Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι χαρακτήρες μπορούν να αλλάξουν?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

orfeas45

# 21 στις 24/2/2004
author
Ανδρας / 64 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Παιανία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%
Ο η η patch τα ειπε ολα, μετα απο αυτον/ην τιποτα αλλο δεν αξιζει να προστεθει. Απλα θετω μερικα συμπληρωματικα σχολια σ'ενα θεμα που κατα την γνωμη μου ειναι το σημαντικοτερο απο την αρχη του 2004 στο ΣΧΕΣΕΙΣ.

Τελικα και αλλαζουμε και ΔΕΝ αλλαζουμε,
κατι που η Δυτικη λογικη του Αριστοτελη δεν μας επιτρεπει βεβαια να καταλαβουμε.

Ειμαστε δεσμιοι της λογικης 2+2=4
Αλλα σε μια σχεση μπορει να ειναι και 3 και 5 το αποτελεσμα της αθροισης.

Υπαρχουν και τα +_ ( βλεπετε δεν προβλεπεται αυτο το συνπλην στο λογικο πληκτρολογιο των υπολογιστων)

Η ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΡΕΨΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ
Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ.

Γι άυτο αλλαζουμε και ΔΕΝ αλλαζουμε σαν το ΤΑΟ των Κινεζων. Που ειναι εδω, και ταυτοχρονα εκει.

Μονο η σπανια περιπτωση του εναρμονισμου κραταει μια σχεση ζωντανη ( μιλαμε για μη συμβατικες σχεσεις). Μοιαζει σαν ενα βιολι κι'ενα πιανο να παιζουν σε πληρη αρμονια την σονατα του Κρουτζερ. Θελει προπονηση ( αρα προσαρμογη) ακομη κι'αν οι σολιστ ξερουν την τεχνη τους. Οταν ξεκιναει μια σχεση, συνηθως κανεις δεν ξερει την τεχνη του, και μετα ο ..καθενας το χαζο ...βιολι του..... αλλοιμονο....

Να γιατι αυτοι οι εναρμονισμοι σε μια σχεση σαν ζητουμενο, ειναι τοσο δυσκολο να βγαλουν μελωδια και ρυθμο.
Το πολυ πολυ θορυβους η ψιθυρους, που και που κραυγες και συνηθως... κροτους...

Υ.Γ. ( δεν ειμαι μουσικος )

ApollonFoibos

# 22 στις 25/2/2004
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 43

στο άσχετο,θυμήθηκα το ''ποτάμι''...

ο άνθρωπος υποκύπτει στην εξέλιξη.
η εξέλιξη τον αλλάζει.
θα έλεγα μάλιστα ότι ο άνθρωπος γεννιέται και γίνεται.

(κινούμενος για μια στιγμή,εκτός θέματος,θα υπενθύμιζα το ποτάμι του Ηράκλειτου.)

όμως γιατί αισθάνομαι ότι το θέμα αναφέρεται σε μια προσωπική σχέση (ερωτική,φιλική) θα έλεγα ότι, δεν θα έπρεπε να αποτελεί αυτοσκοπό το να αλλάξουμε τον άλλο αλλά να τον δεχτούμε όπως είναι και να σεβαστούμε το γεγονός ότι είναι μια άλλη προσωπικότητα στο ακέραιό της.
η αλλάγη θα λάβει τη χώρα της στη σχέση προς αμφοτέρας πλευράς,στο πέρασμα του χρόνου,με την τριβή των εμπλεκομένων.

με εκτίμηση,
Απόλλων Φοίβος

sinister

# 23 στις 25/2/2004
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 29
Σιγουρα ειναι αρκετα δυσκολο μια σχεση να αλλαξει τον χαρακτηρα καποιου,ομως αυτο δεν σημαινει πως δεν τον επιρεαζει!Προσωπικα συνηθως μετα το τελος καποιας σχεσης μου αρχιζω να αθεωρω αρκετα πραγματα,τοσο στη συμπεριφορα μου και τα πιστευω οσο και στο χαρακτηρα μου!Εξαλλου στοχος ολων ειναι να ειναι αρεστοι στους γυρω τους...και ας μην το παραδεχονται αρκετοι!

# 24 στις 25/2/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Eιναι σιγουρο οτι γεννιωμαστε με καποια γονιδια που επιρεαζουν τη διαμορφωση της προσωπικοτητας μας.

Αλλο τοσο σιγουρο ειναι ομως οτι επιρεαζουν και μαλιστα στο μεγαλυτερο ποσοστο, το οικογενειακο περιβαλον-στενο και ευρυτερο-,το σχολειο, οι φιλοι, το επαγγελματικο περιβαλον, οι κατα καιρους συντροφοι στη διαμορφωση και εξελιξη της προσωπικοτητας μας.

Ετσι οσο καλυτερη ειναι η ποιοτητα αυτων των σχεσεων οσο πιο "δημιουργικη" ειναι η επικοινωνια με αποδοχη, σεβασμο, κατανοηση, τρυφεροτητα, τοσο διδεται ωθηση στον καθενα μας να ψαχνει τον εαυτο του και να ανακαλυπτει τις δυνατοτητες για αλλαγη προς το καλυτερο.
Αντιθετα μια δυναμικη παρεμβαση, μια παρεμβαση με το "ετσι θελω" απο καποιον για να μας αλλαξει μας αποσυντονιζει,μας κανει να νοιωθουμε ανασφαλεια και αποριψη, οτι ειμαστε ανωριμοι, ανικανοι, αχρηστοι, ανεπαρκεις....θιγει την ελευθερια και την αξιοπρεπεια μας και δημιουργει αρνηση, γινεται εμποδιο.

Ειναι ουτοπια η παρεμβαση για να αλλαξουμε τον συντροφο μας αν "αδειασουμε" απο το εγω μας και "γεμισουμε" απο τον αλλο αν τον αποδεχτουμε χωρις ορους ετσι οπως ειναι και για οτι ειναι, τοτε ειναι σιγουρο οτι μεσα στο "κουκουλι" της αγαπης της ασφαλειας και της αποδοχης μονος του θα ανακαλυψει τις δυνατοτητες του για αλλαγη και εξελιξη προς το καλυτερο.

Ναι βλεπουμε γυρω μας ανθρωπους που μεσα απο μια σχεση η εναν γαμο εχουν αλλαξει.

Αν παρατηρησουμε προσεκτικα θα διακρινουμε οτι υπαρχουν καποιοι που το "ενδυμα" της αλλαγης τους, τους πεφτει στεναχωρο, μοιαζει ξενο πανω τους.
Ειναι εκεινοι που εχουν αλλαξει με μια παρεμβαση του " ετσι θελω εγω" απο τον αλλο.
Αργα η γρηγορα θα πεταξουν αυτο το "ενδυμα της αλλαγης" αφου το φορεσαν με το ζορι και δεν ηταν επιλογη τους.

Υπαρχουν και οι αλλοι που μεσα απο την αποδοχη και την αγαπη εψαξαν μονοι τις δυνατοτητες της αλλαγης και της εξελιξης τους και το "ενδυμα" της αλλαγης τους παει, τους κανει και νοιωθουν ομορφα.....λαμπουν μεσα σ αυτο.......

fegarahtida

# 25 στις 25/2/2004
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 675

Παράθεση:
Originally posted by arsinoi

Ναι βλεπουμε γυρω μας ανθρωπους που μεσα απο μια σχεση η εναν γαμο εχουν αλλαξει.

Αν παρατηρησουμε προσεκτικα θα διακρινουμε οτι υπαρχουν καποιοι που το "ενδυμα" της αλλαγης τους, τους πεφτει στεναχωρο, μοιαζει ξενο πανω τους.
Ειναι εκεινοι που εχουν αλλαξει με μια παρεμβαση του " ετσι θελω εγω" απο τον αλλο.
Αργα η γρηγορα θα πεταξουν αυτο το "ενδυμα της αλλαγης" αφου το φορεσαν με το ζορι και δεν ηταν επιλογη τους.

Υπαρχουν και οι αλλοι που μεσα απο την αποδοχη και την αγαπη εψαξαν μονοι τις δυνατοτητες της αλλαγης και της εξελιξης τους και το "ενδυμα" της αλλαγης τους παει, τους κανει και νοιωθουν ομορφα.....λαμπουν μεσα σ αυτο.......

Πιο σωστά δεν μπορούσε να ειπωθεί.. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."

womanbi

# 26 στις 26/2/2004
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 332
Να αλλάξεις τον χαρακτήρα του συντρόφου σου όχι ποτέ!!!
Να αλλάξεις κάποιες συνήθειες του που δεν σου αρέσουν και εφόσον
ο ίδιος/α δεν έχει πρόβλημα να το κάνει ναι!!!
Εμένα όταν δεν μου αρέσει κάτι στον σύντροφο μου ,του το λέω χωρίς όμως να έχω την απαίτηση να το αλλάξει !!!Το καλό είναι να μπορείς να τα παρουσιάσεις με ωραίο τρόπο έτσι ώστε να μπορέσεις να τον κάνεις να το σκεφτεί μόνος του!!!
Φυσικά το ίδιο ισχύει και από την πλευρά του για εμένα…

Φιλικά!!!
Ζω αρα υπαρχω!!!Αλλα αφου εσυ εισαι η πνοη μου...πως αντεχω???

-maria-

# 27 στις 26/2/2004
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 770
Θέμα χαρακτήρων και προσωπικότητας είναι κατά πόσο και εάν θα αλλάξει κάποιος από τους δύο,
συνήθως αλλάζει αυτός που είναι ο πιο αδύναμος ....στη σχέση....,
αλλά αν οι σύντροφοι σέβονται ο ένας τον άλλο και πανω απο ολα τον εαυτό τους δεν προσπαθούν να κάνουν κάτι τέτοιο.
Μπορεί να επηρεάζονται ναι , αλλά όχι σε σημείο που να υπάρχει ολοκληρωτική .... μεταμόρφωση!

# 28 στις 26/2/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by -maria-
Θέμα χαρακτήρων και προσωπικότητας είναι κατά πόσο και εάν θα αλλάξει κάποιος από τους δύο,
συνήθως αλλάζει αυτός που είναι ο πιο αδύναμος ....στη σχέση....,
αλλά αν οι σύντροφοι σέβονται ο ένας τον άλλο και πανω απο ολα τον εαυτό τους δεν προσπαθούν να κάνουν κάτι τέτοιο.
Μπορεί να επηρεάζονται ναι , αλλά όχι σε σημείο που να υπάρχει ολοκληρωτική .... μεταμόρφωση!

Συμφωνω μαζι σου Μαρια...
Ο χαρακτηρας δεν αλλαζει με τιποτα...
Μπορουμε ομως να επηρεαστουμε αρκετα απο τον /την συντροφο μας αρκετα μεν αλλα προς το καλυτερο ή χειροτερο αναλογα με την αδυναμια που εχει ο καθε χαρακτηρας.

PandoraS

# 29 στις 26/2/2004
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

Παράθεση:
Originally posted by periplanwmenos
Οι χαρακτήρες νομίζω μπορούν να αλλάξουν στα σημέιο, αλλά κατά βάση μένουν οι ίδιοι! Δεν πιστεύω ότι αλλάζει ο άνθρωπος, μπορεί να συμβιβαστεί σε μεγάλο βαθμό ίσως αλλά όχι και να αλλάξει..

Συμφωνώ απόλυτα στο ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν στα βασικά χαρακτηριστικά τους. Αμβλύνονται ίσως οι έντονες εκφράσεις της προσωπικότητας αλλά στην ουσία δεν αλλάζουν ποτέ. Δηλαδή είναι σφάλμα να πιστεύει κάποιος στην απόλυτη μεταμέλεια, ή στη συγγνώμη. Με την πρώτη ευκαιρία τα λάθη επαναλαμβάνονται.

Angela_

# 30 στις 27/2/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580
Προσωπικά πιστεύω ότι οι χαρακτήρες δεν αλλάζουν , απλά διαμορφώνονται.

Στο χωριό μου λένε «ο λύκος , αρνί δε γίνεται...»

EPILEKTIKH_panidonistria

# 31 στις 28/2/2004
author
Γυναίκα / 69 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 1.714

Θα μ' ενδιέφερε πολύ να δούμε τι εννοούμε...

...όταν λέμε χαρακτήρας...

Διότι αν αυτός είναι οι συμπεριφορές μας, τα πιστεύω μας, τα θέλω μας, οι συνήθειές μας και οι τάσεις μας, επειδή όλ' αυτά αλλάζουν, αλλάζει κι αυτός (ο χαρακτήρας)...

Και φυσικά παράγοντες αλλαγής είναι ο Χρόνος και τα Προσωπικά Βιώματα....

Πάντως το να προσπαθήσει κανείς ν' αλλάξει όχι μόνο το σύντροφό του, αλλά τον κάθε άνθρωπο, σημαίνει πως έχει τάσεις ........απαλλοτρίωσης..... Κι ερωτώ : Ποιος έχει το δικαίωμα να θεωρεί τον άλλον χωράφι γι' απαλλοτρίωση;; Τι είναι δηλαδή αυτός; Θεός;;

Ουαί κι αλίμονο για όποιον το προσπαθεί! Αυτός που το υφίσταται, κάποια μέρα, θα τον κλοτσίσει και θα τον στείλει από κει που ήρθε!

Εξάλλου, για ν' αλλάξει κάποιος, πρέπει ο ίδιος να θέλει ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ και μόνον να το κάνει...

Φιλικά

Η Επιλεκτική

izambella

# 32 στις 29/2/2004
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 260
Μια γυναίκα όταν παντρεύεται πιστεύει ότι μπορεί να αλλάξει το χαρακτήρα του άντρα της...
ένας άντρας πιστεύει ότι η γυναίκα του θα μείνει για πάντα έτσι όπως είναι τώρα...ακόμη δηλ.ωραία!!
Αυτά για να αστειευθώ....

Δεν πιστεύω ότι ένας άνθρωπος μπορεί να αλλάξει μόνος του..πιστεύω όμως ότι αν το θέλει και προσπαθήσει μπορεί να διορθώσει πολλά στοιχεία της προσωπικότητας και του χαρακτήρα του...αν το θέλει όμως ο ίδιος...
Και σε τελική ανάλυση..ας μάθουμε ποια να δεχόμαστε τον άλλο όπως είναι..και όχι όπως θα θέλαμε εμείς να είναι.Αν θέλουμε κάτι άλλο από αυτό που έχουμε ...σημαίνει ότι δεν θέλουμε αυτό που έχουμε ...ας ωριμάσουμε επιτέλους!!
Όταν η δημιουργία και η επιθυμία γίνονται πραγματικότητα...Όταν η πραγματικότητα είναι πιο δυνατή από τα όνειρα...Όταν τα όνειρα,η ομορφιά,η φαντασία, η αγάπη και η φιλία ενσαρκώνονται...Όταν τα πιο μοναδικά των "πεταγμάτων" υπονοούν τα πιο μοναδικά των αισθημάτων...!!

shrek

# 33 στην 1/3/2004
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αχαρναί
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6

-

Πιστεύω ότι πολλά στο ζευγάρι μπορούν να αλλάξουν προς το καλύτερο. Προσωπικά αισθάνομαι αρκετά "βελτιωμένος" μέσα στα πέντε χρόνια γάμου. Και δεν είναι μόνο η σύζυγος μου που συνετέλεσε στην αλλαγή αλλά και τα γλυκά μου πιτσιρίκια. Αλλαγή σε απλές σχεδόν ανύδυνες συνήθειες μέχρι και συμπεριφοράς και αντιμετώπισης ορισμένων "δύσκολων" καταστάσεων. Πιστεύω λοιπόν ακράδαντα ότι ο γάμος συμβάλει στην προσωπική βελτίωση.

kajira

# 34 στην 1/3/2004
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 11
Προσωπικά είχα την άποψη πως ο άνθρωπος μετά απο κάποια ηλικία δεν αλλάζει επ'ουδενί. Διαπίστωσα πως ευτυχώς πέφτω έξω.

Καταρχάς έχει σημασία για τί αλλαγή μιλάμε. Κανείς δεν πρόκειται να αλλάξει τις θρησκευτικές, πολιτικές, εργασιακές ή άλλες σοβαρές πεποιθήσεις του επειδή έκανε σχέση.

Μπορεί όμως να αλλάξει πράγματα, φαινομενικά πιο επουσιώδη, που όμως έχουν σημασία για την ευτυχία ενός ζευγαριού, πχ τον τρόπο που εκφράζει την αγάπη του κάποιος, τον τρόπο που φέρεται, την συχνότητα των τηλεφώνων, πράγματα μικρά που όμως εκνευρίζουν τον άλλον.. Εννοείται βέβαια πως αυτά δεν θα γίνουν αυτόματα και πως προυποτίθεται πως υπάρχει σοβαρή έλξη και πάθος, διότι κανείς δεν μπαίνει στην διαδικασία να αλλάξει όταν ο άλλος δεν έχει μεγάλη σημασία για κείνον!

(Το μωρό μου πάντως έχει αλλάξει πολύ απο τότε που τον γνώρισα.. Εξακολουθεί να έχει όσα "αλήτικα" στοιχεία με τράβηξαν σε εκείνον, έχει γίνει όμως πολύ πιο τρυφερός κι εκδηλωτικός, αν και όχι πάντα- όσοι τον ήξεραν απο παλιά έχουν μείνει έκπληκτοι με την αλλαγή..)

-blond-amazona-

# 35 στην 1/3/2004
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 1.385

Παράθεση:
Originally posted by neo-yio
Εσείς πιστεύετε ότι μια γυναίκα μπορεί να αλλάξει έναν άντρα ή ένας άντρας να αλλάξει μια γυναίκα?
Οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν!

Απλα προσπαθουμε να ελαττωσουμε καποια ελαττωματα δικα του/της η δικα μας!!

Το σπίτι μου το χτίσαν άλλοι για να κοιμάμαι ξέγνοιαστη τα βράδυα, τον εαυτό μου τον έχτισα εγώ για να μην μπορώ να ησυχάσω...

# 36 στις 15/4/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομίζω ότι συγχέουμε τον χαρακτήρα με την προσωπικότητα.

Η έννοια της προσωπικότητας έχει δυναμικό χαρακτήρα. Δηλαδή η προσωπικότητα διαμορφώνεται "εν τω γίγνεσθαι" , περνά μέσα από διάφορα εξελικτικά στάδια εξ αιτίας των συνεχών επιρροών που δέχεται.
Αντίθετα, η έννοια του χαρακτήρα εμπεριέχει στατικότητα. Συγκεκριμένα , ό,τι συνιστά , ό,τι διακρίνει το χαρακτήρα ενός ανθρώπου δύσκολα μεταβάλλεται, παρόλες τις "προσχώσεις" ή "επικαλύψεις" που δημιουργούνται από τις εμπειρίες.

Κάποιοι χαρακτήρες είναι "σκληροί" και κάποιοι άλλοι "μαλακοί" δηλαδή έχουμε χαρακτήρες του "όχι" και του "ναι".
Να μην ενδιαφέρεσαι να έχεις φίλο εκείνον που προέρχεται από ευγενή οικογένεια, αλλά αυτόν που έχει καλύτερο χαρακτήρα (Δημοσθένης)

RAFAELA

# 37 στις 15/4/2004
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 18
Μα γιατί ν'αλλάξεις το χαρακτήρα του συντρόφου σου?
Αφού γι'αυτό το λόγο είσαι μαζί του,σε διαφορετική περίπτωση θα τον χώριζες.
κ κάτι ακόμη,ένας άνθρωπος μπορεί ν'αλλάξει τις συνήθειες του,τον χαρακτήρα του όμως ποτέ......
Δηλ.όταν ένας άνθρωπος είναι πεισματάρης για παράδειγμα,είναι ποτέ δυνατόν να πάψει κάποια στιγμή να είναι?
Α Δ Υ Ν Α Τ Ο Ν.
Ας πάρει ο καθένας παράδειγμα απ'τον εαυτόν του

LE-27

# 38 στις 16/4/2004
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 81
Ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου δεν μπορεί ν' αλλάξει. Μπορεί όμως να επηρεαστεί από κάποιον άλλο ή να βελτιωθεί.

Georgekak

# 39 στις 17/4/2004
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Ξάνθης / Γενισέα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 57
Εγώ έχω παρατηρήσει κάτι στον εαυτό μου. Αγάπησα κάποτε μια κοπέλα και άρχισαν να γούστα μου να συγκλίνουν πολύ με τα δικά της. Τραγούδια που μου άρεσαν παλιά πλέον μου ήταν αδιάφορα και το αντίθετο.
Αν τα γούστα (στη μουσική αλλά και αλλού) δεν δείχνουν το χαρακτήρα, τις προσδοκίες και τις προθέσεις κάποιου ανθρώπου τότε τι τ δείχνει??

Zelda

# 40 στις 17/4/2004
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 174
Ναι, συμβαίνει.Βέβαια όταν έχεις μία μακρόχρονη σχέση, είναι επόμενο να υποστεί κάποιες 'ζυμώσεις', όχι ο χαρακτήρας, θα έλεγα, αλλά η προσωπικότητα.Όταν ζεις για πολλά χρόνια μ' έναν άνθρωπο, είναι φυσικό να προσαρμόσεις κάποια πράγματα σ' εκείνον κι εκείνος να προσαρμόσει κάποια πράγματα σε 'σένα.Αν τώρα κάποιος παθαίνει μετάλλαξη μέσα σε μία σχέση (και έχω δει να συμβαίνει σε φίλους μου, δυστυχώς), τότε τι να πω;... Μάλλον το συγκεκριμένο άτομο δεν είχε ποτέ προσωπικότητα και απλά περίμενε κάποιον να του την προσδιορίσει.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε