Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αμάν πια, ποσο υπομονη να κανω ακομα???

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

# 61 στις 20/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η ουσια ειναι μαι και ο μπαλκαβας γωνια...... και την αποδιδει το παρακατω κειμενο που με εκφραζει απλουτα και ειναι κλεμενο απο φιλο και παλιο συνδικτυο εδω και ας με συγχωρισει γιατι δεν του πηρα την αδεια.
"Θέλω ρεύμα.
Να πατώ το κουμπί και να δουλεύουν όλα.
Θέλω επίσης να μην περπατώ ανάμεσα σε βουνά σκουπιδιών.
Θέλω να δουλεύουν τα λεωφορεία, το τραμ, το μετρό.
Δεν θέλω να στερούμαι πράγματα που θεωρώ αναγκαία και δεδομένα
και να γίνονται τα νεύρα μου σύρματα.

Όταν όμως ένας παραγωγικός κλάδος απεργεί, θεωρώ ότι είναι υποχρέωσή μου να τον στηρίξω στα αιτήματά του και να αποδεχτώ κάθε ξεβόλευμα.

Η απεργία είναι το μοναδικό όπλο του εργαζομένου για να διεκδικήσει το δίκιο του.
Κι οταν το εκάστοτε κράτος βλέπει τους απεργούς σαν μύγες που χώνονται στη μύτη σου την ώρα που έχεις ντερλικώσει και έχεις χυθεί κάτω από μια σκιά, και πετάει λάσπη ότι ταχα χάνουν τα προνόμια τους και γι αυτό σέρνουν την κοινωνία σε ομηρία, αν συνταχτώ κι εγώ με αυτή την άποψη θα είναι σαν να κάνω βίζιτα σε μπουρδέλο και μετά να φιλοσοφω λέγοντας:
«τι καλά που περνάνε αυτές οι πουτάνες, και φράγκα μπόλικα και πήδημα άφθονο. Ζωή παραδεισένια περνάνε.»

Η ρουτίνα της καθημερινότητας και τα ατελείωτα βάσανα όσους δεν τους συνθλίβει τους κάνει λιγότερο απαιτητικούς..
Κυρίως με τον εαυτό τους.
Τους περνάει στη λογική του «να την σκαπουλάρουμε και σήμεραμε όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα»..
Τα λόγια τα ηρωικά και τα χρυσοποίκιλτα που μιλούν για αποδοχές καταστάσεων είναι η πίπα που παίρνει ο καθένας στον εαυτό του για την ωραιοποίηση μιας σιχτιρισμένης πραγματικότητας και τη δικαιολόγησης της ατολμίας.
Πλάθουμε έτσι έναν κόσμο κατά το δοκούν. Γεμάτο χρώματα κι αρώματα.
Ένα κόσμο άρλεκιν, που η ηρωίδα στο τέλος βρίσκει πάντα το πριγκιπόπουλο..

Τι έγινε ρε παιδιά;

Κουραστήκαμε να διεκδικούμε;
Χώνουμε το κεφάλι μας στην άμμο και περιμένουμε να περάσει η μπόρα;
Δεν αντιλαμβανόμαστε κανένα νόημα στις λέξεις «κοινωνική» και «αλληλεγγύη» όταν τις βλέπουμε πλάι-πλάι;
Μήπως σε τούτα τα χρόνια των αδιεξόδων και της ανεργίας, τα έχουμε κάνει πάνω μας και ατάκτως υποχωρούντες κλεινόμαστε στα τείχη των μικρόκοσμών μας;
Κακομαθημένοι νάρκισσοι κανακάρηδες που διάγουν παρατεταμένη εφηβεία και δεν θέλουν να προσπαθήσουν για το παραμικρό, βαυκαλιζόμενοι ότι είναι γαμάουα large τύποι;
Χέστες που διστάζουμε να χωθούμε μέσα στο βόρβορο της καθημερινότητας, να εκτεθούμε και να πάρουμε σαφείς θέσεις για τα πράγματα, ξεχνώντας πως αν δεν λερωθείς δεν περνάς καλά.;
Τσάμπα μάγκες που τα ξύνουμε επί του καναπέως.;

Η κοινωνική αλληλεγγύη είναι μια έννοια που προσδιορίζει το βασικό χαρακτηριστικό της κοινωνίας, αλλιώς πορευόμαστε με τους κανόνες της ζούγκλας και ο καθένας κοιτάει τον κώλο του και κόπτεται μόνο για την πάρτι του."
Εχω φιλη αγαπημενη που ειναι εκπαιδευτικος, δεν εχει διοριστει και κανει ιδιαιτερα 15 χρονια τωρα.....της ειναι παντελως αδιαφορη η οποια κινητοποιηση το οποιο ασφαλιστικο νομοσχεδιο κλπ γιατι αυτη 15 χρονια με 15 ωρες δουλεια την ημερα δεν εχει κανενα ενσημο, δεν θα παρει ποτε συνταξη και δε πα να γινουν σταχτη και μπουμπερη ολοι και ολα.....χεστηκε για τις συνταξεις των αλλων δηλαδη... μονο που δεν σκεφτεται πως μεσα σε αυτους τους αλλους θα ειναι σε λιγα χρονια και η δεκαχρονη σημερα κορη της

cerise

# 62 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by makia_sta_moutrakia

Παράθεση:
Originally posted by marina29

Ααααα δεν σας ειπα το καλυτερο, λογω δουλειας εχω και Ups(σταθεροποιητη τασης που εχει και μπαταρια και εχεις λιγο χρονο να σωσεις τη δουλεια σου)
αλλα καηκε και αυτος την προηγουμενη εβδομαδα

Και γιατί κουκλίτσα μου δεν το αντικατέστησες αμέσως το UPS? Αφού ξερεις ότι υπάρχει πρόβλημα αυτές τις μέρες.

Πάντως έχεις δίκιο που είσα αγανακτισμένη, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι σαν εργαζόμενοι έχουν δίκιο και οτι η παροχή ρεύματος είναι το όπλο τους! Πως αλλιώς θα πιέσουν την κυβέρνηση?

Ελεος ομωςςςςς
Μου φαινεται θα στείλω μια ενα email και θα τους τα πω ενα χερακι....αμαν πια
Σας τρελανα ε???

Βέβαια υπάρχουν αυτοί που μπορούν να πιέσουν τη Κυβέρνηση και όλους τους άλλους συνανθρώπους τους που ψωνίζουν ρεύμα από αυτούς ενώ όλοι εμείς είμαστε τα κορόϊδα που τους πληρώνουμε όλο και περισσότερα για να μας χορεύουν στο ταψί εδώ και δεκαετίες. Ελεος! Φτου ! Αδικία ολκής! Ας τη πάρουν ιδιωτικές όπως στο εξωτερικό να πληρώνουμε αλλά να έχουμε την υπηρεσία και να την απολαμβανουμε. Τέλος στα μονοπώλια των καρεκλοκένταυρων. Δεν τσιμπάμε. Τί ασφαλιστό και πράσινα άλογα. Τις θεσάρες φοβούνται μη χάσουν. Που τις πληρώνουμε εμείς. ΔΕΗ. Δεν μας πείθουν αυτοί και οι Τράπεζες που μας έχουν ρουφήξει το αίμα και παρανομούν ασύστολα. Ολοι οι άλλοι πάω πάσσο Αλλά αυτοί ΟΧΙ. Τέρμα σ αυτό τον άδικο εκβιασμό εις βάρος μας. Και τέρμα σ αυτούς που 40 χρονών είναι συνταξιούχοι και τους πληρώνουμε εμείς τα κορόϊδα. Αυτά πρέπει να σταματήσουν οριστικά και αμετάκλητα για να ζήσουν και τα παιδιά μας επιτέλους. Το μπάχαλο που συμβαίνει στο τόπο μας με φαιδρές καταστάσεις προνομιούχων και μη πρέπει να σταματήσει.

marina29

# 63 στις 20/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 909

Παράθεση:
Originally posted by cerise
.....Τέλος στα μονοπώλια των καρεκλοκένταυρων. Δεν τσιμπάμε. Τί ασφαλιστό και πράσινα άλογα. Τις θεσάρες φοβούνται μη χάσουν. Που τις πληρώνουμε εμείς.Τέρμα σ αυτό τον άδικο εκβιασμό εις βάρος μας.

Και τέρμα σ αυτούς που 40 χρονών είναι συνταξιούχοι και τους πληρώνουμε εμείς τα κορόϊδα. Αυτά πρέπει να σταματήσουν οριστικά και αμετάκλητα για να ζήσουν και τα παιδιά μας επιτέλους.

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο...δουλεύει καλύτερα οταν είναι ανοιχτό.

_O_SALONIKIOS

# 64 στις 21/3/2008
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 1.505

Παράθεση:
Originally posted by aspa21
Καλημερα μαρινακι...
κ οχι δεν μας τρελανες!!εχεις δικιο!σε καταλαβαινω..
μαλλον δεν μπορουμε να κανουμε κ πολλα..
υπομονη μονο κ ας ελπισουμε οτι θα ληξει συντομα!!

υπομονη λεμεεε

_O_SALONIKIOS

# 65 στις 21/3/2008
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 1.505

Παράθεση:
Originally posted by makia_sta_moutrakia

Παράθεση:
Originally posted by marina29

Ααααα δεν σας ειπα το καλυτερο, λογω δουλειας εχω και Ups(σταθεροποιητη τασης που εχει και μπαταρια και εχεις λιγο χρονο να σωσεις τη δουλεια σου)
αλλα καηκε και αυτος την προηγουμενη εβδομαδα

Και γιατί κουκλίτσα μου δεν το αντικατέστησες αμέσως το UPS? Αφού ξερεις ότι υπάρχει πρόβλημα αυτές τις μέρες.

Πάντως έχεις δίκιο που είσα αγανακτισμένη, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι σαν εργαζόμενοι έχουν δίκιο και οτι η παροχή ρεύματος είναι το όπλο τους! Πως αλλιώς θα πιέσουν την κυβέρνηση?

Ελεος ομωςςςςς
Μου φαινεται θα στείλω μια ενα email και θα τους τα πω ενα χερακι....αμαν πια
Σας τρελανα ε???

Καλημερα ασπα μες στα δυσκολα....υπομονη

# 66 στις 21/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλημερα!υπομονη ειπαμε..αλλα τελικα γινεται ολο κ πιο δυσκολο...
εχθες ειχαμε διακοπη 3 ωρες το μεσημερι...
κ αλλες δυο το βραδυ...για ποσο ακομα θα συνεχιστει αυτη η κατασταση?

look_killer

# 67 στις 21/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 150

Παράθεση:
Από το μέλος aspa21 - 21/03/08 06:45
... εχθες ειχαμε διακοπη 3 ωρες το μεσημερι...
κ αλλες δυο το βραδυ...για ποσο ακομα θα συνεχιστει αυτη η κατασταση? ...

Παράθεση:
Για όσο έχουμε "δημοκρατία" ...!!!

# 68 στις 21/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καταλαβαινω την αγανακτηση σας καθως και των ανθρωπων που απο το ρευμα εξαρτωνται πολυ πιο σοβαρα πραγματα γι αυτους οπως η υγεια τους............αλλα ρε παιδια για ονομα του θεου χωρις αγωνα δεν πετυχαινεται κανενα καλυτερο αυριο..........και δεν καταλαβαινω για πιο λογο δεν τα βαζουμε (ολοι μας) με την κυβερνηση που δεν υποχωρει και τα βαζουμε με τους εργαζομενους..........ας βγει ο κοσμος και λιγο στους δρομους να φωναξει δεν παθαινουμε τιποτα.........προσωπικα (κι ας ακουγεται παραδοξο) προτιμω μια κοινωνια με διακοπες ρευματος και σκουπιδια στους δρομους παρα μια κοινωνια βολεμενη στον καναπε της ,παθητικο αποδεκτη των οσων συμβαινουν....

# 69 στις 21/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
για πιο λογο δεν τα βαζουμε (ολοι μας) με την κυβερνηση που δεν υποχωρει και τα βαζουμε με τους εργαζομενους.

dld κατά την άποψη σου όταν μία ομάδα ανθρώπων αντιδρά
σε μια νομοθετική ρύθμιση και εκβιάζει καταστάσεις, πρέπει η όποια κυβέρνηση να υποχωρεί ???

μα έτσι, καμμία κυνέρνηση δεν θα μπορούσε να νομοθετήσει γιατί πάντα οι
όποιες ρυθμίσεις θα βρίσκουν κάποιους που δεν θα συμφωνούν μ αυτές!!!
και για να μην παραξηγούμαι...

δεν είμαι υπέρ του νομοσχεδίου - είμαι ΚΑΤΑ του τρόπου που επιλέχθηκε για
να πιεστεί η κυβέρνηση να το αποσύρει

από τη στιγμή που θίγει όλους του εργαζομένους η αντίδραση θα έπρεπε να
είναι καθολική, οργανωμένη και ΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ - όχι απλό αίτημα "απόσυρσης" του

ο τρόπος όμως που επιλέχθηκε από τους "συνδικαλιστές" προκειμένου να
διεκδικήσουν τα όποια αιτήματα τους και ο "χρωματισμός" σε σωματεία που
πρόσκεινται στο τάδε ή στο δείνα κόμμα, με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι όλα
είναι φτιαχτά, στημένα , μιλημένα .......και το παιγνίδι τελειωμένο πριν καν μας
ανακοινωθούν οι όροι του

γι αυτό αγανακτώ ...
(άντε να δούμε τώρα τι θα γίνει ... δημοψήφισμα??? (αμφιβάλλω - αυτό ήταν απλή
ενέργεια εντυπωσιασμού) χειρότερες "κινητοποιήσεις" μετά και την ψήφιση του??
κανένα νέο Ζαχοπουλο-λάικ σκάνδαλο???................είδομεν!!!!)

look_killer

# 70 στις 21/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 150
Συνφωνώ με την Joking. Όλα είναι στημένα!

Αντίθετα με 'σένα Dimitra, εγώ θέλω να ζω και σε καθαρή πόλη και με τα ρεύματα μου και με την βενζίνη μου και με όλες τις ανέσεις μου! Και όχι να τρέχω για κάτι που θέλουν οι άλλοι!
Γιατί δεν θυμάμαι ποτέ να με έχουν συμπαρασταθεί οι ΔΕΗτζίδες ή οι ΟΤΕτζίδες ή οι αγρότες κλπ, στα δικά μου προβλήματα! Εγώ για ποιόν λόγο να το κάνω? Και να ήταν συντονισμένος ο "αγώνας" και με συγκεκριμένες προτάσεις, ok, να το κάνω και να είμαι από τους πρώτους! Αλλά όταν ζούμε σε μια κοινωνία παρτάκιδων, συγνώμη, αλλά εγώ δεν θα κάνω την εξαίρεση! Και ο λόγος? Επειδή ξέρω οτι πάλι εγώ (εννοώ ο απλός πολίτης) θα είμαι από κάτω!
Και το κυριότερο, διαφωνώ με τον τρόπο αντίδρασης! Θέλω να πιέζω εκείνον που φταίει και όχι να πιέζω άλλους για να τον πιέσουν! Σε αρέσει εσένα να σε χρησιμοποιούν? Απότι κατάλαβα όχι! Ε τότε γιατί δέχεσαι αυτήν την πίεση?
Και στο κάτω κάτω, ας βρουν άλλον τρόπο αντίδρασης! Θέλουν να κάνουν απεργεία? Να κάνουν απεργεία ... πείνας ...!!!! Ή ότι άλλο θέλουν! Εμένα να μην με ενοχλούν θέλω μόνο!

# 71 στις 21/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by look_killer
Εμένα να μην με ενοχλούν θέλω μόνο!

ακριβως με αυτον τον (εγωιστικο) τροπο σκεψης διαφωνω..........κατα τα αλλα ναι ,εννοειται οτι κι εγω θελω μια καθαρη πολη με ρευμα και σαφως οι κυβερνησεις δεν θα πρεπει να υποχωρουν αβασανιστα απο πιεσεις συνδικαλιστων απλα λεω οτι καλο ειναι να δουμε και λιγο τα πραγματα με αλλο ματι.............αν λοιπον εχουμε αλλους τροπους να προτεινουμε για αγωνα και διεκδικηση......δεν εχουμε παρα να προτεινουμε......
απεργια πεινας ειναι ενας τροπος......αλλο;

# 72 στις 22/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τώρα αυτό πια το συμπέρασμα πως το έβγαλες?

Φταίει ο ιδιωτικός τομέας για το κολοβάρεμα των υπαλλήλων στο δημόσιο?

Τον συνειρμό σου δεν μπορώ να καταλάβω.

Παράθεση:
Originally posted by fioroula
Και την τελικη...μεγαλο μερτικο ευθυνης για το κwλοβαρεμα των υπαλληλων στον δημοσιο τομεα εχει και ο ιδιωτικος τομεας, παει ο αλλος εκει και βγαζει τα απωθυμενα του, αν υπηρχαν ανθρωπινες συνθηκες αντιμετωπισης , ωραριων αμοιβης, στον ιδιωτικο τομεα θα ηταν και διαφορετικα τα πραγματα στο δημοσιο.

# 73 στις 22/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Cutie_pie
Τώρα αυτό πια το συμπέρασμα πως το έβγαλες?

Φταίει ο ιδιωτικός τομέας για το κολοβάρεμα των υπαλλήλων στο δημόσιο?

Τον συνειρμό σου δεν μπορώ να καταλάβω.

να στον κανω νιανια τον...συνειρμο μου με ενα παραδειγμα πραγματικο και προσωπικο να τον καταλαβεις.

Οταν δουλευεις 12 ωρες σε εναν χωρο ιδιωτικης επιχειρησης που δεν τηρει ουτε στο ελαχιστο τους ορους ασφαλειας και κτηριακων υποδομων, σε ενα γραφειο σε ενα παταρι που το μισο ειναι αποθηκη ,χωρις παραθυρο και φυσικο φωτισμο και με υψος που μονο πλασματα που εχουν την σωματικη διαπλαση ενος Στρουμφ μπορουν να κινηθουν με ασφαλεια, γεματο δοκαρια τσιμεντενια και σε τρεχουν περα δωθε ως κουρδιστο μαιμουδακι και χτυπας το κεφαλι σου σε ενα δοκαρι, πεφτεις λιποθυμος με το κεφαλι στα 4 ανοιγμενο, μεσα στα αιματα και παθαινεις και διαστρεμα στο ποδι και δεν κουναει κανενας απο τους υπεθυνους-εργοδοτες τον κωλο του απο την καρεκλα του, και πας μονος σου στο φαρμακειο μολις συνερχεσαι κουτσαινωντας, με το ενα ποδι, να παρεις επιθεμα να σταματησει το αιμα να δεις ποσο και που εχεις χτυπησει και επιστρεφοντας οχι μονο δεν ενδιαφερονται αν και τι εχεις απθει, οχι μονο δνε σου λενε να πας οχισ πιτι σου αλλα στον γιατρο, σου βαζουν και τις φωνες γιατι αργησες στο φαρμακειο εχεις δυο επιλογες ...η μια ειναι να τους στειλεις στο διαβολο ατακα και επι τοπου αν μπορεις βεβαια μεχρι να βρεις-αν βρεις- αλλη δουλεια να επιζησεις και να ανταποκριθεις στις υποχρεωσεις σου η να μεινεις βγαζοντας τον σκασμο με το φοβο οτι αν διεκδικησεις τα αυτονοητα θεμελιωδη ανθρωπινα και εργασιακα σου δικαιωματα θα βρεθεις ατακα και επι τοπου στο δρομο.

Αν λοιπον μετα τετοιες εμπειριες βρεθεις στο δημοσιο απαλλαγμενος τουλαχιστον απο τον φοβο του να βρεθεις στο δρομο υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να κανεις καταχρηση των θεμελιωδων ανθρωπινων -εργασιακων δικαιωματων σου και να βγαλεις τα απωθυμενα σου και αδιαφοροντας για την ποιοτητα της προσφορας εργασιας σου αλλα και να τους γραφεις ολους στις σολες σου και να πηγαινεις πχ για μανικιουρ κατα το οχταωρο.

Αν οι συνθηκες ομως στον ιδιωτικο τομεα απο καθε αποψη ηταν οι πρεπουσες δεν θα λειτουργουσαν οι περισσοτεροι δημοσιοι υπαλληλοι οπως λειτουργουν...

καταλαβες πουλι μ΄?

Partacas

# 74 στις 22/3/2008
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 145
Σταμάτησαν οι διακοπές

σταμάτησε και το θέμα,,
Γίνε η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο!

wicked_soul

# 75 στις 22/3/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 207
Αν ο Ελληνας μπορουσε μια φορα να καταλαβει οτι το προβλημα του διπλανου ειναι (κ αν δεν ειναι κάποια στιγμη θα γινει) και δικο του δε θα καναμε τετοιες κουβεντες.Αν αγαπητη θεματοθετρια ,και ολοι οι υπολοιποι που πιστευεται οτι το δικιο του εργαζομανου στη ΔΕΗ καταπατα τις ελευθεριες σας,εβγαινες κ εσυ στους δρομους να διαδηλωσεις για το δικαιωμα στην ασφαλιση του κάθε εργαζομενου το πιο πιθανο ειναι οτι η λυση θα βρισκοταν πιο γρηγορα κ οι απεργιες και οι διακοπες ρευματος θα σταματουσαν.Αλλα παντα βλεπουμε το δικο μας συμφερον.Δεν εχουμε ρευμα κ ειναι προβλημα.Αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν στον ηλιο μοιρα αν το παρεις ετσι!!Ξερετε ποσα εργατικα ατυχηματα συμβαινουν σε αυτον τομεα?
Ακομα κ για το γεγονος οτι πολλοι δημοσιοι υπαλληλοι δε κανουν σωστα τη δουλεια τους εμεις φταιμε!Γιατι ξερουμε πως καιρο τωρα οσοι διοριζονταν στο δημοσιο ειχαν βισμα,δηλαδη δεν ηταν ικανοι για τη συγκεκριμενη θεση και αντι να ''βισματωσουμε'' κ εμεις αυτες τις κυβερνυσεις και αυτες τις τακτικες, ξαναψηφιζαμε τους ιδιους.Και το χειροτερο ειναι πως οι περισσοτεροι τους ξαναψηφιζαν με την ελπιδα πως θα τους βοηθησουν κ τους ιδιους να μπουν στο αραλικι του δημοσιου...
Ας μη κατηγορουμε λοιπον ολους κ ολα χωρις να ξερουμε γιατι.Ας δουμε πρωτα τις δικες μας ευθυνες!
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε