Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαφήμιση κακή.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 41 στις 24/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εμενα ουτε με ενοχλησε,αλλα ουτε και μου αρεσε.....
σε αντιθεση με αλλα σποτακια της συγκεκριμενης αεροπορικης εταιριας που μου αρεσαν πολυ,αυτο με αφησε παγερα αδιαφορη.
εντελως!
δεν εχω ουτε θετικο ουτε αρνητικο σχολιο!!!!

Kaiser

# 42 στις 24/3/2008
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 229
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Συνδίκτυε kaiser μπορεί όντως να υπάρχει ακόμα αυτό στους δρόμους, ευτυχώς σε μικρό ποσοστό πια.
Αυτό τι σημαίνει; Οτι πρέπει να το αναπαράγουμε; Να το διαφημίζουμε;

Τότε να αναπαράγουμε και κάδους τίγκα στο σκουπίδι (πρόσφατο) για να 'αναδείξουμε' παγκόσμια το χάλι μας..

Φίλε κάποιε961 σε ξαναρωτάω το προβλημα μας είναι η διαφήμιση μιας άσχημης νοοτροπίας ή άσχημη νοοτροπία η ίδια;

Αν δεν διορθωθεί αυτό το πρόβλημα τι μας ενδιαφέρει αν το ξέρουν οι ξένοι ή όχι; Να τα κρύψουμε κάτω απο το χαλί ; Ε και αυτό άσχημη ελληνική συνήθεια είναι. Με τους ξένους κρύβουμε όλα τα άσχημα μας ενώ ο αληθινός μας εαυτός βγαίνει με τους συμπατριώτες μας.

Και έπειδή άκουσα κάποια πολύ "άκυρα" παραδείγματα μπορώ να πώ ότι η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι σχετικά έξυπνη, δεν προσβάλει κανέναν (δεν καταπατά κάποια ελευθερία (καμία σχέση επομένως με το παράδειγμα του βιαστή) - δεν λέει τίποτα αναληθές, συκοφαντικό-δεν προβάλει άσχημα πρότυπα ), και σου μένει στο μυαλό (πετυχαίνοντας 100% τον σκοπό της). Επομένως που το πρόβλημα με αυτήν την διαφήμιση;

Παράθεση:
Η διαφημιση αυτη θα ηταν πολυ καλη, μα πολυ καλη για να προωθησει καποιο μηνυμα απο το υπουργειο συγκοινωνιων ας πουμε σχετικα με την συμπεριφορα μας στους δρομους κλπ...ειναι κακιστη ομως για το προιον που προωθει...

Η δικαιολογία "θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί αλλού" δεν δικαιολογεί την πρόταση "είναι κάκιστη για το προιόν που προωθεί", σωστά; Επομένως για πιο λόγο είναι κάκιστη για το συγκεκριμένο προιόν δεν καταλαβαίνω ;(Αεροπορική εταιρία) (ή για το οποιαδήποτε προιόν πχ μπορεί να διαφήμισε αυτοκινητο.)

Παράθεση:

Όχι, αλλά δεν θα έπρεπε να κατηγορούμε αυτόν που το κάνει εφόσον η συγκεκριμένη συμπεριφορά υπάρχει στα αλήθεια. Σου ξαναλέω πρέπει να μας ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πρόβλημα και όχι "το τι θα πει ο άλλος για το πρόβλημα".

Παράθεση:
Και γιατί περιμένετε από την ελληνική τηλεόραση να δείχνει τίποτα άλλο πέρα από σκουπίδια?

Μπροστα σε κάτι άλλα που δείχνει η ελληνική τι-βι το συγκεκριμένο σποτάκι δεν είναι τίποτα...
Even Hitler had a girlfriend...

xaroulita

# 43 στις 24/3/2008
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Πρώτα απ' όλα η διαφήμιση είναι για εσωτερική κατανάλωση και όχι διεθνή (προφανέστατα). Δεύτερον διαφημίζει τα φτηνά εισιτήρια κι όχι την κουλτούρα ή τα ήθη μας, αυτά τα διαφημίζουμε (εννοείται) με πλήθος άλλων ενεργειών.

Το σποτάκι είναι σαρκαστικό και ο πυρήνας του δεν είναι στα σκυλοβρισίδια που ανταλλάσσουν οι έλληνες αλλά στο ότι οι ελληνίδες ταξιδεύουν για ψώνια στο Λονδίνο κι ότι οι έλληνες δραστηριοποιούνται επαγγελματικά στην Αγγλία αλλά τρομάρα τους.... χωριάτες μείνανε!!!! Πάνω στον νεοπλουτισμό και την μεγαλομανία των νεοελλήνων βασίζεται κι όχι στην κακή μας αγωγή. Κι απ' αυτό πλουτίζουν οι επιχειρηματίες. Αεροπορικών εταιρειών κι όχι μόνο.

available

# 44 στις 24/3/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810
Συμφωνώ με Κάιζερ και Χαρουλίτα. Ας μη δραματοποιούμε τα πράγματα.
Οι κακές μας συνήθειες και τα ελαττώματά μας ως λαός και ως άτομα επιμέρους, θα πρέπει να είναι η προτεραιότητά μας και όχι η φιλολογία περί αυτών σε θεωρητική βάση. Στο χειροκρότημα θα φανούμε όλοι και από τις πράξεις μας κρινόμαστε!
Πάντως λέω να κλείσω ένα εισιτηριάκι first class με την εταιρεία!

alcanonymous

# 45 στις 24/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βάρη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 607

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Συνδίκτυε kaiser μπορεί όντως να υπάρχει ακόμα αυτό στους δρόμους, ευτυχώς σε μικρό ποσοστό πια.
συγνώμη αλλά δυστηχώς..

αυτοί είμαστε!
η συμπεριφορά μας στους δρόμους και όχι μόνο είναι απαράδεκτη!
(και φίλε somebody961 όχι σε μικρό ποσοστό)

εκτός συνόρων κάνουμε μπαμ ότι είμαστε έλληνες.. για αρνητικούς λόγους δυστηχώς..

when the going gets tough, the tough get going!

# 46 στις 24/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ελατε καλε, εγω πολυ γελασα!!!
μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημά μας, τι θα σκεφτούν οι ξένοι για μας...το πρόβλημά μας είναι ότι δυστυχώς δεν ξέρουμε να συμπεριφερόμαστε...

PROBLEM

# 47 στις 24/3/2008
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
Ευτυχώς που δεν έβγαλε περίστροφο από την τσάντα της η κοπέλα, να πυροβολήσει τον οδηγό, όπως συνέβη στον τελευταίο διαπληκτισμό για προτεραιότητα, σε δρόμο της πρωτεύουσας..........

Κατά τα άλλα μου άρεσε η διαφήμιση.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

somebody961

# 48 στις 24/3/2008
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
"Φίλε κάποιε961 σε ξαναρωτάω το προβλημα μας είναι η διαφήμιση μιας άσχημης νοοτροπίας ή άσχημη νοοτροπία η ίδια;"

Καιζερ, έχεις δίκιο. Δεν είναι εκεί το 'κόλλημα' μου.
Είναι στο ότι αυτή τη νοοτροπία μου μοιάζει πως την επιδοκιμάζουμε διαφημίζοντας την σαν 'προσόν', σαν ίδιον του χαρακτήρα μας αντί να την αγνοούμε και με τον καιρό να γίνει περιθωριακή.
Την συντηρούμε έτσι.

ΕΚΕΙ είναι οι αντιρρήσεις μου.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

alcanonymous

# 49 στις 24/3/2008
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βάρη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 607

Παράθεση:
Originally posted by estrella_
ελατε καλε, εγω πολυ γελασα!!!
μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημά μας, τι θα σκεφτούν οι ξένοι για μας...το πρόβλημά μας είναι ότι δυστυχώς δεν ξέρουμε να συμπεριφερόμαστε...

επαυξάνω!!
ήμουν πριν μερικές μέρες στο Λονδίνο -όπως είχα διατυμπανίσει-

και είδα την διαφήμιση αματην επιστροφή μου -και γέλασα πολύ- μου φάνηκε τόσο οικείο!!
when the going gets tough, the tough get going!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε