Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχετικά με το test.

Σελίδα : 1

iceman1932

# 1 στις 16/9/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Σπάτα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Σχετικά με το test.

ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ 82% ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΚΑΛΥΠΤΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ.ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΥΨΗΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕ ΟΣΟ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ Η ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ "ΤΡΑΒΑΕΙ" ΑΛΛΟ,ΔΕΝ ΘΑ ΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΧΩΡΙΖΑΤΕ?ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΩΘΑΤΕ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΗΣ ΑΛΛΑ Ο/Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΕΤΣΙ.ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΞΙΣΟΥ ΑΣΧΗΜΟ.

# 2 στις 16/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν δεν με κάλυπτε συναισθηματικά ο σύντροφός μου, θα χώριζα.
Δεν θα τον απατούσα. Συνήθως όσο με αφορά, το σεξουαλικό συμβαδίζει με το συναισθηματικό. Οπότε υποθέτω ότι δεν θα είχα λόγο να παραμείνω μαζί του.
Διπλή ζωή και υποκρισία, γιατί? Για να καλυφθούν ενδεχόμενες ανασφάλειες?
Κι αν ακόμα ο άλλος δεν το μάθει ποτέ, το ξέρω εγώ.. και αυτό αρκεί.
Άσε που συναισθηματικά δεκανίκια για να στηρίξουμε προβληματικές σχέσεις δεν υπάρχουν.
Απατώ επειδή δεν με καλύπτεις συναισθηματικά...? ίσως επειδή δεν με καλύπτεις ερωτικά να έστεκε περισσότερο.

gallidoula

# 3 στις 16/9/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Με την απιστία υποτιμάς τον ίδιο σου τον εαυτό.'Η έχεις σύντροφο ή δεν έχεις.Δεν μπορείς να έχεις σχέση μεν,αλλά να πηγαίνεις κι αλλού..Για οποιονδήποτε λόγο.
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

snipper

# 4 στις 16/9/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 87
εξαρτάτε πιά σχέση ενοείς.Αν το θέτεις για μια απλή σχέση 2 ανθρώπων το καλύτερο και ποιό τίμιο θα ήταν να έπερνε τέλος μια τέτοια σχέση ,σχέση χωρίς νοήμα και αύριο.Αν όμως ενοείς μια σχέση γάμου εκεί εισέρχονται και άλλοι παράγωντες πολύ σημαντικοί όπως είναι τα παιδιά τα οποία έχουν και την σπουδαιότερη σημασία,οπότε οτι και να επιλέξεις πρέπει να εξετασθεί απο πολλές πλευρές και με μεγάλη σοβαρότητα και με κύριο μέλημα το καλύτερο μέλλων και την ψυχηκή υγεία των παιδιών

# 5 στις 17/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by iceman1932
ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ 82% ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΚΑΛΥΠΤΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ.ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΥΨΗΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕ ΟΣΟ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ Η ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ "ΤΡΑΒΑΕΙ" ΑΛΛΟ,ΔΕΝ ΘΑ ΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΧΩΡΙΖΑΤΕ?ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΩΘΑΤΕ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΗΣ ΑΛΛΑ Ο/Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΕΤΣΙ.ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΞΙΣΟΥ ΑΣΧΗΜΟ.

Τα αποτελέσματα του τεστ που διάβασες γίνονται ακόμα πιο πιστευτά αν διαβάσεις προφίλ παντρεμένων ή σε σχέση μελών που αναζητούν εδώ μέσα ερωτικό σύντροφο.

Προσωπικά θα χώριζα αν δεν καλυπτόμουν συναισθηματικά, αλλά υπάρχουν και τόσοι άλλοι που για δικούς τους λόγους ο καθένας προτιμάει να μεινει σε μια υπάρχουσα σχέση. Για μένα επίσης υπάρχουν άλλοι λόγοι, πάντως όχι η μη συναισθηματική κάλυψη, που με έχουν οδηγήσει να κάνω έρωτα με άλλον άντρα εκτός του συντρόφου μου.

Τύψεις θα ένιωθα αν έμενα σε μια σχέση που δε με καλύπτει συναισθηματικά. Τύψεις επίσης θα ένιωθα αν δεν γνωστοποιούσα το γεγονός στο σύντροφό μου. Σίγουρα θα υπάρχουν όμως και άνθρωποι που δεν νιώθουν καμία τύψη.

Στην περίπτωση που δεν το μαθαίνει ο άλλος, δεν υπάρχει λόγος να νιώθει πληγωμένος. Αν το μάθει...ο καθένας αντιδρά ανάλογα. Προσωπικά, πληγώθηκε μόνο ο εγωϊσμός μου όταν έμαθα ότι ο σύντροφός μου έκανε έρωτα με άλλη γυναίκα. Ο δικός μου εγωϊσμός γιατρεύτηκε σχετικά γρήγορα πάντως...Δεν έπαθα δα και τίποτα σοβαρό...

neo-yio

# 6 στις 17/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204

Παράθεση:
Originally posted by gallidoula
Με την απιστία υποτιμάς τον ίδιο σου τον εαυτό.'Η έχεις σύντροφο ή δεν έχεις.Δεν μπορείς να έχεις σχέση μεν,αλλά να πηγαίνεις κι αλλού..Για οποιονδήποτε λόγο.

Συμφωνω με την φίλη Gallidoula.

Ή θέλω να ειμαι με αυτον που αγαπώ και σέβομαι, ή θα πηγαίνω σε ξενες φωλιές για να ικανοποίησω μονο τις ορμές μου, και πίσω μου να αφήσω μια που ετοιμάζετε να πέσει μετα απο τον... σεισμό που θα δημιουργήσω εγώ...
Και η ζωή συνεχίζεται...

raider7

# 7 στις 17/9/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120
Συνήθως οι περισσότεροι/ες θέλουν και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη!! Για αυτό και δεν χωρίζουν όταν ο σύντροφός τους δεν τους καλύπτει ολοκληρωτικά! Πάντως πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα χωρίσουν....

MadDog

# 8 στις 17/9/2003
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Η.Π.Α.
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 72
Αν ο συντροφος μου δεν με καλυπτε θα προσπαθουσα πρωτα να το συζητησουμε και μετα να ανανεοσουμε την σεξουαλικη μας ζωη με διαφορα κολπα παιχνιδια ή και ενα ταξιδι καπου εξωτικα μακρια απο το σπιτι. Θα καναμε ερωτα και καπου πιο extreme ισως ενας δημοσιος χωρος. Τωρα αν παλι εβλεπε οτι η κατασταση παρεμενε σταθερη που αμφιβαλω γιατι αν ηθελε και ο ιδιος αλλαγη τοτε θα αλλαζε αλλα λεμε αν δεν με καλυπτε ουτε τοτε θα του ζηταγα να χωρισουμε. Μεχρι στιγμης μιλαμε για απλους γκομενους οχι κατι πολυ σοβαρο?Δηλαδη αν ησουν παντρεμενηος μαζι τηςτου θα τον χωριζες?Αν υπηρχαν παιδια παλι θα τον χωριζες?Ειναι αυτη αιτια διαζυγιου?Χρειαζετε συζητηση τα παιδια αν υπαρχουν στα πεθερικα και αρχιζει η ανανεωση ενα ταξιδακι τα δυο σας κατι θα αλλαζε πιστευω. Αν κουραστηκες και βλεπεις οτι δεν σηκωνει συζητηση χωρισε.

Dimitrios_thess

# 9 στις 18/9/2003
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 44
Το τεστ εχει μια ερωτηση με συγκεκριμενες απαντησεις. Τωρα αν η απαντηση που ερχεται στο νου σου δεν υπαρχει στο τεστ συμπληρωνεις τη καλυτερη δυνατη.
Αν δεν υπαρχει απαντηση που να λεει για παραδειγμα οτι αν δε με καλυπτει τον χωριζω τοτε τι συζηταμε?
Βεβαια δεν θυμαμαι τις απαντησεις και δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια αλλα πρεπει να κρινουμε εχοντας στο νου μας τους περιορισμους αυτους .
Αυτο που λατρευω στις γυναικες δεν ειναι οι ομοιοτητες τους αλλα οι διαφορες τους με εμενα
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost