Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

!!ΕΠΕΙΓΟΝ!!ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΨΩ ΤΑ *#*#*#

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

kospet73

# 21 στις 2/4/2008
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Ν. Φθιώτιδας / Λιβανάτες
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.456
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by ELINAYA
Λεγοντας δικιο?????????

Λέγοντας δίκιο εννοώ αυτό που είπα στο πρώτο μου πόστ.
Ότι εάν δεν είχες να του προσάψεις όλα αυτά που μας κοινοποίησες αργότερα, πιθανότατα δεν θα έκανες θέμα επειδή ανέβασε την φωτογραφία του παιδιού σας στο προφίλ του.
Η προκατάληψή σου εναντίον του είναι αυτή που σε ωθεί σε τέτοιες αντιδράσεις.
Ως ένα σημείο σε δικαιολογώ. Όταν προκαταλαμβάνεσαι εις βάρος κάποιου, σε ενοχλεί ακόμη και ο τρόπος που βήχει.......
Μ'αρέσουν οι αριστερές πόρτες. Εκείνες που αναγράφουν "Passport control". Ταιριάζουν με την κοσμοθεωρεία μου. Παντα αριστερα!!!

lykaios

# 22 στις 2/4/2008
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αρκαδίας / Μεγαλόπολη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 431

Με χρειάζεσαι.

Με 10.000.000 euro στο λογαριασμό μου έχεις τη λύση !!! Δε θα ξανακάνει μακακία ΠΟΤΕ.

Το μέλος lykaios έχει επισυνάψει το αρχείο: 17Ν.jpg (14.45KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 250 φορές
Υγεια

ELINAYA

# 23 στις 2/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 62

Παράθεση:
Originally posted by lykaios
Με 10.000.000 euro στο λογαριασμό μου έχεις τη λύση !!! Δε θα ξανακάνει μακακία ΠΟΤΕ.

Αχ μη μου βαζεις ιδεες......
Μην πινεις οταν οδηγεις... Μπορει να χυθει το ποτο μεσα στο αμαξι...!

velvet2

# 24 στις 2/4/2008
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 1.634
Αγαπητή μου ELINAYA
Διάβασα το θέμα που αναφέρεις εδώ καθώς και την προσωπική σου ιστορία
στην παραπομπή που υποδεικνύεις.
Καταλαβαίνω τον θυμό σου κι εγώ ίσως έτσι θα ένοιωθα.
Δεν θα ήθελα να πάρω θέση ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.
Αλλά νομίζω ότι υπερβάλεις όχι όσο αφορά την φώτο αλλά με την συνέχεια που δίνεις.
Η γνώμη μου είναι ότι το ίδιο κακό κανείς και στην κόρη σου
με την προσωπική διένεξη που έχεις με τον άντρα σου
από την στιγμή που διηγείσαι όλες τις λεπτομέρειες δημόσια.
Και εκτός από την φωτο έχουμε και επισυναπτόμενο κείμενο.
Έστω σε ένα τέτοιο φόρουμ που δείχνει την απαιτούμενη ευαισθησία
σε τέτοια προβλήματα.
Αλλά δεν είναι η καλύτερη λύση…
Velvet2

# 25 στις 3/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Από τον τρόπο που χωρίζουν οι άνθρωποι φαίνεται και η ποιότητα της σχέσης που είχαν, αγαπητή Elinaya.

Και τη σχέση που είχατε την φτιάξατε παρέα. Δεν φαντάζομαι να την έκανε μόνος του.....

Λες τον άνθρωπο που σου χάρισε την Νάγια σου, mαλάκα; Εύγε ρε Elinaya !!!!

Άλλο πράγμα να θέτεις όρια για την προστασία του παιδιού σου, άλλο η εμπάθεια και ο εγωισμός.

Άσε που οφείλεις να κρατάς την πόρτα σου ανοιχτή για την παραμικρή περίπτωση που θα υπάρχει η δυνατότητα να επικοινωνήσει ο πατέρας με το παιδί του.

Η αγάπη κοπέλα μου έχει ποιότητα αναγκαστικά και είναι φρόνιμη και δεκτική.

Τι νομίζεις επειδή πήρες χαμπάρι ότι έχεις συναισθήματα γι΄ αυτήν, έμαθες και να αγαπάς;;;
Ή νομίζεις ότι η αυτοκολλητίαση που έχεις φτιάξει μαζί της είναι ο υγιής τρόπος ανατροφής;; (Αφορμή για την έμπνευση περί αυτοκολλητίασης και κάποια γραφόμενά σου και το νικ σου)

Για συγκεντρώσου, για το παιδί σου πρόκειται, η μεγαλύτερη ευθύνη που θα έχεις ποτέ!!!

Βρες κανέναν άνθρωπο της προκοπής να συμβουλευτείς...

cerise

# 26 στις 3/4/2008
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Απαντήσεις: 7.206

Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις

Αν δεν κάνω λάθος εσύ έβαλες τη φωτο του παιδιού στο προφίλ σου πρώτη?

Αν ναι, γιατί δεν το κατάλαβα έτσι όπως το έγραψες, έκανες τραγικό λάθος.

Κανονικά και όλα καλά να ήταν και να μην είχες αυτό το τεράστιο πρόβλημα με τον πατέρα κλπ κλπ με καμμια δύναμη δεν έπρεπε να εκθέσεις το παιδί στο ιντερνετ . Πόσο μάλλον εσύ που είχες πρόβλημα.

Αν εκείνος που ότι και νάναι είναι φυσικός πατέρας της μικρής τα έπαιρνε που έβαλες το παιδί στο ιντερνετ και σου έκανε μήνυση τί θα γινόταν τότε? Γιατί τα παιδιά δεν τα εκθέτουμε ποτέ. Ούτε τον εαυτό μας κανονικά όταν είμαστε μάννες ανήλικων παιδιών και παιδιών γενικά θα έπρεπε κατά τη δική μου άποψη να βάζουμε φωτο που μπορεί τα παιδιά μας να αισθάνονται ασχημα και να γίνονται ρόμπα.

Εκείνος το πώς αντέδρασε ήταν αναμενόμενο και πάλι καλά. Απλά έκανε ότι έκανες κι εσύ. Ετσι θα ισχυριστεί ενώπιον οποιασδήποτε αρχής. Και μάλιστα η ευθύνη η δική σου είναι μεγαλύτερη γιατί το έκανες πρώτη.

Αυτά είναι στοιχειωδώς απαράδεκτα και θα πρέπει εσύ πρώτη να προστατεύεις τη μικρή σαν μητέρα. Συγνώμη αλλά το ιντερνετ θέλει προσοχή. Δεν το ήξερες?

alternative

# 27 στις 4/4/2008
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Ας μη γελιόμαστε. Ο τύπος βάζει την φωτογραφία της κόρης του, για να δείξει ένα ωραίο προφίλ προς τα έξω, του καλού πατέρα, μπας και πιάσει καμια καλή γκόμενα. Τα παιδιά δε χρειάζονται διαφήμιση για να μπαίνουν φάτσα κάρτα σε κάθε σαιτ. Εμένα θα με πείραζε το συγκεκριμένο γεγονός, γιατί κυκλοφορούν στο ίντερνετ πολλοί παιδόφιλοι και δε θα ήθελα το δικό μου παιδί να γίνει μέρος της φαντασίας ενός διαεστραμμένου. Μπορεί να ακούγεται τραβηγμένο, αλλά εμένα αυτό πέρασε από το μυαλό.
Στην τελική, ο τύπος γιατί δεν βγάζει τη φωτογραφία της κόρης του, για να τελειώσει το θέμα ωραία και καλά. Μήπως κάπου εκδικείται τη μητέρα? Αν είναι έτσι, γιατί δεν τα βάζει μαζί της κατευθείαν?

anemona_62

# 28 στις 4/4/2008
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Ελίνα πιστεύω ότι έχεις δίκιο που αγανακτείς, δεν ξέρω όμως πού να το ‘βρεις και πώς.

Καταρχήν αν κατάλαβα καλά τυπικά αυτός ο άνθρωπος δεν είναι ο πατέρας της μικρής, διότι ούτε παντρεμένοι ήσασταν όταν γεννήθηκε ούτε έχει κάνει επίσημη αναγνώριση του παιδιού.

Ας πιάσουμε τώρα το θέμα ηθικά και επί της ουσίας. Είναι πατέρας κάποιος που έχει δυόμισυ χρόνια να δει το τριών ετών παιδί του? Έτσι νοούνται οι πατεράδες? Άλλο πατέρας και άλλο σπερματοδότης.

Επίσης αν το πάρουμε από θέμα χαρακτήρα, έτσι όπως φέρθηκε στην μητέρα του παιδιού όσο ακόμα ήταν μαζί (ψέμμα, ξύλο και κέρατο κατ’ εξακολούθησιν) αλλά και από τις επαγγελματικές του δραστηριότητες (έμπορος ναρκωτικών), είναι αυτός άξιος να λέγεται πατέρας? Ποιο δικαστήριο θα του εμπιστευόταν οποιοδήποτε παιδί (αν βεβαίως υπήρχαν πειστήρια για όλα τα παραπάνω)?

Θα σας πω κάτι και από τα δικά μου: Έχω μερικές φωτογραφίες της κόρης μου στο msn, τις οποίες έχω δείξει ελάχιστες φορές σε συνομιλητές μου. Μια φορά όμως πήρα μία μακρινή (δεν φαίνεται επ’ ουδενί πρόσωπο) και την έβαλα στην προθήκη. Έτυχε και την είδε η μικρή και μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ να την ξαναβάλω, αυτήν ή οποιανδήποτε άλλη. Βέβαια η κόρη μου είναι πια 15 ετών και μπορεί να έχει και να εκφράζει άποψη, ενώ η μικρή Νάγια όχι…

Βέβαια η μικρή δεν παθαίνει τίποτα από όλα αυτά, δεν την αγγίζουν, ούτε η μητέρα της λέει κακιά κουβέντα για τον (φυσικό) πατέρα της, σύμφωνα με τα γραφόμενα της τελευταίας. Όμως ηθικώς δεν στέκει να φιγουράρει ως πατέρας της στο διαδίκτυο.

Όμως πρακτικά Ελίνα δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις. Μήπως να τον ξεμπρόστιαζες στο σάιτ? Αλλά και πάλι, μπορεί να γίνει κάτι χειρότερο μετά. Δυστυχώς, άμα μπλέκεις με τέτοιους ανθρώπους, να κάνεις τον σταυρό σου και να λες πάλι καλά που κάνει μόνο αυτό κι όχι τίποτα χειρότερο. Λυπάμαι που δεν έχω κάτι καλύτερο να σε συμβουλεύσω. Υπομονή και τράβα μπροστά και με το συμφέρον του παιδιού σου ως άξονα. Όσο για τον κύριο, όλα εδώ πληρώνονται, αργά ή γρήγορα.

This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

mono-gia-sena

# 29 στις 4/4/2008
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Ηλείας / Αμαλιάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 66
Τι να κάνεις τωρα;
Άργησες...
Επρεπε να του κόψεις τα "απαραίτητα" πριν σποριάσουν...
Τωρα ούτε κόρη θα υπήρχε, ούτε και πρόβλημα...

eyes_wide_open

# 30 στις 3/4/2008
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Συμπάσχω...

Απορώ και εξίσταμαι με το πόσο φυσιολογικά αντιμετωπίζουν κάποιοι τη δημοσίευση της φωτογραφίας ενός ανήλικου παιδιού στο διαδίκτυο και δη από έναν από τους δύο γονείς του! Ως διαζευγμένη μητέρα μιας κόρης 17 μηνών το θεωρώ απλώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Με δεδομένη δε την απόλυτη διάσταση απόψεων και επιλογών μεταξύ σας, αντιλαμβάνομαι - και από προσωπική εμπειρία - την αδυναμία στοιχειώδους συνεννόησης με τον μπαμπά της μικρής. Θεωρώ πως η λύση του εισαγγελέα ανηλίκων που πρότεινε ένας από τους φίλους που κατέθεσαν την άποψή τους είναι η πλέον ενδεδειγμένη αν τελικά δεν συνεναίσει να κατεβάσει τη φωτογραφία.

Καλή δύναμη!

ELINAYA

# 31 στις 3/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 62
Koιταχτε,,δεν εχω σκοπο να τρεχω παλι σε αστυνομιες κ εισαγγελεις για τον Γ..
Ειχα τετοια τρεξιματα με μηνυσεις κλπ στα σκηνικα που ειχαν γινει οταν ημουν εγκυος κ δε θελω να μπω παλι σε τετοιες καταστασεις,,ειναι πολυ ψυχοφθορες κ χωρις αντικρισμα..
Ισως αυτο που ειπες να τον περιοριζε αλλα τωρα που το σκεφτομαι πιο ηρεμα δε θα κανω τιποτα,,να παει να πνιγει..
Αυτος εχει τη φωτο κ εγω τη γυναικαρα μου καθε μερα,,κ αυτο ειναι το σημαντικο!!

Ειληκρινα Κουραστηκα να απανταω σαν ηλιθια στη καθε προκληση του!!

Να τα λυσουμε ηρεμα κ πολιτισμενα οπως λετε θα ηταν μια ιδανικη λυση κ το ειχα δοκιμασει στο παρελθον πολλες φορες αλλα παντα δεν εκανε οτι ειχε υποσχεθει ηταν στο κοσμο του κ ταυτοχρονα ανακατευοταν στη προσωπικη μου ζωη!!!!

Με τελικο αποτελεσμα να αρχιζει να απειλει,, να λεει οτι του ερθει,, να φωναζει να βριζει κοκ...
Δε το λεω επειδη εχω αχτι γι'αυτον ειλικρινα
(με εφτασε με τα χρονια στο σημειο να νιωθω οχι θυμο αλλα απο αδιαφορια εως απαθεια ο θυμος ηταν μονο οταν ειχαν γινει τα διαφορα παλια κ κραταγε πολυ λιγο!)
αλλα ετσι ειναι,,δεν εχει μαθει να λυνει τα πραγματα με συζητηση αλλα να περναει παντα το δικο του κ αν οχι τοτε,φωνες απειλες κ ξυλο!!
Οποιον κ αν αφορα ειτε αντρας ειτε γυναικα ειτε η μανα του η ιδια..κυριολεκτικα

Δε βγαζεις ακρη σου λεω με συζητηση..
Ειναι χαμενη υποθεση κ ακριβως γι'αυτο το λογο εβαλα τοτε το δικηγορο!
Απλα ολο του το θεματακι ειναι να βγει ο δικηγορος κ καθε φορα που εχει εμφανιστει, αυτο λεει,,γιατι ξερει πως αν τα λεμε οι δυο μας θα κανει οτι γουσταρει ενω με το δικηγορο εχει κ ευθυνες κ εκει λακιζει)
ΔΕ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΔΙΚΗΘΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,,ΑΛΗΘΕΙΑ..
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΧΤΥΠΙΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ
ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΛΕΓΑΝ ΟΧΙ Κ ΤΩΡΑ ΟΙ ΡΟΛΟΙ ΗΡΘΑΝ ΤΟΥΜΠΑ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ..
ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΛΥΣΗ!
τι να πω?τον βαρεθηκα ειλικρινα τον βαρεθηκα!!
Μην πινεις οταν οδηγεις... Μπορει να χυθει το ποτο μεσα στο αμαξι...!

# 32 στις 4/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ανεμώνα, καλή η τοποθέτησή σου στο επίπεδο της λογικής και συγκρατημένης αγανάκτησης για την στάση των πατεράδων αλλά έχω βασικές διαφωνίες.

Το σενάριο "εγώ για το παιδί μου" και "αντιπαλεύω τον κακό, για όποιους λόγους, πατέρα", είναι λάθος στάση. Για τον εξής βασικό λόγο.

Φορτώνεται η ψυχή του παιδιού με θυμό διαρκείας που δεν τον διάλεξε. Δικαιολογημένος θυμός πιθανόν για μας αλλά αδύνατον να τον κατανοήσει σε βάθος ένα παιδί ακόμα και στα 10 του ή στα 15 του. Απλώς τρέφεται μ΄αυτόν, βασανίζεται και διαστρέφεται.

Το ζητούμενο των παιδιών, κάθε παιδιού, κάθε άνθρωπος έχει υπάρξει παιδί και το ξέρει, είναι το ονειρικό να ήταν οι γονείς του θεοί, που θα το θρέψουν με αγάπη (ο κανόνας της ασφάλειας και της συναισθηματικής ισορροπίας). Και αισθάνονται ευτυχή και ασφαλή όταν οι γονείς είναι άνθρωποι ψύχραιμοι και δίκαιοι. Δεν θέλουν ανθρώπους που ουρλιάζουν μενόμενοι, βρίσκονται σε αδιέξοδα διαρκείας, έχουν χάσει το μέτρο και τη μπάλα τελικά.

Η αίσθηση της δικαιοσύνης και του μέτρου υπάρχει στο ένστικτο των παιδιών ξεκάθαρη. Όποια υπερβολή και να συμβαίνει την αναγνωρίζουν πάραυτα, έστω κι αν δεν μπορούν να έρθουν σε αντιπαράθεση μαζί μας, γιατί ενστικτωδώς επίσης γνωρίζουν ότι το συμφέρον τους είναι να τα έχουν καλά με αυτόν που είναι κοντά τους, γιατί από αυτόν θα εισπράξουν, ό,τι τροφή ή προσοχή τέλος πάντων εισπράξουν. (Το ένστικτο της αυτοσυντήρησης).

Γι΄αυτό είναι υγιέστερη παρουσία μια μάνα με αυστηρά όρια, ψύχραιμα αιτιολογημένα και αμετακίνητα αφ΄ενός, κατανοητική και δεκτική αφ΄ετέρου, (εξαντλείς πάντα κάθε περιθώριο συνεννόησης δείχνοντας πάντα πρώτη την καλή σου πρόθεση και δεν τίθεται το παραμικρό θέμα εγωισμού, για το παιδί σου πρόκειται), μια λογική μάνα δηλαδή που αντιλαμβάνεται σε πολλαπλά επίπεδα την ευθύνη της και δεν την αναλώνει σε αγριάδες του τύπου 'κόβω αρχίdια'.

Ελίνα, λυπάμαι που γίνομαι τόσο αυστηρή και σε στήνω στον τοίχο αλλά νομίζω ότι η δική σου, αναμφισβήτητα, πληγωμένη πλευρά έχει και πρέπει να έχει λιγώτερη σημασία από τον ρόλο που έχεις να παίξεις.

Θέλω να σημειώσω και κάτι άλλο νομίζω βασικό. Τα δικά μας λάθη όταν τα αναγνωρίζουμε πονάνε περισσότερο από αυτά των άλλων. Η αναγνώρισή τους όμως μας ελευθερώνει και μας δυναμώνει.
Πάντα η απόδοση ουσιαστικής δικαιοσύνης, ιδιαίτερα απέναντι στον εαυτό μας, είναι λυτρωτική.

Παράθεση:
Από το μέλος anemona_62 - 03/04/08 11:53
... Ας πιάσουμε τώρα το θέμα ηθικά και επί της ουσίας. Είναι πατέρας κάποιος που έχει δυόμισυ χρόνια να δει το τριών ετών παιδί του? Έτσι νοούνται οι πατεράδες? Άλλο πατέρας και άλλο σπερματοδότης.
Nαι είναι πατέρας ένας τέτοιος πατέρας, κακός πατέρας δυστυχώς αλλά....αυτή είναι η πραγματικότητά μας, αυτόν έχουμε, δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε. Αν ρωτήσουμε παιδιά που δεν ξέρουν καν από που προέρχονται, διαπιστώνουμε τεράστια και οδυνηρά ψυχολογικά κενά και μια διαρκή ανασφάλεια για την ουσία της ύπαρξής τους, ίσως μεγαλύτερη από αυτήν που δημιουργείται όταν έχεις απέναντί σου κάποιον, που μπορείς ωριμάζοντας, στο τέλος της μέρας να τον απορρίψεις, βρε αδελφέ.
Βέβαια η μικρή δεν παθαίνει τίποτα από όλα αυτά, δεν την αγγίζουν, ούτε η μητέρα της λέει κακιά κουβέντα για τον (φυσικό) πατέρα της, σύμφωνα με τα γραφόμενα της τελευταίας. Όμως ηθικώς δεν στέκει να φιγουράρει ως πατέρας της στο διαδίκτυο.
Tα παιδιά μας, δόξα τω θεώ, δεν είναι χαζά και οι αντένες τους ότι κι αν λέμε ή φανταζόμαστε εμείς, έχουν τεράστια εμβέλεια και ξέρουν ανά πάσα στιγμή, όποια ηλικία κι αν έχουν, τι αισθάνεται ο γονιός. Το συλλαμβάνουν πεντακάθαρα, γράφει μέσα τους. Άλλωστε όλοι γνωρίζουμε πλέον, ότι αντιλαμβάνονται τα συναισθήματα απ΄όταν είναι έμβρυα

# 33 στις 4/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ααντηση

Μηπως αυτο ητανε και μια αφορμη για συζητησεις και οπου οδηγησουν αλλα και ετσι να μην ειναι στο κατω κατω παιδι του και παιδι σου ειναι ε δεν εκανε και κανενα εγγλημα να του κοψης ...........................

viviane72

# 34 στις 5/4/2008
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Ν. Ιωαννίνων / Αγία Κυριακή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 58
Αγαπητη φιλη, πιστευω οτι το προβλημα δεν ειναι τοσο η φωτογραφια.πολλοι ειναι εκεινοι που βαζουν φωτογραφιες αγαπημενων προσωπων. Δεν λεω οτι μπορει να ειναι σαν κινηση η καλυτερη ,ομως ποιοος νομος μπορει να απαγορευσει σε καποιον κατι τετοιο την στιγμη που δεν θιγεται το ατομο της φωτογραφιας. Το προβλημα ειναι,αυτο που εχουν τα περισσοτερα ζευγαρια που φτανουν στο διαζυγιο, την μεταχειρηση των παιδιων σαν μεσω εκδικησης. Το αν ειναι καλος η κακος πατερας εμεις δεν μπορουμε να το γνωριζουμε, μονο απο την δικη σου περιγραφη.Συγνωμη που ειμαι λιγο σκληρη,ομως στο περιβαλλων μου βλεπω πολυ καλλους πατεραδες που να μην μπορουν να σταθουν διπλα στα παιδια τους,γιατι η μαμαδες ,για λογους εκδικησης ,δεν το επιτρεπουν. Ολοι μας θα πρεπει να καταλαβουμε οτι τα παιδια ανοικουν και στους δυο γονεις και εχουν και τους δυο αναγκη για μια υγειης ψυχολογικη τους αναπτηξη.Βεβαιως και υπαρχουν κακοι γονεις,εμεις ομως εδω δεν ειμαστε ουτε κριτες ουτε δικαστες γαι να βγαλουμε αποφασεις.Το καλυτερο οπλο σου εναι η συζητηση ,μαθετε να λυνετε τις διαφορες με συζητη κα με ηρεμια,γαι το καλο των παιδιων σας .Αυτο να ειναι παντα ο στοχος σας.Καταστρεψατε τις δικες ζωες με την συμπεριφορα σας,μην καταστρεφετε και των παιδιων σας.
Με εκτιμηση!Viviane72

lorna

# 35 στις 5/4/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Απαντήσεις: 446
Aγαπητή μου φίλη απο την στιγμή που έβαλες πρώτη τη φωτογραφία του παιδιού σου στο Ιντερνετ δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην την βάλει και ο πατέρας της!
Το λάθος ειναι δικό σου πιστεύω, δεν βάζουμε ποτέ φωτογραφιες ανηλίκων παιδιών στο ιντερνετ... έτσι του έδωσες το δικαίωμα να τη βάλει κι αυτός...
Και στο κάτω κάτω τη μικρή τη ρώτησε κανείς που μοστράρετε τη φωτο της στα διάφορα site? Kαι μόνο να δεί τη φωτογραφία της κάποιος συμμαθητής της θα σχηματίσει ωραία εικόνα για τη μάνα της και τον πατέρα της...

alternative

# 36 στις 5/4/2008
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Τελικά του τα έκοψες τα @@? Δεν μας είπες!

lykaios

# 37 στις 5/4/2008
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αρκαδίας / Μεγαλόπολη
Απαντήσεις: 431

10...

Υγεια
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12