Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
10 κοκκινα τριανταφυλλα...?!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

PROBLEM

# 61 στις 18/2/2008
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
'Aρεσαν+: 0%
annita21, μια τελευταία άποψη μου περί..... μηνυμάτων.

Οι σχέσεις δύσκολα αρχίζουν μέσω μηνυμάτων κινητών τηλεφώνων και εύκολα διαλύονται μέσω αυτών.

Η εμπειρία, μου έμαθε όταν οι σχέσεις βρίσκονται στην αρχή ή σε κρίσιμο σημείο, να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο (όσο και να στοιχίζει), παρά έναν καταιγισμό ανταλλαγής μηνυμάτων, τα οποία είναι βουβά, χωρίς να αποκαλύπτουν το πάθος, την ένταση, τον πόνο, τον θυμό, την ελπίδα και το αίσθημα.

Ακόμη και αν ο άλλος κάνει χρήση μηνυμάτων, τόλμησε να κάνεις αποκλειστικά προσπάθειες επικοινωνίας μέσω τηλεφώνου.
Αν δεν το σηκώνει, ξαναπροσπαθείς αργότερα......

Είναι παγίδα η αποστολή μηνυμάτων σε τέτοιες στιγμές, πιθανόν να πέσετε μέσα της.

Όσες φορές στηρίχθηκα σε αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας, απέτυχα.

Υ/Γ. Ποτέ μην γυρίσεις και πεις " Το έκανα για σένα..... ". Όλες οι ενέργειες της ζωής μας γίνονται για να περάσουμε εμείς καλά. Εάν νομίζεις ότι δεν θα περάσεις "εσύ" καλά....... κάνε αυτά που αισθάνεσαι όμορφα.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

# 62 στις 18/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by annita21
Στο σημειο που μου λεει οτι θα τα πουμε καποια στιγμη, λεω :'' Το πασχα και αν...'' Υποθετω πως καταλαβε οτι ενοχληθηκα δεν τρωγεται με τιποτα!! Ειναι εκνευριστικο να κανεις συνεχεια την παπια...

Εχμμμ... με συγχωρείς για την παρέμβαση.
Εγώ που το διαβάζω, σαν τρίτο άτομο, διαβάζω στο δικό του μήνυμα τη διάθεση να μιλήσετε λίγο αργότερα... χωρίς να προσδιορίζει ακριβώς το πότε και στο δικό σου μήνυμα μια τέλεια άρνηση για άλλη επικοινωνία. Κάτι σαν να του κλείνεις την πόρτα... στα μούτρα...

Συμφωνώ ότι η ανταλλαγή μηνυμάτων είναι άκρως απρόσωπη... όσο καλά κι αν γνωρίζεις τον άλλο άνθρωπο. Αν δεν είναι δυνατόν να υπάρξει τηλεφωνική επικοινωνία τη δεδομένη στιγμή, περιμένεις... και προσπαθείς ξανά, όταν θα είναι εφικτό.

annita21

# 63 στις 18/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 41

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM
annita21, μια τελευταία άποψη μου περί..... μηνυμάτων.

Οι σχέσεις δύσκολα αρχίζουν μέσω μηνυμάτων κινητών τηλεφώνων και εύκολα διαλύονται μέσω αυτών.

Η εμπειρία, μου έμαθε όταν οι σχέσεις βρίσκονται στην αρχή ή σε κρίσιμο σημείο, να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο (όσο και να στοιχίζει), παρά έναν καταιγισμό ανταλλαγής μηνυμάτων, τα οποία είναι βουβά, χωρίς να αποκαλύπτουν το πάθος, την ένταση, τον πόνο, τον θυμό, την ελπίδα και το αίσθημα.

Ακόμη και αν ο άλλος κάνει χρήση μηνυμάτων, τόλμησε να κάνεις αποκλειστικά προσπάθειες επικοινωνίας μέσω τηλεφώνου.
Αν δεν το σηκώνει, ξαναπροσπαθείς αργότερα......

Είναι παγίδα η αποστολή μηνυμάτων σε τέτοιες στιγμές, πιθανόν να πέσετε μέσα της.

Όσες φορές στηρίχθηκα σε αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας, απέτυχα.

Υ/Γ. Ποτέ μην γυρίσεις και πεις " Το έκανα για σένα..... ". Όλες οι ενέργειες της ζωής μας γίνονται για να περάσουμε εμείς καλά. Εάν νομίζεις ότι δεν θα περάσεις "εσύ" καλά....... κάνε αυτά που αισθάνεσαι όμορφα.

Εχεις απολυτο δικιο.Οντως ειναι απροσωπος τροπος επικοινωνιας και κρυβει πολλες παγιδες... αλλα οταν καποιος ειναι εκνευρισμενος , κανει πραγματα που πιθανοτατα να μετανιωσει αργοτερα...οπως και στην περιπτωση μου !Θα μπορουσα να παρω τηλεφωνο να ξεκαθαρισω την κατασταση αλλα δεν το εκανα! Περιμενα απο αυτον να πει κατι ξεκαθαρα . Πεισματαρα, τι περιμενεις?! Καλα να παθω τωρα...

annita21

# 64 στις 18/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 41

Παράθεση:
Originally posted by dama_de_rojo

Παράθεση:
Στο σημειο που μου λεει οτι θα τα πουμε καποια στιγμη, λεω :'' Το πασχα και αν...'' Υποθετω πως καταλαβε οτι ενοχληθηκα δεν τρωγεται με τιποτα!! Ειναι εκνευριστικο να κανεις συνεχεια την παπια...

Εχμμμ... με συγχωρείς για την παρέμβαση.
Εγώ που το διαβάζω, σαν τρίτο άτομο, διαβάζω στο δικό του μήνυμα τη διάθεση να μιλήσετε λίγο αργότερα... χωρίς να προσδιορίζει ακριβώς το πότε και στο δικό σου μήνυμα μια τέλεια άρνηση για άλλη επικοινωνία. Κάτι σαν να του κλείνεις την πόρτα... στα μούτρα...

Συμφωνώ ότι η ανταλλαγή μηνυμάτων είναι άκρως απρόσωπη... όσο καλά κι αν γνωρίζεις τον άλλο άνθρωπο. Αν δεν είναι δυνατόν να υπάρξει τηλεφωνική επικοινωνία τη δεδομένη στιγμή, περιμένεις... και προσπαθείς ξανά, όταν θα είναι εφικτό.

Και εγω συμφωνω μαζι σου αλλα τωρα που εγινε η ζημια τι κανουμε??? την παπια παλι ? δε θα τ' αντεξω...

# 65 στις 18/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Και εγω συμφωνω μαζι σου αλλα τωρα που εγινε η ζημια τι κανουμε??? την παπια παλι ? δε θα τ' αντεξω...

Ωραία...
Δύο λύσεις υπάρχουν.
Ή το ξεχνάς εντελώς και τελείως.
Ή αφήνεις στην άκρη πείσμα και (κακώς εννοούμενο) εγωισμό και του τηλεφωνείς εσύ, για να ξεκαθαρίσεις τις προθέσεις σου... είτε τηλεφωνικά, είτε ζητώντας να ορίσετε ένα ραντεβού να τα πείτε από κοντά.

Ran_Tan_Plan

# 66 στις 19/2/2008
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
[

Οχι βρε παιδι μου συνεχεια την παπια!!Αμαν!
Αμα δεν μπορεις να πας μονη σου τουαλετα υπαρχει και η λυση του καθετηρα!!
....ελα μωρε..ενα αστειο ειπαμε...μη βαρας....

Ενταξει μην κανεις την παπια.
Κανε ενα αλλο πουλερικο.Χιλιαδες υπαρχουν στο βασιλειο των πτηνων...λες να μη βρεθει ενα διαθεσιμο να σου ταιριαζει και καλυτερα??
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

kaltzou

# 67 στις 19/2/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480

Παράθεση:
Originally posted by dama_de_rojo

Παράθεση:

Ωραία...
Δύο λύσεις υπάρχουν.
Ή το ξεχνάς εντελώς και τελείως.
Ή αφήνεις στην άκρη πείσμα και (κακώς εννοούμενο) εγωισμό και του τηλεφωνείς εσύ, για να ξεκαθαρίσεις τις προθέσεις σου... είτε τηλεφωνικά, είτε ζητώντας να ορίσετε ένα ραντεβού να τα πείτε από κοντά.

Θα συμφωνήσω δεν πιστεύεις ότι είναι ώρα να ξεκαθαρίσουν όλα για να μην μένεις και εσύ με την απορία;;;

# 68 στις 29/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ton endiafereis sigoura!!!kokkina triandafila se files den stelneis!!sigoura kati niohei!!!!

peppita

# 69 στις 23/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι πολυ απλο. 10 ειναι ο βαθμος που σου βαζει (στα 10). Εισαι τελεια βρε κοριτσι μου!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost