πράγματα σε μία σειρα, θα σου πω ότι με τον πρώην φίλο μου, ήμουν απόλυτα ειλικρινής σε όλη τη διάρκεια της σχέσης. Οταν αρχισα να μην αισθάνομαι ερωτευμένη του το είπα. Αισθανόμουν βαθειά αισθήματα, γιατί είχα εκτιμήσει πάρα πολλά σε αυτόν. Η απόφασή μου να φύγω ήταν πολύ επίπονη, αλλά ήξερα ότι δεν άξιζε στη σχέσημας να μένω σε αυτην μόνο και μόνο από συνήθεια ή αδυναμία. Τα αισθήματά μας αλλάζουν είτε θέλουμε είτε όχι. Και δεν ήταν γιατί απλά βρηκα καποιον με μούσκουλα όπως το λες, αλλά είχαν γίνει λάθη που κατέστρεψαν την μαγεια του ερωτα. Στο τέλος της σχέσης με εκνευριζαν πολλά και αναμεσα σε αυτα ήταν και η εμφάνιση. Το ομολογώ.

Αφού λοιπόν απολογήθηκα μπορείς να μου απευθύνεις την καταδίκη μου, ελεύθερα.
Η ζωή είναι υπέροχη!

mikrh22

# 48 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
gia να ξεκαθαρισω,οταν αναφερομαι σε εμφανιση δεν αναφερομαι σε μοντελα(που προσωπικα τα θεωρω κρυα και βασικα δεν καταλαβαινω γιατι γινονται μοντελα και γυναικες και ανδρες,εχουν χαλασει πολυ,πανε οι εποχες που γυναικες τυπου σκληβα μεσουρανουσαν,ασε που απο μυαλο τσουκνιδα,ραδικι,στοκος,και το λεω σοβαρα διοτι ενας φιλος ηταν στο χωρο,διατηρει ακομη επαφες και ενιοτε γνωριζω ατομα του χωρου,δε το λεω για περηφανεια,ισα ισα,σεβομαι τον συγκεκριμενο φιλο μου,τον εκτιμω κι οταν βγαινουμε και συνανταμε καποιον η καποια του χωρου δεν του λεω μη χαιρετας:nopαλλα σε αυτο που ο καθενας απο εμας και η καθε μια απο εμας θεωρει ομορφο,αυτο που μας ικανοποιει,που φαινεται τελειο στα δικα μας ματια ακομη κι αν για τους αλλους δεν ειναι

mikrh22

# 49 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
και πολλες φορες η εμφανιση ειναι εκνευριστικη οταν υπαρχει μονο αυτο.διοτι να καθεσαι με εναν κουκλο απεναντι σου και να μην ξερει τπτ περισσοτερο απο γυμναστηρια,ρουχα και σταιλινγκ ειναι φοβερα εκνευριστικο!αλλα μου φαινεται ειμαι μικρη ακομη και ψαχνω και τα δυο,εμφανιση(ωραια για μενα)και μυαλο,ψυχικο κοσμο,,,............

# 50 στις 13/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Αφού λοιπόν απολογήθηκα μπορείς να μου απευθύνεις την καταδίκη μου, ελεύθερα

Σου ζητώ ειλικρινά συγνώμη. Ηταν λάθος μου, δεν είναι η θέση μου να κρίνω τις επιλογές άλλων. Θεώρησε πως δεν έγραψα ο,τι έγραψα.

available

# 51 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810
Τι να το κάνεις αν ο άλλος είναι ο πρίγκηπας των πάγων αυτοπροσώπως??
Ωραίος, αλλά κρύος, χωρίς αισθησιασμό, ζεστασιά, σεξουαλικότητα, γιατί όχι?
Το ωραίο δε συνεπάγεται και σέξι, εννοείται...
Όπως επίσης ,εγώ προσωπικά, για να μη γενικεύω, δε μπορώ να προχωρήσω με κάποιον που δε με ελκύει, ας διαθέτει και αυτό τον ψυχικό κόσμο! Ελάττωμα, το παραδέχομαι, αλλά τι να κάνω, να πατήσω το θερμοστάτη??
Το τέλειο βγαίνει μέσα από ένα μείγμα 5 ατόμων σε ένα. Γίνεται αυτό? Όχι.
Η γιαγιά μου έλεγε συχνά για κάποια "τυφλοβδομάδα", κατά την οποία, σου έρχεται ο έρωτας και τότε, λες και τυφλώνεσαι, αποφασίζεις χωρίς δεύτερες σκέψεις!!
Δεν την βλέπω να έρχεται....

mikrh22

# 52 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by available

Τι να το κάνεις αν ο άλλος είναι ο πρίγκηπας των πάγων αυτοπροσώπως??
Ωραίος, αλλά κρύος, χωρίς αισθησιασμό, ζεστασιά, σεξουαλικότητα, γιατί όχι?
Το ωραίο δε συνεπάγεται και σέξι, εννοείται...
Όπως επίσης ,εγώ προσωπικά, για να μη γενικεύω, δε μπορώ να προχωρήσω με κάποιον που δε με ελκύει, ας διαθέτει και αυτό τον ψυχικό κόσμο! Ελάττωμα, το παραδέχομαι, αλλά τι να κάνω, να πατήσω το θερμοστάτη??
Το τέλειο βγαίνει μέσα από ένα μείγμα 5 ατόμων σε ένα. Γίνεται αυτό? Όχι.

Η γιαγιά μου έλεγε συχνά για κάποια "τυφλοβδομάδα", κατά την οποία, σου έρχεται ο έρωτας και τότε, λες και τυφλώνεσαι, αποφασίζεις χωρίς δεύτερες σκέψεις!!
Δεν την βλέπω να έρχεται....

mikrh22

# 53 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
gεμενα,το τελειο βγηκε μεσα απο το συνδυασμο 3 ατομων σε ενα αλλα δεν ταιριαξαμε

riddle_

# 54 στις 14/2/2008
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
gεμενα,το τελειο βγηκε μεσα απο το συνδυασμο 3 ατομων σε ενα αλλα δεν ταιριαξαμε

Και με τους τρεις??

mikrh22

# 55 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
οχι καλε!μη μου βγει και το ονομα!με το αποτελεσμα

available

# 56 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810

Παράθεση:

Μη πάθουμε και κρίση ταυτότητας!! Κάπου θα υπάρχει ένας πολυάντρας, όπως λέμε πολυμίξερ ένα πράγμα!

# 57 στις 18/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι θέλετε? Εμφάνιση και ψυχικό κόσμο? Εσείς τα διαθέτετε? Εάν τα διαθέτετε μήπως ανήκετε στη κατηγορία του 90% που πιστεύει ότι τα διαθέτει χωρίς να είναι αντικειμενικοί? Πότε κοιτάξατε κάποια φωτογραφία σας και νιώσατε ικανοποιημένοι? Πότε ασχοληθήκατε με πνευματική δραστηριότητα τελευταία φορά?
Οχι, όχι δεν προσπαθώ να προσελκύσω κόσμο σε κάποια φανταστική οργάνωση ''νου και σωματι υγιους''. Απλά έχω βαρεθεί να βλέπω και να ακούω νέους ανθρώπους να αρέσκονται στις δύο αυτές αρετές, χωρίς όμως να κοπιάζουν γιά καμμία. Και εξηγούμαι.
Αυτή την εποχή όλες και όλοι οι χαμηλολιπόβαροι τρέχουν στα γυμναστήρια γιά να αποκτήσουν μέσα σε 3 μήνες το σώμα των ονείρων τους. Και εδώ γελάμε. Η σωστή διατροφή και άσκηση που πρέπει να γίνεται ολοχρονικά και γιά λόγους υγείας, στη χώρα των παχύσαρκων γίνεται με '' εντατικά μαθήματα''. Στατικά ποδήλατα γίνονται κρεμάστρες ρούχων και τα γυμναστήρια τόπος γνωριμιών. Δίαιτες μαγικές σε σκονάκια από αστρολόγους ακριβοπληρωμένες. Ινστιτούτα μασάζ και συσκευές παθητικής ασκησης χωρίς κόπο και ιδρώτα, ενώ τατουάζ κάθε σχεδίου και σολάριουμ σφραγίζουν κάθε κορμί θανατηφόρο.
Τι θέλει να πεί ο ποιητής? Οτι δεν υπάρχουν άνθρωποι με καλή εμφάνιση? Φυσικά και ευτυχώς υπάρχουν. Αλλα σε τι ποσοστό?
Και όσον αφορά τον αλλο κόσμο? Εκείνο τον αθέατο...Τουλάχιστο την εξωτερική εμφάνιση τη κρίνεις άμεσα. Το πνεύμα? Τη ψυχή? Εκεί σε θέλω...
Πόσοι βασανίζονται από ψυχολογικά προβλήματα? Πόσοι είναι εθισμένοι σε ουσίες (ναρκωτικά-ποτά-καπνός)? Δυστυχώς πολύ μεγάλα ποσοστά γιά τη χώρα μας.
Κάποτε έκανα το εξής. Δούλεψα με στατιστικές. Δηλαδή ποιά είναι τα ποσοστά αυτών πού γυμνάζονται και κάνουν ολοχρονικά σωστή διατροφή. Ποιά είναι τα ποσοστά αυτών που παίρνουν ψυχοφάρμακα. Ποιά αυτών που διαβάζουν κάποια βιβλία το χρόνο. Εβγαλα και το ποσοστό των παντρεμένων.Δηλαδή προσπάθησα με μαθηματικά να προσεγγίσω το ποσοστό των ανθρώπων που θα μπορουσαν να είναι δείγματα '' καλής εμφάνισης και υγιούς ψυχικού κόσμου. Ξέρετε τι κατάλαβα?
Οτι κάποιος που έχει απαιτήσεις επιπέδου είναι δύσκολο να βρεί σύντροφο.
Ας γυμνασθώ λίγο να το ξεχάσω.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost