Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

περι δυσοσμιας ο λογος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mikrh22

# 1 στις 26/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
'Aρεσαν+: 0%

περι δυσοσμιας ο λογος

πρωινο ξυπνημα,μπανιο,περιποιηση,λεωφορειο,σχολη,μαθηματα,εξοδοι,μερικες φορες καποια απο αυτα ΚΛΠ ΚΛΠ
4 χρονια ομως ενα ειναι το κοινο οπου κι αν παω,σχολη,εξοδος,λεωφορειο,σινεμα.....Η ΔΥΣΟΣΜΙΑ!!!!!!!!ΜΠΛΙΑΧ!
μα καλα χαθηκαν τα αποσμητικα? η προσωπικη υγιεινη?το νερακι του θεου?το σαπουνι?τα μαντηλακια?τα αρωματα?....ακομη και για την ευαισθητη περιοχη υπαρχουν συγκεκριμενα οταν οι μερες ειναι <δυσκολες>για εμας τις γυναικες και για οσες δε θελουν να κανουν μπανιο καποιες απο αυτες τις μερες.....και καλα να ναι καλοκαιρι,ιδρωτας,ζεστη,να σαι ολη μερα στο δρομο,να το δικαιολογησω,να το δεχτω καποιες φορες και στους ανδρες(ορμονικο)αλλα η κατασταση γενικα ειναι χαλια!
σημερα παρατριχα να λιποθυμησω στο λεωφορειο γυρνωντας απο ζωγραφου!ελεος πια!τι επαθαν ανδρες και γυναικες??

xaroulita

# 2 στις 26/3/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Αχ Μικρή μου.... Εμένα με κορόιδευαν όταν πρωτοπήγα στο γραφείο με νεσεσέρ που περιέχει μίνι οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, υγρά μαντηλάκια και λοιπά χρήσιμα σε μια γυναίκα αλλά όταν σκάσει επείγουσα σύσκεψη βρωμάει ο χώρος από την απλυσιά......ενίοτε δε κι από την τηγανίλα γιατί μερικές συνάδελφοι με την ίδια μπλούζα που έρχονται στο γραφείο τηγάνισαν και πατάτες!!!!

Δεν νομίζω ότι είμαι υποχόνδρια γιατί η σύγχρονη γυναίκα έχει πολλές δραστηριότητες τις οποίες συνδυάζει. Έχω πάει πολλές φορές από το γραφείο κατ' ευθείαν για φαγητό, ποτό ή ραντεβού. Μόνο το κραγιόν θα ανανεώσω;;;;;;

available

# 3 στις 26/3/2008
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 13.810
Φαντάσου τώρα και μαζί με την εξωτερική δυσοσμία, που είναι μεν άσχημη, αλλά ακίνδυνη κατά τα άλλα και την εσωτερική, η οποία είναι συχνά δυσδιάκριτη και που την καταλαβαίνεις μόνο όταν σε πάρουν τα βόλια!

Και τότε μιλάμε για ΔΙΣΔΥΣΟΣΜΙΑ!

mikrh22

# 4 στις 26/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
κι εγω κοροιδευα τον ορθοδοντικο μου οταν πριν 4 χρονια εβαλα σιδερακια και μου ελεγε να εχω οδοντοβουρτσα μαζι οπου παω!ειχε απολυτο δικιο,δυο χρονια που τα κρατησα,ειχα τα λευκα,το χαμογελο μου αστραφτε.παντα στην τσαντα μου εχω περα απο τα κλασσικα γυναικεια(πουδρα,κραγιον,λιποζαν,οδοντοβουρτσα)κι ενα αποσμητικο για το καλοκαιρι κυριως αλλα κ μαντηλακια καθαρισμου!

Dardana

# 5 στις 27/3/2008
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
την ιδια απορια εχω. δεν δικαιολογουμαστε να βρωμαμε....ολοι στα σπιτια μας εχουμε νερακι, σαπουνι, αποσμητικα, κι οτι αλλο χρειαζεται για να ειμαστε καθαροι χωρις μεγαλη προσπαθεια. οποτε πιστευω πως οταν θες να εισαι καθαρος και να μυριζεις ωραια, μπορεις. βεβαια ειναι καποιοι ανθρωποι που ειναι φυσει δυσοσμοι (μπορει να'ναι ορμονικο, δεν ξερω τι) οποτε χρειαζεται να καταβαλουν μια επιπλεον προσπαθεια. και ενας οικοδομος π.χ. που'ναι ολη μερα στο λιοπυρι και δουλευει, δεν ειναι δυνατον να μοσχοβολαει παντα. οι υπολοιποι ομως που κανουμε τις πιο "ευκολες" δουλειες, ειμαστε αδικαιολογητοι. παντα στην τσαντα μου εχω υγρά μαντηλακια, αποσμητικο, αν οχι οδοβουρτσα, αν μη τι αλλο τσιχλες για την αναπνοη, σερβιετακια, ενιοτε και επιπλεον εσωρουχο αν ξερω οτι θα λειψω περισσοτερες ωρες απο το σπιτι. ΜΜΜ δεν χρησιμοποιω, αλλά αν τυχει να'μαι στο ασανσερ με καποιον που βρωμαει..το χειροτερο μου. αυτο που μου λενε συχνα οι φιλοι/γνωστοι μου...παντα μοσχοβολας. και τα μαλλια μυριζουνε αν ειναι μια βδομαδα αλουστα, εστω και φορμαρισμενα του κομμωτηριου.(σορρυ κιολας προς τις κυριες που τυχον λουζονται μια φορα την εβδομαδα στο κομμωτηριο, αλλά συνηθως ετσι ειναι). αρωματα δε βαζω συχνα, (απο ενα σημειο και μετα, η απλυσιά δεν καλυπτεται απο κανενα αρωμα) απλως αν αισθανομαι στο ελαχιστο βρωμικη δε βγαινω απο το σπιτι ουτε μεχρι το περιπτερο να παω..πρωτα μπανακι, και μετα. και το καλοκαιρι ιδιαιτερα, δευτερη φορά το ιδιο ρουχο δε φοραω.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

broken1978

# 6 στις 27/3/2008
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.418
το ζω και γω σχεδον καθημερινα!!!!

τι να πεις??

# 7 στις 27/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Παντως κοριτσια περα απο το πλυσιμο κλπ που ανεφερετε και συμφωνω υπαρχει κατι σημαντικο που παραβλεπουμε και στο οποιο πολλες φορες οφειλεται η κακη οσμη των ανθρωπων γυρω μας και αυτο ειναι η ποιοτητα των υφασματων των ρουχων.
Τα περισσοτερα συνθετικα, ελαστικα και δεν ξερω τι αλλο...με την ελαχιστη σωματικη δραστηριοτητα και ιδρωτα βρωμανε σαν να τα φορας 10 χρονια και να εχει να σε δει το νερο απο την βαπτιση σου.

mboumbi

# 8 στις 27/3/2008
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
+ του ότι υπάρχουν καποιοι αλλοδαποί που εχω την εντυπωση ότι δεν εχουν τις καταλληλες συνθήκες για περιποίηση του εαυτού τους (εχουμε αναρωτηθει κατω απο ποιες συνθήκες ζουν?) ή εχουν αλλη μυρωδια στο δερμα τους...
Η ζωή είναι υπέροχη!

Barracuda

# 9 στις 27/3/2008
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
Μετά από αρκετά χρόνια , έχω καταλήξει ότι είναι θέμα τεμπελιάς.
Κάποτε αναγκάστηκα να το πω σε κάποιον στο γραφείο φόρα παρτίδα ρε παιδιά.
Δεν μπορείς να έρχεσαι πάνω από το κεφάλι μου και να μην μπορώ να σκεφτώ τη δουλίτσα
αλλά πως θα σε διώξω γρήγορα από κοντά μου ρε γμτ.
Είχα και κάποια πλάγια καρφάκια από άλλους συναδέλφους του και του το είπα.
Αποτέλεσμα μηδέν, μετά από λίγο καιρό τα ίδια.
Δεν χρησιμοποιώ τα ΜΜΜ
αλλά ακούω και από άλλους ότι είναι πραγματικά τραγική η κατάσταση , ειδικά το καλοκαίρι.
Τώρα για να πούμε και τη σκάφη σκάφη , περισσότερο το πρόβλημα το εντοπίζω στα αγοράκια,
και λιγότερο στα κοριτσάκια.
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

metaldreamer

# 10 στις 27/3/2008
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.362
Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά.

Μπάνιο καθημερινά σε συνδυασμό με χρήση αποσμητικού για τις μασχαλίτσες. Μόνο έτσι δεν υπάρχει κίνδυνος να εκτεθούμε. Αν κι ακόμα κι αυτό, το καλοκαίρι παίζει...

Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

# 11 στις 27/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi
+ του ότι υπάρχουν καποιοι αλλοδαποί που εχω την εντυπωση ότι δεν εχουν τις καταλληλες συνθήκες για περιποίηση του εαυτού τους (εχουμε αναρωτηθει κατω απο ποιες συνθήκες ζουν?) ή εχουν αλλη μυρωδια στο δερμα τους...

Δεν ξερω τι γινεται στο συνολο των αλλοδαπων και τις συνθηκες διαβιωσης τους που ηλιου φαεινοτερο ειναι πως δεν εχουν τις ανεσεις που εχουμε ολοι οι υπολοιποι....ομως δουλευοντας χρονια με δεκαδες αλλοδαπους καθε εθνικοτητας σε μια δουλεια σκληρη καθε πρωι που περαναγαν απο μπροστα μου αλλα και καθε που τελειωνε η βαρδια τους( επρεπε να πλυθουν εκει για να κυκλοφορησουν εξω) μοσχοβολαγε ο τοπος..ειδικα εκεινοι οι Ινδοι μοσχοβολαγαν σαν μωρα παιδια, βεβαια αν δεν τους δινοταν η δυνατοτητα εστω και κατω απο υποτυπωδεις συνθηκες να πλυθουν πριν βγουν στον δρομο και τα ΜΜΜ φυσικα θα μυριζαν δυσαρεστα μετα απο βαρδια σε πολυ σκληρη δουλεια.

mikrh22

# 12 στις 27/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
η αληθεια ειναι πως τοσα χρονια που χρησιμοποιω τα ΜΜΜ εχω δει κι εχω δει,οχι μονο σε αλλοδαπους,αστεγους(που οι συνθηκες ειναι διαφορετικες),ατομα που καταναλωνουν αλκοολ και μυριζουν απο μακρυα και τετοιες καταστασεις..το εχω δει δυστυχως και σε ατομα που η γενικοτερη εμφανιση τους δεν παραπεμπει σε ολα οσα εγραψα παραπανω.στο α ετος,ειχα γνωρισει μια κοπελα απο σαντορινη,κατα τα αλλα πολυ καλο κοριτσι και φιλη ακομη κ τωρα η οποια ομως μυριζε,τα ρουχα της συγκεκριμενα...μια μερα επειδη καναμε πολυ καλη παρεα και πολλες ωρες,τη ρωτησα διακριτικα και μου ειπε πως επειδη ηταν λιγο καιρο αθηνα,η μαμα της δεν της ειχε στειλει ακομη πλυντηριο και αναγκαζοταν να τα πλενει στο χερι αλλα και γενικα να μην εχει πολλες επιλογες στα ρουχα.οταν ηρθε το πλυντηριο η κατασταση αλλαξε,ευτυχως!ενας συμφοιτητης μυριζε κι εκεινος,μασχαλες,(το δικαιολογησα επειδη ειναι κι αντρας,ηταν και καλοκαιρακι α ετους)τη λυση την εδωσα στη γιορτη του,του πηρα μια ωραιοτατη και πανακριβη κολωνια!
μια μερα που πηγαινα σπιτι του πρωην μου το περσινο καλοκαιρι,χρησιμοποιησα τρολει και καθεται διπλα μου ενας ο οποιος βρωμοκοπαγε απο πανω μεχρι κατω,κοντεψα να πεσω,δεν αντεχα,ανοιξα τριακοσα παραθυρα,τπτ,δε μενοιζε για τα ρουχα μου,θα τα πλενα αλλα με ακουμπησε στο χερι,καταντησα κατακουζηνος στη χειροτερη εκδοση!!!!!ειναι στοιχειωδη αυτα,δε μπορει να μην πλενονται,αισθανονται καλα οι ιδιοι
????δε νομιζω....η βαριουνται η κανουν οικονομια αλλα εγω προσωπικα στο νερο δεν κανω ποτε!
ενταξει,ειμαι λιγο υπερβολικη στο θεμα καθαριοτητας αλλα νομιζω δικαιολογουμαι

mikrh22

# 13 στις 27/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
και δεν εχω θιξει καθολου το θεμα αερια(πλακα πλακα αλλα το εχω ζησει ουκ ολιγες φορες) με ηχητικα εφε κιολας και το θεμα ρεψιματα και σαλια!ελεοςπια!
γι αυτο κι εγω εβγαλα διπλωμα(να φανταστειτε πριν φοβομουν)και προσπαθω να πεισω το μπαμπα να παμε καμμια βολτουλα

giorgosber-27

# 14 στις 27/3/2008
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Έχεις δίκιο αγαπητή μου φιλί και σύμφωνο μαζί σου
αλλα εγω και κανό και μπάνιο και βάζω και άρωμα όταν πάω κάπου
όχι για να μην μυρίζω
αλλα για να μην με σχολιάσει καμιά κοπέλα
και να μην λένε ξέρεις είδα έναν τύπο και βρόμαγε σαν τράγος
αλλα παιδιά θα τω πω ακόμα και να μυρίζει άσχημα μια κοπέλα
και μου μιλήσει εγω όχι μονό θα της μιλήσω αλλα θα την πάω και για καφέ
γιατί το δικό μου άρωμα και εξαφανίζει της άσχημες μυρωδιές
αλλα και με ανάβει όταν μου μιλάει γυναικά
με αγάπη Γιώργος
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

# 15 στις 28/3/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όλα τα άλλα τα λύσατε εεεε??
Με τι ασχολείστε βρε νινάκια…
Εντάξει.. δε λέω….αλλά και πρώτο θέμα ???
Εμένα μου αρέσει η μυρωδιά της …νινίλας…
Με φτιάχνει βρε παιδί μου…τι να πώ…
έχει και η μύτη τις αξίες της…
καλές και κακές…
Φιλάκια……

kawai

# 16 στις 28/3/2008
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Και εγω εδω στην γερμανια που ζω αναρωτιεμαι μερικοι ποσα χρονια εχουν να κανουν μπανιο κτλ.Πηγα μια μερα σε ενα μαγαζι κοντα στο σπιτι μου και ητανε μια σκυλοβρομουσε πολυ σιχαμερο μου ερχοτανε για μετο δεν λεω ανθρωπινο ειναι μπορει σε ολους μας να τυχει καμια φορα να μην κρατησει το αποσμητικο οι μερικες γυναικες λογω κλιμακτιριο αν το ειπα σωστα υδρωνουν περισσοτερο.Δεν ξερω εγω καθε φορα φοβαμαι να μην μυριζω και μερικες δεν ντρεπονται καθολου.Για παραδειγμα οταν μαθαινα κομμοτρια η αφεντικινα μου βρωμουσε πολυ εντονα υδρωτυλας σου γυριζε το στομαχι αναποδα.Και ελεγαν οι συναδελφοι μου οτι την μπλουζα θα την βγαζει εξω στο μπαλκονι να αεριζεται και την αλλη μερα την ξαναφορουσε και εβαζε κολονια απο πανω και βρωμαγε ποιο πολυ φορουσε την υδρωμενη μπλουζα 2 μερες.Αναρωτιεμαι δεν μπορουσε να καθαρισει της αμασχαλες της με εναν τριφτη και νερο και σαπουνι και μετα να βαλει αποσμητικο και να φορεσει καθαρη μπλουζα εφοσον δεν εκανε μπανιο.Και κατι ακομα λενε αυτοι που τρωνε πολυ αρνι μυριζουν ποιο εντονα και εχουν αλλοι μυρωδεια λετε να ισχυ;

mikrh22

# 17 στις 29/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
προφανως δεν ξερουν τι σημαινει νερο και τι σαπουνι

ELINAYA

# 18 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 62

Παράθεση:
Originally posted by mikrh22
προφανως δεν ξερουν τι σημαινει νερο και τι σαπουνι

καλα τα λετε,,οταν ημουν εγκυος ειδικα τους πρωτους μηνες ειχα τρομερο προβλημα με τις μυρωδιες,,επιανα τα παντα απο χιλιομετρο κ μια μερα ημουν με τη κολλητη μου μεσα στο λεωφορειο για να παμε στο practiker κ απο τη βρωμα εκειμεσα (ηταν Δεκεμβρης με κλειστα παραθυρα κ γεματο κοσμο) κατεβηκαμε σε μια ασχετη σταση στη μεση του πουθενα πανω στη πειραιως κ εκανα εμετο,,δεν αντεχα αλλο παιδια!!ειδικα το 049 μαζευει πολλους πακιστανους, που ειτε ειναι καθαροι ειτε οχι εχουν μια περιεργη μυρωδια,,Αισχος η κατασταση!Οσο για το αλλο της κομμωτριας που ειπες δε δικαιολογειται η τυπισσα με τιποτα γιατι κ εγω οταν ημουν στη σχολη κομμωτικης μας ειχαν απισιμανει οτι η καθαριοτητα ειδικα της μασχαλης σε αυτο το επαγγελμα ειναι πολυ βασικο κ να το προσεχουμε παντα..Σκεψου να σε λουζει η αλλη κ να κοντευεις να παιθανεις απο τη βρωμα της...ΑΙΣΧΟΣ!!!!

gortzio45

# 19 στις 31/3/2008
author
Ανδρας / 63 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 249
Ειλικρινά λυπάμαι που έχετε μείνει τόσο πίσω. Δεν είναι τίποτα από αυτά που περιγράφετε η φαντάζεστε. Πρόκειται για το κίνημα «επιστροφή στη φύση». Μέσα στ άλλα (είναι μεγάλο το μανιφέστο τους)έχουν καταργήσει σαπούνια, αποσμητικά, νερό.
Αλήθεια σας έχουν μεταφέρει η έχετε προσωπικές εμπειρίες πως κάνουν ατομική καθαριότητα στην Γαλλία;
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που θα ήθελες να κάνουν σε σένα. Τα γούστα τους μπορεί να είναι διαφορετικά.

ELINAYA

# 20 στην 1/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 62
ΟΧΙ,,ΓΙΑΤΙ?
ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ??
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΓΑΛΛΩΝ ΑΛΛΑ
ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ!!

ΓΙΑ ΠΕΣ...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε