Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΤΑΞΙ...ΤΑΞΙ.....ελεύθερος?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 16/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για να μη νομιζετε οτι μονον στην Ελλαδα κλεβουν ειχα μια εμπειρια στο Ντουμπαι που ζητησε τεσσερις φορες επανω την κανονιη ταριφα.
Παιδια παντου συμβαινουν, ειναι να μην τυχεις στον ειδικο....

luckyman1961

# 22 στις 16/4/2008
author
Ανδρας / 59 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

απο αλλη σκοπια...

Εγω θα γραψω απο την μερια του ταξιτζη.Λογω του οτι εχω ασκησει το επαγγελμα επι 10 χρονια,θα μπορουσα να πω οτι πολλα απο αυτα που διαβασα ειναι δυστυχως αληθεια.Παρ'ολ'αυτα καιτοι στην χωρα μας δεν υπαρχει επαγγελματικη καταρτισηκαι ο καθενας,ανα πασα στιγμη,μπορει να γινει ταξιτζης,εν τουτοις το επαγγελμα ειναι πολυ δυσκολο,ψυχοφθορο.Σκεφτειτε πως ο πελατης οταν εχει ν'αντιμετωπισει καποιον κακο οδηγο,θα τον υποστει για μερικα λεπτα.Ο ταξιτζης ομως που εργαζεται κατα μεσον ορο επι 10 και πλεον ωρες εχει ν'αντιμετωπισει πολλους ιδιορυθμους,απαιτητικους,δυστροπους και πολλες φορες επικινδυνους πελατες.Πελατες που βριζουν,βρωμανε,δεν πληρωνουν,και πολλα αλλα.Εμενα προσωπικα μου ειχαν συμβει πολλα τετοια περιστατικα,σε σημειο που αναγκαστικα ν'αλλαξω επαγγελμα.Οσο για τα εσοδα,σκεφτειτε πως ενας τιμιος ταξιτζης εχει κατα μεσον ορο,120 ευρω εισπραξη.Τα εξοδα ειναι πολλα,25 ευρω πετρελαια,20 ευρω ΙΚΑ,15 ευρω τουλαχιστον ημερησιως για συντηρηση,και χωρις εκτακτα εξοδα οπως βλαβες ,τρακαρισματα κλπ.Αν λοιπον 60 ευρω για 10 εως 12 ωρες εργασιας χωρις αδειες,δωρα,επιδοματα,μπορει καποιος να ειναι ευχαριστημενος τοτε δεν εχει παρα να δοκιμασει.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost