Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΣΤΑ 29¬…ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

GEORGIA_24

# 21 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 205
'Aρεσαν+: 0%
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΓΙΑ 2 ΦΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΜΑΙ 24 ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΙΑ ΣΥΜΑΘΗΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 35 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΕΣ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ......

Consuelo

# 22 στην 1/5/2008
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 94
Απαντήσεις: 636

Καν'το και μην το συζητας καν...

Η ιδια μου η μητερα, σε ηλικια 45 χρονων,μητερα τοτε μιας 10χρονης και μιας 16χρονης κορης και ενος γιου 20 χρονων, ξαναπηγε νυχτερινο,Δευτέρα Λυκείου.Αρχικα για να παρει το χαρτι και να μπορει να δουλεψει καπου αξιοπρεπως,γιατι ειχε παρατησει το Λυκειο για να παντρευτει.
Τελικα εδωσε στην Τριτη Πανελληνιες,περασε Ψυχολογια Θεσ/νικης, πηρε μεταγγραφη για Αθηνα,σπουδασε (απο την Πατρα,τρεχοντας και με χιλιες δυο ταλαιπωριες), ορκιστηκε, και τωρα λιγα χρονια μετα ειναι ψυχολογος με δικο της γραφειο,και με το βιοτικο μας επιπεδο δυο φορες υψηλοτερο.
Ελπιζω να σε βοηθησα να αποφασισεις!
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

observer1

# 23 στην 1/5/2008
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Σε άλλες χώρες υπάρχουν ειδικά τμήματα πανεπιστημίων για "ώριμους" φοιτητές...
Σκοπός τους είναι να δίνεται η δυνατότητα δια βίου εκμάθησης σε άτομα που ήδη έχουν ενταχθεί στο εργασιακό δυναμικό χωρίς αυτό να τους δημιουργεί πρόβλημα (π.χ. διευκόλυνση ωραρίου)...
Στη Φινλανδία από όπου είναι η νύφη μου (στα 35της έχει τελειώσει 2 σχολές και συνεχίζει) το κράτος επιδοτεί επιχειρήσεις ώστε να κάνουν διευκολύνσεις σε εργαζόμενους που σπουδάζουν , ενώ σε κάποιες περιπτώσεις (π.χ. άγαμες μητέρες) τους συντηρεί στην κυριολεξία αναλαμβάνοντας το ρόλλο του κηδεμόνα...
Αυτά βέβαια σε άλλες χώρες...
Το θίγω αυτό γιατί η χώρα μας έχει ήδη εισπράξει "χοντρα" πακέτα από τη Ευρωπαική Ενωση για αυτό το σκοπό κι εμείς τα κάναμε για άλλη μια φορά φύκια για μεταξωτές κορδέλες
Μια άλλη διέξοδος είναι το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο...Προσοχή ΟΧΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ αφού εκεί για να κληρωθείς έχεις όσες πιθανότητες να κερδίσεις το Λόττο Υππάρχουν όμως αν το ψάξεις στο διαδίκτυο πολλά κρατικά ανοιχτά πανεπιστήμια στη Μ.Βρετανία κι άλλες χώρες μέλη της Ε.Ε. με γλώσσα εκπαίδευσης τα Αγγλικά (λίγο πολύ όλοι τα κουτσογνωρίζουμε)...
Αν λοιπόν ψάχνεις εναλλακτικές είναι μια χαρά εφόσον αντέχει η τσέπη σου

Το να μπεις στη διαδικασία να διαβάσεις από την αρχή και να δώσεις Πανελλήνιες θέλει πολύ θεληση και κουράγιο...
Το έχουν δοκιμάσει πολλοί και λίγοι το κατάφεραν...Με αυτό δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά να σου επισημάνω πως και να μην τα καταφέρεις έτσι δεν χρειάζεται να φορέσεις και μαύρα...υπάρχουν κι άλλες λύσεις για μόρφωση
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 24 στις 2/5/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by magda1
πυθαγόρα καλά με τόσο μπερδεμένη διάθεση εύκολα κατάφερες να είσαι τόσο απόλυτος. Κάτσε καλύτερα και κοίτα τα μεταπτυχιακά σου και άσε τις τρομερά πολύτιμες συμβουλές σου στην άκρη.....

Κι άμα θα είμαι του χρόνου 30 τί έγινε; Δεν είμαι και 55!!!

Μήπως θα έπρεπε να πάρω φόρα καλύτερα και να αυτοκτονήσω:

Σε ευχαριστώ όμως γιατί με τη στάση σου με κάνεις να σου με κάνεις να συνειδητοποιώ πως η γνώση δεν έχει ηλικία. Άλλοι μεγαλώνουν και μαθαίνουν και άλλοι δεν μαθαίνουν ποτέ.....

Σε κανέναν δεν απάντησες για τα ενθαρυντικά του σχόλια, αλλά απάντησες κατευθείαν σε κάποιον που νόμιζες οτι σου είπε όχι, τη στιγμή που και ο πιο αθώος θα καταλάβαινε οτι έκανε χιούμορ ο συνδίκτιος...
Δε θα προβώ σε χαρακτηρισμούς αλλά εμένα δε μου κάθησε και πολύ καλά

magda1

# 25 στις 5/5/2008
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Φωκίδας / Παρνασσός
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 43
Στην απάντηση του ανθρώπου αντέδρασα με το κομμάτι της απάντησης που ήταν όχι με κεφαλαία και bolt.

Δεν κατάλαβα ότι έκανε χιουμορ….

Πραγματικά όλοι με βοήθησαν πολύ και πήρα πολύ καλές ιδέες.

Mageliki

# 26 στις 13/6/2008
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22
Αγαπητή Μάγδα,

Είμαι 34 ετών κ μητέρα 3 παιδιών 12, 9 κ 7 ετών.
Ξεκίνησα να εργαζομαι γραμματεας στα 19, ταυτοχρονα εφτιαξα οικογενεια.
Στην πορεια μαθαινα επειδή το ήθελα πολύ λογιστικά βλέποντας κ ακουγοντας τον λογιστή της εταιρίας που ήμουν πρώτα για 5 χρόνια.
Μετά μπήκα δυναμικά (με τον αέρα της εμπειρίας κ των πρακτικών γνώσεων )σε μια άλλη εταιρία για ακόμα 5 έτη ως βοηθός λογιστή.
Στα 30 έμεινα από δουλειά εξαιτίας ενός απρόβλεπτου άσχημου περιστατικού.
Στα 31 μπήκα σε δημοσιο ΙΕΚ λογιστικής. Εκεί πέρασα 2 χρόνια υπέροχα με ένα μάτσο 20άρηδες κ επίσης μία ακόμα 40χρονη συμμαθήτρια (!) από όπου απέκτησα κ 2 κολλητές!!! Θυμήθηκα τα μαθητικά μου χρόνια κ μπορώ να πω εκτίμησα περισσότερο αυτά τα θρανία, τον πίνακα κ βέβαια τους καθηγητες!
Ηταν σαν όνειρο από το οποίο κράτησα πολλά βιντεο κ φωτο με το κινητό
τα οποία πέρασα στον Η/Υ κ όποτε θέλω να συγκινηθώ τα χαζεύω....

Στα 34 απέκτησα το δίπλωμά μου ως βοηθός κ σε λίγο καιρό θα πάω στο οικονομικό επιμελητήριο να πάρω κ την άδειά μου ως ... ΛΟΓΙΣΤΗΣ!!!

Είναι κάτι που ήθελα πολύ, που θα δώσει φτερά στην οικογένειά μου
(όσον αφορά τα οικονομικά κ στη συνέχεια κοινωνικά μας)
κ με αυτό παραδειγμάτισα τα παιδάκια μου!

Νομίζω πως σε κάλυψα....

Xristinaki_panagio

# 27 στις 7/6/2019
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Θα ήθελα και εγώ να ξανά δώσω πανελλήνιες το θέμα είναι ότι έχω ένα φόβο τι μπορεί να πει ο κόσμος να δώσω θα ήθελα συμβουλή φοβάμαι ότι μπορεί να ακούσω είσαι 28 χρονών και θα δώσεις πανελλαδικές θέλω να δώσω θα ξεκινήσω να ψάχνω και φροντιστήριο

alisida

# 28 στις 7/6/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.505

Τι θα μπορούσε δηλ να πει ο κόσμος ??

Εκτός από "μπραβο για το κουράγιο σου " 

Φρόντισε αν δεν δουλεύεις,τουλάχιστον να βρεις μια εποχιακή δουλειά για να πληρώσεις μόνη το φροντιστήριο μην επιβαρύνεις τους δικους σου .

Έτσι κανείς δεν θα έχει να πει κάτι αρνητικό 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Xristinaki_panagio
Θα ήθελα και εγώ να ξανά δώσω πανελλήνιες το θέμα είναι ότι έχω ένα φόβο τι μπορεί να πει ο κόσμος να δώσω θα ήθελα συμβουλή φοβάμαι ότι μπορεί να ακούσω είσαι 28 χρονών και θα δώσεις πανελλαδικές θέλω να δώσω θα ξεκινήσω να ψάχνω και φροντιστήριο

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

TheGreekMan

# 29 στις 7/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλη μου κυρια εγω εκατσα στα θρανια στα 51 μετα απο 30 χρονια...αισθανομουν

περιεργα...νομιζα οτι δεν θα τα καταφερω...με υποστηριξαν παρα πολυ τα νεα παιδια...και

στο τελος πηρα αυτο που ηθελα χρονια τωρα, ενα μεταπτυχιακο και σε πληροφορω 2

φορες το μηνα εκανα τη διαδρομη Αθηνα Δραμα για 1,5 χρονο.

Χαρηκα για την επιλογη μου, εβγαλα βαθμο διατριβης 9.5 και μου ζητησε το πανεπιστημιο

να παρουσιασω σε μεγαλη γιορτη που θα γινει σε λιγες μερες την εργασια μου σαν μια

απο τις 3 καλυτερες.

Που θελω να καταληξω?

Οτι ολα μπορουμε να τα κανουμε αν το θελουμε πραγματικα...ειμαι σιγουρος οτι θα τα

καταφερετε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Xristinaki_panagio

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε