Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

10 κοκκινα τριανταφυλλα...?!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

annita21

# 41 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 41
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by dust-in-the-wind
Εισαι σιγουρη πως το δεκα δεν συμβολιζει κατι??? Μηπως γνωριστηκατε στις 10 καποιου μηνα, μηπως αργησε να τα στειλει 10 μερες, μηπως θα βρεθειτε σε 10 μερες...λογικα κατι θα ειχε στο μυαλο του...Εκτος κι αν απλα ειναι το αγαπημενο του νουμερο!!!
Παντως το παλικαρι μαλλον θελει να σου πει κατι...

Εχει γουστο να ξεχασα κατι.... μπα...αλλα σαν κατι να μου λεει ο αριθμος τωρα που το λες...Αν ισχυει κατι απ αυτο που λες και δεν το θυμαμαι ,ειμαι γαιδουρα!!!!!Συντομα θα το μαθω... ελπιζω να μην ειμαι...

tsakali68

# 42 στις 16/2/2008
author
Ανδρας bi / 53 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.276

Παράθεση:
Originally posted by riddle_

Σε γενικες γραμμες μια ανθοδεσμη ποτε δεν ειναι ζυγος αριθμος...

Και αυτο γιατι ο ζυγος αριθμος συμβολιζει παντα την επιθυμια...το τελειο...το ιδανικο...

Οποτε στελνουμε παντα μονο αριθμο σε τριανταφυλλα και τον ζυγο αριθμο τον συμπληρωνει το ''λουλουδι'' που ειναι και ο αποδεκτης!!!

Α ρε ζαν πρεμιε με εστειλες αδιαβαστο παλι ...........

# 43 στις 16/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πάντως ποτέ δε φανταζόμουν οτι ένας αριθμός απο λουλούδια σε μια ανθοδέσμη μπορεί να σημαίνει τόσα πολλά..
Πλέον μπορώ να πω οτι κέρδισα και κάτι από το forum...
Aν ποτέ στείλω λουλούδια θα σας λάβω σοβαρά υπόψιν..

kaltzou

# 44 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Όπως κατάλαβες από όλους που σου απαντήσανε σχεδόν όλοι είμαστε σίγουρη ότι κάτι θέλει να πει ο ¨ποιητής¨ με το νούμερο μην κολλάς γιατί δηλαδή και ένα να έστελνε θα άλλαζε κάτι; Η κίνηση μετράει .

Το μέλος kaltzou έχει επισυνάψει το αρχείο: 0031.gif (14.16KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 667 φορές

riddle_

# 45 στις 16/2/2008
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
Originally posted by tsakali68

Παράθεση:

Σε γενικες γραμμες μια ανθοδεσμη ποτε δεν ειναι ζυγος αριθμος...

Και αυτο γιατι ο ζυγος αριθμος συμβολιζει παντα την επιθυμια...το τελειο...το ιδανικο...

Οποτε στελνουμε παντα μονο αριθμο σε τριανταφυλλα και τον ζυγο αριθμο τον συμπληρωνει το ''λουλουδι'' που ειναι και ο αποδεκτης!!!

Α ρε ζαν πρεμιε με εστειλες αδιαβαστο παλι ...........

Aστα διαλα ρε...τι με περασες εμενα?? Μαγειρα??
Ψηστης ειμαι!!!

anemona_62

# 46 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Ναι βρε παιδιά, αλλά όπως είμαστε κι εμείς άσχετοι κι αδιάβαστοι περί της γλώσσας των λουλουδιών και του αριθμού τους (οι περισσότεροι, εννοώ, όχι όλοι βέβαια) έτσι μπορεί να είναι και ο νέος, ας μην τον αποπαίρνουμε λοιπόν επειδή δεν έστειλε τον...σωστό αριθμό λουλουδιών σύμφωνα με το savoir vivre περί ανθέων!

Όπως είπατε αρκετοί, η κίνηση είναι που μετράει!

Και η κίνηση σημαίνει
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

annita21

# 47 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Αχ βρε παιδια, τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα...Εσπασα το κεφαλι μου ολο το βραδυ χθες και θυμηθηκα . Ο αριθμος 10 δηλωνει την ημερομηνια που γνωριστηκαμε!!!!!! Οποτε μαλλον αυτο ηθελε να δειξει το ζουζουνι ...ντροπη μου!! Και μου το ειχε πει οτι ειναι αριθμομνημων αλλα που να φανταστω οτι τα θυμαται ολα πια ...!

riddle_

# 48 στις 16/2/2008
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
Originally posted by annita21
Αχ βρε παιδια, τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα...Εσπασα το κεφαλι μου ολο το βραδυ χθες και θυμηθηκα . Ο αριθμος 10 δηλωνει την ημερομηνια που γνωριστηκαμε!!!!!! Οποτε μαλλον αυτο ηθελε να δειξει το ζουζουνι ...ντροπη μου!! Και μου το ειχε πει οτι ειναι αριθμομνημων αλλα που να φανταστω οτι τα θυμαται ολα πια ...!

To Zουζουνι??

Ειχαν και ζουζουνι τα λουλουδια?

Αυτος ειναι αριθμομνημων κοπελλια... ...το θεμα ειναι οτι το ξεχασες εσυ και δεν ειναι μια ημερομηνια που ξεχνιεται ευκολα!

vitre

# 49 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Κιλκίς / Δοϊράνη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 287

Σίγουρα,κάτι θέλει να σου πεί

κάτι θέλει να σου πεί
κι ένα νάτανε αρκεί
η ημέρα ήτανε σημαντική
κι ο έρωτας χτύπησε την πόρτα σου
για να σου πεί,
κόκκινα τριαντάφυλλα
γιά σένα νε....μικρή!

Το μέλος vitre έχει επισυνάψει το αρχείο: ROS24Red50_s.jpg (6.36KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 612 φορές

# 50 στις 16/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τυχερή Αννίτα!!!

Εσύ πήρες 10!!Εγώ μέχρις στιγμής όλο τα τρία πέρνω....

annita21

# 51 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by vitre
κάτι θέλει να σου πεί
κι ένα νάτανε αρκεί
η ημέρα ήτανε σημαντική
κι ο έρωτας χτύπησε την πόρτα σου
για να σου πεί,
κόκκινα τριαντάφυλλα
γιά σένα νε....μικρή!

εισαι καλη...! merci για το ποιηματακι!

annita21

# 52 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Παράθεση:

To Zουζουνι??

Ειχαν και ζουζουνι τα λουλουδια?

Αυτος ειναι αριθμομνημων κοπελλια... ...το θεμα ειναι οτι το ξεχασες εσυ και δεν ειναι μια ημερομηνια που ξεχνιεται ευκολα!

με το ζουζουνι εννοω οτι ειναι γλυκας
Θα πρεπει να σου πω οτι βγαιναμε φιλικα... δεν συγκρατησα ακριβως την ημερομηνια γιατι δεν το θεωρησα τοσο σημαντικο αφου φαινοταν οτι δεν θα γινει κατι παραπανω απ 'αυτο...( δε νομιζω οτι εσυ θυμασαι ποτε ακριβως γνωρισες ολους τους φιλους σου... και αν ισχυει για σενα ,σιγουρα αποτελεις εξαιρεση και μπραβο σου) Ηξερα ομως ποτε ειναι στο περιπου και τελικα τα καταφερα και το θυμηθηκα!! μη με κανεις να νιωθω ασχημα ειμαι κ ευαισθητη

annita21

# 53 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by mh_me_lhsmonei
Τυχερή Αννίτα!!!

Εσύ πήρες 10!!Εγώ μέχρις στιγμής όλο τα τρία πέρνω....

και που ειναι το κακο στην περιπτωση σου??

available

# 54 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810
Εγώ πάλι έλαβα μια ανθοδέσμη στη δουλειά από "ανώνυμο"!!

Μα πίσω από το δάχτυλό τους κρύβονται μερικοί, βρε παιδί μου. Σε τέτοιες κατασταλαγμένες ηλικίες δεν επιτρέπονται αυτά.
Anyway, ήταν μια χαρούμενη νότα ούτως ή άλλως!!

annita21

# 55 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by available

Εγώ πάλι έλαβα μια ανθοδέσμη στη δουλειά από "ανώνυμο"!!

Μα πίσω από το δάχτυλό τους κρύβονται μερικοί, βρε παιδί μου. Σε τέτοιες κατασταλαγμένες ηλικίες δεν επιτρέπονται αυτά.
Anyway, ήταν μια χαρούμενη νότα ούτως ή άλλως!! [/quote
Και εγω για αυτο αναρωτιεμαι !! Δεν μπορουν να ρισκαρουν λιγο??? τι ειναι αυτο τωρα?! Θα πρεπει να μυρισω τα νυχια μου να δω τι εννοει.. .Δε λεω βεβαια ειναι πολυ ευχαριστη η εκπληξη αλλα αν ειναι αλλα στον αερα ,στο φλου...δεν ειναι παντα καλο

annita21

# 56 στις 17/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
ΝΕΑ
Εστειλα μνμ χθες ετσι στο ασχετο τι κανει κτλ... του λεω επισης οτι θα ειμαι αθηνα την τριτη... Και τι μου λεει?? Ειμαι εκτος αθηνων , πηρα αδεια και σκεφτηκα να δω τους δικους μου!! οποτε λεω δε θα τα πουμε γιατι μεχρι να ερθεις εσυ εγω θα εχω φυγει...Και απαντα: Θα τα πουμε καποια στιγμη και ρωτα πως τα πηγα στην εξεταστικη!! Ασχετο τελειως... τι να πω??!! Ολα ηταν τελικα μια πραξη ανταποδοσης... Αδικα αναστατωθηκα...

LEAFAR

# 57 στις 17/2/2008
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 29
Ειλικρινα δεν γνωριζα πως παιζει ειδιαιτερο ρολο ο αριθμος των λουλουδιων σε μια ανθοδεσμη.Γιατι 12 και οχι 24?Γιατι μια ντουζινα και οχι δυο?Ολα επομενως ειναι σχετικα και σημασια εχει η κινηση που κανει καποιος και οχι ενας αριθμος.Ευτυχως που η φιλη θυμηθηκε την λεπτομερεια του αριθμου 10,οποτε δεν πρεπει να εχει αμφιβολιες για το τι πραγμα σημαινει η ανθοδεσμη απο τι μερια του φιλου της.

PROBLEM

# 58 στις 18/2/2008
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
...Και απαντα: Θα τα πουμε καποια στιγμη και ρωτα πως τα πηγα στην εξεταστικη!!

Τον ρωτάς και σου απαντά......

....." Χάλια τα πήγα, δεν μπορούσα να διαβάσω, σκεφτόμουν συνέχεια εσένα, αντί για εξισώσεις έγραφα ερωτικά ποιηματάκια, αρρώστησα με την σκέψη της πιθανής απόρριψης σου, και αποφάσισα να πάρω άδεια, να πάω να ξεκουραστώ....."

Οι 99,9% άνθρωποι γνωρίζουν ότι το κόκκινο τριαντάφυλλο σημαίνει έρωτα.

Επίσης 29 κατασκευαστές ανθοδεσμών, συνιστούν κατά την εκδήλωση ερωτικών συναισθημάτων μέσω λουλουδιών, το κόκκινο χρώμα.

Τέλος σε ερώτηση προς τον κυβερνητικό εκπρόσωπο για τον συμβολισμό του κόκκινου χρώματος την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου, αυτός παρέπεμψε στην πάγια θέση της κυβέρνησης για την αιμοδοσία, όπου ο συμβολισμός της γίνεται με το σύμβολο της καρδιάς.

Υ/Γ. Μην μασάς, η μπίλια παίζει στο κόκκινο, ποντάρισε πάνω του.....
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

Ran_Tan_Plan

# 59 στις 18/2/2008
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Ωστε 10 κοκκινα τριανταφυλλα ε?
Μπραβο ο κυριος!!!!Μπραβο του!!...ετσι κανουν οι κυριοι?
....και δεν διστασε στιγμη ε?....ο μπαγασας...κοιτα να δεις!
...ακου τριανταφυλλα και 10 κιολας και προπαντων κοκκινα!!
Α! παει πολυ.....ααα εμεις να τα βλεπουμε που ειμαστε με το "σεις και με το σας"!!

Τι να πω?Τι να πω? ...η νεολαια σημερα ειναι ....αντε μην την χαρακτηρισω!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

annita21

# 60 στις 18/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

Παράθεση:
...Και απαντα: Θα τα πουμε καποια στιγμη και ρωτα πως τα πηγα στην εξεταστικη!!

Τον ρωτάς και σου απαντά......

....." Χάλια τα πήγα, δεν μπορούσα να διαβάσω, σκεφτόμουν συνέχεια εσένα, αντί για εξισώσεις έγραφα ερωτικά ποιηματάκια, αρρώστησα με την σκέψη της πιθανής απόρριψης σου, και αποφάσισα να πάρω άδεια, να πάω να ξεκουραστώ....."

Οι 99,9% άνθρωποι γνωρίζουν ότι το κόκκινο τριαντάφυλλο σημαίνει έρωτα.

Επίσης 29 κατασκευαστές ανθοδεσμών, συνιστούν κατά την εκδήλωση ερωτικών συναισθημάτων μέσω λουλουδιών, το κόκκινο χρώμα.

Τέλος σε ερώτηση προς τον κυβερνητικό εκπρόσωπο για τον συμβολισμό του κόκκινου χρώματος την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου, αυτός παρέπεμψε στην πάγια θέση της κυβέρνησης για την αιμοδοσία, όπου ο συμβολισμός της γίνεται με το σύμβολο της καρδιάς.

Υ/Γ. Μην μασάς, η μπίλια παίζει στο κόκκινο, ποντάρισε πάνω του.....

Εισαι πολυ καλουλης... ευχαριστω !! Ειναι λιγο αργα για να του στειλω αυτο που προτεινες γιατι του ειχα στειλει ηδη...
Στο σημειο που μου λεει οτι θα τα πουμε καποια στιγμη, λεω :'' Το πασχα και αν...'' Υποθετω πως καταλαβε οτι ενοχληθηκα δεν τρωγεται με τιποτα!! Ειναι εκνευριστικο να κανεις συνεχεια την παπια...
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε