Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είμαστε ετοιμοι να πούμε "Σ'ΑΓΑΠΩ"...όχι όμως και ο\η σύντροφος μας. Το λέμε; Δυστυχώς εγώ...

Σελίδα : 1

Ede_La_Magie_De_Votanique

# 1 στις 10/9/2003
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Τατζικιστάν
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 34
'Aρεσαν+: 0%

Είμαστε ετοιμοι να πούμε "Σ'ΑΓΑΠΩ"...όχι όμως και ο\η σύντροφος μας. Το λέμε; Δυστυχώς εγώ...

Αν δεν το έλεγα θα έσκαγα. Όμως κάτι μου έλεγε μέσα μου ότι δε το ένιωθε και αυτή.
Τελικά το είπα, λέγοντας ότι δε θέλω απάντηση, για να μην την φέρω σε δύσκολη θέση. Το πρόσωπο της γέμισε χαρά. Όλες τις επόμενες μέρες πετούσε από τη χαρά της. Όταν της το είπα για δεύτερη φορά είμασταν στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου σε στιγμή που δεν σήκωνε πολλά λόγια....
Την επόμενη βδομάδα χωρίσαμε (είμασταν μαζι 8 μήνες) επειδή ήμουν λέει πολύ καλός για αυτήν (!) και ότι κάπου εκεί έξω με περιμένει μια πιο καλή κοπέλα και την πήραν τα κλάματα!!! Τρίτος δεν υπήρξε ποτέ στη μέση (είναι 100% σίγουρο)
Είμαι σίγουρος ότι έφταιγε το Σ'αγαπώ. Μήπως δεν έπρεπε να το πώ; Αν δε το έλεγα θα κοροϊδευα τον εαυτό μου και τη κοπέλα μου. Η όχι;
Να έχω απο εμένα παράπονα; Η από αυτήν που το δέχθηκε με χαρά όταν της το είπα;
Ολα ειναι ενα ψεμα μια ανασα μια πνοη σα λουλουδι καποιο χερι θα μας κοψει μια αυγη

split

# 2 στις 10/9/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Το σ'αγαπω οταν το νοιωθεις πρεπει να το λες (νομιζω).

Αν δεν της το 'λεγες και χωριζατε, δεν θα σκεφτοσουν οτι αν της μιλουσες για τα αισθηματα σου ισως να ειχαν παρει αλλη τροπη τα πραγματα;

Τουλαχιστον τωρα ξερεις οτι ησουν αληθινος, εδωσες ψυχη. Αν δεν βρηκες ανταποκριση... αυτα ειναι τα ρισκα του ερωτα...

Υ.Γ. Νομιζω οτι ειναι καιρος να διορθωσεις το προφιλ σου. Πενηνταεξαχρονος καφετζης απο το Καζακσταν (σωστα το ειπα; ) με κοπελλα στο πισω καθισμα του αυτοκινητου... καπου δεν μου καθεται καλα ασε που κατι πηρε το ματι μου στο μινι για κατι εξετασεις
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

Ede_La_Magie_De_Votanique

# 3 στις 10/9/2003
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Τατζικιστάν
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 34

Παράθεση:
Originally posted by split
Το σ'αγαπω οταν το νοιωθεις πρεπει να το λες (νομιζω).

Αν δεν της το 'λεγες και χωριζατε, δεν θα σκεφτοσουν οτι αν της μιλουσες για τα αισθηματα σου ισως να ειχαν παρει αλλη τροπη τα πραγματα; .............

Αυτό ακριβώς είναι το ερώτημα......
Υ.Γ. Ακόμα και οι καφετζήδες από το Τατζικιστάν έχουν δικαίωμα στη μόρφωση και στον έρωτα! Και στην οδήγηση βέβαια!

aisiodoxi

# 4 στις 10/9/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580
Ενα μονο εχω να δηλώσω...να μετανοιώνεις πάντα για όσα δεν μπόρεσες να κάνεις και ΠΟΤΕ για όσα έκανες....
Οπότε μη βασανίζεσαι με τι-πως-που κλπ.
Εξάλλου, όλα είναι μαθήματα για το μέλλον. ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!!
Και ΦΥΣΙΚΑ να λέμε σε όσους αγαπάμε πως τους αγαπάμε! ΟΧΙ ΦΡΑΓΗ ΣΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ!

loveattack

# 5 στις 10/9/2003
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Βοιωτίας / Θήβα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 72
Ταπεινή μου άποψη είναι ότι και το σ' αγαπώ αν δεν έλεγες η κοπέλα και πάλι θα το ένιωθε ότι την αγαπάς. Το ότι το δήλωσες λεκτικά δεν νομίζω να άλλαξε τίποτα. Η κοπέλα ίσως να μην ένιωθε έτοιμη για να ζήσει μεγάλες συγκινήσεις και να ένιωσε την πίεση του ότι πρέπει να ανταποκριθεί στα δικά σου συναισθήματα. Είτε τα είχες δηλώσει είτε όχι. Αλλά δεν βλέπω πουθενά το νόημα να καταπιέσεις τα δικά σου από τη στιγμή που τα ένιωσες. Αν έπρεπε κάθε φορά να σφυγομετρούμε τα συναισθήματα του άλλου& μετά να εκδηλώνουμε τα "ανάλογα" δικά μας τότε θα γινόμασταν δυστυχισμένοι.
Επίσης όσον αφορά τον λόγο που σου είπε να χωρίσετε νομίζω είναι ένας από αυτούς που επιστρατευόμαστε όταν δεν θέλουμε να πληγώσουμε πολύ τον άλλον& νιώθουμε μετά πολλές τύψεις βλέποντας ότι καταντήσαμε έναν άνθρωπο κουρέλι. Ίσως δεν ήσουν τόσο ο τύπος της& δεν μπορούσες να της εμπνεύσεις πιο έντονα συναισθήματα. Φυσικά δεν φταις εσύ σε αυτό. Ίσως λειτουργούσες σαν ένα αφοσιωμένο σκυλάκι (που δεν νομίζω) και αυτό την έκανε να βαριέται γιατί δεν υπήρχε ενδιαφέρον. Ίσως υπάρχουν κι άλλα ίσως όμως το θέμα είναι ότι όσοι θέλουν να βγουν από μια σχέση λένε του κόσμου τις λακαμίες για να κάνουν όσο πιο αναίμακτο τον χωρισμό. Τα ερωτήματα όμως που μένουν αναπάντητα είναι μια καθημερινή αιματοχυσία. Πρόσφατα χωρισμένη& ξέρω

# 6 στις 12/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το λες...

....γιατί έτσι αισθάνεσαι, γιατί έτσι το νιώθεις, γιατί έτσι το θέλεις...Έτσι σου βγαίνει...

Αν μπεις στο τριπάκι, "Τι θα γίνει αν...το πω, δεν το πω...." τότε παύεις να είσαι αυθόρμητος, μπαίνεις σε τακτικές, κι ο έρωτας δεν είναι τακτική ούτε στρατηγική...

Θα τον χάσεις πριν μάθεις καν τις απαντήσεις...

Και στο χωριό μου λένε ότι είναι μαγκιά να είσαι ο εαυτός σου...
Κι αν κάποια δεν το εκτίμησε σήμαινε ότι ΔΕΝ σου άξιζε..Δεν ήταν εκείνη που θα μπορούσε να εκτιμήσει....

Τότε είναι η ώρα που λες... "Πάμε παρακάτω....μια εμπειρία ακόμη λοιπόν......"

evans

# 7 στις 12/9/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ Η ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ;
ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ Η ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΝΙΩΣΜΑΤΩΝ;
Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΙ Ο ΒΗΧΑΣ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΔΕΝ ΚΡΥΦΤΗΚΕΣ.......
ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ! ΑΛΗΘΙΝΟΣ , ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑΔΕΜΕΝΕΣ ΤΡΑΠΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΓΙΔΕΣ.....
ΤΟ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΟΥ ΞΕΣΤΟΜΙΣΕΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑ , ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΧΤΗ ΤΟΥ , ΔΕΝ ΖΗΤΑ....
ΠΟΝΑ Η ΑΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΣΟΥ , Η ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ!

.....ΠΙΚΡΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΓΝΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ.....

ΥΓ ΕΔΩ ΘΑΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΞΑΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΤΟ " Σ' ΑΓΑΠΩ " ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ , Μ' ΑΚΟΥΣ;

# 8 στις 12/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν ξέρω γιατί πολλοί δυσκολεύονται να πουν ή να ακούσουν τη φράση "σ΄αγαπώ". Δυο λεξούλες είναι μόνο. Έχουν φορτιστεί όμως τόσο πολύ από την υπερβολική σημασία που τους δίνουμε, που στο τέλος καταλήγουν να μας βασανίζουν. "Έπρεπε να το πω; Δεν έπρεπε; Μήπως ήταν νωρίς; Αυτή γιατί δεν μου το είπε;", κλπ, κλπ.

Όπως είπε και ο evans, το συναίσθημα είναι που μετρά και όχι οι λέξεις. Μπορεί να το λες και να μην έχει κανένα νόημα για σένα. Ή μπορεί να μην το λες και να αγαπάς με πάθος. Έχει τελικά σημασία;

Ναι, αν λέγοντας το του δώσουμε τόσο βάρος και βάθος και ένταση που να τρομάξουμε τον άλλον. Αν το φορτίσουμε, αν απαιτήσουμε μιαν ομοειδή απάντηση (και μόνο λέγοντας "δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις" είναι σαν να λέμε ότι περιμένουμε να ακούσουμε κάτι αντίστοιχο), αν το χρησιμοποιήσουμε ως μοχλό πίεσης για να εκμαιεύσουμε κάτι που θέλουμε να ακούσουμε.

Μια απλή δήλωση είναι το "σ΄αγαπώ". Το λες όταν το αισθανθείς. Και το λες απλά. Και κατά προτίμηση χαμογελαστά.

CONST_SP

# 9 στις 12/9/2003
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

καλημερα σου

[apla prpei na katalavoyem oloi oti oi antrwpoi exoyme ginei polu periergoi. ayto poy epathes esy eimai sigoyros oti tha to exeis kanei. den psaxnoyme pleon opws kapote gia ena plasma kalo poy tha to agaphsoyme kai tha perasoyme thn zwh mas mazi toy, alla gia kati poy tha mas kinei synexws to endiaferon etsw kai an den mas axiei kai tha mas talaipwrei.

neo-yio

# 10 στις 12/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204

Το σ'αγαπω

Το Σ'αγαπώ ειναι μια παρα πολυ ωραία λέξη να την ακους απο το στόμα αυτού που αγαπάς. Ειναι μια λέξη που με αυτήν μπορεις να εκφράσεις τα αισθήματα σου!

Αλλοι εκφράζονται με τις λεξεις και αλλοι με τις πράξεις! Και τα δύο ειναι αποδεκτά απο τον καθενα μας.

Εγω ειχα δεσμο με τον σύντροφο μου και ενα χρόνο ΔΕΝ είχα ακουσει την λεξη Σ'αγαπώ, και ούτε άλλα γλυκα και ωραία λογάκια, γιατι οπως μου ελεγε δεν του "εβγαιναν" ευκολα! ΄(Αυτο το είχα παράπονο!!!!) Ομως μου εκφραζόταν με τις πράξεις και την αγάπη που μου έδειχνε.

Κι όμως δεν ειναι αργά. Εχει 2 μήνες που αρραβωνιαστήκαμε και πριν 1 εβδομάδα ακουσα απο το στόμα του να μου λεει: την λεξη που ήθελα να ακούσω τοοοοοσο καιρο, το Σ'αγαπώ...!!!!!! Ξερετε τι ενιώσα εκεινη την στιγμή που το άκουσα? Μια ανατριχίλα, ενα αινθουσιασμό, και η καρδιά μου πήγαινε να σπάσει απο τους πολλους χτύπους που είχε. Ενιωσά μια ανακούφηση και μια ικανοποίηση γιατι αρχησε να μου δείχνει πολυ περισσότερο την αγαπη του για μενα, έστω και τώρα...

Και η ζωή συνεχίζεται...

renaki_m

# 11 στις 12/9/2003
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 16
ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ ΓΚΑΡΣΙΑ ΜΑΡΚΕΣ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΛΑΨΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ:

"Να λες πάντα αυτό που νιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι.
Αν ήξερα ότι σήμερα θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να κοιμάσαι, θα σ' αγκάλιαζα σφιχτά και θα προσευχόμουν στον Κύριο για να μπορέσω να γίνω ο φύλακας της ψυχής σου.

Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να βγαίνεις από την πόρτα, θα σ'αγκάλιαζα και θα σου έδινα ένα φιλί και θα σε φώναζα ξανά για να σου δώσω κι άλλα.

Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα άκουγα τη φωνή σου, θα ηχογραφούσα κάθε σου λέξη για να μπορώ να τις ακούω ξανά και ξανά.

Αν ήξερα ότι αυτές θα ήταν οι τελευταίες στιγμές που σ' έβλεπα, θα έλεγα σ' αγαπώ και δεν θα υπέθετα, ανόητα, ότι το ξέρεις ήδη.

Υπάρχει πάντα ένα αύριο και η ζωή μας δίνει κι άλλες ευκαιρίες για να κάνουμε τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει μόνο το σήμερα, θα 'θελα να σου πω πόσο σ' αγαπώ κι ότι ποτέ δεν θα σε ξεχάσω.

Το αύριο δεν το έχει εξασφαλίσει κανείς, είτε νέος είτε γέρος.
Σήμερα μπορεί να είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τους ανθρώπους που αγαπάς.

Γι' αυτό μην περιμένεις άλλο, καν' το σήμερα, γιατί αν το αύριο δεν έλθει ποτέ, θα μετανιώσεις σίγουρα για τη μέρα που δεν βρήκες χρόνο για ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, ένα φιλί και ήσουν πολύ απασχολημένος για να κάνεις πράξη μια τελευταία τους επιθυμία.

Κράτα αυτούς που αγαπάς κοντά σου, πες τους ψιθυριστά πόσο πολύ τους χρειάζεσαι, αγάπα τους και φέρσου τους καλά, βρες χρόνο για να τους πεις συγνώμη, συγχώρεσέ με, σε παρακαλώ, ευχαριστώ κι όλα τα λόγια αγάπης που ξέρεις.

Κανείς δεν θα σε θυμάται για τις κρυφές σου σκέψεις. Ζήτα απ' τον Κύριο τη δύναμη και τη σοφία για να τις εκφράσεις. Δείξε στους φίλους σου τι σημαίνουν για σένα".

ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Σ' ΑΓΑΠΩ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ/Η..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ.. ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ.......ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ....

"Ειρήνη"

gallidoula

# 12 στις 15/9/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Δεν υπάρχει ωραιότερη φράση από το "Σ'αγαπώ"..Και ειδικά όταν λέγεται από τα βάθη της καρδιάς.Δεν νομίζω να έφταιξε αυτό.Συνήθως οι γυναίκες κολακεύονται από κάτι τέτοιο.Περίεργο μου φαίνεται..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

quite

# 13 στις 16/9/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719

πιστευεις οτι φταιει μια λεξη;

αρκει μια λεξη για το χωρισμο;
κι εσυ παλι τι το ηθελες;εισαι σιγουρος οτι αυτο που λες αγαπη δεν ειναι ποθος και επιθυμια;με τοσα σ αγαπω που λεγονται καθε μερα θα επρεπε ο κοσμος μας να ειναι αγγελικα πλασμενος.
αρκετα με την κατηχηση.μαθε οτι οσο κυνηγας κατι τοσο φευγει.ασυνηδητα βεβαια,ψυχολογικος νομος,με ελαχιστες εξαιρεσεις.

medst98

# 14 στις 19/9/2003
author
Ανδρας / 43 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 76
το σ'αγαπω το λες οταν αισθανεσαι οτι βγαινει απο μονο του, οταν σε "πνιγει" για να βγει, οταν η καρδια σου ειναι γεματη απο αυτο...

και τοτε δε σκεφτεσαι ουτε αν θα το πει ο αλλος, ουτε τι θα σκεφτει, ουτε τιποτα.
αν ειναι αληθινο, δε μπορεις να σκεφτεις κατι τετοια. σε κυριευει.

εκτος αν δε το εννοεις και το λες μονο και μονο για να κερδισεις κατι...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost