Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
EPANASYNDESH?

Σελίδα : 1

Luther_Allison

# 1 στις 10/9/2003
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

επανασυνδεση?

OTAN APOXWREI APO MIA SXESH O ENAS LOGW TRITOU PROSWPOU KAI META APO KAPOIO KAIRO EPIKOINWNEI KAI LEEI OTI DEN MPOREI XWRIS ESENA,ANAGNWRIZEI TA LA8H TOY KAI 8ELEI NA TA KSANAVREITE TI KANEIS?EINAI MEGALO TO DILHMA POU EXW STH DIKH MOY PERIPTWSH.

# 2 στις 10/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Luther_Allison
OTAN APOXWREI APO MIA SXESH O ENAS LOGW TRITOU PROSWPOU KAI META APO KAPOIO KAIRO EPIKOINWNEI KAI LEEI OTI DEN MPOREI XWRIS ESENA,ANAGNWRIZEI TA LA8H TOY KAI 8ELEI NA TA KSANAVREITE TI KANEIS?EINAI MEGALO TO DILHMA POU EXW STH DIKH MOY PERIPTWSH.

Αν εννοείς πως αυτός ο "ένας" ήταν που προτίμησε τρίτο πρόσωπο...είναι απόλυτα εξαρτημένη η έκβαση της περαιτέρω απόφασης σου, από τον τρόπο με τον οποίο αποχώρησε, και από την προσωπικότητά του.

Έναν άξιο άνθρωπο, θα τον δεχόμουν πίσω ίσως με τιμή μου, και σίγουρα με στοργή...

PROBLEM

# 3 στις 10/9/2003
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Ξαναζεσταμένο φαί

Ισως μπορεις να δεις και κάποιες απόψεις εδώ

"Ξαναζεσταμένο φαγητό" ή ολοκλήρωση αυτού που έμεινε μισοτελειωμένο;

Ευχαριστώ.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

fairplay

# 4 στις 10/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 36
Χωρις να θελω να ειμαι απολυτη, 8α σας πω τη γνωμη μου:

Οχι, το πιθανοτερο δεν θα δεχομουν το ατομο που με αφησε για καποιο αλλο προσωπο πισω....
Οχι, επειδη ο εγωισμος υπερτερει των συναισθηματων....
Οχι, επειδη οταν αγαπω δεν συγχωρω....

Αλλα, επειδη πιστευω θα ειχε καταστραφει το "αρτιο" μεσα μου...

Θα μου ξυπναγαν ανασφαλειες σε καθε δυσκολη στιγμη που πιθανον να κατεστρεφαν μια σχεση που ισως να αξιζει μια δευτερη ευκαιρια... και ακομα πιο πιθανον να εκανα κακο σε εναν ανθρωπο πραγματικα μετανιωμενο....

Ειμαι υπερ της αποψης οτι οταν σπαει... το γυαλι δεν ξανακολλαει....
Νατασσα

# 5 στις 10/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by fairplay
Αλλα, επειδη πιστευω θα ειχε καταστραφει το "αρτιο" μεσα μου...

Το άρτιο μέσα μας, ένας άνθρωπος που μας αφήνει για τρίτον, έχει αρχίσει να το "σπάει" προ πολλού...

Αν το σπάσει απότομα, αιφνιδιαστικά , συμφωνώ κι' εγώ μαζί σου τότε...

gallidoula

# 6 στις 10/9/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Εξαρτάται από το άτομο..Αν άξιζε όσο καιρό ήταν στη σχέση μας,αν είχε μετανιώσει πραγματικά και είχε αλλάξει..ΝΑΙ..θα το δεχόμουν πίσω..
Αν καταλάβαινα όμως ότι με θέλει πίσω επειδή αυτό τον καιρό δεν έχει γυναίκα..Τότε....
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

just a girl

# 7 στις 10/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 154
για μενα εξαρταται το ατομο!
οταν προεκυψε αυτο με το τριτο προσωπο η μεταξυ σας σχεση ηταν ενταξει? Κοινως το επαιζε ευχαριστημενος και τυχερος που σε ειχε ή υπηρξε προβλημα.....
Οντως οταν το γυαλι ραγισει, ραγισε....αλλα ισως καποιες φορες πρεπει να δινεται και δευτερη ευκαιρια....
Το παραπανω το υποστηριζω (οχι παντα) επειδη υπηρξαν φορες που εγω η ιδια εχω κανει λαθος για αυτο λεω εαν κατι γινει δευτερη φορα ειναι σιγουρο οτι θα γινει και τριτη!

neo-yio

# 8 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
Όπως είπαν όλοι, εξαρτάται από το άτομο.

Αλλά εάν εσύ μέσα σου ακόμη την θέλεις και ναι μεν έχεις πληγωθεί πάρα πολύ από την συμπεριφορά της αυτή, και εάν ακόμη η καρδούλα σου χτυπάει για εκείνην, δεν μπορείς να την ξεχάσεις, τότε δώσε της ακόμη μια ευκαιρία, αλλά... η τελευταία της!!! Και ακόμη δέξου την πίσω με κάποιους δικούς σου όρους!!! Εάν πραγματικά το μετάνιωσε και δεν σε κοροϊδεύει, δεν το κάνει μόνο και μόνο για να δει ποια θα είναι η αντίδραση σου, ή για να δει εάν ακόμη είσαι ερωτοκτυπημένος μαζί της, τότε δέξου την, αλλά από δω και πέρα εσύ θα είσαι πιο αυστηρος μαζί της...

Καλή συνέχεια...
Και η ζωή συνεχίζεται...

# 9 στις 11/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ένας βασικός κανόνας που θα έπρεπε να έχουν όλοι οι άντρες στο μυαλό τους, είναι ότι από τη στιγμή που γνωρίζουν μια γυναίκα, σε καμιά περίπτωση δε θα πρέπει να τη δεχτούν ξανά ή να κάνουν σχέση μαζί της, εάν εκείνη πάει με κάποιον άλλον άντρα, έστω και για 1 λεπτό της ώρας.
Αν τη δεχτείς, στην ουσία αποδέχεσαι ότι σε θεώρησε '' λίγο '' ή ότι δεν είσαι ακριβώς αυτό που ψάχνει, αλλά συμβιβάζεται προσωρινά. Γίνεσαι το παιχνιδάκι της και η αφετηρία για να ξαναπροσπαθήσει αργότερα.
Θα πω κάτι που έλεγε ένας παλιός...στο κουρμπέτι της ζωής.
'' Αν στη γυναίκα βάλει χέρι άλλος...ενώ την έχεις εσύ, ξέχνα τη, και να μείνει μαζί σου, δε θα είναι εκεί.......''
Κάπως αλλιώς το έλεγε, αλλά δεν επιτρέπεται να το γράψω.
Για τους άντρες δε ισχύει το ίδιο.
Μπορεί να πάνε με δεκάδες γυναίκες, αλλά σε αυτήν που θα ξαναγυρίσουν ή θα καταλήξουν, θα είναι από πραγματική αγάπη. Όχι πως δε θα έπρεπε να τιμωρηθούν, αν ήμουν γυναίκα δε θα τον δεχόμουν πίσω. -

Luther_Allison

# 10 στις 11/9/2003
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2

επανασυνδεση

TO 8EMA EINAI OTI LA8H KANAME KAI OI DYO ALLA APO OTI SYZHTHSAME PISTEYOYME OTI H SXESH MAS DEN EKANE TO KYKLO THS.ALLWSTE OPWS EIXE GRAPSEI KAPOIO MELOS SE ALLO 8EMA,OI AN8RWPOI DEN EINAI GIALIA.EKSARTATAI APO TO PSYXISMO KAI TIS PRO8ESEIS TOY KA8ENOS.EKEINH EIPE OTI 8ELEI MONO EMENA KAI PISTEPSTE MPOREI NA EXEI POLLOUS KAI OTI APO TOTE POU XWRISAME EINAI SAN OSO KAIRO EIMASTAN MAZI NA HTAN TYFLH(TO IDIO SYNEBAINE KAI ME EMENA).ME ALLA LOGIA OTAN XANOUME KATI KATALABAINOYME THN AKSIA TOU.

just a girl

# 11 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 154
".......Αν τη δεχτείς, στην ουσία αποδέχεσαι ότι σε θεώρησε '' λίγο '' ή ότι δεν είσαι ακριβώς αυτό που ψάχνει, αλλά συμβιβάζεται προσωρινά. Γίνεσαι το παιχνιδάκι της και η αφετηρία για να ξαναπροσπαθήσει αργότερα...."
ενδιαφερον αποψη.....και ισως οχι τελειως λαθος αλλα δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα......

the_moonlight_girl

# 12 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 71

Ξερω ακριβως πως ειναι να χωριζεις εξαιτιας τριτων

ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΚΟΥΣΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΤΡΙΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΘΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΤΕ...
ΤΟΤΕ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΕΧΕΙ ΡΑΓΙΣΕΙ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΡΓΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ..
ΜΑΘΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΟΥ ΣΧΕΣΗ.

# 13 στις 11/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ippeas
Ένας βασικός κανόνας που θα έπρεπε να έχουν όλοι οι άντρες στο μυαλό τους, είναι ότι από τη στιγμή που γνωρίζουν μια γυναίκα, σε καμιά περίπτωση δε θα πρέπει να τη δεχτούν ξανά ή να κάνουν σχέση μαζί της, εάν εκείνη πάει με κάποιον άλλον άντρα, έστω και για 1 λεπτό της ώρας.
Αν τη δεχτείς, στην ουσία αποδέχεσαι ότι σε θεώρησε '' λίγο '' ή ότι δεν είσαι ακριβώς αυτό που ψάχνει, αλλά συμβιβάζεται προσωρινά. Γίνεσαι το παιχνιδάκι της και η αφετηρία για να ξαναπροσπαθήσει αργότερα.
Θα πω κάτι που έλεγε ένας παλιός...στο κουρμπέτι της ζωής.
'' Αν στη γυναίκα βάλει χέρι άλλος...ενώ την έχεις εσύ, ξέχνα τη, και να μείνει μαζί σου, δε θα είναι εκεί.......''
Κάπως αλλιώς το έλεγε, αλλά δεν επιτρέπεται να το γράψω.
Για τους άντρες δε ισχύει το ίδιο.
Μπορεί να πάνε με δεκάδες γυναίκες, αλλά σε αυτήν που θα ξαναγυρίσουν ή θα καταλήξουν, θα είναι από πραγματική αγάπη. Όχι πως δε θα έπρεπε να τιμωρηθούν, αν ήμουν γυναίκα δε θα τον δεχόμουν πίσω. -

Ίσως να μην μπορέσουμε ποτέ ν' απαλλαχτούμε από τον εγωισμό που ταλανίζει εμάς τους περισσότερους άντρες.
Το παρελθόν της κοπέλας μας, πείθουμε τον εαυτό μας πως δεν μας ενοχλεί!!! χμμμμ
Αν γίνουμε εμείς όμως παρελθόν....εφαρμόζουμε κανόνες???
Φίλε ippeas με βρίσκεις πολύ αντίθετο...
Δηλαδή αν περάσουν λέμε υποθετικά 10 χρόνια έως την επανασύνδεση, οκ έχει γίνει reset???
Τι να πω..
Θεωρώ πως είμαστε στο σχέσεις περισσότερο για να κάνουμε την σκέψη, την σχέση, την ζωή μας πιο ποιοτική και λιγότερο να πούμε τον προσωρινό μας πόνο χωρίς να θέλουμε να εμβαθύνουμε και να βελτιώσουμε την αντίληψη μας.
Γράφτηκαν εδώ 100άδες άρθρα με πολύ ουσία για το πως μπορούμε...

Κι εξηγούμαι..

Όταν λόγω θέσης, εμπειριών, ανησυχίας, επιθυμείς ποιότητα στην σχέση και την ζωή σου, είσαι επιλεκτικός.
Προσδίδεις αξία και τιμή στην σχέση που επέλεξες, και αφοσιώνεσαι με όλο σου το "είναι" στον εκλεκτό της καρδιάς σου.

Με αυτή την αίσθηση, είμαι σχεδόν βέβαιος πως, ΜΕΣΑ ΜΟΥ πάντα, θα ψάχνω την αιτία που η σύντροφος μου έστρεψε τα μάτια της αλλού.
Αποκλείω το ενδεχόμενο η σύντροφος μου να "βασανίζεται" μεταξύ εμού και τρίτου και καταθέτω απόλυτη εμπιστοσύνη.
Είμαι απόλυτος στο ότι σε περίπτωση απιστίας θα χωρίσω!!!!!!!!!
Είμαι το ίδιο απόλυτος πως σε περίπτωση επιστροφής θα το τιμήσω!!!!!!!!
Είμαι ακόμα όμως πιο απόλυτος πως δεν θα απατήσω ΠΟΤΕ.

Κάθε άλλη εκδοχή από το παραπάνω άρθρο, αν συζητηθεί, λίγα θα μας προσφέρει, δεν είναι κατάθεση στατιστικών η συζήτησή μας φίλοι μου, μην χαλαλίζουμε τον χρόνο μας άδικα.
Βασανιζόμαστε με τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια......ας καθίσουμε μια μέρα με τον/την σύντροφο μας να γράψουμε ΜΑΖΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ ΣΧΕΣΕΙΣ !!!!!!!
Πολύ φιλικά

IXNH TOY ANEMOY

# 14 στις 11/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19
Εγώ είμαι κατηγορηματικός.
ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ!

Χωρίς καμμία εξαίρεση! Δεν μπορείς κύριε να με αφήνεις για κάποια άλλη και όταν τελικά χωρίσατε να επιστρέφεις σε μένα! Και τότε πως μπορούσες να ζήσεις χωρίς εμένα; Τώρα το κατάλαβες;
Κι εγώ τι είμαι δηλαδή; Το μπαλάκι του τένις; Σου είπε κανένας ότι εγώ θα είμαι στη διάθεσή σου όποτε εσύ το θές;
ΟΧΙ!
Και ποιος μου εγγυάται εμένα ότι ΔΕΝ θα το ξανακάνεις; Δεν μπορείς να παίζεις με τα αισθήματα του άλλου!
Έχω κι εγώ τη δικιά μου προσωπικότητα!

fairplay

# 15 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 36

Παράθεση:
Originally posted by IXNH TOY ANEMOY
Εγώ είμαι κατηγορηματικός.
ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ!

Χωρίς καμμία εξαίρεση! Δεν μπορείς κύριε να με αφήνεις για κάποια άλλη και όταν τελικά χωρίσατε να επιστρέφεις σε μένα! Και τότε πως μπορούσες να ζήσεις χωρίς εμένα; Τώρα το κατάλαβες;
Κι εγώ τι είμαι δηλαδή; Το μπαλάκι του τένις; Σου είπε κανένας ότι εγώ θα είμαι στη διάθεσή σου όποτε εσύ το θές;
ΟΧΙ!
Και ποιος μου εγγυάται εμένα ότι ΔΕΝ θα το ξανακάνεις; Δεν μπορείς να παίζεις με τα αισθήματα του άλλου!
Έχω κι εγώ τη δικιά μου προσωπικότητα!

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με μια αποψη!!!

Στο κατω-κατω οσο πολυ κι αν αγαπαμε, οσο "καλα" κι αν μας φερθηκε.... ειναι και θεμα αξιοπρεπειας και πανω απο ολα αυτοσεβασμου!

Οχι δεν ειμαστε μπαλακι του τεννις και συγγνωμη αλλα δεν θα επιτρεψω σε κανεναν να μου το κανει

Και κατι αλλο Luther_Allison, εκεινος/η θα σε δεχοταν πισω.............?
Νατασσα

Ede_La_Magie_De_Votanique

# 16 στις 11/9/2003
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Τατζικιστάν
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 34
Συμφωνώ με τον ippea. Αν η γυναίκα σου πάει με κάποιον άλλο έστω και για ένα λεπτό, τότε τέλος , διαγράφεται, είναι σημαδεμένη. Και αν ξαναγυρίσει, έχεις τη επιλογή μιας οργισμένης επίθεσης ή μιας κρύας περιφρόνησης. Και στις δυο όμως περιπτώσεις την στέλνεις να βρει αυτόν με τον οποίο ήταν αυτό το 1 (τουλάχιστον) λεπτό.

Όσο για τη φίλη που ρωτάει στο εναρκτήριο άρθρο έχω να πώ ότι αν η σχέση σας ήταν σοβαρή ΜΗΝ τον δεχθείς.
Δε σου αξίζει
Ολα ειναι ενα ψεμα μια ανασα μια πνοη σα λουλουδι καποιο χερι θα μας κοψει μια αυγη
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost