Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου ζητησε χρονο να σκεφτει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Rains

# 1 στις 28/2/2008
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

ειχα σχεση με μια κοπελα 1 μηνα περναγαμε πολυ καλα ειχαμε κανει αρκετα πραγματα που μας ειχαν δεσει πολυ για το χρονικο διαστημα που γνωριζομασταν ξαφνικα ολα αλλαξαν μπηκε τριτο προσωπο στην μεση και της εβαλε λογια για μενα(η πρωην μου)απο τοτε σιγα σιγα ξεκοψε μου ειπε 8ελει χρονο να σκεφτη για να δει αν θελει να ειναι μαζι μου εχει περασει ενας μηνας και ακομα τπτ δεν απανταει στα τηλ που της κανω εχουμε να μιλισουμε 10 μερες τι να κανω? μου ειναι δυσκολο την σκεφτομαι συνεχεια

# 2 στις 29/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
να της δωσεις ολον τον χρονο που χρειαζεται ,δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο,δεν εχεις κανενα δικαιωμα να την πιεσεις.......και να χεις στον νου οτι μπορει να ειναι απλα ενας ευγενικος τροπος για να σε διωξει.κι ισως αυτο να μην εχει να κανει με την πρωην σου αλλα με μια δικη σου συμπεριφορα που μπορει να την ενοχλησε ή να την ξενερωσε.αν πραγματικα σε ενδιαφερει μπορεις απλα να της ζητησεις μια συναντηση για να κουβεντιασετε και να σου εξηγησει τους λογους της απομακρυνσης της και προσπατησε να την ξανακερδισεις χωρις να κατηγορεις τριτους.

μα κι εσυ βρε πουλακι μου ,τι εκανες πια σε αυτην την πρωην;και τι σχεση εχει η νυν με την πρωην;διοτι......(ακου τωρα το γυναικειο υπουλο και υποχθονιο πνευμα......)εαν ειναι φιλες και εαν η πρωην σε θελει ακομα........και το ειπε.....τοτε η νυν απλα την εκανε μα ελαφρια πηδηματακια......

kaltzou

# 3 στις 29/2/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Θα σε απογοητεύσω αλλά μάλλον την κάνει ίσως είναι ένας τρόπος να σε χωρίσει

# 4 στις 29/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο χρονος θα δειξει.......
αστη να κανει αυτη το πρωτο βημα,
αν παλι δεν το κανει,θα καταλαβεις οτι ολα αυτα που ελεγε ηταν
απλα δικαιολογιες........κ απ'την στιγμη που προτιμησε να πιστεψει
την πρωην σου,καλυτερα για σενα!δεν υπηρχε εμπιστοσυνη!!

riddle_

# 5 στις 29/2/2008
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706
Απ'οτι καταλαβα θα πρεπει να εισαστε μια ''κοινη'' παρεα και απο εκει να γνωριστηκατε...

Απορω ομως το γεγονος,πως μεσα σ'ενα μηνα διαδοθηκε η σχεση σας και πηρε τετοια εκταση....φανταζομαι πως και με την πρωην,δεν θα ειχες ηρεμο χωρισμο, γι'αυτο και θελει να ''σ'εκδικηθει'', βαζοντας λογια στην νυν...

Ομως περα απο αυτο, η νυν σου δεν εχει δικη της κριση, για να δει τι ανθρωπος εισαι, εστω και σε αυτο το λιγο διαστημα που εισαστε μαζι??

Ανωριμοτητα και αναξιοπιστια μου κανει εδω...

perfetta

# 6 στις 29/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Rains
μου ειναι δυσκολο την σκεφτομαι συνεχεια

Αν σε ήθελε πραγματικά, δε θα υπολόγιζε στα λεγόμενα κανενός, γι' αυτό να είσαι σίγουρος!!!!

oddette

# 7 στις 29/2/2008
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Ρεθύμνου / Ρέθυμνο
Απαντήσεις: 4

Παράθεση:

giorgosber-27

# 8 στις 29/2/2008
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εγω φίλε μου βλέπω μια κακία συμπεριφορά
Γιατί και η δυο κοπέλες δεν φερθήκαν σωστά
Γιατί η πρωην κοπέλα σου δεν είχε κανένα δικαίωμα να πιάσει την κοπέλα σου
αλλα ούτε να βάλει λόγια και να σε χωρίσει
αλλα και η κοπέλα σου φταίει για τη την πίστεψε και έπαψε να σου μιλάει
γιατί όταν αγαπάς κάποιον δεν ακούς κανένα αλλα μονό την καρδιά σου
και δεν πληγώνεις κανέναν με την συμπεριφορά σου
γιατί όλη κάποτε είχαμε κάποια σχέση και όλη φυσικά χωρίσαμε
αυτό δεν σημαίνει ότι όσες γνωρίζαμε θα πρέπει να μπαίνουμε στην ζωή τους
και να διαλύομαι της σχέσης τους
αλλα ούτε φυσικά και αυτές να διαλύον ότι αγαπάμε
γιατί και αυτές πώς θα ένιωθαν αν κάποιος της πλήγωνε
με αγάπη Γιώργος
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

PAREOYLA

# 9 στις 29/2/2008
author
Γυναίκα / 61 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 336
ολα θελουν τον χρονο τους και να σκεφτει αυτη και αν δεν γυρισει να την ξεπερασεις εσυ.
Όποιος αγαπά δεν νοιώθει. Όπως δεν νοιώθει ότι αναπνέει.

somebody961

# 10 στην 1/3/2008
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Οταν κάποιος ζητάει χρόνο να 'σκεφτεί', έχει σκεφτεί ήδη..

Το ερμηνεύω: 1) Για να δω, μπορώ να ξεπεράσω το γεγονός πως θα είμαι μόνος/η?
2) Για να δω, θα μου 'κάτσει' ο άλλος/η?
Αν επιστρέψει, θα είναι πάντα για προσωρινά.

Με εξόργιζε πάντα αυτή η δικαιολογία που προσβάλει με τον χειρότερο τρόπο τη νοημοσύνη του άλλου.
Κάτι που σε 'τρώει' το σκέφτεσαι συνέχεια.
Το μεγάλο βάσανο εξάλλου. Πολλές φορές θέλεις σαν τρελός να γινόταν να μη σκέφτεσαι..

Είναι σαν να ακούω στην ερώτηση "τι κάνεις" την απάντηση "αναπνέω".
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Dardana

# 11 στις 2/3/2008
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
ειχα σχεση με μια κοπελα 1 μηνα περναγαμε πολυ καλα ειχαμε κανει αρκετα πραγματα που μας ειχαν δεσει πολυ για το χρονικο διαστημα που γνωριζομασταν ξαφνικα ολα αλλαξαν μπηκε τριτο προσωπο στην μεση και της εβαλε λογια για μενα(η πρωην μου)απο τοτε σιγα σιγα ξεκοψε μου ειπε 8ελει χρονο να σκεφτη για να δει αν θελει να ειναι μαζι μου εχει περασει ενας μηνας και ακομα τπτ δεν απανταει στα τηλ που της κανω εχουμε να μιλισουμε 10 μερες τι να κανω? μου ειναι δυσκολο την σκεφτομαι συνεχεια

Σε χωρισε και δεν το καταλαβες ακομα. Αν η ιδια γνωριζοντας σε δεν εχει προσωπικη αποψη για το τι τυπος εισαι, και επηρεαζεται απο τις αποψεις τριτων, τοτε τι καλο να περιμενεις απο μια σχεση μαζι της; Πανε γι αλλα..
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

silverstone

# 12 στις 2/3/2008
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 78
Η συνηθισμενη δικαιολογια των γυναικων γαι ήπιο χωρισμό.
keep going for other oranges
Τα αυτιά πιστεύουν πιο δύσκολα από τα μάτια. <b>Ηρόδοτος</b> Somebody please tell me that I'm dreaming..

Rains

# 13 στην 1/3/2008
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 2
to 8ema einai oti h prwhn mou den me eixe xeperasei akoma kai tis eipe vlakeies egw ayto poy den mporw na katalavw giati an den thelei den mou leei ena telos kai tis to eipa 2 fores an den thelei na thn xanaenoxlhsw na mou to pei kai oxi na to dixnei me thn symperifora ths

childintime70

# 14 στις 29/2/2008
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Δωδεκανήσου / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 23
file mou h kaluterh lush einai h sizitisi...afou den shkwnei ta thlefona omws prospa8ise na tin breis kapos...1 mhna mazi pou isastan sigoyra ksereis pou menei h to sta8ero tis tilefono h tous filous tis!!prospa8ise na tin breis opws dipote kai mila tis!!!kane ta panta!!!

Hibiscus

# 15 στις 29/2/2008
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 21.986
Αν γυρίσει είναι δική σου αν δεν γυρίσει σημαίνει ότι ποτέ δεν την είχες.

# 16 στις 3/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε χωρίζει με το γάντι.

MsNanouk

# 17 στις 3/3/2008
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 5.851

Το πιθανότερο είναι ότι είναι ένας εύσχημος τρόπος για να απομακρυνθεί ... ίσως γιατί ενθουσιάστηκε αρχικά και μετά ένοιωσε ότι αυτό το οποίο αισθάνθηκε δεν υφίσταται ... σαφώς θα ήταν καλύτερα να στο πει καθαρά ...
Τώρα όσον αφορά την συζήτηση που είχε με την πρώην σου, η οποία όπως λες δεν σε έχει ξεπεράσει ... με ξεπερνάει διότι στη δική μου γενιά ... (των νυν σαραντάρηδων ...) δεν μπερδευόμαστε μεταξύ μας και αν κάποια από την παρέα είχε σχέση με κάποιον κατόπιν δεν δημιουργούσαμε ή δημιουργούμε και μεις σχέση ... ακούγεται λίγο ίσως παλιομοδίτικο ε??? ισχύει όμως στη δική μου γενιά ακόμα και σήμερα στους περισσότερους τουλάχιστον ...
Είτε όμως της έφυγε ο ενθουσιασμός ... είτε επηρεάστηκε από την πρώην σου ... το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο ....
Προχώρα μπροστά και μην περιμένεις τίποτα ...

allegria

# 18 στις 3/3/2008
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 703
Πάνε γι'άλλα. Αν έχεις κολλήσει και θέλεις να την ακούσεις να σε απορρίπτει κατάφατσα νομίζω ότι 1 μήνας είναι αρκετό διάστημα για να σκεφτεί κανείς τι θέλει.

MARILYN1975

# 19 στις 4/3/2008
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.158
File mou geia. To kalytero pistevw pou exeis na kaneis einai na tis dwseis ton xrono pou zita. Na stamatiseis na tis tilefwnas kai na tis stelneis munimata. Me auto ton tropo tin piezeis. Enas minas pou perasate mazi den pistevw na einai megalo diastima pou na min mporeis na xeperaseis orismena pragmata. An endiaferotan pragmatika den tha akouge kanenan kai poso mallon tin prwin sou. Gurna selida agori m. H zwi einai mprosta sou.

kormaki30

# 20 στις 4/3/2008
author
Γυναίκα / 72 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15
Φιλε μου ουτε ενα λεπτο χρονο δεν επρεπε να της δωσεις ποσο μαλον τοσες μερες που εχουν περασει και εσυ ακομα περιμενεις! Λιγη αξιοπρεπεια και εγωισμος δε βλαπτει! Τρεχα για αλλα καλυτερα!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε