Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

απαντηση επιγοντως

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

perfetta

# 21 στις 30/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by fraoulitsa1989
ειχα μια σχεση πριν 3 μηνες η οποια κρατησε 2 μηνες.....χωρισαμε αλλα απο τοτε εχουμε μια 'ελευθερη σχεση' οπου η μονη διαφορα ειναι οτι απλα δεν λεμε οτι εχουμε σχεση....
χωρισαμε γιατι ανακατευτικαν οι φιλοι μας που προσπαθωντας να βοηθησουν τα εκαναν μανταρα!!!!!!
τωρα ειμαστε τελεια μαζι,ειμαστε ολη την ωρα μαζι,με γνωρισε στους δικους του και γενικα τωρα που δεν εχουμε σχεση κανουμε οσα σχεδιαζαμε να κανουμε οταν τα ειχαμε.....
δειχνει οτι με θελει αλλα εγω δεν μπορω να συνεχισω...θελω να εχουμε μια κανονικη σχεση γιατι τον αγαπαω τρελα και δεν θελω να ειμαστε ενα "παρανομο" ζευγαρακι....
τι να κανω για να το πετυχω αυτο,χωρις ομως να τον χασω?????

Με προβλημάτισες τωρα φίλη μου...
Είμαστε μαζί 3 ολόκληρα χρόνια, εχει γνωρίσει όλους τους δικούς μου κι εγώ τους δικούς του, πάμε παντού μαζί, με τις διακοπές μας..., κάνουμε όνειρα μαζί.... Αλλά ποτέ δε μου χει ζήτησει "να τα φτιάξουμε"
Δε γίνεται να μ' έχει εμένα έτσι. Εγώ ΘΕΛΩ να "τα 'χουμε"
Απόψε το βράδυ θα κάνω μια συζήτηση να λυθεί τούτο το μυστηριο....

cerise

# 22 στις 30/4/2008
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
'Aρεσαν+: 0%

Εσένα δηλαδή τι σου λείπει ακριβώς??

Σου λύπει κάτι από τη σχέση αυτή? Αν σου λύπει κάτι και νοιώθεις κάπως πες του το μήπως και το διορθώσει. Το να μη θέλει δέσμευση δεν είναι και σπάνιο φαινόμενο. Οι περισσότεροι δεν θέλουν δέσμευση και τσιμπουριάσματα. Θέλουν οξυγόνο για ν αναπνέουν και είναι δικαίωμά τους. Αν τώρα εσένα σε χαλάει που δεν κάνει σχέδια για το μέλλον και αντί να ζήσεις αυτό που ζεις θέλεις συμβόλαιο με υπογραφή και βιάζεσαι να κάνεις οικογένεια και παιδιά αλλάζει.... Προχωράς στον επόμενο που θα είναι κι αυτός της ίδιας αντίληψης με σένα.
Ο κανόνας είναι ν αφήνεις μια ωραία κατάσταση να τσουλισει έτσι ώστε να τη χαρείς και δεν ξέρεις το μέλλον τί θα φέρει. Οταν τα βάζεις τα αισθήματα σε καλούπια χάνεται όλη η μαγεία. Καλύτερα έχουν εξελιχθεί τα ζευγάρια που έζησαν ελεύθερα παρά εκείνα που βιάστηκαν. Και το σλόγκαν:
Η καλύτερη σχέση είναι αυτή που ξεκίνησε χωρίς να έχει ειπωθεί και ο χειρότερος χωρισμός αυτός που ενώ έγινε το ζευγάρι είναι ακόμα μαζί.

observer1

# 23 στις 30/4/2008
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742

Παράθεση:
Originally posted by C_Tin-Tin-Meet-Sa
Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ,

Αντώνης Καρπετόπουλος.

Αυτή είναι ατάκα του άλλου Αντώνη...του Πανούτσου
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

observer1

# 24 στις 30/4/2008
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Επί του θέματος τώρα...

Κάτι τέτοια λέγαμε και για το όνομα των Σκοπίων και είδατε που φτάσαμε...
Μην το κοροιδεύετε λοιπόν
Γιαυτό προτείνω στη θεματοθέτρια να καθίσουν στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων και να βρούν κοινά αποδεκτή λύση στο όνομα της ΠΔΣΦ (=Πρώην Δίμηνη Σχέση Φραουλίτσας)
Αν χρειαστεί και μεσολαβητή να τους στείλουμε Αρκεί να βρεθεί λύση

Υ.Γ. Οπως είχε πει κι ο Μητσοτάκης... σε δέκα χρόνια ποιός θα το θυμάται το θέμα????
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 25 στην 1/5/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by 19766
βρε κορίτσι μου για να καταλαβω!! είστε μαζί όλη μέρα, σε ξέρουν οι δικοι του, κάνετε σχεδια για το μέλλον και λοιπα και είστε παρανομο ζευγαρακι; ξέρεις πως είναι τα παρανομα ζευγαρακια; και εν πασει περιπτωση τι είναι αυτό που σε ενοχλει ακριβως δεν μπορεσα να καταλαβω!! οτι λέτε οτι δεν εχετε σχεση ενώ εχετε; μάλλον κολλας σε λεπτομέρειες. Αποψή μου: κοιτα να χαρεις αυτο που έχεις και άσε τις λέξεις να παιξουν το ρολο τους εκει που πρεπει!!!
να περνας καλα

den..exeis syneidhtopiohsh.. kopela moy oti zeis...ayto htheles..mia sxesh..eleyterh.. apo desmeyseis... poy sas epinigan...otan eisastan epishma..mazi....twra den berdeyontai..k oi alloi sta podiasas....kytxe..na xareis ayto poy exhs twra..giati an to paroyn oi alloy eidhsh ..sas blepw xwria pali.. k ftoy k apo thn arxh..xaxaxaxa

# 26 στην 1/5/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by observer1

Παράθεση:
Originally posted by C_Tin-Tin-Meet-Sa
Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ,

Αντώνης Καρπετόπουλος.

Αυτή είναι ατάκα του άλλου Αντώνη...του Πανούτσου

fraoulitsa1989

# 27 στις 29/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5

25 ειναι...

Παράθεση:
Originally posted by EVE-1
αποτι καταλαβα αυτος δε θελει να λεει οτι εχτε σχεση..
της ηλικιας ειναι.
καντον να ζηλεψει..ξερεις εσυ τον τροπο..μη φανει οτι ειναι φτιαχτο ουτε οτι το παιζεισ διπορτο... απλα δωστου να καταλαβει τοι υπαρχουν κι αλλοι που σε θελουν...για...σχεση... να τον ταρακουνησεις λιγο γιατι οσα και να του πεις θα σε βγαλει και πιεστικη στο τελος.

οι προλαλησαντες της τα λετε πολυπλοκα..μεγαλιστικα.
πρπει μια φορα εσεις οι μεγαλυτεροι να καταλαβετε πως αν απο μικροι δεν κανουμε-σχεση-αφου το θελουμε πως θα μαθουμε αργοτερα μεσα σε μια σχεση να λειτουργουμε?
τι να χαρει αφου στην πραγματικοτητα δε το χαιρεται..προβληματιζεται για να γραφει εδω..
εσεις θα της πειτε να το χαρει ακομα κι αν ειναι ετσι..ομως λεει το κοριτσι..ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙ αυτο...
απ μικρη τακουω..να χαιρεσαι να χαιρεσαι.. τωρα που εισαι μικρη..

κι ομως ειμαι σιγουρη πως αν δεν αρχισει απο τωρα το καθε κοριτσακι να σκεφτεται πιο ωριμα θα φτασει σε ηλικια των 30 και θα κοπανιεται..καλυτερα τωρα στα βαθια παρα μετα..
αυτη ειναι η γνωμη μου εμενα...

(στα 14 με 17 μου τα ειχα με τον πρωτο μου...δεν ηθελε ναχουμε σχεση..πιεζοταν λεει και μονο με τη λεξη και ειχαμε προβληματα που μας ειχαν δημιουργησει αλλη να καλη ωρα οπως εδω... 3 χρονια κι οχι 2 μηνες και 5... το τι κλαμα αρχισα να ριχνω πανω στο χρονο που ειχα κολλησει μαζι του... ακομα μετανιωνω που δε τουφερα και το αλλο παπουτσι στο κεφαλι. του χα φερει το ενα μπροστα στη μανα του οταν χωριζαμε οριστικα.. ακομα παντως μιλαει με τα καλυτερα λογια για μενα..δε κανω πλακα. τελικα και οι αντρες παντοφλα θελουν αλλιως δεν ισιωνουν)

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost