Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΤΙΤΛΟΙ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ?

Σελίδα : 1

the_moonlight_girl

# 1 στις 14/9/2003
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 71
'Aρεσαν+: 0%

Τιτλοι του τελους?

ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,
ΑΛΛΑ ΕΩΣ ΕΚΕΙ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΚΛΙΚ"!
ΣΥΝ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ..
ΠΧ ΕΧΕΙ ΜΙΑ Α' ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

# 2 στις 14/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εάν πιστεύεις ότι τώρα δεν είσαι μόνη σου, και εάν ξορκίζεις τις ανασφάλειές σου με αυτή τη σχέση, εάν σου αρέσει να εθελοτυφλείς και απολαμβάνεις το άνοστο φαγητό (το οποίο πληρώνεις κιόλας αν κατάλαβα...), εάν αρκείσαι στο μισό και δεν έχεις την αναζήτηση πως είναι το "γεμάτο", εάν δεν είσαι αποφασισμένη να αδειάσεις το βάλτο για να φτιάξεις μια λίμνη... τότε είσαι καλά.

gallidoula

# 3 στις 14/9/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Εφόσον τόσο καιρό δεν σου έκανε κλικ,δεν νομίζω ότι θα το κάνει τώρα.Μην κοροιδεύεις τον ίδιο σου τον εαυτό και μην προσποιήσαι.Ζυζήτησε μαζί του και πες του ακριβώς τι νιώθεις και γιατί.Μην διστάσεις..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 4 στις 14/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν διακόψεις τώρα, θα καταλάβεις σε μικρό χρονικό διάστημα, ότι έπραξες το πιο σωστό. Μην αφήσεις τη μοναξιά και τη συνήθεια να άποφασίζουν για σένα. Άλλωστε δεν είναι σωστό και για εκείνον.
Κι όλη την αγάπη του αν έδειχνε, ακόμη κι αν ήταν ο μιστερ περφεκτ, υπήρχε περίπτωση να έλεγες τα ίδια. Δεν υπάρχει γκρι..,.υπάρχει μάυρο κι άσπρο, ή τον αγαπάς ή όχι. Αφού δηλώνεις το δέυτερο...πρέπει να την κάνεις...

# 5 στις 14/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πολύ μικρό το χρονικό διάστημα για να συνηθίσεις κάποιον...

Αφού το νιώθεις πως δεν είστε πλασμένοι ο ένας για τον άλλον, ίσως σε ακόμα μικρότερο χρονικό διάστημα ξεσυνηθίσεις....

Οπότε θα είσαι έτοιμη....για αυτόν που θα σου κάνει το κλικ....

evans

# 6 στις 14/9/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
OΛΟΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΠΟΛΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ....ΞΕΚΛΙΚ.
ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.
Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΔΩ!
ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ , ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ........
ΥΓ ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΗΡΩΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΕΘΥΣΙΑΣΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ....
...ΣΙΩΠΗΛΟΣ ΣΕ ΚΟΙΤΩ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΤΑ ΚΑΜΜΕΝΑ ......

IXNH TOY ANEMOY

# 7 στις 14/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19
Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλίσαντες. Μία είναι η λύση: ''χωρισμός τώρα!''.
Όσο κι αν φοβάσαι τη μοναξιά θα είναι χειρότερα να μείνεις με έναν άνθρωπο μόνο και μόνο επειδή δεν θες να είσαι μόνη σου. Αν ήδη στους τρεις μήνες μιλάς για ''κλικ'' και ''συνήθεια'' το μέλλον προβλέπεται εφιαλτικό.
Πάρε την απόφαση τώρα που είναι νωρίς. Στο μέλλον πάντα παρουσιάζεται καινούριο πρόσωπο οπότε δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι μη μείνεις μόνη σου.
Οι ανασφάλειες που έχουμε όλοι μας, μας οδηγούν δυστυχώς σε συμβιβαστικές αποφάσεις οι οποίες τελικά είναι οι χειρότερες.
Ούτε να το σκέφτεσαι λοιπόν. Καν΄το τώρα ώστε να αποφύγεις τα χειρότερα στο μέλλον!

# 8 στις 14/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αντί να ρωτάς εμάς και να σου λέει ο καθένας "Χώρισε", "Παράτα τον", κλπ, δεν ρωτάς εκείνον καλύτερα;

Δηλαδή, αφού σε ενοχλεί το ότι δεν σου λέει πώς αισθάνεται, γιατί δεν τον ρωτάς; Και αφού θα ανοίξεις που θα ανοίξεις τη συζήτηση, ρώτα τον επίσης, μήπως κι εκείνος είναι απλά ενθουσιασμένος μαζί σου και δεν αισθάνεται αυτό το "κλικ" ή μήπως έχει κι αυτός αντίστοιχα παραπονάκια από εσένα, κλπ.

Ίσως μια απλή, γλυκιά και ειλικρινής συζήτηση, σας δείξει και στους δύο τι είναι αυτό που θέλετε να κάνετε.

Πάντως, στην ηλικία των 18 είναι εντελώς φυσικό να μην είσαι σίγουρη... Μην πτοείσαι!

Παράθεση:
Originally posted by the_moonlight_girl
ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,
ΑΛΛΑ ΕΩΣ ΕΚΕΙ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΚΛΙΚ"!
ΣΥΝ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ..
ΠΧ ΕΧΕΙ ΜΙΑ Α' ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

jasmine

# 9 στις 14/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 43
Πριν σου γράψω κι εγώ τη δική μου γνώμη κοίταξα πρώτα το προφίλ σου για να καταλάβω καλύτερα σε ποιον απευθύνομαι. Είδα λοιπόν ότι είσαι μόνο 18 χρ., πολύ μικρή λοιπόν για να συνηθίσεις κάποιον και να συμβιβαστείς αλλά και πολύ μικρή για να έχεις απαίτηση από τον άλλον να σου κάνει τα έξοδα, αυτό το φαινόμενο εμφανίζεται σε μεγαλύτερη ηλικία. Επειδή λοιπόν είσαι σε αυτή την υπέροχη ηλικία σίγουρα έχεις παρέες από σχολείο, φροντιστήριο, το οποίο σημαίνει ότι η έξοδός σου δεν εξαρτάται μόνο από το φίλο σου. Επίσης αυτό σημαίνει ότι είσαι μέλος κοριτσοπαρέας που σε αυτή την ηλικία είναι ενωμένη, μιας και δε δουλεύουν ακόμα οι φίλες σου ούτε έχουν ακόμα κλειστεί στη σχέση τους. Αντίθετα έχετε πολλά κοινά ακόμα, όπως να γνωρίσετε καινούρια άτομα, να φλερτάρετε, να πάτε μαζί διακοπές και να ξεσαλώσετε.

Με λίγα λόγια η εξάρτησή σου είναι από τις παρέες σου και όχι από τη σχέση σου. Και είναι πολύ σημαντικό για την κοινωνικοποίησή σου και για το ομαλό πέρασμα στην ενηλικίωσή σου να επιδιώξεις να απολαύσεις ό,τι μπορείς περισσότερο μέσα από την παρέα σου και όχι μέσα από κάποια σχέση. Ο κανόνας σε αυτή την ηλικία λέει, να μαθαίνεις όσα περισσότερα μπορείς και όχι να μένεις στάσιμη, πολύ περισσότερο να συμβιβάζεσαι σε μια σχέση. Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις τώρα που είσαι στη μετεφηβεία αλλά η λέξη μοναξιά δεν τίθεται στην περίπτωσή σου. Μέ τόσους φίλους πρόθυμους να ζήσουν κι αυτοί περιπέτειες όσο κι εσύ και που είναι ακριβώς στην ίδια φάση ψαξίματος του εαυτού τους όπως κι εσύ θα πρεπε να είσια πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη γιατί δεν είσαι μόνη. Άσε που σε περιμένουν σπουδές και μετά επαγγελματικές ανησυχίες, μετά από όλα αυτά δε θα είσαι η ίδια. Αυτό σημαίνει ότι σε μια εποχή τόσο ρευστή για σένα δεν πρέπει να αναζητάς άγκυρες για στασιμότητα. Πρέπει να προχωράς, ειδικα΄στον αισθηματικό τομέα πρέπει να γνωρίσεις αρκετούς χαρακτήρες για να αποφασίσεις τι σου κάνει και τί όχι για να γνωρίσεις τον εαυτό σου και τα όριά σου. Αυτά πρέπει να γίνουν τώρα που σε παίρνει γιατί μετά όλη η ενέργειά σου θα πηγαίνει στη δουλειά και στα ενήλικα προβλήματα. Όσο είσαι λοιπόν ενήλικη με ανήλικα προβλήματα φάε τη ζωή με το κουτάλι κι όχι ενα βλάκα στη μάπα.

the_moonlight_girl

# 10 στις 15/9/2003
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 71

καταρχην

sas eyxaristw olous gia ta mhnymata sas.
kata 2on filh jasmine den einai katholou ma katholou opws ta les (gia ola osa eipes ekanes lathos)
den einai oute 18xr.oute ton xartzilhkwnoun oi dikoi tou.einai 23 etwn kai exei dikh tou douleia.
ayto hthela na prosthesw giati rwththike.
sas eyxaristw pou mou proteinete lyseis.

jasmine

# 11 στις 15/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 43
Δεν είπα ότι το παλικάρι είναι 18 χρ. είπα ότι εσύ είσαι 18 χρ., επίσης δεν είπα ότι τον χαρτζιλικώνουν.

Όλα αυτά που σου είπα τα είπα βάσει της δικής μου εμπειρίας όταν ήμουν 18 και των φιλενάδων μου που περάσαμε τη φάση μας, συναντήσαμε κι εμείς άνδρες που δε μας έκαναν κλικ στην καλύτερη περίπτωση, στη χειρότερη ήταν απλά μαλάκες. Και σα γυναίκα προς γυναίκα σου έδειξα κάποιες κατευθύνσεις. Εξάλλου δεν έχουμε μεγάλη ηλικιακή απόσταση, είμαι 25 άρα είναι ακόμα πρόσφατες οι αναμνήσεις μου.

Λυπάμαι αν δεν μπόρεσες να καταλάβεις αυτά που έγραψα γιατί τά έγραψα μέσα από την καρδιά μου χωρίς διάθεση να κριτικάρω κανέναν, πολύ περισσότερο εσένα που είσαι στην πιο τρυφερή κι ευάλωτη ηλικία. Θέλω ακόμα να πιστεύω ότι τα 18 είναι τρυφερή ηλικία κι ότι δεν έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα δεδομένα.

giannis33

# 12 στις 15/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 48
Όσες φορές αγαπήσαμε ανθρώπους που δεν άξιζαν, τόσες φορές
γυρίσαμε την πλάτη μας σ' αυτούς που μας αγάπησαν πραγματικά!

Big-Boy

# 13 στις 15/9/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
Φιλική σύμβουλη
ΔΡΟΜΟΟΟΟΟ !!!!! και γρήγορα.

Πρώτα από όλα γιατί δεν έχεις "τσιμπήσει" ακόμα.

Και δεύτερον (και κυριότερο) είναι πολύ κακό να κάτσεις μαζί του μόνο για να μην είσαι μόνη.
Προσωπικά το θεωρώ πολύ προσβλητικό.
Δεν πρέπει να αντιμετωπίζουμε μία ανθρώπινη καρδιά σαν καβάτζα.
Ελπίζω να μην του έχει κανει "κλικ" του φίλου σου.
Σε τελική το βλέπω σαν καθαρή εκμετάλευση και τελείως μα τελείως ανούσιο και ψυχοφθόρο για εσένα.
Μόνο κακό θα κάνεις και κυρίως στον εαυτό σου.

ΥΓ βρέθηκα και εγώ κάποτε στην θέση σου, αλλά δεν άντεξα ούτε λεπτό.
Γιατί να κοροιδεύω τον εαυτό μου άλλωστε ?
Και μόλις πήρα την απόφαση να φύγω ........ηρέμησα
δεν το μετάνοιωσα ποτέ και ας είμαι μόνος μου εδώ και πολύ καιρό
Ο δανείζων κάνει εχθρούς Και ο χαρίζων, αχάριστους

# 14 στις 15/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι να κάνεις;

Κάνε χώρο! Για τον επόμενο!!!

Vereniki37

# 15 στις 15/9/2003
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 68
Ρωτάς κάτι εμάς,άγνωστους στο διαδίκτυο....Δεν διαφωνώ μ αυτό.Μπορούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον με μια καλή κουβέντα,ιδέα,ίσως σ αυτά να βρεις και τη λύση που ψάχνεις.Το μήνυμά σου,μ έκανε ν αναρωτηθώ/σκεφτώ πολλά πράγματα και σ ευχαριστώ γι αυτό(Όλα είναι σχέση ανταπόδοσης)
Πολλές φορές είμαστε τόσο εγωιστές.Γράφεις..εγώ,εμένα,τον χαρακτηρίζεις με διάφορους τρόπους,πουθενά δεν είδα όμως να αναφέρεται κάτι που ίσως δεν έχεις σκεφτεί πως είναι μειονέκτημά σου.Εν αγνοία του χαρακτηρίζεται από σένα σαν "τσιγγούνης",μήπως αυτό σημαίνει πως εσύ έχεις αυξημένες απαιτήσεις και αν ναι γιατί να περιμένεις απ αυτόν να στις καλύψει;Αυτό που εσύ βλέπεις και λες τσιγγουνιά,ίσως είναι απλά μια σωστή διαχείρηση των χρημάτων του και δείχνει άνθρωπο με πρόγραμμα και κάποιες κατευθύνσεις.
Το οτι δεν ανοίγεται όπως λες,μάλλον κι αυτό θα πρέπει να το σκεφτείς δεύτερη φορά.Του έδωσες την ευκαιρια;Αν σε βλέπει αρνητικά διακείμενη απέναντί του-κάτι που είμαι σχεδόν σίγουρη πως συμβαίνει-τότε προστατεύει τον εαυτό του.
Ένα νόμισμα έχει δυο όψεις κι εσύ εδώ μας το δειξες απ την δική σου πλευρά.
Η συμβουλή μου θα ήταν,να επανεξετάσεις τη σχέση σου με τον εαυτό σου,να προσπαθήσεις λιγάκι να δεις τα λάθη σου όχι μόνο σ αυτή τη σχέση,να προσπαθείς κάθε μέρα να βελτιώνεσαι,να μάθεις πως πραγματική αγάπη είναι και να δεχόμαστε τον καθέναν όπως είναι και σε ό,τι αφορά τις σχέσεις σου μελλοντικές ή την τωρινή μην βιάζεσαι ...Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι,ίσως είσαι όντως 18,αλλά αυτό δεν σημαίνει αναγκαστικά πως είσαι και ανώριμη,ανώριμοι μπορούμε να μαστε και στα 50 μας.Τίποτε....το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις το θάρρος να κοιτάξεις να δεις ποιά στ αλήθεια είσαι τί χρειάζεσαι και προς τα κει να στραφείς.Αλλιώς θα επαναλαμβάνεις τα ίδια λάθη.Σε οποιαδήποτε σχέση,φιλικη ή ερωτική.
Καλή σου μέρα
Τι σημαίνει ναντιληφθείς την καλή τύχη,ότι το έδαφος πάνω στο οποίο στέκεσαι δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο απ' όσο καλύπτουν τα δυο σου πόδια Φ.Κάφκα
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε