Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

10 κοκκινα τριανταφυλλα...?!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

annita21

# 1 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 41
'Aρεσαν+: 0%

10 κοκκινα τριανταφυλλα...?!

Γεια σας!!
Ειμαι λιγο μπερδεμενη και θα ηθελα τη βοηθεια σας....
Γνωρισα ενα παλληκαρι και εχουμε βγει αρκετες φορες μαζι.Περναμε πολυ καλα και υπαρχει μια φιλικη ατμοσφαιρα γενικα.Στην γιορτη του λοιπον του κανω ενα δωρο( πριν πολυ καιρο).Και την Τριτη λαμβανω μια ανθοδεσμη με 10 ΚΟΚΚΙΝΑ τριανταφυλλα ( υπηρχε καθυστερηση λογω καποιου μπερδεματος αλλα δε με χαλασε καθολου...).Η καρτα εγραφε " καλλιο αργα παρα ποτε και ευχες..." και ιδου η απορια ... ειναι απλα μια πραξη συμπαθειας και εκτιμησης η παιζει κατι αλλο ?Εχει σημασια το χρωμα των λουλουδιων? θελει να μου πει κατι?
τι λετε? Εσεις οι αντρες κυριως ( αλλα και οι γυναικες) του φορουμ θα κανατε κατι αντιστοιχο σε μια απλη φιλη σας?
Υ.Γ Αξιζει να αναφερθει οτι υπαρχει αποσταση μεταξυ μας γιατι σπουδαζω εκτος αθηνων, πραγμα που σημαινει οτι δν εχουμε συνατηθει ακομα απο κοντα...
Ευχαριστω!!

PROBLEM

# 2 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
Μόλις διάβασα το άρθρο σκέφτηκα «το ΄χω», είναι σίγουρο, είναι τετελεσμένο, αλλά γράφοντας παρατήρησα ένα αριθμό παράξενο, το «10».

Λοιπόν η πρώτη μου σκέψη είναι ότι το παλικάρι καψουρεύεται, κάνει προσπάθεια να σου ανοίξει τα μάτια και την αγκαλιά ταυτόχρονα.
Η αποστολή τριαντάφυλλων υποδηλώνει αγάπη, το χρώμα των τριαντάφυλλων υποδηλώνει έρωτα.
Σε θέλει, σε γουστάρει, σε ονειρεύεται κάθε βράδυ.

Αλλά η δεύτερη σκέψη μου τα χάλασε λίγο..........
....... ΔΕΚΑ, γιατί δέκα και όχι δώδεκα?

Σαν ερωτευμένος πάντοτε έστελνα δώδεκα, για την ακρίβεια έλεγα στον ανθοπώλη «στείλε μια ντουζίνα».
Μέσα μου ήξερα ότι το δώδεκα ήταν το σωστό νούμερο, ο επιθυμητός αριθμός. Ακόμη και να καθίσει η καλή μου να τα μετρήσει, θα ξέρει ότι δεν τσιγκουνεύτηκα, απλά σταμάτησα στον συμβολικό αριθμό «12».
Τόσα τραγούδια έχουν γραφτεί για το «δώδεκα», για το δέκα δεν ξέρω κανένα.

Μήπως ο καλός σου ήθελε να πει «Δέκα και ούτε ένα τηλεφώνημα...».... ?
Μήπως η ανυπομονησία του να μιλήσετε στο τηλέφωνο κατά δύο ώρες νωρίτερα, τον έκανε να στείλει μόνο 10?
Μήπως είχε ραντεβού στις δώδεκα?
Μήπως δεν είχε άλλα χρήματα μαζί του?

Το σίγουρο είναι ότι το «δέκα» δεν αποτελεί καλό αριθμό, υποδηλώνει τσιγγουνιά, χοντράδα, άρπα κόλα, βιασύνη.

Αυτή είναι η γνώμη μου και να ξέρεις σε αυτόν τον κόσμο, υπάρχει η «λάθος» γνώμη, και η δική μου.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

riddle_

# 3 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Απαντήσεις: 3.706
Ναι Προμπλεμ,αλλα υπαρχει και το 10 το ''καλο''..

Το καλο πραγμα αργει να γινει...

Καθε εμποδιο για καλο

Σε γενικες γραμμες μια ανθοδεσμη ποτε δεν ειναι ζυγος αριθμος...

Και αυτο γιατι ο ζυγος αριθμος συμβολιζει παντα την επιθυμια...το τελειο...το ιδανικο...

Οποτε στελνουμε παντα μονο αριθμο σε τριανταφυλλα και τον ζυγο αριθμο τον συμπληρωνει το ''λουλουδι'' που ειναι και ο αποδεκτης!!!

anemona_62

# 4 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Παράθεση:
Originally posted by annita21
Γεια σας!!
Γνωρισα ενα παλληκαρι και εχουμε βγει αρκετες φορες μαζι.Περναμε πολυ καλα και υπαρχει μια φιλικη ατμοσφαιρα γενικα.Στην γιορτη του λοιπον του κανω ενα δωρο( πριν πολυ καιρο).Και την Τριτη λαμβανω μια ανθοδεσμη με 10 ΚΟΚΚΙΝΑ τριανταφυλλα ( υπηρχε καθυστερηση λογω καποιου μπερδεματος αλλα δε με χαλασε καθολου...).Η καρτα εγραφε " καλλιο αργα παρα ποτε και ευχες..." και ιδου η απορια ... ειναι απλα μια πραξη συμπαθειας και εκτιμησης η παιζει κατι αλλο ?Εχει σημασια το χρωμα των λουλουδιων? θελει να μου πει κατι?
τι λετε? Εσεις οι αντρες κυριως ( αλλα και οι γυναικες) του φορουμ θα κανατε κατι αντιστοιχο σε μια απλη φιλη σας?
Υ.Γ Αξιζει να αναφερθει οτι υπαρχει αποσταση μεταξυ μας γιατι σπουδαζω εκτος αθηνων, πραγμα που σημαινει οτι δν εχουμε συνατηθει ακομα απο κοντα...Ευχαριστω!!

Εχμ... πώς γίνεται αφενός να έχετε βγει αρκετές φορές μαζί, αφετέρου να μην έχετε συναντηθεί ακόμα από κοντά?

Τα δέκα κόκκινα τριαντάφυλλα σημαίνουν ό,τι έγραψε ο Πρόμπλεμ, και είναι δέκα κι όχι δώδεκα διότι του νεαρού δεν του έφταναν τα λεφτά για δώδεκα (συν τοις άλλοις το κούριερ κοστίζει!)
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

Dardana

# 5 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62

Παράθεση:
Γεια σας!!
Υ.Γ Αξιζει να αναφερθει οτι υπαρχει αποσταση μεταξυ μας γιατι σπουδαζω εκτος αθηνων, πραγμα που σημαινει οτι δν εχουμε συνατηθει ακομα απο κοντα...Ευχαριστω!!

Εχμ... πώς γίνεται αφενός να έχετε βγει αρκετές φορές μαζί, αφετέρου να μην έχετε συναντηθεί ακόμα από κοντά?

Τα δέκα κόκκινα τριαντάφυλλα σημαίνουν ό,τι έγραψε ο Πρόμπλεμ, και είναι δέκα κι όχι δώδεκα διότι του νεαρού δεν του έφταναν τα λεφτά για δώδεκα (συν τοις άλλοις το κούριερ κοστίζει!)

Κι εμενα με μπερδεψε πολυ αυτο ακριβως που λες, αλλά ξαναδιαβαζοντας το συμπεραινω πως εννοει οτι δεν εχουν βρεθει "ακομα", μετα απο την παραλαβη της ανθοδεσμης που της εστειλε.
Οσον αφορα τα λουλουδια...νομιζω πως δηλωνουν ενδιαφερον περαν του φιλικου.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Belzenia

# 6 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 780
Μηπως εννοει οτι δεν εχουν συναντηθει ακομη απο κοντα ,μετα απο την παραλαβη της ανθοδεσμης ?

Εγω νομιζω οτι το παιδι ενδιαφερεται. Ποιος νεαρος θα εμπαινε στον κοπο να στειλει λουλουδια ,αν δεν ειχε κατι να πει? Ενταξει τα εστειλε πριν του αγιου Βαλεντινου γιατι φοβηθηκε τη χυλοπιτα, δεν ηθελε να καρφωθει τρελλα, τοπαιξε λιγο ετσι και λιγο απο γιουβετσι που λενε .

Η ουσια δεν βρισκεται στον αριθμο, αλλα στο χρωμα και στην χειρονομια.
Δεν ειναι βλακας ο ανθρωπος, ξερει οτι μια ανθοδεσμη με κοκκινα τριανταφυλλα κατι ιδιαιτερο σημαινει.

Πιστευω οτι θα εχουν καλη συνεχεια τα παιδια
You can chain me, you can torture me, you can even destroy this body, but you will never imprison my mind. Mahatma Gandhi

annita21

# 7 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62

Παράθεση:
Γεια σας!!

Ανεμονα εννοω οτι δν εχουμε συναντηθει μετα απο την παραλαβη της ανθοδεσμης οπως εγραψε και η Dardana παρακατω και δεν ξερω ακομα πως θα αντιδρασει...

mboumbi

# 8 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Τον ευχαρίστησες για την ανθοδέσμη; Γενικώς μιλάτε συχνα;
Η ζωή είναι υπέροχη!

Belzenia

# 9 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Από το μέλος Dardana - 15/02/08 10:55
... αλλά ξαναδιαβαζοντας το συμπεραινω πως εννοει οτι δεν εχουν βρεθει "ακομα", μετα απο την παραλαβη της ανθοδεσμης που της εστειλε. ...

Παράθεση:

Παράθεση:
Από το μέλος Belzenia - 15/02/08 11:44
... Μηπως εννοει οτι δεν εχουν συναντηθει ακομη απο κοντα ,μετα απο την παραλαβη της ανθοδεσμης ? ...

Παράθεση:

Α ωραια !!! Ευτυχως που διαβαζω καλα !!!! Συγνωμη Dardy, στραβομαρα με επιασε

You can chain me, you can torture me, you can even destroy this body, but you will never imprison my mind. Mahatma Gandhi

annita21

# 10 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi

Εννοειται βρε!! τον πηρα τηλεφωνο... δν ειμαι γαιδουρα! Αλλωστε ειτε σημαινει κατι παραπανω απο φιλια αυτο ειτε οχι, η κινηση απο μονη της με συγκινησε!
Γενικα μιλαμε σχετικα συχνα αλλα φιλικα γι'αυτο αναρωτιεμαι...

annita21

# 11 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Belzenia
Μηπως εννοει οτι δεν εχουν συναντηθει ακομη απο κοντα ,μετα απο την παραλαβη της ανθοδεσμης ?

Εγω νομιζω οτι το παιδι ενδιαφερεται. Ποιος νεαρος θα εμπαινε στον κοπο να στειλει λουλουδια ,αν δεν ειχε κατι να πει? Ενταξει τα εστειλε πριν του αγιου Βαλεντινου γιατι φοβηθηκε τη χυλοπιτα, δεν ηθελε να καρφωθει τρελλα, τοπαιξε λιγο ετσι και λιγο απο γιουβετσι που λενε .

Η ουσια δεν βρισκεται στον αριθμο, αλλα στο χρωμα και στην χειρονομια.
Δεν ειναι βλακας ο ανθρωπος, ξερει οτι μια ανθοδεσμη με κοκκινα τριανταφυλλα κατι ιδιαιτερο σημαινει.

Πιστευω οτι θα εχουν καλη συνεχεια τα παιδια

Αχ μακαρι!! Φοβαμαι ομως μηπως τελικα παρεξηγησα την κατασταση... .Ο χρονος θα δειξει...

mboumbi

# 12 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122

Παράθεση:

Παράθεση:

Εννοειται βρε!! τον πηρα τηλεφωνο... δν ειμαι γαιδουρα! Αλλωστε ειτε σημαινει κατι παραπανω απο φιλια αυτο ειτε οχι, η κινηση απο μονη της με συγκινησε!

Μπορει και να έπεσες σε πολύ gentleman!!! Αλλά συνηθως είναι ερωτική η χειρονομία. Πότε θα ξανασυναντηθείτε;
Η ζωή είναι υπέροχη!

Belzenia

# 13 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μα βρε Αννιτα μου, αν ηθελε να σε ευχαριστησει για το δωρο σου, θα σε κερνουσε ενα ποτο την επομενη φορα που θα βγαινατε. Το παιδι εκανε τρυφερη κινηση.

PROBLEM

# 14 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
... ειτε σημαινει κατι παραπανω απο φιλια αυτο ειτε οχι, ......

Μην κάνεις τρικλοποδιές τώρα.

Το ξεκαθαρίσαμε το θέμα, σημαίνει παραπάνω από φιλία.

Αν άρχιζαν οι φίλοι μας να μας στέλνουν κόκκινα τριαντάφυλλα, το χάσαμε το μυαλό μας.

Ένας ερωτευμένος τι πρέπει να στείλει μετά? Μια κόκκινη φεράρι?

Αυτό το «όχι» επομένως, ξέγραψε το από το λεξικό σου.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

annita21

# 15 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Μπορει και να έπεσες σε πολύ gentleman!!! Αλλά συνηθως είναι ερωτική η χειρονομία. Πότε θα ξανασυναντηθείτε;

Ασε ναι... μπορει να ειναι απλα πολυ gentleman τελικα ! Την Τριτη λογικα θα συναντηθουμε Αντε να δουμε...

annita21

# 16 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

Παράθεση:
... ειτε σημαινει κατι παραπανω απο φιλια αυτο ειτε οχι, ......

Μην κάνεις τρικλοποδιές τώρα.

Το ξεκαθαρίσαμε το θέμα, σημαίνει παραπάνω από φιλία.

Αν άρχιζαν οι φίλοι μας να μας στέλνουν κόκκινα τριαντάφυλλα, το χάσαμε το μυαλό μας.

Αυτό το «όχι» επομένως, ξέγραψε το από το λεξικό σου.

Οτι πεις problem Με μεγαλη μου χαρα να το ξεγραψω!
πολυ ενδιαφερουσα η παραπανω αποψη σου...και επειδη θα ηθελα να ακουσω τι εχεις να πεις εχοντας περισσοτερα στοιχεια για την κατασταση... Ακου ( αν θες βεβαια). Για την ακριβεια παρελαβα 9 τριανταφυλλα ενω ο καημενουλης ειχε παραγγειλει 10 ! ( αυτα τα ατιμα ανθοπωλεια φταινε !) Επιπλεον ειναι η 2η φορα που επιχειρει να μου στειλει γιατι η 1η δεν ηταν επιτυχης εξαιτιας του ανθοπωλειου παλι ! τι να πω?! τετοια γκαντεμια... Οποτε δεν τσιγκουνευτηκε αφου ξαναπροσπαθησε! τι εχεις να πεις τωρα?

annita21

# 17 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by riddle_
Ναι Προμπλεμ,αλλα υπαρχει και το 10 το ''καλο''..

Το καλο πραγμα αργει να γινει...

Καθε εμποδιο για καλο

Σε γενικες γραμμες μια ανθοδεσμη ποτε δεν ειναι ζυγος αριθμος...

Και αυτο γιατι ο ζυγος αριθμος συμβολιζει παντα την επιθυμια...το τελειο...το ιδανικο...

Οποτε στελνουμε παντα μονο αριθμο σε τριανταφυλλα και τον ζυγο αριθμο τον συμπληρωνει το ''λουλουδι'' που ειναι και ο αποδεκτης!!!

Πες μου τετοια να χαρω!

# 18 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

γιατι οχι?
Μια χαρα ιδεα ειναι...και ας μην ειναι και ..Φεραρι βρε αδελφε.....ας ειναι ενα γκολφακι ας ειναι ενα τζιπακι

anemona_62

# 19 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Μπράβο Αννίτα!

Πτύω εις τον κόρφον μου να πάνε όλα καλά την Τρίτη!

This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

giorgosber-27

# 20 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εγω δεν ξερό ότι το κόκκινο είναι το χρώμα του ερωτά και του πάθους
Και το καλύτερο δώρο για μια γυναικά
Εγω θα πω ένα λάθος που έκανα πριν πάψω να μιλάω με την Μαρία
της έδωσα ένα ροζ τριαντάφυλλο που δεν το εκτίμησε