Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τι ειναι αυτο.....

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mikrh22

# 1 στις 10/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

τι ειναι αυτο...

αν και το θεμα ταιριαζει σε πολλες ενοτητες,επειδη προκειται περισσοτερο για απορια το τοποθετω εδω..
λοιπον
αντρες τι ειναι αυτο που σας τραβα σε μια γυναικα η σας απωθει?ειτε για ερωτικη σχεση ειτε για απλη γνωριμια και οπου καταληξει,ακομη και κτ που βλεπετε στο δρομο σε καποια και σας ενοχλει?
η ιδια ερωτηση και στις γυναικες για τους ανδρες!η ακομα και για γυναικες(κτ που βλεπετε και σας ενοχλει,για να μην παρεξηγηθω η σας αρεσει)
ντυσιμο,συμπεριφορα,εμφανιση κλπ κλπ

# 2 στις 10/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Με τραβα οταν η κοπελα ειναι SEXY!
Με απωθει οταν δεν ειναι SEXY.....

sady6

# 3 στις 11/3/2008
author
Γυναίκα bi / 55 / Παντρεμένη
Ν. Φθιώτιδας / Αγ. Γεώργιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 29
Σε έναν άνδρα με τραβάει πρώτα η εμφάνιση είτε είναι όμορφος είτε άσχημος.Το κριτήριο για να συνεχίσω όμως μαζί του είναι το χιούμορ.

# 4 στις 11/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
σε εναν αντρα ανεπαισθητα πρωτα κοιταω τα ματια του!!!!!
Μετα τις γωνιες του προσωπου του.
και μετα ολα τα αλλα!!!
και επισης παθαινω πλακα και κολαω οταν φοραει κολωνια(που να του παει)
αλλα θα με κρατησει(οπως και με κρατησε!! ) με τη συμπεριφορα του και το ποσο μπορει να αγαπησει!!
αυτααααααα!!!!!!!!

# 5 στις 11/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καποτε ...γιατι τωρα πια μονο ανθρωπους βλεπω και οχι...αντρες , με τραβουσε το γενικο παρουσιαστικο-στησημο καποιου, η ευγενεια , το χιουμορ, η εξυπναδα, η ελλειψη ξερολιασης, τα αλαδωτα μαλλια, η ελειψη ...μανικιουρ στο μικρο δαχτυλακι, η ελλειψη χρυσιων( κοσμηματων χρυσου) ασπρης καλτσουλας με σκαρπινακι και κλαρωτου υπουκαμισου....
Και τωρα τα ιδια μετρανε αλλα οχι για να τους δω σαν αντρες αλλα σαν ανθρωπους μονο ..ανευ φυλου και ερωτικου ενδιαφεροντος δηλαδη

Hibiscus

# 6 στις 11/3/2008
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 21.986
Εκείνο που προσέχω πρώτα σε έναν εκτός απο την εξωτερική του εμφάνιση να έχει καθαρή οδοντοστοιχία. Απο εκεί και πέρα προσέχω πολύ την συμπεριφορά του,αν διαθέτει εξυπνάδα,χιούμορ.Σιχαίνομαι την τσιγγουνιά!

giorgosber-27

# 7 στις 11/3/2008
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Αυτό που θα με κερδίσει σε μια γυναικά είναι η καλή συμπεριφορά
και η κάλλη τρόποι και η καρδιά της
αυτό που θα με κάνη να την ξεχάσω με την μια είναι η κακή συμπεριφορά
η κοροϊδία και τα ψέματα και η αφόρητη ζήλια
με αγάπη Γιώργος
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

# 8 στις 11/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πρόσωπο, βυζιά και κ*λο.

Με αυτήν τη σειρα

evelina_200

# 9 στις 11/3/2008
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 245
Κοιταω το γενικοτερο στυλ του,το ντυσιμο του και αν η χημεια του ειναι συμβατη με τη δικη μου απο το πως φαιρεται και το τι λεει κυριως..
Μου αρεσει οταν ενας ανδρας ειναι καθαρος και επιμελειται τον εαυτο του(σε λογικα πλαισια)καθως και οταν του αρεσει το ωραιο..Τελος, να ξερει πως να συμπεριφερθει σε μια γυναικα και να προσπαθει να της δειχνει ποσο σημαντικη ειναι γι αυτον..Να μη φοβαται να δειξει τα συναισθηματα του.
Δεν αντεχω να εχει κομπλεξ (που συνηθως τα βλεπει κανεις στην πορεια),και προβληματικη συμπεριφορα..

Ms-mandy

# 10 στις 12/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955
εγω κοιταω κ*λο,χερια,ματια..
με λενε mandy και ποτε δεν τραγουδαω...

kospet73

# 11 στις 12/3/2008
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Φθιώτιδας / Λιβανάτες
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.456
Η αλήθεια είναι ότι με μπέρδεψε λίγο η ερώτηση. Δεν κατάλαβα εαν μιλάμε για την πρώτη οπτική εντύπωση (πως κόβεις τον άλλο όταν τον πρωτοβλέπεις) ή για την εντύπωση που προκαλεί η γενικότερη συμπεριφορά του.
Για να είμαι μέσα θα τοποθετηθώ και στις δύο περιπτώσεις.
Όσον αφορά την οπτική εντύπωση, αυτό που θα με τραβήξει σε μια γυναίκα είναι ο "αέρας" που θα έχει στις κινήσεις της, το περπάτημά της, το βλέμμα της, το γενικότερο δηλ στήσιμό της. Γιατί μια γυναίκα "αεράτη" είναι γυναίκα δυναμική, αποφασιστική και με αυτοπεποίθηση.
Ενώ εαν δω μια διστακτική, ανέκφραστη, χαμολοβλεπούσα, θα την θεωρήσω μάλλον κομπλεξική και ανασφαλή, οπότε πολύ δύσκολα θα της δώσω σημασία ακόμη κι αν εμφανισιακά κάνει θραύση.
Όσον αφορά την γενικότερη συμπεριφορά της, δύο πράγματα μόνο θα αξιολογήσω, τουλάχιστον στην αρχή.
Το ξεκάθαρο των λόγων της (να μην μασάει τα λόγια της. Να λέει ευθέως ότι έχει να πεί) και την κοινωνικότητά της (να είναι άνετη αλλά χωρίς ακρότητες μέσα στην παρέα και όχι ακούνητη, αμίλητη, αγέλαστη, ανέκφραστη).

# 12 στις 12/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by fioroula
Καποτε ...γιατι τωρα πια μονο ανθρωπους βλεπω και οχι...αντρες , με τραβουσε το γενικο παρουσιαστικο-στησημο καποιου, η ευγενεια , το χιουμορ, η εξυπναδα, η ελλειψη ξερολιασης, τα αλαδωτα μαλλια, η ελειψη ...μανικιουρ στο μικρο δαχτυλακι, η ελλειψη χρυσιων( κοσμηματων χρυσου) ασπρης καλτσουλας με σκαρπινακι και κλαρωτου υπουκαμισου....
Και τωρα τα ιδια μετρανε αλλα οχι για να τους δω σαν αντρες αλλα σαν ανθρωπους μονο ..ανευ φυλου και ερωτικου ενδιαφεροντος δηλαδη

Συμφωνω με την φιορουλα..

mikrh22

# 13 στις 12/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276

Παράθεση:
Originally posted by nasos_3
Με τραβα οταν η κοπελα ειναι SEXY!
Με απωθει οταν δεν ειναι SEXY.....

zinaa

# 14 στις 12/3/2008
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Επ. Λευκωσίας / Αγιος Δομέτιος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 8.162

απαντηση

εκεινο που με αποθει πανω σε ενα αντρα ειναι αν καταλαβω οτι το μυαλο του το εχει στο πουλλακι του!

εκεινο που εκτιμαω ομως σε ενα αντρα ειναι η καρδια και η ψυχη!!!! και πανω απ'όλα σεβασμος!!!

μα αγαπη zinaa

Το μέλος zinaa έχει επισυνάψει το αρχείο: 430820juej7k0s9w[1].jpg (13.06KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 243 φορές

# 15 στις 12/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zinaa
εκεινο που με αποθει πανω σε ενα αντρα ειναι αν καταλαβω οτι το μυαλο του το εχει στο πουλλακι του!

και γω το απεχθανομαι αυτο.να με βλεπει ο αλλος απλα σαν μια τρυπα και μονο.το συχαινομαι!!!

εκεινο που εκτιμαω ομως σε ενα αντρα ειναι η καρδια και η ψυχη!!!! και πανω απ'όλα σεβασμος!!!

μα αγαπη zinaa

# 16 στις 14/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
το πρωτο που κοιταω ειναι το ντυσιμο επειδη ειμαι λιγο ρηχο ατομο.......θελω ρε παιδι μου να εχει γουστο ο αλλος.........μετα την ευγενεια του,το χιουμορ,την εξυπναδα και να εχεις και δυο κουβεντες να πεις μαζι του ρε αδερφε.......
με απωθει η ασχημη μυρωδια,η αγενεια,η ξερολιαση,οι τσαμπουκαδες χωρις λογο,και η λαιμαργια.......
αυτα

Msfairy

# 17 στις 14/3/2008
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 1.941
"εγω κοιταω κ*λο,χερια,ματια"

Ανησυχησα προς στιγμήν πως τα βλέπω λάθος
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

mboumbi

# 18 στις 14/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Σε καθε αντρα εκτιμω αλλα πραγματα και ερωτευομαι διαφορετικα στοιχεια!

Πώς να το κανουμε, ειμαι λατρης του "ισχυρου" φυλου!

Η ζωή είναι υπέροχη!

# 19 στις 14/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγαπητη μου "ΜΙΚΡΗ" μ' αρεσει επισης οταν η γυναικα νιωθει σε καθε στιγμη της καθημερινοτητας της ΓΥΝΑΙΚΑ,δηλ.φοραει καθημερινα σεξι -"προστυχα"-εσωρουχα και κατα προτιμηση στρινγκ,οπως ακομη μινι,κολαν παντελονια ,τζινς "501"και μπλουζες "εξω κοιλια"!
Απ΄την αλλη...
Ξενερωνω οταν βλεπω μια ομορφη γυναικα στο δρομο και μου γενναει την εντυπωση της απλυσιας και αρα οτι μαλλον φορα τα εσωρουχα της γιαγιας της για να μην πω και τιποτε χειροτερο!

LoneRider

# 20 στις 15/3/2008
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Λυκόβρυση
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 87
. . . φυσικα το βλεμμα της

το ομορφο της προσωπο

και μετα το ποσο καλο σωμα εχει

This is your life, it's all been ordinary Until you find all you're worth Then you find your life is all but something ordinary And you're longing for home Your gonna find yourself at home
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε