Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Sex έρωτας αγάπη.......Τα τρία κίνητρα

Σελίδα : 1

mpiskoto

# 1 στις 11/9/2003
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Sex έρωτας αγάπη...Τα τρία κίνητρα

Τελικά ας μου απαντήσει κάποιος!!!!!!!!
Αν ταιριάζει ένα ζευγάρι στο κρεβάτι υπάρχει περίπτωση να ταιριάζουν μόνο σε αυτό και όχι σε όλα τα άλλα;

Αν κάποιος είναι ερωτευμένος μπορεί να κάνει μόνο sex με αυτήν;

Αν αγαπάω κάποια είναι δυνατόν να είμαι ερωτευμένος και να κάνω sex μαζί της;

Προσέχτε αν το σκεφτείτε είναι σημαντικά αυτά που ρωτάω.... Γιατί; πολύ απλά, μήπως sex έρωτας αγάπη είναι μια αλυσίδα, κάνω sex και μετά νοιώθω; ή πρώτα νοιώθω και μετά κάνω sex; Σε τι διαφέρουν αυτά;

Όταν είμαι ερωτευμένος τραγουδάω.....
Όταν αγαπάω μελαγχολώ.....
Όταν κάνω sex απλά κάνω sex....

Εσείς πως νοιώθετε όταν αισθάνεστε τα συναισθήματα αυτά;

(Όταν λέω sex χωρίς συναίσθημα)

a_nastasia

# 2 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 58
Αν ταιριάζει ένα ζευγάρι στο κρεβάτι υπάρχει περίπτωση να ταιριάζουν μόνο σε αυτό και όχι σε όλα τα άλλα;

Πιστεύω πως ναι,
και εξαρτάται από τους χαρακτήρες τους.
Συνήθως οι άνθρωποι λειτουργούνε εγκεφαλικά και για να καταλήξουν στο κρεββάτι πρέπει να υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις,
αν πάρουμε όμως την περίπτωση "η σχέση μιας βραδιάς", που τελικά καταλήγει στην απόλυτη ερωτική ταύτιση τότε τι κάνεις διακόπτεις την επαφή?
Την συνεχίζεις γιατι ο ερωτικός τομέας σε καλύπτει ........
Αν όμως δεν ταιριάζεις σε άλλους τομείς αργά η γρήγορα θα έρθει το τέλος.
Στην περίπτωση γνωρίζω, αισθάνομαι φτάνω στο κρεββάτι τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα.
Και αν ταιριάζω κιόλας ? αυτή ειναι η πραγματική ευτυχία.

Πράγματι λοιπόν είναι μια αλυσίδα.....

Που σε οδηγεί στην ευτυχία.
Τι πιο όμορφο λοιπόν από το να κάνεις sex με τον άνθρωπο που αγαπάς ή είσαι ερωτευμένος?

"Όταν είμαι ερωτευμένος τραγουδάω.....
Όταν κάνω sex απλά κάνω sex...."
Όταν είμαι ερωτευμένη τραγουδάω......
όταν αγαπάω είμαι ευτυχισμένη..........
όταν κάνω sex κάνω με τον άνθρωπο που αγαπάω και είμαι ερωτευμένη και φτάνω στον 7ο ουρανό

gallidoula

# 3 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Πιστεύω ότι πρώτα νιώθεις και μετά κάνεις..έρωτα(έτσι το λέω εγώ κι όχι σεξ).Το σεξ απλούστατα είναι η ικανοποίηση των σωματικών αναγκών του ανθρώπου.
Και πράγματι..Οταν είσαι ερωτευμένος μπορείς να πας μόνο με την εκλεκτή της καρδιάς σου..

Οταν είμαι ερωτευμένη,πετάω στα ουράνια
Οταν αγαπώ,δίνω τα πάντα
Οταν κάνω έρωτα(κι όχι σεξ)γίνομαι ένα..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

loveattack

# 4 στις 12/9/2003
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Βοιωτίας / Θήβα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 72
Νομίζω πως ναι μπορεί ένα ζευγάρι να ταιριάζει μόνο στο κρεβάτι& αυτό γιατί κανένας από τους δυο δεν έχει βρει κάποιον που να τα συνδυάζει και τα δυο (πνεύμα&σώμα).
Σου προτείνω να δεις την ταινία "μια πορνογραφική σχέση". Δυο άνθρωποι που ξεκίνησαν από το σεξ κι έφτασαν...
Πάντως συγκεκριμένη σειρά στους ανθρώπους δεν υπάρχει. Σε άλλους είναι:
σεξ, έρωτας, αγάπη
έρωτας, αγάπη, σεξ
έρωτας, σεξ, αγάπη (εδώ είμαι εγώ)

Όταν είμαι ερωτευμένη καρδιοχτυπώ& χαζεύω
Όταν αγαπάω είμαι ολοκληρωμένη& δημιουργική
Όταν κάνω sex γίνομαι άλλος άνθρωπος

mpiskoto

# 5 στις 12/9/2003
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
Όταν λεω sex εννοώ όχι έρωτα, σίγουρα κάνεις έρωτα με κάποιον/α που είσαι ερωτευμένος.

Αν όμως είσαι τρελλά ερωτευμένη με κάποιον και το ξέρεις πολύ λίγο, αυτός είναι τύπος που δεν έχει καιρό για αυτά και εσύ το ξέρεις και βρεθείτε μια μέρα μαζί και γίνεται η σύνδεση, θα έκανες sex μαζί του ή έρωτα?

loveattack

# 6 στις 12/9/2003
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Βοιωτίας / Θήβα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 72
Έχω κάνει.
Αν δώσεις σε κάποιον αυτό που ζητάει τότε μόνο καταλαβαίνεις αν θέλει μόνο αυτό.
Αν όμως το διατυπώσει λεκτικά ότι θέλει από μένα μόνο σεξ έχει φάει τσόκαρο.

# 7 στις 12/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mpiskoto
Τελικά ας μου απαντήσει κάποιος!!!!!!!!

Αν κάποιος είναι ερωτευμένος μπορεί να κάνει μόνο sex με αυτήν;

Αν αγαπάω κάποια είναι δυνατόν να είμαι ερωτευμένος και να κάνω sex μαζί της;

Προσέχτε αν το σκεφτείτε είναι σημαντικά αυτά που ρωτάω.... Γιατί; πολύ απλά, μήπως sex έρωτας αγάπη είναι μια αλυσίδα, κάνω sex και μετά νοιώθω; ή πρώτα νοιώθω και μετά κάνω sex; Σε τι διαφέρουν αυτά;

Όταν είμαι ερωτευμένος τραγουδάω.....
Όταν κάνω sex απλά κάνω sex....

Εσείς πως νοιώθετε όταν αισθάνεστε τα συναισθήματα αυτά;

(Όταν λέω sex χωρίς συναίσθημα)

Ναι, υπάρχουν ζευγάρια που ταιριάζουν μόνο στο κρεβάτι και πουθενά αλλού..

Αν κάποιος είναι ερωτευμένος, θέλει να ζήσει ό,τι κι αν έχει ζήσει το παρελθόν μόνο με τον έρωτά του.
Είτε αυτό είναι έρωτας με μοναδικό συναίσθημα, είτε είναι προκλητικό σεξ εντός ή εκτός ορίων, χωρίς όμως να υστερεί καθόλου σε συναίσθημα.....πριν , κατά τη διάρκει και μετά....

Αν αγαπάω κάποιον δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση να είμαι και ερωτευμένη.
Δεν συμβαίνει και το αντίστροφο όμως.

Ευχαριστιέσαι όμως τον έρωτα αλλά και το σεξ με κάποιον που σου προκαλεί το ενδιαφέρον ακόμα, που τον νοιάζεσαι, τον σέβεσαι και έχεις την έννοια του..

IXNH TOY ANEMOY

# 8 στις 16/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19
Πολύ σημαντικό ρόλο παίζει η ηλικία.
Πιστεύω ότι οι ενήλικοι άνθρωποι άνω των 30 αναζητούν περισσότερο την αγάπη παρά τον έρωτα ή το σεξ. Αντίθετα με τους νεώτερους που πολλοί από αυτούς βάζουν πρώτα το σεξ και μετά τα υπόλοιπα.
Το θέμα είναι το εξής. Ο έρωτας έχει χρώμα κόκκινο και ξεβάφει. Με τον καιρό φεύγει και έρχεται η συνήθεια.
Η αγάπη έχει χρώμα λευκό. Είναι παντοτινή και ζει και υπάρχει ακόμα κι όταν η συνήθεια κάνει την εμφάνισή της.
Το σεξ είναι το σαρκικό μέρος μιας σχέσης σε αντίθεση με τα προηγούμενα δύο. Αυτό το κομμάτι δεν είναι αρκετό για να δέσει ένα ζευγάρι. Πόσο μάλλον όταν με την πάροδο του χρόνου γίνεται όλο και πιο αραιά.
Αυτό που μένει λοιπόν είναι η αγάπη. Είναι πολύ σημαντικό να αγαπάς και να σ΄αγαπάνε. Όταν λείπει κάτι από τα δύο τότε τα συναισθήματα είναι άνισα και η σχέση προβληματική.
Κατά την προσωπική μου λοιπόν άποψη πάνω απ΄όλα πρέπει να υπάρχει η αγνή και ανιδιοτελής αγάπη.
Όταν αγαπάς κάνεις και σεξ. Δεν συμβαίνει όμως και το αντίθετο. Όταν κάνεις σεξ με κάποιον δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τον αγαπάς κιόλας. Μπορεί να σε ελκύει το παρουσιαστικό της-ου, το σώμα ή ακόμα κι η προσωπικότητα. Δεν σημαίνει όμως ότι είσαι ερωτευμένος ή ότι αγαπάς.

Εγώ όταν είμαι ερωτευμένος πετάω
Όταν αγαπάω κλαίω
Όταν κάνω σεξ είμαι κάποιος άλλος...

# 9 στις 17/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετική αντίδραση. Άλλοι αγαπούν για να φτάσουν στο σεξ, άλλοι επιλέγουν το καλό σεξ για να φτάσουν στην αγάπη. Υπάρχουν κι αυτοί που θέλουν να είναι ερωτευμένοι...., κι αυτοί είναι οι πιο επικύνδινοι. Δε το λέω με κακία, απλώς είναι πιθανότερο γι' αυτούς να πάψουν ξαφνικά να θέλουν το άλλο άτομο, διότι ο έρωτας περνάει γρήγορα..ειδικά όταν έχει ανταπόκριση. Ύστερα ο ερωτευμένος, συνήθως έχει αμηχανίες...το μυαλό του σταματά, τα χάνει....όπως λέμε. Αυτό βρίσκουν ιδιαίτερα γλυκό..οι γυναίκες στους άντρες. Μα για να κάνεις σεξ, δεν είναι απαραίτητο να είσαι ερωτευμένος. Απλώς όλα σου φαίνονται τέλεια, όταν οι ορμόνες έχουν κατακλύσει τον εγκέφαλο. Ότι κι αν βιώσεις..με το αντικείμενο του έρωτά σου, νομίζεις ότι είναι ότι καλύτερο σου έχει τύχει. Δυστυχώς αυτό είναι ψευδαίσθηση.
Μόνο η πραγματική αγάπη,μπορεί να κρατήσει..και να αποδειχτεί στη πορεία ότι ότι έγινε ήταν πραγματικά καλό και η συνέχεια θα είναι καλύτερη....Οι ερωτευμένοι άντρες..έχουν αδυναμίες. Δεν μπορούν να κατευθείνουν τη σχέση τους στη σωστή πορεία. Αντίθετα, εκείνοι που αγαπούν, έχουν τη ψυχραιμία και το μυαλό στη θέση του, έτσι ώστε μπορούν να κάνουν το καλύτερο, χωρίς υπερβολές και ενθουσιώδη συμπεριφορά. Το σεξ είναι πιο μεστό και γεμάτο όταν υπάρχει αγάπη, ενώ παράλληλα δε χάνει σε ποιότητα και ποσότητα. Στον έρωτα απλώς ''νομίζεις''....
Γι ' αυτό πρέπει να περιμένουν αρκετά ΄τα μέλη μιας ερωτικής σχέσης, ώστε να διαπιστώσουν επακριβώς, αν υπάρχει προοπτική να αγαπηθούν. Μπορεί όλα να φαντάζουν υπέροχα, αλλά μπορεί να μην είναι. Πολλοί κάνουν σεξ για το σεξ. Προτού όμως καταδικάσει κανείς αυτούς τους ανθρώπους, ας σκεφτούν ότι για να φτάσουν σε αυτό το σημείο, ώστε να αφαιρούν τον έρωτα και την αγάπη από τη ζωή τους , το τί έχουν ζήσει νωρίτερα. Πέρα από τα πνευματικά εφόδια που τους χάρισαν η οικογένεια και το στενό πριβάλλον, ίσως άλλαξαν πορεία όταν βιώσανε ένα χωρισμό και πληγώθηκαν πολύ.
Από μόνο του το καλό σεξ δε κρατάει μια σχέση, εκτός κι αν αυτή έχει και άλλα πονηρά κίνητρα για να υπάρχει. Ουσιαστικά δεν είναι σχέση. Είναι μια πράξη, τίποτα άλλο. Σχέση είναι εκείνη που υπάρχει η αγάπη ή ο έρωτας άναμεσά τους. Γι' αυτό υποφέρουν όλοι από πλίξη και μονοτονία, διότι στην ουσία οι περισσότεροι άνθρωποι, δεν έχουν φτάσει ούτε καν στον έρωτα....Γι αυτό αναζητούν το διαφορετικό..το πρωτότυπο..την αλλαγή. Αν είχαν αγαπήσει πραγματικά..δε θα ψαχνόντουσαν....

natassa978

# 10 στις 18/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Αταλάντη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Κι αν ταιριάζεις σε όλα τα άλλα, αλλά δεν αντέχεις να τον βλέπεις στο κρεββάτι, τότε τι γίνεται?

Υπάρχει τότε σχέση? Κι αν ναι, τι είδους? Νομίζω φιλική. Τότε γιατί θέλουμε να την κάνουμε ερωτική? Για να ευχαριστήσουμε τον άλλο.

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω ακριβή διαχωρισμό. Σίγουρα όμως εξαρτάται από το τι ψάχνουμε σε μία σχέση, ώστε να είμαστε ικανοποιημένοι.

Η τελευταία μου σχέση πάντως ξεκίνησε από το sex και για αυτό τελείωσε.
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.