Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαφήμιση κακή.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

mafili

# 21 στις 23/3/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 294
'Aρεσαν+: 0%
Μαρίνα μου, εμένα μ'άρεσε..

Ίσως επειδή μου λείπει η Ελλαδίτσα..

Φιλικά πάντα..

# 22 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mafili
Παιδιά είναι ένα κομμάτι της κουλτούρας μας.. καλώς ή κακώς!!

Δέν μπορούμε να το συγκρίνουμε με τα σκουπίδια, ή την βία ή οτιδήποτε κακό συμβαίνει στην χώρα μας... Άλλωστε, ο παρορμητισμός είναι κάτι που μας χαρακτηρίζει..

Εγώ το βρήκα χαριτωμένο πάντως.. Φιλικά

και τα σκουπιδια και οι μουτζες και ο μη σεβασμος στο περιβαλον και τον συνανθρωπο, και ο ωχ-αδελφισμος και πολλα αλλα ειναι στοιχεια της ...ΜΗ κουλτουρας μας ... γιατι κουλτουρα ειναι:

"Η κουλτούρα, γλωσσικό δάνειο που προέκυψε ως αντιστοίχηση του γερμανικού kultur, σημαίνει την καλλιέργεια του πνεύματος, την παιδεία αλλά και το σύνολο της πνευματικής παράδοσης και δημιουργίας ενός κοινωνικού συνόλου (ως συνώνυμο της λέξης πολιτισμός)"

mafili

# 23 στις 23/3/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 294
Συμφωνω!!

lady_girl

# 24 στις 23/3/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
kala ra paideia poly sobara ta pernete ola kai patriotika!!!!!!!!oytos h allos mono emeis edo,sthn ellada katalabaimoyme ti leei h diafimish!!!!!hremiste!!!!!xixixixixi
Η τρελα δεν παει στα βουνα τελικα,σε εμενα ερχεται ολη!!!

# 25 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Συνδίκτυε kaiser μπορεί όντως να υπάρχει ακόμα αυτό στους δρόμους, ευτυχώς σε μικρό ποσοστό πια.
Αυτό τι σημαίνει; Οτι πρέπει να το αναπαράγουμε; Να το διαφημίζουμε;

Συγνώμη, αλλά προσωπικά δεν είδα καμμιά αναπαραγωγή και καμμία διαφήμιση της συγκεκριμένης συμπεριφοράς! Με τον τρόπο που την παρουσίαζε, μάλλον την αποθάρρυνε παρά την διαφήμιζε! (η φάτσα του άγγλου ταξιτζή, όλα τα λεφτά)

Και εμένα μου άρεσε η διαφήμιση. Μην μου πείτε τώρα ότι αυτό περιμέναμε για να γίνουμε ρεζίλι διεθνώς!! Έλεος δηλαδή.
Η διαφήμιση νομίζω ότι μπορεί άνετα να είναι χιουμοριστική και σατυρική γενικά. Ή μήπως μόνο ο Λαζόπουλος έχει δικαίωμα να κάνει σάτυρα;

# 26 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμ αυτο ειναι το προβλημα μας!
Οτι αρνουμαστε το οτιδηποτε να το παρουμε στα σοβαρα..ολα στο χαβαλε και στο χαχα χουχα..... τουτο ειναι και η εξηγηση στα χαλια μας.
Η αβασταχτη ελαφροτητα, αδιαφορια και ανοησια μας.

Που πα να πει...μια πιθαμη απο τον Kwλο μου και οπου θελει ας ειναι.....

argaard

# 27 στις 23/3/2008
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.234
τα χάλια μας δεν ειναι ανάγκη να τα δείξει η διαφήμηση
ούτε σε εμάς ούτε στους ξένους.
Όποιος έχει επαφές με ξένους ξέρει πως η λέξη Μαλάκας είναι η μόνη ελληνική λέξη που γνωρίζουν όλοι στον κόσμο.
Αν δεν αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι κανένας δεν μπορεί να καλύψει την ασχήμια της κοινωνίας μας.
Αλλά εδω ο άνθρωπος που είναι ο τρέχων υπεύθυνος προβολής του πολιτισμού της χώρας είπε για τον λόφο που κάικε στην αρχαία Ολυμπία "σιγά μερικά δένδρα ήταν" τις διαφημήσεις της aegean περιμένουμε να μας κάνουν ρεζίλι;
There is no justice, it's just me

# 28 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναρουτο μου υπαρχει κωδικας δεοντολογιας και για τις διαφημησεις, μη θεμιτη ειναι μια διαφημηση που παταει πανω στο φυλο( σεξιστικες) στο χρωμα , την μορφωση, σε καποια ιδιατερα, ευαισθητα, αρνητικα, χαρακτηριστικα ομαδων και τα χρησημοποιει με αρνητικο τροπο για να πετυχει τον σκοπο της.

# 29 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δυσφήμιση, σε ποιον; και γιατί;

Κάθε μέρα δεν τα συναντάμε στους δρόμους; δεν βλέπουμε τι γίνεται;

με το παραμικρό, βρισίδι και μούντζες, τα οποία

με την πρώτη ευκαιρία τα συνεχίζουμε όπου βρούμε, όχι μόνο στην Αγγλία,

αλλά και στον Άρη να πάμε, οι ίδιοι θα είμαστε, οι ίδιοι ΝεοΈλληνες.

Αν δεν μας αρέσει αυτό που δείχνουμε, ας προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε,

το να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας δεν ωφελεί.
- Την διαφήμιση την βρίσκω τουλάχιστον διασκεδαστική. -

marina29

# 30 στις 23/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 909
Εμενα δεν με ενδιαφερει τι προσωπο βγαζει η Ελλαδα προς τα εξω.
Αληθεια σας το λεω.
Απλα θεωρω οτι οι δημιουργοι των διαφημισεων γενικότερα θα έπρεπε να εχουν περισσοτερη φαντασια.

Και κατι χαζα που ακουω, οτι σουττττττ...μην βγει προς τα εξω και γινουμε ρομπα, ειναι χαζομαρουλες.

Σας πληροφορώ οτι η Ελλάδα δεν χρειάζεται προστάτες μια χαρα χαλια τα κανουμε και μονοι μας.

Εμενα παντως δεν μου αρεσε οχι επειδη λεει οτι βριζουμε(αληθεια ειναι)
απλα δεν γελασα....δεν μου προσφερε κατι
Φιλικα(που λεει και η Μαφιλι)
Μαρινιω
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο...δουλεύει καλύτερα οταν είναι ανοιχτό.

# 31 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by fioroula
Εμ αυτο ειναι το προβλημα μας!
Οτι αρνουμαστε το οτιδηποτε να το παρουμε στα σοβαρα..ολα στο χαβαλε και στο χαχα χουχα..... τουτο ειναι και η εξηγηση στα χαλια μας.

fioroula, ξέρεις ότι σε συμπαθώ και σε εκτιμώ πολύ...

Το μόνο πράγμα που έχω να πάρω σοβαρά είναι ότι η σκηνή που βλέπουμε διαδραματίζεται στα αλήθεια πολλές φορές στους ελληνικούς δρόμους! Ότι οι έλληνες οδηγοί πολλές φορές νομίζουν ότι οι δρόμοι είναι δικοί τους και δεν δείχνουν κανένα σεβασμό σε πεζούς, ποδηλάτες και μοτοσυκλετιστές! Ότι είμαστε ικανοί να σκοτωθούμε παλεύοντας να φτάσουμε στον προορισμό μας με κάθε τρόπο με τα τετράτροχα μας!

Προσέξτε λίγο περισσότερο την διαφήμιση: δείτε ότι ο ταξιτζής έδωσε προτεραιότητα στον πεζό. Τι θα έκανε ο έλληνας οδηγός αν ήταν μπροστά από τον άγγλο;
Τι γίνεται γενικότερα στην χώρα μας; Πόσοι χώροι διατίθενται για τα αυτοκίνητα (είτε για δρόμους είτε για πάρκινγκ) και πόσοι για τους πεζούς ανθρώπους;

Από εκεί και πέρα, το αν μια θλιβερή πραγματικότητα γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης από μια εταιρία, ποσώς με ενδιαφέρει! Ας μην υπήρχε αυτή η πραγματικότητα!!!

# 32 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ακριβως Μαρινα το πρωτο που πρεπει να μας ενδιαφερει δεν ειναι η εικονα μας προς τα εξω αλλα το τι μας ..."ταιζουν" καποιοι ειτε αυτο ειναι διαφημηση ειτε τηλεοπτικη εκπομπη ειτε δεν ξερω τι .....περα απο το κερδος στο οποιο αποσκοπουν ( ολα πια) τι προαγουν σε εμας που ειμαστε οι καταναλωτες με την μια η την αλλη μορφη.
Τωρα θα μου πεις...αντε να βρεις ακρη με το τι αρεσκεται ο καθενας να χαφτει και να τριβει μετα την κοιλαρα του ικανοποιημενος και με την αισθηση οτι οχι δεν ηταν σκατα αυτα που εφαγε αλλα φροντισμενο γευστικο γευμα.....

# 33 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναρουτο αυτο που παραθετεις δεν ηταν για σενα απλα προλαβες και δημοσιευσες εσυ και ...

Η διαφημιση αυτη θα ηταν πολυ καλη, μα πολυ καλη για να προωθησει καποιο μηνυμα απο το υπουργειο συγκοινωνιων ας πουμε σχετικα με την συμπεριφορα μας στους δρομους κλπ...ειναι κακιστη ομως για το προιον που προωθει...επιτρεψε μου να εχω αποψη γιατι δουλεψα σχεδον δεκα χρονια σε διαφημιστικη εταιρια μεγαλη , εχω δει απειρα κειμενα , απειρα προσχεδια , μακετες βιντεακια, εχω παρακολουθησει ολονυχτιες προβολες διαφημισεων απο ολο τον κοσμο στο Παλλας απειρες φορες και εχω μια εικονα των πραγματων

somebody961

# 34 στις 23/3/2008
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Εχω μιλήσει με έναν από τους καλύτερους διαφημιστές, παλιά καραβάνα που λέμε, και μου έχει πει:

Η έξυπνη διαφήμιση δεν εξασφαλίζει πως θα έχει και αποτέλεσμα.

Και θα χαρώ πολύ να μην έχει η συγκεκριμένη..
Ακριβώς fioroula. Λάθος μήνυμα για λάθος 'προϊόν'...
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 35 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μα ακριβως εκει εγκειται η επιτυχια της διαφημισης some το σωστο μηνυμα για το σωστο προιον χωρις να προκαλει την δυσαρεσκια απο την θεαση της εστω και σε εναν θεατη ανεξαρτητα απο το αν θα τον κερδισει σαν αγοραστη του προιοντος η οχι

somebody961

# 36 στις 23/3/2008
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
"Από εκεί και πέρα, το αν μια θλιβερή πραγματικότητα γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης από μια εταιρία, ποσώς με ενδιαφέρει! Ας μην υπήρχε αυτή η πραγματικότητα!!! "

Σε αυτό συμφωνούμε! Δυστυχώς.. Και θα μπορούσε το θέμα να επεκταθεί σε πολλά.

Οχι όμως για αυτό ακριβώς το παράδειγμα.
Νομίζω πως αν κάποιος πλέον ρίξει μούντζα θεωρείται από όλους πως είναι για τα μπάζα..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

marina29

# 37 στις 23/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by fioroula
Η διαφημιση αυτη θα ηταν πολυ καλη, μα πολυ καλη για να προωθησει καποιο μηνυμα απο το υπουργειο συγκοινωνιων ας πουμε σχετικα με την συμπεριφορα μας στους δρομους κλπ...ειναι κακιστη ομως για το προιον που προωθει...

!!!!! Να δειξουν κανενα σποτακι για το καλοκαιρι που ερχεται και το πως μπορουμε να προφυλαχτουμε απο επικειμενες φωτιες δεν ξερουν δεν εχουν φαντασια
Παρα μονο τον παππουλη που λεει ο καημένος.....

"Μολις ειδα την φωτια να φουντωντει τα εχασα....δεν περιμενα να επεκταθει...."

Λες και τρωμε κουτόχορτο....αυτο προσπαθει να σας πει η Φιορουλα τοση ωρα.

Ξυπνατε λεμε...οχι αλλο καρβουνοοοοο
Με την καλη εννοια παντα

# 38 στις 23/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
τι σου κάνει μια διαφήμιση
μπορείς , ελεύθερα , να μιλάς δύο ώρες μόνο και μόνο για να

αποδείξεις την αξία της σιωπής......

marina29

# 39 στις 23/3/2008
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by velociraptor
τι σου κάνει μια διαφήμιση
μπορείς , ελεύθερα , να μιλάς δύο ώρες μόνο και μόνο για να
αποδείξεις την αξία της σιωπής......

Ετσι ειμαστε εμεις στα φορα......πρεπει να το εξαντλησουμε το θεμα
αλλιως δεν παμε για υπνο

# 40 στις 24/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και γιατί περιμένετε από την ελληνική τηλεόραση να δείχνει τίποτα άλλο πέρα από σκουπίδια?

Αυτά που δείχνει η τηλεόραση αντικατοπτρίζουν και το επίπεδο του λαού μας...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε