Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΕΜΦΑΝΙΣΗ-ΨΥΧΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

mikrh22

# 21 στις 11/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%
καθολου πεζο!το ηθελα κι εγω αυτο καποτε αλλα πλεον βαζω αλλες προτεραιοτητες

Vicky234

# 22 στις 11/2/2008
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 257
Εννοειται πως κατα καποιο τροπο πρεπει να ελκυεσαι απο τον αλλον.Απλως η ελξη δεν ειναι συνωνυμο της ομορφιας, υπαρχει κι η γοητεια, γενικα το συνολο ειναι που κανει το "κλικ".
Πως μιλαει, ο τονος της φωνης, οι κινησεις του, οι ιδεες του , η ματια του...
Οι πραγματικα ομορφοι ειναι ελαχιστοι.Και προκαλουν εκπληξη οταν τους συναντας.
Ονοματα δε λεμε προσωπα δε θιγουμε....

verba

# 23 στις 11/2/2008
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 36
η ομορφια ειναι υποκειμενικη για μενα. εκτος αν μιλαμε για μοντελα.
Οσο μεγαλωνω βλεπω οτι με τραβανε αλλα πραγματα απο οτι στα 20 μου.
Το μονο που σιγουρα δεν με τραβαει ειναι ο βρωμικος αντρας.
Μπορει ομως να με γοητευσει ακομα κι ενα χομπυ του ή κατι που θα γνωριζει καλυτερα απο μενα.
Μετα το πρωτο κλικ το ενα φερνει το αλλο...
Με λεζάντες και φιγούρες μου μοστράριζες βιτρίνα μα σου βγήκα παρα πέντε γιατι ημουν μαεστρίνα!!!

mikrh22

# 24 στις 11/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Vicky234
Εννοειται πως κατα καποιο τροπο πρεπει να ελκυεσαι απο τον αλλον.Απλως η ελξη δεν ειναι συνωνυμο της ομορφιας, υπαρχει κι η γοητεια, γενικα το συνολο ειναι που κανει το "κλικ".
Πως μιλαει, ο τονος της φωνης, οι κινησεις του, οι ιδεες του , η ματια του...
Οι πραγματικα ομορφοι ειναι ελαχιστοι.Και προκαλουν εκπληξη οταν τους συναντας.
Ονοματα δε λεμε προσωπα δε θιγουμε....

available

# 25 στις 11/2/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810
"Γερό να'ναι και ό,τι να'ναι"!!!
Αστειεύομαι, φυσικά....

Με την πάροδο των χρόνων και αφού το "μάτι" μας έχει τριφτεί και δει πολλά, το μέτρο σύγκρισης αλλάζει, εφόσον αλλάζουν και τα δεδομένα. Δύσκολα, θα αλλάξει κάποιος τελείως γούστα μετά από κάποια ηλικία, γιατί έχει βιώσει όλες τις εκδοχές και έχει καταλήξει. Το μόνο μεταβατικό στάδιο όπου το άτομο μπορεί να πάει απ' το ένα άκρο στο άλλο είναι η περίοδος της εφηβείας. Σ' αυτή την ηλικία γνωρίζουμε τον κόσμο και καλούμαστε να επιλέξουμε χιλιάδες πράγματα. Η αισθητική έχει σημασία από τον πρώτο σύντροφο μέχρι το επάγγελμα και τις σπουδές! Λόγω έλλειψης εμπειριών, οι επιλογές πολλές φορές αποδεικνύονται λανθασμένες...

Η εξωτερική εμφάνιση είναι ο No1 λόγος για να ενδιαφερθούμε για κάποιον.. - Το μόνο που μας σώζει είναι πως κάθε ένας από εμάς έχει διαφορετικό γούστο.. - Στην αρχή όταν δεν ξέρεις τίποτα για τον άλλο και δε μπορείς να σκιαγραφήσεις το χαρακτήρα του, θα κολήσεις σε αυτό που βλέπεις.. Δίνοντας μία και μόνο ευκαιρία στον άλλο να τον γνωρίσεις καλύτερα, είτε θα τον ερωτευτείς είτε θα τον απορρίψεις..
Πάντα υποστήριζα πως η εξωτερική εμφάνιση δε μπορεί να μετράει περισσότερο από τον ψυχικό κόσμο.. Πάντα έδινα βάση στην προσωπικότητα... αλλά να είμαι ειλικρινής πολλές φορές δεν ήθελα να ακούσω δεύτερη κουβέντα για κάποιον που δε μου έκανε το κλικ... (θύμα της αισθητικής)!!!!!
Πολλές φορές αναρωτιέμαι τι θα συνέβαινε εάν τα μάτια μας μπορούσαν να δουν κάτω από τα στρώματα του δέρματος, εάν μπορούσαν να δουν τις ψυχές και όχι την εφήμερη ομορφιά του σώματος. Πως θα ορίζαμε την ομορφιά τότε;
Αν και όλοι κατά βάθος ξέρουμε ότι η ομορφιά περνάει, ότι ο χαρακτήρας και ο ψυχισμός του άλλου θα μας κρατήσουν κοντά του, όταν περάσει ο ενθουσιασμός, πάντα η εμφάνιση θα παραμένει μια παγίδα, ένα ισχυρότατο δέλεαρ!
"Οι αληθινά γοητευτικοί άνθρωποι δεν είναι ούτε ωραίοι, ούτε άσχημοι. Είναι κάτι πιο πάνω και πιο πέρα από αυτά τα τετριμμένα.. Δεν έχουν ανάγκη από χαρακτηρισμούς κοινότυπους, μια και, όντες μοναδικοί, υπακούουν μόνο στο δικό τους κανόνα!"

# 26 στις 11/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο....συνφωνω!αλλα με εναν κουκλο που εχει παλιοχαρακτηρα μπορεις ?εμενα τα εχει κ τα δυο οποτε τι ναπω?προσπαθησε να βρεις καποιον που να συνδυαζει κ τα δυο.

# 27 στις 11/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σ'αγαπωωωωω γιατι εισαι ωραιαααααα ......σ'αγαπω γιατι εισαι εσυυυυυυ (music).............τουτεστιν.......παρτα τα ματια του και κοιτα την

# 28 στις 11/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Α, εγώ είμαι πολύ απαιτητικός.

Πρέπει οπωσδήποτε να έχει σφυγμό.

Σ'αυτό είμαι αδιαπραγμάτευτος!

available

# 29 στις 11/2/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810
Mikeman, να έχει 60 με 70, γιατί κάτω από τους 55 σφυγμούς, θα είναι βραδύκαρδη!!

# 30 στις 11/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by available
Mikeman, να έχει 60 με 70, γιατί κάτω από τους 55 σφυγμούς, θα είναι βραδύκαρδη!!

Ντααααξει μωρε.....

κανείς δεν είναι τέλειος...

# 31 στις 11/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πάντως για να μιλήσουμε σοβαρά, ένα κακό είναι ότι πολλοί(άντρες και γυναίκες), δεν καταλαβαίνουν οι ίδιοι πόσο "μετράνε". Εχουν την εντύπωση ότι αξίζουν το..."πακέτο"(εμφάνιση και μυαλό) χωρίς να υπολογίζουν ότι οι ίδιοι υστερούν σε ένα απο το δύο, πολλές φορές και στα δύο. Κι αντί να κοιτάξουν πιο χαμηλά, κάθονται και περιμένουν τη μέρα που θα τις ερωτευτεί ο Τζόνι Ντεπ.

Πάντως, θα ήθελα να ξέρω, αυτοί/αυτές που χώρισαν τον πρωην εν μία νυκτί γιατί εμφανίστηκε μπροστά τους ο "θεος", πως θα αισθάνονταν αν κι αυτοί με τη σειρά τους εγκαταλείπονταν απο τον νυν για χάρη μιας κουκλάρας(εκτός κι αν πιστεύουν ότι δεν υπάρχουν πιο όμορφοι απο αυτούς). Δεν θέλω να γίνω κακός, πάντως η σκέψη ότι όλα εδώ πληρώνονται και ότι όπως φέρθηκες θα σου φερθούν με καθυσυχάζει κάπως. Κάτι σαν ένα είδος ποιητικής δικαιοσύνης.

mikrh22

# 32 στις 12/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
οταν ομως διαθετεις και τα δυο κι αυτο ειναι γενικα παραδεχτο(δεν αναφερομαι στο μπαμπα και τη μαμα)γιατι να μην το ζητας κι εσυ???

# 33 στις 12/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
οταν ομως διαθετεις και τα δυο κι αυτο ειναι γενικα παραδεχτο(δεν αναφερομαι στο μπαμπα και τη μαμα)γιατι να μην το ζητας κι εσυ???

Δεν μιλάω για αυτές τις περιπτώσεις. Αν διαθέτεις και τα δύο, όχι μόνο είναι θεμιτό να τα ζητάς, επιβάλλεται. Με ο,τιδήποτε λιγότερο περιορίζεις τον εαυτό σου απο το να φτάσει τις πραγματικές του δυνατότητες.

Αυτό το οποίο έλεγα είναι ότι και εμείς που δεν διαθέτουμε αυτά τα χαρίσματα, θα μπορούσαμε τουλάχιστον να βρούμε κάποιο αντίστοιχο ταίρι αν πολλοί έρχονταν στα συγκαλά τους και αποκτούσαν λίγη αυτογνωσία.

mikrh22

# 34 στις 12/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
συμφωνω

# 35 στις 12/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λοιπον...
η εμφανιση ειναι το πρωτο που θα δουμε οταν γνωρισουμε καποιον.Απο εκει και περα μετρανε αλλα θεματα για τον καθενα μας πιστευω διαφορετικα.
Η προσωπικοτητα θα σε κανει να εκτιμησεις και να ερωτευθεις καποιον,και οχι η εμφανιση του.
Αλλωστε αυτη και μονο ειναι ικανη να σε κανει να τον βλεπεις ως τον πιο ομορφο του πλανητη...εστω και αν ξερεις πως υπαρχουν πολλοι που δεν τον βρισκουν ομορφο.ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ!!

mikrh22

# 36 στις 12/2/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
ναι,ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα.εμενα προσωπικα και στις δυο σχεσεις μου δε μενοιαξε ποτε πως τους εβλεπαν οι αλλοι και ομολογω πως αν και ηταν αντικειμενικα ομορφοι σε πολλες δεν αρεσαν διοτι τα γουστα ειναι καθαρα θεμα του καθε ατομου.βεβαια σκοπος ειναι ο ομορφος εξωτερικα να μην ειναι και γλαστρα διοτι εαν αυτο συμβαινει......τοτετο κακο ειναι πως αυτον που με καλυπτε και στους δυο τομεις εγω τον βρηκα αλλα δυστυχως δεν ταιριαζαμεπικρα

mboumbi

# 37 στις 12/2/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122

Παράθεση:
Originally posted by mikeman
Πάντως για να μιλήσουμε σοβαρά, ένα κακό είναι ότι πολλοί(άντρες και γυναίκες), δεν καταλαβαίνουν οι ίδιοι πόσο "μετράνε". Εχουν την εντύπωση ότι αξίζουν το..."πακέτο"(εμφάνιση και μυαλό) χωρίς να υπολογίζουν ότι οι ίδιοι υστερούν σε ένα απο το δύο, πολλές φορές και στα δύο. Κι αντί να κοιτάξουν πιο χαμηλά, κάθονται και περιμένουν τη μέρα που θα τις ερωτευτεί ο Τζόνι Ντεπ.

Πάντως, θα ήθελα να ξέρω, αυτοί/αυτές που χώρισαν τον πρωην εν μία νυκτί γιατί εμφανίστηκε μπροστά τους ο "θεος", πως θα αισθάνονταν αν κι αυτοί με τη σειρά τους εγκαταλείπονταν απο τον νυν για χάρη μιας κουκλάρας(εκτός κι αν πιστεύουν ότι δεν υπάρχουν πιο όμορφοι απο αυτούς). Δεν θέλω να γίνω κακός, πάντως η σκέψη ότι όλα εδώ πληρώνονται και ότι όπως φέρθηκες θα σου φερθούν με καθυσυχάζει κάπως. Κάτι σαν ένα είδος ποιητικής δικαιοσύνης.

Ντινγκ ντονγκ! Ντινγκ ντονγκ!
Η ζωή είναι υπέροχη!

Barracuda

# 38 στις 12/2/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
Ορισμένα πράγματα είναι υποκειμενικά και άλλα αντικειμενικά.
Η ομορφιά είναι υποκειμενική , η γοητεία όμως αντικειμενική,
όπως και η γενική παιδεία .
Η αγωγή, ο τρόπος ομιλίας , η χροιά της φωνής , το ντύσιμο όπως και
η γλώσσα του σώματος μας λέει πολλά .

Ο συνδυασμός που αναζητά ο καθένας είναι και διαφορετικός .

Άλλη θέλει έναν όμορφο επιβήτορα και είναι απόλυτα ευτυχισμένη
Άλλος με μια "μοντέλα" που απλά δεν πετάει τούβλα αισθάνεται βασιλιάς
Άλλη αν δεν π..ξεις το μυαλό της και δεν την πλησιάσεις συναισθηματικά
δεν θα καταλάβει τίποτα και θα παραμείνει παγοκολώνα .
Άλλος αν δεν αισθάνεται μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα δίπλα του
δεν μπορεί να λειτουργήσει καν.

Όσο μεγαλώνεις έχεις κάποια στάνταρ και λιγότερο ενθουσιασμό,
δεν εκπλήσεσαι εύκολα , δεν είσαι παρορμητικός , δεν κάνεις εύκολα εκπτώσεις.
Σε ενδιαφέρει πλέον η ουσία, το περιεχόμενο και όχι το φανταχτερό περιτύλιγμα.
Γέμισες περιτυλίγματα και φανταχτερές κορδέλες , αλλά ..... .

Ορισμένες πληγές μικρή σήμερα μπορεί να σε πονάνε
αύριο όμως θα είναι κοσμήματα που δεν θα θέλεις με τίποτα να τα αποχωριστείς
έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου , μην προσπαθείς με τις πρώτες προσπάθεις να φτάσεις το ΤΟΠ.

Άλλωστε και να το φτάσεις δεν έχεις την πείρα να το εκτιμήσεις
και αμφιβάλλω αν μπορείς να το κατακτήσεις και να το κρατήσεις
και δεν το γράφω για να σε θίξω αυτό.
Το γράφω για να καταλάβεις ότι θέλεις χρόνο για να κατασταλάξεις
μη βιάζεσαι, με μικρά βήματα γίναν όλες οι κατακτήσεις

Δεν γεννήθηκε κανένας παντογνώστης , ούτε αλάνθαστος.
Μικρά σφαλματάκια του σήμερα , απομακρύνουν τους κινδύνους
για ολέθρια λάθη του αύριο.

Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

Dardana

# 39 στις 12/2/2008
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22

Δεν μιλάω για αυτές τις περιπτώσεις. Αν διαθέτεις και τα δύο, όχι μόνο είναι θεμιτό να τα ζητάς, επιβάλλεται. Με ο,τιδήποτε λιγότερο περιορίζεις τον εαυτό σου απο το να φτάσει τις πραγματικές του δυνατότητες.

το θεμα ειναι, ποιος μπορει πραγματικα να αξιολογησει τον εαυτο του αντικειμενικά;; οι περισσοτεροι ειτε υπερτιμουμε τον εαυτο μας, ειτε τον υποτιμουμε. αλλά και γενικά αυτου του ειδους οι "αξιολογησεις" γινονται παντα με προσωπικα κριτηρια, αρα ποτέ αντικειμενικά. οπότε εγω λεω...ο καθενας ο,τι μπορει. (κι οχι απαραιτητα ο,τι του αξιζει)
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 40 στις 12/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi

Παράθεση:

Ντινγκ ντονγκ! Ντινγκ ντονγκ!

Χε χε χε

Οκει, δεν σου κρύβω ότι την δική σου ιστορία(οπως την έχεις διηγηθεί) είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα αυτά. Ειλικρινά ειχα αισθανθεί πάρα πολύ άσχημα για τον πρώην φίλο σου, ίσως γιατί κι εγώ δεν έχω καθόλου καλή εμφάνιση και πάνω-κάτω τα ίδια θα τραβήξω απο τις γυναίκες, αν υποθέσουμε ότι βγω κάποτε απο το καβούκι μου. Τα ακούω και χάνω καθε ενθουσιασμο για σχέσεις κτλ. Για φαντάσου να είσαι σε μια σχέση καιρό όπου νιώθεις πράγματα και ίσως αγαπάς, και να γυρνάει μια μέρα να σου πει ότι δεν της κάνεις πλέον γιατί επιτέλους βρήκε κάποιον με πιο ωραία μάτια και πιο βαρβάτα μούσκουλα. Δεν το έχω νιώσει, αλλά θα πρέπει να είναι απο τα πιο άσχημα συναισθήματα, να σε μετράει τόσο επιφανειακά κάποιος που αγαπάς.

Τελοσπάντων... (χωρίς παρεξήγηση, δεν τα γράφω αυτά για να σε προσβάλλω, απλά ό,τι μου κάθεται άσχημα δυστυχώς το θυμάμαι για καιρό, και αν μου θυμίζει κιόλας τον εαυτό μου, αστα να πάνε...)

Τι να πω...δυστυχώς η ζωη δεν είναι δίκαιη κι ισως εμείς οι ασχημούληδες πρέπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός ότι απλώς μας μοίρασαν λάθος φύλλο, και να μάθουμε να παίρνουμε ο,τι μπορούμε χωρίς να πολυδενόμαστε με τους άνθρώπους...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε