Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΧΑΒΙΑΡΙ... ΘΑ ΒΑΡΙΟΣΑΣΤΑΝ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

PAREOYLA

# 21 στις 17/3/2008
author
Γυναίκα / 61 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 336
'Aρεσαν+: 0%
φανταζομαι οτι οταν μιλας για χαβιαρι ,θα εννοεις κατι πολυ καλο ?

μα ειναι δυνατον να ευρισκα την τελεια σχεση και να βαριομουν?????

μα τοτε δεν θα ηταν η τελεια σχεση !!!!!!!!
Όποιος αγαπά δεν νοιώθει. Όπως δεν νοιώθει ότι αναπνέει.

konnina

# 22 στις 17/3/2008
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αρκαδίας / Τυρός
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 195
Καλημέρα!
Προσωπικά πιστεύω ότι το πάθος και η τρέλα του έρωτα είναι συναισθήματα πολύ έντονα το πρώτο καιρό όμως σιγά σιγά καταλαγιάζουν αλλά δεν χάνονται. Συνεχίζουν να υπάρχουν αλλά πρέπει να επιβιώσουμε κιόλας σαν άνθρωποι. Αν αυτά τα έντονα συναισθήματα του πρώτου καιρού κράταγαν για πάρα πολλά χρόνια νομίζω ότι θα τρελαινόμασταν όλοι.
Θυμάμαι τα 2 πρώτα χρόνια (με τον σύζυγό μου) υπήρχε τόσο πάθος που ήμασταν ικανοί να το κάνουμε 10 ή και 15 φορές την ημέρα, σκεφτείτε τώρα αυτό να κράταγε για 12 χρόνια που είμαστε μαζί, δεν νομίζω να ζούσαμε για πολύ.
Τώρα το ποιος κλατάρει πρώτος δεν ξέρω, ίσως να είναι οι άντρες γιατί οι καημένοι παράγουν και υλικό ενώ για μας τις γυναίκες είναι πιο απλά τα πράγματα. Μπορεί να μην έχουμε όρεξη αλλά παρ’ όλα αυτά να είμαστε μια χαρά στα καθήκοντα, ενώ ο άντρας αν δεν έχει όρεξη το βλέπεις …..σου βγάζει το μάτι (ή μάλλον δεν στο βγάζει…).
Έτσι λοιπόν αγαπητή erzebet θα πρότεινα να ηρεμήσεις.
Γεννιόμαστε γυμνοί, υγροί και πεινασμένοι. Μετά τα πράγματα χειροτερεύουν...

cerise

# 23 στις 17/3/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Μια σχέση γίνεται με το χρόνο βαρετή αμα δεν κάνει βήματα προς τα εμπρός. Δηλαδή Ερωτας Πάθος Αγάπη Οικογένεια Παιδιά Εγγόνια Δισέγγονα με το καλό! Μέσα απ τις έντονες αυτές εναλλαγές το χαβιάρι που σημαίνει απ ότι αντιλαμβάνομαι μια καλή και επικοινωνιακή σχέση με μεγάλη δόση Χημείας μπορεί να κρατήσει την ίδια ποιότητα αν εξελιχθεί σε μια σχέση αγάπης , υποστήριξης κι αλληλοκατανόησης και σεβασμού , φθάνοντας στο ν απολαμβάνει τους καρπούς που σωστά έσπειρε στο χωράφι που λέγεται ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. Αυτά φυσικά για δυο νέους ανθρώπους.
Για τους υπόλοιπους που πέτυχε η συνταγή της σχέσης κάπως αργά, άσχετα από το παρελθόν τους , μπορεί να μετατραπεί σε μια συντροφικότητα εκπληκτική που να κρατήσει γιατί όχι και μέχρι το τέλος.
Και για τις δυο παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων η μυστική συνταγή είναι η συνεχής προσπάθεια για ποιοτική σχέση και η πεποίθηση ότι η εναλλαγές του σχήματος συν τω χρόνω είναι μέσα στο πρόγραμμα. Δεν μπορεί η σχέση να κινείται πάντα με την ίδια ένταση. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει αγάπη και ταυτιση. Απλά όσο η γη γυρίζει , άλλο τόσο και οι άνθρωποι και οι σχέσεις και όλα μεταβγάλονται με το χρόνο. Ανάλογα δε τη δυναμική των αισθημάτων που έπαιξαν και παίζουν θα προδιαγραφεί το μέλλον της σχέσης. Ομως χρειάζεται πολύ δουλειά! Κάτι που αξίζει να ζήσει θα ζήσει!

mboumbi

# 24 στις 18/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Το θέμα ειναι να μην εχεις καθε μερα χαβιάρι, αλλα ο μαγειρας να σου ετοιμαζει διαφορετικο φαγητο καθε μερα...
Η ζωή είναι υπέροχη!

alcanonymous

# 25 στις 18/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βάρη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 607

καλό!

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi
Το θέμα ειναι να μην εχεις καθε μερα χαβιάρι, αλλα ο μαγειρας να σου ετοιμαζει διαφορετικο φαγητο καθε μερα...

τολμώ να πω ότι είμαι grand sef!!

xaxa
when the going gets tough, the tough get going!

# 26 στις 18/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τελειο???

ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΛΗΣΤΙΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΜΕ,ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΘΕΛΟΘΜΕ ΜΟRE AND MOREEEEEEEEE!!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΟΠΩς ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΚΟΘΓΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ!

# 27 στις 18/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πόσο πιθανό είναι να βαρεθούμε μία τέτοια σχέση? Οσο πιθανό είναι νά υπάρξει μία τέτοια ιδανική σχέση. Δηλαδή απίθανο. Οι άνθρωποι έχουν αδυναμίες, ελατώματα, δεν είναι τέλειοι και ως εκ τούτου δεν μπορεί να υπάρξουν ιδανικές καταστάσεις και τέλειες σχέσεις. Μέσα από τήν ιδιαιτερότητα των χαρακτήρων πλάθονται οι σχέσεις που μπορεί να είναι συμβιβαστικές και μόνο. Εκτός κι αν θέλουμε να φαντασιωνόμαστε ιδανικές σχέσεις γιά να καλύπτουμε τα κενά καί τις αδυναμίες μας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost