Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αμάν πια, ποσο υπομονη να κανω ακομα???

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

marina29

# 1 στις 19/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 909
'Aρεσαν+: 0%

Αμάν πια, ποσο υπομονη να κανω ακομα???

Ειπα να κάνω υπομονή αλλά δεν μπορώ να το αντέξω άλλο.
Σέβομαι τον αγώνα τους αλλά και εγω ανθρωπος ειμαι και έχω ορια.
Και βεβαια αναφέρομαι στις συνεχεις διακοπές της ΔΕΗ.

Μαζί τους ειμαι, και με όλους οσους διεκδηκουν τα δικαιώματα τους και με τα σκουπιδια δεν με ενοχλησε καθολου, 10 μερες τα ειχα στο μπαλκονι και τα ψεκαζα με χλωρινιτσα....οχι σαν τους γυφτους που κανανε χωματερες τους καδους.Τελος παντων αλλο θεμα εχω εγω σημερα.

Ναι, να κανω υπομονη, δεν λεω, αλλα σημερα ειχαμε αλλο τροπαρι με τη ΔΕΗ (τουλαχιστον στο Περιστερι).
Εκτος απο την συνηθισμενη διακοπη που τη μια μερα θα ειναι το πρωι την επόμενη μερα θα ειναι βραδυ(κατα τα αλλα ειναι προγραμματισμενες)
Σημερα ειχαμε αλλα κολπα. Μεσα σε μια ώρα, εκανε διακοπη 4 φορες...αλλά τις μικρες...ξερετε ισα ισα να σου σπασει τα νευρα και να χασεις τη δουλεια σου στον υπολογιστη.
Παιδια 2 ωρες ετοιμαζα ενα σχεδιο στο AutoCad και το εχασα για ενα δευτερολεπτο.
Εχω πολλα νευρα λεμε...πανε ολααααα

Ααααα δεν σας ειπα το καλυτερο, λογω δουλειας εχω και Ups(σταθεροποιητη τασης που εχει και μπαταρια και εχεις λιγο χρονο να σωσεις τη δουλεια σου)
αλλα καηκε και αυτος την προηγουμενη εβδομαδα
Ελεος ομωςςςςς
Μου φαινεται θα στείλω μια ενα email και θα τους τα πω ενα χερακι....αμαν πια
Σας τρελανα ε???

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο...δουλεύει καλύτερα οταν είναι ανοιχτό.

# 2 στις 20/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλημερα μαρινακι...
κ οχι δεν μας τρελανες!!εχεις δικιο!σε καταλαβαινω..
μαλλον δεν μπορουμε να κανουμε κ πολλα..
υπομονη μονο κ ας ελπισουμε οτι θα ληξει συντομα!!

# 3 στις 20/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by marina29

Ααααα δεν σας ειπα το καλυτερο, λογω δουλειας εχω και Ups(σταθεροποιητη τασης που εχει και μπαταρια και εχεις λιγο χρονο να σωσεις τη δουλεια σου)
αλλα καηκε και αυτος την προηγουμενη εβδομαδα

Και γιατί κουκλίτσα μου δεν το αντικατέστησες αμέσως το UPS? Αφού ξερεις ότι υπάρχει πρόβλημα αυτές τις μέρες.

Πάντως έχεις δίκιο που είσα αγανακτισμένη, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι σαν εργαζόμενοι έχουν δίκιο και οτι η παροχή ρεύματος είναι το όπλο τους! Πως αλλιώς θα πιέσουν την κυβέρνηση?

Ελεος ομωςςςςς
Μου φαινεται θα στείλω μια ενα email και θα τους τα πω ενα χερακι....αμαν πια
Σας τρελανα ε???

look_killer

# 4 στις 20/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 150
Έτσι, υπομονή να κάνουμε μόνο μπορούμε!
Καθώς και να περιμένουμε την ιδιωτικοποίηση της Δ(εν) Ε(χουμε) Η(λεκτρικό), όπως και της Ο(ύτε) Α(εροπλάνα), του Ο(ύτε) Τ(ηλέφωνα) Ε(χουμε) κλπ κλπ!! Ή τουλάχιστον να σταματήσει το μονοπώλειο (βλ. ΟΤΕ)!!

mboumbi

# 5 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Γέλασα με το σχόλιο σου λουκ-κιλλερ αλλά δεν ειναι λύση η ιδιωτικοποίηση των πάντων κατά τη γνωμη μου...
Η ζωή είναι υπέροχη!

# 6 στις 20/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατί όχι? Στην Αγγλία και στις ΗΠΑ που είναι όλα ιδιωτικοποιημένα άσχημα περνάνε?

mboumbi

# 7 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Cutie_pie
Γιατί όχι? Στην Αγγλία και στις ΗΠΑ που είναι όλα ιδιωτικοποιημένα άσχημα περνάνε?

Δεν εχω μεινει ποτε σε αυτα τα μερη που λες και δεν μπορω να σου απαντησω
Η ζωή είναι υπέροχη!

riddle_

# 8 στις 20/3/2008
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.706

Παράθεση:
Originally posted by Cutie_pie

Δλδ θεωρειτε πως η ιδιωτικοποιηση θα λυση το προβλημα και θα καταρρακωσει τα δικαιωματα των εργαζομενων??

Δεν θα υπαρχουν εκει συνδικατα διασφαλισης των εργατικων συμφεροντων και θα ειναι ολα ροδινα??

Δυστυχως σε τετοιες τεραστιες επιχειρησεις,ο ιδιωτικος τομεας αδυνατει να προσφερει τις υπηρεσιες που προσφερει ενας δημοσιος οργανισμος,γιατι απλα το κοστος ειναι τεραστιο...

Βλεπουμε πως και στην τηλεφωνια,υπαρχουν τεραστια προβληματα στις ιδιωτικες εταιριες,απο θεμα παροχων και αμεσης επιλυσης προβληματων...

Σε γενικες γραμμες,παντα ο δημοσιος οργανισμος θα προπορευεται σε ασφαλεια και προστασια,αυτου του ειδους,απεναντι στις ιδιωτικες εταιριες...

Το μονο δελεαστικο στις ιδιωτικες εταιριες ειναι τα πακετα προσφορων,αλλα με αμφιβολη υπηρεσια παροχων...

Το μονοπωλιο στις ιδιωτικες εταιριες τετοιου ειδους εγκυμονει κινδυνους....

Οι μονες υπηρεσιες που δεν θα πρεπει να ιδιωτικοποιηθουν ειναι οι τρεις μεγαλοι οργανισμοι κοινωνικης ωφελειας (ΔΕΗ,ΟΤΕ,ΕΥΔΑΠ αν και για την τελευταια εκφραζονται καποιες αμφιβολιες)

Και εγω διαφωνω με τον τροπο που ασκουν το δικαιωμα τους στην απεργια,με τις ακανονιστες διακοπες ρευματος,γιατι δημιουργειται τεραστιος κινδυνος στο κοινωνικο συνολο (ασανσερ,ηλεκτρικες συσκευες,ειδικα αν ξεχαστουν αναμμενες κλπ) αλλα ειναι ο μονος τροπος για να διεκδικησουν τα δικαιωματα τους...
Θα επρεπε παντως να υπαρχει σταθερο χρονοδιαγραμμα διακοπης ρευματος,ανα περιοχη,για να μην αποσταθεροποιειται η καθημερινη ροη των πολιτων,αλλα ζουμε στην Ελλαδα,οπου ολα διεπονται απο προχειροτητα και αναρχες αποφασεις...

Ms-mandy

# 9 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955
egw παλι εχω τα νευρα μου με τα μμμ..50 ευρω σε 3 μερες ελεος πια......
ειπαμε μαζι σας.....αλλα οταν πρεπει να πας στην δουλειαα και εισαι υποχρεωμενος να παρεις ταξι,,,,,,,ΕΛΕΟΣ...ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ..
με λενε mandy και ποτε δεν τραγουδαω...

look_killer

# 10 στις 20/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Στην Ελλάδα mboumbi αυτό χρειάζεται ! Γιατί, πάντα, δεν ξέρουμε τί έχουμε και τί θα χάσουμε αν δεν κάνουμε κάτι!
Καλά είναι οι κύριοι και οι κυρίες στο Δημόσιο και μάλιστα ίσως να έκανα κι εγώ τα ίδια αν ήμουν στην θέση τους!
Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι για να πονέσει ο άλλος (βλ. εκάστοτε κυβέρνηση) πρέπει να βαρέσεις εμένα (βλ. απλούς πολίτες που προσπαθούν να βγάλουν το μεροκάματο τους)!
Λέμε οτι έχουμε δημοκρατικό πολίτευμα και ένα από τα αγαθά του, είναι και το δικαίωμα της απεργείας! Ξεχνάμε όμως το νόημα της δημοκρατίας :
"Κάνω ότι θέλω, αρκεί να μην ενοχλώ τους άλλους"!!!!!!!!!!

Γιαυτό, είμαι υπέρ της ιδιωτικοποίησης και του ανταγωνισμού!!
Τότε να δω όλα τα "παλικάρια" που κάνουν τις μαγκιές τους τώρα, τί θα κάνουν τότε !!

Και τα οφέλη άλλωστε φαίνονται ήδη ...!! Συγκρίνετε Aegean και Ο.Α. ... μπορείτε???

mboumbi

# 11 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Αυτο που με ανησυχει ειναι οι συνθηκες εργασίας, αμοιβής κλπ. Δεν αντιλέγω ότι η ιδιωτικοποίηση ισως φερνει καλύτερους ποσοτικούς δεικτες στον εργοδότη και στον πελάτη, με τον εργαζόμενο όμως τι γίνεται????

Θα του διασφαλιζόταν καποιο ωράριο Οι αμοιβές του θα ηταν και αυτες διασφαλισμενες? Και όλα τα προνομια που ισχύουν τώρα για τους δημοσιους γιατι να απαιτούμε να τους τα αφαιρέσουν και να μην απαιτήσουμε απλα να τα δώσουν και στους ιδωτικους?
Η ζωή είναι υπέροχη!

look_killer

# 12 στις 20/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Από το μέλος riddle_ - 20/03/08 08:52
... Οι μονες υπηρεσιες που δεν θα πρεπει να ιδιωτικοποιηθουν ειναι οι τρεις μεγαλοι οργανισμοι κοινωνικης ωφελειας (ΔΕΗ,ΟΤΕ,ΕΥΔΑΠ αν και για την τελευταια εκφραζονται καποιες αμφιβολιες) ...

Παράθεση:
Ποιά είναι παλικάρι μου η κοινωνική ωφέλεια των τριών που ανάφερες?? Έχεις κοιτάξει ποτέ τον λογαριασμό σου για να δεις τί πληρώνεις? Και δεν αναφέρομαι στο ΦΠΑ του ΦΠΑ !!

Ήδη ξεκίνησε ο ανταγωνισμός για τον ΟΤΕ. Και σίγουρα, κάθε αρχή και δύσκολη! Οι υπηρεσίες που θα παρέχονται πιστεύω οτι ΘΑ είναι καλύτερες από αυτές που μας παρέχονται από τον ΟΤΕ(?). Και δε νομίζω οτι μπορούμε να κρίνουμε κάποιον όταν δεν έχει παρά μόνο λίγους μήνες στην αγορά! Μπορούμε να κρίνουμε όμως εκείνον που είναι τόσα χρόνια και κάνει Ό,ΤΙ θέλει!!

kaltzou

# 13 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Τη να πω εγώ τώρα …. Μόλις μας ήρθε το ρεύμα άντε να δούμε για πόσο

marina29

# 14 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Nαι να ιδιωτικοποιηθουν ολα!!!!!
Μονο ετσι θα υπαρξει ανταγωνισμος προς οφελος του κοινου.

Ειδατε τι εγινε με τον ΟΤΕ, οταν εσκασαν μυτη οι Ιδ.εταιριες σταθερης τηλεφωνιας???

Σε λιγο θα πεσουν και τα τιμομογια του ΟΤΕ, ενω πριν...ειχαν το μονοπώλειο και μας αλλαζαν τα φωτα με τους λογαριασμους.

Παντως δεν θα ηταν κακο να υπαρχει και μια 2η, 3η κτλ...εταιρία παραγωγης ηλεκτρικου ρευματος και να επιλέγαμε εμεις που θα θελαμε να ειμαστε

look_killer

# 15 στις 20/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Από το μέλος mboumbi - 20/03/08 09:04
... Θα του διασφαλιζόταν καποιο ωράριο Οι αμοιβές του θα ηταν και αυτες διασφαλισμενες? Και όλα τα προνομια που ισχύουν τώρα για τους δημοσιους γιατι να απαιτούμε να τους τα αφαιρέσουν και να μην απαιτήσουμε απλα να τα δώσουν και στους ιδωτικους? ...

Παράθεση:
Γιατί, στις σημερινές ιδιωτικές επιχειρήσεις πώς λειτουργούν?
Εσένα σου αρέσει που έχουν "όλα τα προνόμια" στο δημόσιο? Που πας σε μια υπηρεσία και σε κοιτούν και σε βρίζουν επειδή τους χάλασες το διάλλειμα τους? Που μπορούν και παίρνουν άδεια επειδή κρύωσε ο σκύλος τους? Άσε που αν πας στις 13:45 ... δεν θα μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ από το μπινελίκι που θα έχεις φάει!!

Εγώ ένα έμαθα και με αυτό βαδίζω στα επαγγελματικά μου: Όταν είμαι εγώ σωστός απέναντι στον εργοδότη μου, είναι σωστός και αυτός!

Και στην τελική, ας μάθουμε πρώτα να δουλεύουμε και μετά να ζητάμε ...!!!

mboumbi

# 16 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Μαρινακι, καταλαβαίνω την ευχαριστηση που νιωθεις οταν εχεις πιο φθηνες σε τιμη αγορας υπηρεσιες αλλα μηπως καποιος εργαζομενος την ιδια στιγμη, χτυπαει 12ωρα με χαμηλη αμοιβη για να τα αγοραζουμε εμεις "οικονομικα" ?
Η ζωή είναι υπέροχη!

mboumbi

# 17 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by look_killer

Παράθεση:
Από το μέλος mboumbi - 20/03/08 09:04
... Θα του διασφαλιζόταν καποιο ωράριο Οι αμοιβές του θα ηταν και αυτες διασφαλισμενες? Και όλα τα προνομια που ισχύουν τώρα για τους δημοσιους γιατι να απαιτούμε να τους τα αφαιρέσουν και να μην απαιτήσουμε απλα να τα δώσουν και στους ιδωτικους? ...

Παράθεση:
Γιατί, στις σημερινές ιδιωτικές επιχειρήσεις πώς λειτουργούν?
Εσένα σου αρέσει που έχουν "όλα τα προνόμια" στο δημόσιο? Που πας σε μια υπηρεσία και σε κοιτούν και σε βρίζουν επειδή τους χάλασες το διάλλειμα τους? Που μπορούν και παίρνουν άδεια επειδή κρύωσε ο σκύλος τους? Άσε που αν πας στις 13:45 ... δεν θα μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ από το μπινελίκι που θα έχεις φάει!!

Εγώ ένα έμαθα και με αυτό βαδίζω στα επαγγελματικά μου: Όταν είμαι εγώ σωστός απέναντι στον εργοδότη μου, είναι σωστός και αυτός!

Και στην τελική, ας μάθουμε πρώτα να δουλεύουμε και μετά να ζητάμε ...!!!

Καλα μαλλον δεν καταλαβες ... Γιατι απαιτεις να τους τα κοψουν αυτα τα "προνομια" και δεν απαιτεις να τα εχουν και αυτοι και εσυ????????????
Η ζωή είναι υπέροχη!

look_killer

# 18 στις 20/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Από το μέλος mboumbi - 20/03/08 09:33
... Καλα μαλλον δεν καταλαβες ... Γιατι απαιτεις να τους τα κοψουν αυτα τα "προνομια" και δεν απαιτεις να τα εχουν και αυτοι και εσυ???????????? ...

Παράθεση:
Sorry αν δεν κατάλαβα.

Γιατί έχω μάθει να δουλεύω και όχι να κάθομαι! Και μην τραγικοποιούμε τα πράγματα! Ο ιδιωτικός τομέας δεν είναι η "Αφρική" της εργασίας..!!

marina29

# 19 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by kaltzou
Τη να πω εγώ τώρα …. Μόλις μας ήρθε το ρεύμα άντε να δούμε για πόσο

Καλτσουνακι μου άρεσε η τοποθετηση σου για το θεμα...
αλλά διαφωνω

mboumbi

# 20 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by look_killer

Παράθεση:
Από το μέλος mboumbi - 20/03/08 09:33
... Καλα μαλλον δεν καταλαβες ... Γιατι απαιτεις να τους τα κοψουν αυτα τα "προνομια" και δεν απαιτεις να τα εχουν και αυτοι και εσυ???????????? ...

Παράθεση:
Sorry αν δεν κατάλαβα.

Γιατί έχω μάθει να δουλεύω και όχι να κάθομαι! Και μην τραγικοποιούμε τα πράγματα! Ο ιδιωτικός τομέας δεν είναι η "Αφρική" της εργασίας..!!

Αφρική μπορει να μην είναι, ειναι όμως Ελλάδα και ίσως ειναι χειρότερα.
Η ζωή είναι υπέροχη!
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε