Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ!

Σελίδα : 1

TANSOLA

# 1 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Σε αδιεξοδο!

Θα ήθελα σας παρακαλω την γνωμη σας! Δεν ξερω τι να κανω!!!
Έιμαι με ενα παιδι για περιπου 2 μηνες. Δεν μου άρεσε και δεν μου αρεσει ακομη ιδιαιτερα σαν εμφανιση, απλα επειδη ψαχνω να κανω μια σοβαρη σχεση και μου αρεσε σαν χαρακτηρας ειπα γιατι οχι. Απο τις αρχες σχεδον αρχισαμε να καυγαδιζουμε λογο διαφορετικων αντιληψεων και συνηθειων που έχουμε. Το αλλο ειναι οτι με καποια πραγματα που κανει με κανει να αμφιβαλλω για αυτον και να μην του εχω εμπιστοσυνη και οταν του το λεω μου λεει οτι ειμαι υπερβολικα καχυποπτη και πρεπει να χαλαρωσω λιγο. Του ειπα αρκετες φορες να χωρισουμε γιατι νιωθω οτι δεν παμε καλα(ενω εκεινος τα βλεπει παντα ολα ροδινα!), μου λεει ενταξει, χωρίζουμε, αλλα μετα απο λιγο αρχιζει να μου τηλ. ή να μου στελνει μυνηματα κτλ. μεχρι που με πειθει παλι να ξανασμιξουμε. Περνω καλα οταν ειμαι μαζι του, αλλα υπαρχουν και φορες που με εκνευριζει αφάνταστα! Ή καποτε κανει καποια πραγματα που με βαζουν σε σκεψεις, αν οντος ειναι νορμαλ... Επειδη ομως εχει και αρκετα καλα στοιχεια στον χαρακτηρα του και έχουμε και πολλα κοινα σημεια κτλ, δυσκολευομαι να αποφασισω τι θα πρεπε να κανω! Μου ειπε την επομενη φορα που θα του πω να χωρισουμε θα ειναι η τελευταια και δεν θα ξαναβρεθουμε ή να ξαναμιλησουμε ποτε!

Angela_

# 2 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580
Φαντάσου, και λες ότι δε σου άρεσε και δεν τον πολυθέλεις...

...αν τον ήθελες δηλαδή τι θα έκανες?

Δεν είσαι σε κανένα αδιέξοδο, σε άρνηση είσαι...

Τον ερωτεύτηκες TANSOLA το ξέρεις?

SkiNy

# 3 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 5.465

τανσολα μυ..

Ότι ονειρευόμαστε γίνεται και ότι μας αξίζει το ζούμε,ότι ονειρευόμαστε είμαστε ας ονειρευτούμε,μπορούμε..!

SkiNy

# 4 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 5.465

τανσολα μυ

mallon ton exeis erotevtei.. alla me afta pu perigrafeis pio pano, dn 3ero poso 8a paei afti i istoria kalos i kakos oli exume kapu to allo mas miso k otan to vrume apla to 3erume!!! dn mu fenete pos afti i sxesi pu exeis na einai me to allo su miso, kai dn a3izei na xaneis ton kairo su se katastaseis pu dn odigun pu8ena, psa3e to mesa su k 8a deis pos einai kalytera na min to kurazeis allo.. anoi3e ta ftera su gia kati kalytero...
SkiNy..!!
Ότι ονειρευόμαστε γίνεται και ότι μας αξίζει το ζούμε,ότι ονειρευόμαστε είμαστε ας ονειρευτούμε,μπορούμε..!

ARDRAB

# 5 στις 22/4/2008
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.396
TANSOLA, ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!

ΜΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ, ΨΑΞΕ ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΣΑΙ ΜΕ "ΠΡΟΧΕΙΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ" ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ..., ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ...ΚΛΠ".
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΚΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ, ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ!
ΚΑΛΩΣ ή ΚΑΚΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΑΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΑΙΡΙ, ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ/ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ/ΠΑΡΕΑ/ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ....
ΜΗ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΙΣΟΡΡΟΠΗΣΕΙΣ ΚΑΡΔΙΑ & ΛΟΓΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΒΗΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ,Η ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ, Η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ, Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, Η ΑΓΚΑΛΙΑ...! ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΚΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

2diamond

# 6 στις 22/4/2008
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Αργος Ορεστικό
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 72

Παράθεση:
Originally posted by TANSOLA
Θα ήθελα σας παρακαλω την γνωμη σας! Δεν ξερω τι να κανω!!!
Έιμαι με ενα παιδι για περιπου 2 μηνες. Δεν μου άρεσε και δεν μου αρεσει ακομη ιδιαιτερα σαν εμφανιση, απλα επειδη ψαχνω να κανω μια σοβαρη σχεση και μου αρεσε σαν χαρακτηρας ειπα γιατι οχι. Απο τις αρχες σχεδον αρχισαμε να καυγαδιζουμε λογο διαφορετικων αντιληψεων και συνηθειων που έχουμε. Το αλλο ειναι οτι με καποια πραγματα που κανει με κανει να αμφιβαλλω για αυτον και να μην του εχω εμπιστοσυνη και οταν του το λεω μου λεει οτι ειμαι υπερβολικα καχυποπτη και πρεπει να χαλαρωσω λιγο. Του ειπα αρκετες φορες να χωρισουμε γιατι νιωθω οτι δεν παμε καλα(ενω εκεινος τα βλεπει παντα ολα ροδινα!), μου λεει ενταξει, χωρίζουμε, αλλα μετα απο λιγο αρχιζει να μου τηλ. ή να μου στελνει μυνηματα κτλ. μεχρι που με πειθει παλι να ξανασμιξουμε. Περνω καλα οταν ειμαι μαζι του, αλλα υπαρχουν και φορες που με εκνευριζει αφάνταστα! Ή καποτε κανει καποια πραγματα που με βαζουν σε σκεψεις, αν οντος ειναι νορμαλ... Επειδη ομως εχει και αρκετα καλα στοιχεια στον χαρακτηρα του και έχουμε και πολλα κοινα σημεια κτλ, δυσκολευομαι να αποφασισω τι θα πρεπε να κανω! Μου ειπε την επομενη φορα που θα του πω να χωρισουμε θα ειναι η τελευταια και δεν θα ξαναβρεθουμε ή να ξαναμιλησουμε ποτε!

Κάποτε ζούσε ένας νεαρός γοητευτικός βασιλιάς,που παρά την δύναμη και τα πλούτη του τον βασάνιζαν 2 ερωτήματα και έψαχνε απεγνωσμένα τις απαντήσεις.Ποια θα είναι η ποιο σημαντική στιγμή στην ζωή μου και ποιος ο σημαντικότερος άνθρωπος;
Απηύθηνε λοιπόν πρόσκληση στους σοφούς όλου του κόσμου να απαντήσουν στα 2 ερωτήματά του και όποιος του απαντούσε θα μοιράζονται μαζί του όλα του τα πλούτη.Ήρθαν λοιπόν σοφοί από όλη την χώρα και ακόμη παραπέρα αλλά κανείς δεν του έδωσε κάποια ικανοποιητική απάντηση.Τότε κάποιος του ανέφερε για ένα σοφό που για α τον βρει έπρεπε να ταξιδέψει μέρες και να περάσει βουνά και λαγκάδια.
Φτάνοντας λοιπόν στους πρόποδες του βουνού που έμενε ο σοφός,ο βασιλιάς μεταμφιέστηκε σε φτωχό χωρικό.Όταν έφτασε στην καλύβα του σοφού τον βρήκε καθιστό στα γόνατα και να σκάβει.
'Ακουσα πως είσαι σοφός και πως μπορείς να απαντήσεις σε οποιαδήποτε ερώτηση.<<Μπορείς να μου πεις ποιο θα είναι το σημαντικότερο πράγμα στην ζωή μου και ποια η σημαντικότερη στιγμη;>>
Βοήθησε με να βγάλουμε μερικές πατάτες από το χώμα πάνε στο ποτάμι να τις πλύνεις και εγώ θα βάλω νερό να βράσω και θα μοιραστούμε την σούπα μου.
Πιστεύοντας πως θα είναι κάποια δοκιμασία ο βασιλιάς έκανε ότι του ζητήθηκε.Έκατσε λοιπόν με τον σοφό μέρες πολλές χωρίς όμως να πάρει απάντηση στα ερωτήματα του.Έτσι λοιπόν αποκάλυψε την ταυτότητά του τον αποκάλεσε απατεώνα και ότι οι μέρες πήγαν χαμένες μαζί του.
<<Απάντησα στις ερωτήσεις σου από την πρώτη κιόλας μέρα που συναντηθήκαμε.>>Απάντησε ο σοφός.<<Αλλά εσύ δεν κατάλαβες τις απαντήσεις μου>>
<<Τι εννοείς;>>Τον ρώτησε ο βασιλιάς.
<<ΣΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕΣ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΘΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ-Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΖΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ>>

Στην ζωή υπάρχουν 2 πράγματα που θα πρέπει να στοχεύεις:πρώτα να παίρνεις αυτά που θέλεις και μετά,να τα απολαμβάνεις.Μόνο οι πιο σοφοί καταφέρνουν το δεύτερο.

Απόλαυσε την διαδικασία και μην εστιάζεσαι στο αλατοπίπερο της ζωής που αυτό κάνει ενδιαφέρον την ζωή μας.
δουβλε διαμονδ

xaroulita

# 7 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Στους δύο μήνες τόσα μπερδέματα; Μέχρι τους έξι πώς σκέφτεστε να το πάτε;

# 8 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by xaroulita
Στους δύο μήνες τόσα μπερδέματα; Μέχρι τους έξι πώς σκέφτεστε να το πάτε;

εγω δε πιστευω πως εισαι ερωτευμενη. εισαι για να εισαι, και δυσκολευομαι να πιστεψω πως αυτο που εχεισ θα κρατησει.
δυο μηνες και ψαχνεσαι ετσι? και χωριζετε ολη τηω ωρα? ε αυτο δεν ειναι σχεση, τι σχεση ειναι? δες το σαν τριτη.. τι θα λεγες στον εαυτο σου??
δδδεεεε γινονται ετσι οι σχεσεις. τι το περασαμε?
τι να κανεις? εχεις δυο επιλογες- η να καθεσαι να μουχλιαζεις και να προβληαμτιζεσαι τι θα γινει και πως και μπλα μπλα η να το σκασεις οταν ειναι νυχτα..

γνωμη μου παντα.
κοιτα κι εγω θελω ναμαι με καποιον αλλα οχι με οποιον κι οποιον.
το αφηνω ναρθει... ετσι λεω δηλαδη.

# 9 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σημασία δεν έχει να είσαι με κάποιον, για να λες ότι έχεις μια σχέση. Σημασία νομίζω έχει ότι νιώθεις όμορφα με έναν άνθρωπο και μοιράζεσαι ανεπανάληπτες (ω!!! ναι!!!:> στιγμές μαζί του. Αν εσύ, καλή μου έχεις ήδη προβλήματα από το πρώτο δίμηνο, τότε ίσως να αυξηθούν χρονικά και να κληθείς να αντιμετωπίσεις σοβαρότερους προβληματισμούς στο εγγύς μέλλον. Προσωπικά, θα είχα να σου ευχηθώ να μην αναλώνεσαι σε σχέσεις που σε φθείρουν. Κοίταξε μπροστά, άλλωστε είσαι νέα και έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου (εύχομαι με μοναδικές στιγμές!).

# 10 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Angela_
Φαντάσου, και λες ότι δε σου άρεσε και δεν τον πολυθέλεις...

...αν τον ήθελες δηλαδή τι θα έκανες?

Δεν είσαι σε κανένα αδιέξοδο, σε άρνηση είσαι...

Τον ερωτεύτηκες TANSOLA το ξέρεις?

tansola...einai fanero oti.. k sy thn brisks mazi toy... k kala pernate... omos na xerhs pos .. den yparxei zeygari...poy na mhn exei kaygadakia...aliws tha roytiniash..ligo apeirh k anwrimh se briskw... me thn kalh enoia.. melwnontas..tha blephs ta pragmata me allo mati . mexri tote omos ..mporei na exhs xasei..ayto to paidi... deixnh poso se thelh...filia koykla moy

TANSOLA

# 11 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 8
Efharisto paidia poli hrisimes oi simvoules sas!!! xxxxx

# 12 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
να σκεφτεις πως θα εισαι εαν δεν τον δεις για μια εβδομαδα......δεν τον ακουσεις και δεν στειλει sms;θα σου λειψει;θα τον αναζητησεις;α,ναι τοτε μαλλον ερωτευτηκες γλυκια μου.........εαν οχι......τοτε απλα δεν ταιριαζετε.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost