Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
10 κοκκινα τριανταφυλλα...?!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

annita21

# 21 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 41
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62
Μπράβο Αννίτα!

Πτύω εις τον κόρφον μου να πάνε όλα καλά την Τρίτη!

πτυσε πτυσε γιατι πολυ γκαντεμια εχει πεσει... ουτε το μητσοτακη να ειδα ... φτου φτου μακρυα απο μας

mboumbi

# 22 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Αντε. ολα καλά θα πάνε! Να είσαι αισιόδοξη! Και να μας ενημερωσεις, ετσι;
Η ζωή είναι υπέροχη!

# 23 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αννίτάκι εμένα οι αριθμοί δε μου λεν τίποτα..

Μετά τα τριαντάφυλλα δεν έπαιξαν τίποτα μηνύματα ή τηλέφωνα?Κάποια ερωτική εξομολόγιση?Αυθέραιτα λοιπόν συμπαιρένω οτι είναι ντροπαλούλης..

Σίγουρα δε στέλνεις λουλούδια σε οποιονδήποτε..πρέπει να σε ενδιαφέρει το άτομο αυτό..εκτός πια τι να πω αν το έχει σύστημα ρίχνει νδίχτυα(στέλνει λουλούδια)σε αρκετές που του αρέσουν και ότι πιάσει..

Γνώμη μου είναι να στείλεις κάποιο μηνυματάκι αν δεν εστειλες ακόμη για ευχαριστώ και να περιμένεις επόμενη κίνηση του..

annita21

# 24 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Konstantinos_peraia

Μετά τα τριαντάφυλλα δεν έπαιξαν τίποτα μηνύματα ή τηλέφωνα?Κάποια ερωτική εξομολόγιση?Αυθέραιτα λοιπόν συμπαιρένω οτι είναι ντροπαλούλης..

Σίγουρα δε στέλνεις λουλούδια σε οποιονδήποτε..πρέπει να σε ενδιαφέρει το άτομο αυτό..εκτός πια τι να πω αν το έχει σύστημα ρίχνει νδίχτυα(στέλνει λουλούδια)σε αρκετές που του αρέσουν και ότι πιάσει..

Γνώμη μου είναι να στείλεις κάποιο μηνυματάκι αν δεν εστειλες ακόμη για ευχαριστώ και να περιμένεις επόμενη κίνηση του..

Καλε μου 6 λεπτα αφοτου με ενημερωσαν απο το ανθοπωλειο οτι εχουν κατι για μενα,με πηρε τηλεφωνο για να επιβεβαιωσει επιτελους οτι ειναι στο δρομο η ανθοδεσμη γιατι το ειχε αγχος μηπως αποτυχει για 2η φορα . Και οταν τελικα τα παρελαβα πηρα εγω τηλεφωνο για να τον ευχαριστησω... Πριν κλεισουμε ειπαμε οτι θα τα πουμε απο κοντα...Ξερει λοιπον οτι θα βρεθουμε συντομα και γι'αυτο προτιμησα να μη κανω κατι αλλο Καλα δν κανω?

mboumbi

# 25 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Καλά κάνεις κουκλιτσα μου!!!
Η ζωή είναι υπέροχη!

annita21

# 26 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi
Αντε. ολα καλά θα πάνε! Να είσαι αισιόδοξη! Και να μας ενημερωσεις, ετσι;

σ'ευχαριστω γλυκια μου Θα σας ενημερωσω και ελπιζω τα νεα να ειναι ευχαριστα

annita21

# 27 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Α ξεχασα να πω οτι ειναι οντως ντροπαλουλης αλλα και εγω ντροπαλουλα ειμαι οποτε...βραστα Χαραλαμπε !

zinaa

# 28 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Επ. Λευκωσίας / Αγιος Δομέτιος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 8.162

για το χρημα και το παιδι

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM
Μόλις διάβασα το άρθρο σκέφτηκα «το ΄χω», είναι σίγουρο, είναι τετελεσμένο, αλλά γράφοντας παρατήρησα ένα αριθμό παράξενο, το «10».

Λοιπόν η πρώτη μου σκέψη είναι ότι το παλικάρι καψουρεύεται, κάνει προσπάθεια να σου ανοίξει τα μάτια και την αγκαλιά ταυτόχρονα.
Η αποστολή τριαντάφυλλων υποδηλώνει αγάπη, το χρώμα των τριαντάφυλλων υποδηλώνει έρωτα.
Σε θέλει, σε γουστάρει, σε ονειρεύεται κάθε βράδυ.

Αλλά η δεύτερη σκέψη μου τα χάλασε λίγο..........
....... ΔΕΚΑ, γιατί δέκα και όχι δώδεκα?

Σαν ερωτευμένος πάντοτε έστελνα δώδεκα, για την ακρίβεια έλεγα στον ανθοπώλη «στείλε μια ντουζίνα».
Μέσα μου ήξερα ότι το δώδεκα ήταν το σωστό νούμερο, ο επιθυμητός αριθμός. Ακόμη και να καθίσει η καλή μου να τα μετρήσει, θα ξέρει ότι δεν τσιγκουνεύτηκα, απλά σταμάτησα στον συμβολικό αριθμό «12».
Τόσα τραγούδια έχουν γραφτεί για το «δώδεκα», για το δέκα δεν ξέρω κανένα.

Μήπως ο καλός σου ήθελε να πει «Δέκα και ούτε ένα τηλεφώνημα...».... ?
Μήπως η ανυπομονησία του να μιλήσετε στο τηλέφωνο κατά δύο ώρες νωρίτερα, τον έκανε να στείλει μόνο 10?
Μήπως είχε ραντεβού στις δώδεκα?
Μήπως δεν είχε άλλα χρήματα μαζί του?

Το σίγουρο είναι ότι το «δέκα» δεν αποτελεί καλό αριθμό, υποδηλώνει τσιγγουνιά, χοντράδα, άρπα κόλα, βιασύνη.

Αυτή είναι η γνώμη μου και να ξέρεις σε αυτόν τον κόσμο, υπάρχει η «λάθος» γνώμη, και η δική μου.

ο τρόπος που απαντας μου εχει κανει ιδιαιτερη εντυπωση και αποφασησα να μου πεις την γνωμη σου για ενα θεμα.

ενα παιδι το μεγαλωνεις οσο μπορεις καλυτερα, και σε καποια φαση, διότι ο πατερας της κραταει λεφτα και ξεροντας οτι εκει θα τα εχει ολα, αρχιζει να συμπερηφερετε ασχημα στην μητερα της, χωρις ιδιαιτερο λογο, να μην σεβετε, κ.τ.λ τι νομιζετε ότι φταιει?

το κοριτσι ειναι 16 χρονων, δειχνει σον χαραχτηρα της, οτι ειναι ατομιστης ανθρωπος ασχολειται μονο ότι αφορα την ιδια , δηλ. ομορφια, να κραταει λεφτα που δεν της τα στερει ο πατερας της, να θελει να κανει ότι θελει και πολλα άλλα!

θελω την γνωμη σας την δικη σας απαντηση η πορισμα να πουμε!
σε ευχαριστω πολυ

με αγαλη zinaa

anemona_62

# 29 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
zinaa,

γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο θέμα, κατά προτίμηση στην ενότητα "Γονείς -παιδιά" ούτως ώστε να το δουν και να σου απαντήσουν περισσότεροι?

Εδώ που το έβαλες είναι άσχετο
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

dust-in-the-wind

# 30 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 28
Εισαι σιγουρη πως το δεκα δεν συμβολιζει κατι??? Μηπως γνωριστηκατε στις 10 καποιου μηνα, μηπως αργησε να τα στειλει 10 μερες, μηπως θα βρεθειτε σε 10 μερες...λογικα κατι θα ειχε στο μυαλο του...Εκτος κι αν απλα ειναι το αγαπημενο του νουμερο!!!
Παντως το παλικαρι μαλλον θελει να σου πει κατι...

# 31 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος annita21 - 15/02/08 03:02
... Α ξεχασα να πω οτι ειναι οντως ντροπαλουλης αλλα και εγω ντροπαλουλα ειμαι οποτε...βραστα Χαραλαμπε ! ...

Οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά σε αυτήν τη φάση..
Αν δεν επικοινωνήσει μαζί σου απο μόνος του στείλε του στο άσχετο μια μέρα κανένα μήνυμα ''Καλημέρα!Τι κάνεις?''Για να δείξεις ενδιαφέρον, να τον ενθαρύνεις και να ξεκινήσετε κουβεντούλα για ψιλοάσχετα πράγματα όπως την εξεταστική κτλ..σιγά σιγά λογικά θα νιώσει πιο άνετα..άλλη φορά πες του να σε πάρει και κανένα τηλέφωνο να τα πείτε καλύτερα..πες του αν σε ρωτήσει απο μόνος του πότε θα έρθεις Αθήνα και όλα θα γίνουν απο μόνα τους..
Πόσο ντροπαλός πια μπορεί να είναι?

PROBLEM

# 32 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
Originally posted by zinaa

Η απάντηση μου εδώ.....

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=20283
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

PROBLEM

# 33 στις 15/2/2008
author

Παράθεση:
Originally posted by annita21
.... Οποτε δεν τσιγκουνευτηκε αφου ξαναπροσπαθησε! τι εχεις να πεις τωρα?

Απο την αρχική μου τοποθέτηση....

....."Το σίγουρο είναι ότι το «δέκα» δεν αποτελεί καλό αριθμό, υποδηλώνει τσιγγουνιά, χοντράδα, άρπα κόλα, βιασύνη."......

... βγάζω με μαύρη καρδιά την "τσιγγουνιά".

Τα υπόλοιπα παραμένουν και να θυμάσαι ότι αφορούν τον αριθμό!!!!
Όσο για "βιασύνη" του ........ τρέχει και μάλιστα τρέχει με 200... όχι με 10.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

# 34 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κι εγώ ξέρω ότι όταν στέλνουμε ανθοδέσμη έχει μονό αριθμό από λουλούδια εκτός εάν συμβολίζει κάτι συγκεκριμένο ο ζυγός αριθμός. Δεν είναι κάποιος κανόνας απλά έτσι συνηθίζεται (διάβασα κάποιους "λόγους" εδώ π.χ. ότι το επόμενο λουλούδι είναι ο παραλήπτης, δε στολίζονται εύκολα και όμορφα με ζυγό αριθμό κλπ.).

# 35 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by annita21
.... Οποτε δεν τσιγκουνευτηκε αφου ξαναπροσπαθησε! τι εχεις να πεις τωρα?

Απο την αρχική μου τοποθέτηση....

....."Το σίγουρο είναι ότι το «δέκα» δεν αποτελεί καλό αριθμό, υποδηλώνει τσιγγουνιά, χοντράδα, άρπα κόλα, βιασύνη."......

... βγάζω με μαύρη καρδιά την "τσιγγουνιά".

Τα υπόλοιπα παραμένουν και να θυμάσαι ότι αφορούν τον αριθμό!!!!
Όσο για "βιασύνη" του ........ τρέχει και μάλιστα τρέχει με 200... όχι με 10.

Γιατί το πάτε το θέμα στα λεφτά?Έχει σημασία?Για μένα η πράξη μετράει περισσότερο..Έχει σημασία αν πλήρωσε 30 ή 70 Ευρώ?
Μήπως θα αγοράσει και την κοπέλα στο τέλος?

Παν οι εποχές που ο άντρας με το μόνο που μπορούσε να εντυπωσιάσει ήταν με τα ακριβά δώρα ή τα πολλά λουλούδια να θέλετε...

Στο κάτω κάτω συνομίληκος της θα είναι, φαντάζομαι, και όχι κανένας θείος που προσπαθεί να εντυπωσιάσει το κοριτσάκι, αλλά με αυτό τον τρόπο δείχνει το ενδιαφέρον του επειδή μάλλον αυτόν του υποδείξανε κάποιοι..!

PROBLEM

# 36 στις 15/2/2008
author

Παράθεση:
Παν οι εποχές που ο άντρας με το μόνο που μπορούσε να εντυπωσιάσει ήταν με τα ακριβά δώρα ή τα πολλά λουλούδια να θέλετε...

Ποιός ήρθε?
O Ιππότης!!!!

Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

# 37 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Ποιός ήρθε?
O Ιππότης!!!!

Στην τελική όπως μάθει ή μάλλον καλύτερα όπως μπορεί ο καθένας από την άλλη για να μην αδικήσω κανέναν μπορεί ο άλλος έτσι να νιώσει, είναι θεμιτό και όχι κατακριτέο, μου φέρνει όμως αηδία η ιδέα της απαραίτητης προυπόθεσης...
Τέτοιες γυναίκες που το απαιτούνε(με τον τρόπο τους πάντα, τον εντυπωσιασμό με τα ακριβά δώρα ή τα πολλά λουλούδια) να τις χαίρεστε εσείς που τις πληρώνετε.. ευχαριστώ, και γω μπορούσα αλλά δεν πήρα.. διάλεξα το διαφορετικό..
Αν αισθανθώ θα στείλω και γώ ή θα πάρω κάποιο δώρο απλώς διαφέρει στο τι προσπαθεί να πετύχει ο καθένας μας με αυτήν την πράξη...δεν είμαι ιππότης

annita21

# 38 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by nikolaos_
Κι εγώ ξέρω ότι όταν στέλνουμε ανθοδέσμη έχει μονό αριθμό από λουλούδια εκτός εάν συμβολίζει κάτι συγκεκριμένο ο ζυγός αριθμός. Δεν είναι κάποιος κανόνας απλά έτσι συνηθίζεται (διάβασα κάποιους "λόγους" εδώ π.χ. ότι το επόμενο λουλούδι είναι ο παραλήπτης, δε στολίζονται εύκολα και όμορφα με ζυγό αριθμό κλπ.).

αχ πολυ καλο! σ'ευχαριστω

anna44

# 39 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Η.Π.Α.
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 311
Αγαπητη Αννιτα τα κοκκινα τρανταφυλλα ειναι ερωτας παθος οσο για τον αριθμο 12 δεν νομιζω οτι συμαινει κατι ..και απο εμπειρεια σου λεω οτι ειναι η αρχη μιας πολυ ομορφης σχεσεις .εγω ελαβα 40 ..πριν 3 χρονια απο την αλλη ακρη της γης ...και εχω σημερα μια υπεροχη σχεσει ..σου ευχομαι τα καλυτερα
ωωω.βυσινεσσρισε.ψομ

annita21

# 40 στις 15/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by anna44
Αγαπητη Αννιτα τα κοκκινα τρανταφυλλα ειναι ερωτας παθος οσο για τον αριθμο 12 δεν νομιζω οτι συμαινει κατι ..και απο εμπειρεια σου λεω οτι ειναι η αρχη μιας πολυ ομορφης σχεσεις .εγω ελαβα 40 ..πριν 3 χρονια απο την αλλη ακρη της γης ...και εχω σημερα μια υπεροχη σχεσει ..σου ευχομαι τα καλυτερα

Σ'ευχαριστω καλη μου . Να σαι καλα .Να σου πω την αληθεια ουτε εμενα μου λεει κατι ο αριθμος ,μονο η κινηση μου αρκει... Και ενα τριανταφυλλο να εστελνε ,παλι θα προβληματιζομουν. Απλα μου ηρθε καπως ξαφνικο
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.