Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

δωρα για μια δεσποινιδουλα ετων 2!

Σελίδα : 1

mikrh22

# 1 στις 25/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

δωρα για μια δεσποινιδουλα ετων 2!

το θεμα ταιριαζει στο γονεις παιδια αλλα εδω ισως βρω περισσοτερη ανταποκρισηλοιπον,η κορη της ξαδελφης μου 5 απριλη θα κλεισει τα δυο,της εχω ιδιαιτερη αδυναμια και γι αυτο θα παω στη λευκαδα οπου μενει μονο και μονο για τα γενεθλιακια της!τι να της παρω?να σημειωσω πως ειναι τσαχπινουλα,της αρεσει να βαφεται με τα καλλυντικα της μαμας της και οταν δει οτι την παιρνει η καμερα σταματαει οτι κανει(συνηθως σκανταλιες)και ποζαρει στο φακο!προσφατα τραγουδησε χατζηγιαννη,χερια τσιλακαι χορεψε ταυτοχρονα,φοβερο βιντεο.λιγα λογακια γι αυτη για να με βοηθησετε περισσοτερο στην επιλογη.
σημειωσητης εχω παρει ολα τα σιντι με τα ζουζουνια και πολλα παραμυθια

kawai

# 2 στις 25/3/2008
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Μια και λες οτι της αρεσει να τραγουδαει γιατι δεν της παιρνεις ενα αν το ειπα σωστα κασετοφωνο η μαγνητοφωνο με μικροφωνο.Η ενα παιδικο μικροφωνο σκετο σε ροζ χρωμα.

mikrh22

# 3 στις 25/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
φοβερο!δεν το ειχα σκεφθει!ετσι η μαμα της θα εχει ντοκουμεντα
σιγουρα θα ψαξω κτ τετοιο!θα ειναι στη λιστα με τις επιλογες
περιμενω κι αλλες ιδεες....

kawai

# 4 στις 25/3/2008
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Υπαρχουν και καλλυντικα και αρωματα για παιδακια αλλα ειναι μικρουλα ακομη.Δεν ξερω αν της αρεσουν οι κουκλες δεν αλλα υπαρχουν και κουκλες τραγουδιστριες με μικροφωνο και με βιντεοκασετα η cd για παιδακια στην ελλαδα ετσι και αλλιως εχει πολυ μεγαλη ποικιλια σε παιχνιδια και δεν ξερεις τι να πρωτοδιαλεξεις.Η παπουτσακια μπαλαρινας ειναι πολυ γλυκα τα παιδια σε αυτη την ηλικια.

# 5 στις 25/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μην κανετε τα παιδια μικρομεγαλα....

Περα απο τη πιθανοτητα να της παρεις ρουχαλακι( παιδικο οχι μικρομεγαλο) στα μεγαλα καταστηματα παιχνιδιων θα βρεις (εκτος απο κουκλες και κουζινικα) μεγαλη ποικιλια απο παιχνιδια για την ηλικια της που οξυνουν την προσοχη και το πνευμα, με σχηματα ,χρωματα , ζωακια κλπ , κατασκευες επισεις( ας ειναι κοριτσι), μπορεις ακομα να της παρεις μια σειρα παραμυθια, βιβλια και cd με την διηγηση των παραμυθιων, ενα μικρο( στο υψος της) καβαλετο για ζωγραφικη μαζι με χρωματα και χαρτονια ζωγραφικης.... με μια βολτα σε ενα πολυκαταστημα παιχνιδιων θα βρεις πολλα για να απασχολειται δημιουργικα ( περα απο τον....Χατζηγιαννη)

KLELIA22

# 6 στις 25/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by fioroula

Περα απο τη πιθανοτητα να της παρεις ρουχαλακι( παιδικο οχι μικρομεγαλο) στα μεγαλα καταστηματα παιχνιδιων θα βρεις (εκτος απο κουκλες και κουζινικα) μεγαλη ποικιλια απο παιχνιδια για την ηλικια της που οξυνουν την προσοχη και το πνευμα, με σχηματα ,χρωματα , ζωακια κλπ , κατασκευες επισεις( ας ειναι κοριτσι), μπορεις ακομα να της παρεις μια σειρα παραμυθια, βιβλια και cd με την διηγηση των παραμυθιων, ενα μικρο( στο υψος της) καβαλετο για ζωγραφικη μαζι με χρωματα και χαρτονια ζωγραφικης.... με μια βολτα σε ενα πολυκαταστημα παιχνιδιων θα βρεις πολλα για να απασχολειται δημιουργικα ( περα απο τον....Χατζηγιαννη)

mikrh22

# 7 στις 25/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by fioroula

καθε φορα που παω σε πολυκαταστημα δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω και τι ειναι καλο για την ηλικια της

# 8 στις 25/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εκτός από τις υπεύθυνες του καταστήματος, που μπορείς να πάρεις πληροφορίες... πάντα στις συσκευασίες των παιχνιδιών αναγράφεται η ηλικία των παιδιών που απευθύνονται...
Χρόνια της πολλά...
Κριαράκι, σαν τη δική μου...

mikrh22

# 9 στις 25/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
το ξερω,ξοδευω πολλες ωρες για να της βρω το σωστο απλα αυτη τη φορα δε θελω να της παρω οτι θα παρουν οι πολλοι αλλα κατι διαφορετικο,που να το χρειαζεται.οσο για τις υπευθυνες δυστυχως εχουν χαλασει,απλα καθονται και οταν τις ρωτας λενε βλακειες,οι περισσοτερες τουλαχιστον.δυστυχως....

xaroulita

# 10 στις 26/3/2008
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Μπορώ να συμβάλλω ως θεία τρίχρονης ανιψιάς που εκτός του ότι είναι ζουζούνα λατρεύει και τη Λευκάδα;(!)

Παιχνίδια και ρούχα παίρνουν όλοι. Τα καλύτερα είναι τα εκπαιδευτικά παιχνίδια (κάρτες με τα χρώματα, τα αντικείμενα, τα ζωάκια) με τις οποίες θα παίζετε και θα διασκεδάσετε αρκετά. Επίσης τα αξεσουάρ (καλτσονάκια πολύχρωμα, καπελάκια, κορδελάκια για κοτσιδάκια) αν είναι κοκέτα θα της αρέσουν. Η ανιψιά μου είναι το μοναδικό παιδάκι που ξέρω που όπως και να την χτενίσεις, ό,τι και να φορέσει (καπέλο, τσιμπιδάκια, κορδέλες) χοροπηδάει, τρέχει αλλά... το μαλλί-μαλλί!!!

Συμφωνώ ότι καλλυντικά και τα ρέστα είναι υπερβολή και δεν βοηθούν τα παιδάκια να χαρούν την ηλικία τους.

Να τη χαίρεστε!!!

mikrh22

# 11 στις 26/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
πραγματι,το μαλλι-μαλλι.και η δικια μας τα ιδια.εαν της επαιρνα καλλυντικα σκεφτομουν απο αυτα τα παιδικα λιποζαν που ειναι στα φαρμακεια και αρωμα απο αυτα που σε κανουν οταν μπαινεις εκει που βρισκεται το παιδακι να μυριζει μπεμπιλα!ξερετε τη μυρωδια και τα ηθελα απλα για να μη σκαλιζει της μαμας της που ειναι και χημικα!η αυτες τις παιδικες λοσιον που ακομη κι εμεις χρησιμοποιουμε.μου δωσατε πολλες ιδεες!οταν ειναι κοριτσακι υπαρχουνπολλες επιλογες.ευχαριστω για τις ευχες χαρουλιτα,κι εσυ τη δικη σου!

mikrh22

# 12 στις 29/3/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
loipon,καλα λενε απο μικρο κι απο τρελο μαθαινεις την αληθεια
ρωτησα τη μικρη τι θελει να της παω,η μαμα της της εχει μαθει να λεει τπτ,ευχαριστω αλλα η κακομοιρα ειναι μονο δυο και μ λεει<τπτ ευχαλιστω,ενα αβγο κιντελ>χαχαχα
μου αρεσει που συμβιβαζεται με λιγα

LEAFAR

# 13 στις 31/3/2008
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 29
Απο οσα διαβασα σου εχουν προταθει πολλα και ωραια πραγματακια να της ψωνισεις...Αλλα μαλλον θελεις κατι το περιεργο κατι το διαφορετικο...κατι που να ταιριαζει με το στυλ της πιτσιρικας...Αν της αρεσει να τραγουδαει μηπως θα τη βοηθουσε ενα καραοκε?

mikrh22

# 14 στις 17/4/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by LEAFAR
Απο οσα διαβασα σου εχουν προταθει πολλα και ωραια πραγματακια να της ψωνισεις...Αλλα μαλλον θελεις κατι το περιεργο κατι το διαφορετικο...κατι που να ταιριαζει με το στυλ της πιτσιρικας...Αν της αρεσει να τραγουδαει μηπως θα τη βοηθουσε ενα καραοκε?

θα της παρουμε πυτζαμουλες καλοκαιρινες και εγω κοκκαλακια κι ενα καραοκε η ενα καβαλετο,πηρα τη μαμα της και ρωτησα υψος(για καβαλετο αλλα και για πυτζαμες)και κιλα

# 15 στις 17/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
θα της παρουμε πυτζαμουλες καλοκαιρινες και εγω κοκκαλακια κι ενα καραοκε η ενα καβαλετο,πηρα τη μαμα της και ρωτησα υψος(για καβαλετο αλλα και για πυτζαμες)και κιλα

πολύ ωραίο το δωράκι που κατέληξες!!!
πιστεύω οτι θα της αρέσει πολύ...

lykaios

# 16 στις 17/4/2008
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αρκαδίας / Μεγαλόπολη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 431

ωωω.υνιψεφ.γρ

Ξέρω, Μυρτώ και Αλέξανδρε, ότι δε θέλετε να διαφημίζουμε διάφορα site αλλά φαντάζομαι πως το site της unicef, θα μου επιτρέψετε, να το "διαφημίζω" σε κάθε μου ευκαιρία.
Εκεί, λοιπόν, θα βρείτε πολλά επιμορφωτικά και ενδιαφέρον δώρα. Είναι διπλό το καλό που θα κάνετε.
Υγεια

mikrh22

# 17 στις 26/4/2008
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
αχ αυτη η μικρη,μας εχει ξετρελανει!προσφατα της αγορασα μια φουστιτσα λαχανι μινι,για να ειναι σεξυ οπως ειπεκαι ο αδελφος μου ενα παζλ,σημερα την ειχα παει στο μωλ και μου κανει ζωσε μου λεφτα να παλω τουιτυ!!!ατιμες μικρες οπως λεει ο μπαρακουντα!

# 18 στις 3/5/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...λασπες στο παρκε.!!!

Xm,,kanteis doro ena,,,zwaki...tha to dei diaforetika..(san doro,),,,!!
Einai kalo,,na matheneis sta paidia,,tin mageia ths zwhs kai tis filias,!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost