Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

απαντηση επιγοντως

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

fraoulitsa1989

# 1 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

απαντηση επιγοντως

ειχα μια σχεση πριν 3 μηνες η οποια κρατησε 2 μηνες.....χωρισαμε αλλα απο τοτε εχουμε μια 'ελευθερη σχεση' οπου η μονη διαφορα ειναι οτι απλα δεν λεμε οτι εχουμε σχεση....
χωρισαμε γιατι ανακατευτικαν οι φιλοι μας που προσπαθωντας να βοηθησουν τα εκαναν μανταρα!!!!!!
τωρα ειμαστε τελεια μαζι,ειμαστε ολη την ωρα μαζι,με γνωρισε στους δικους του και γενικα τωρα που δεν εχουμε σχεση κανουμε οσα σχεδιαζαμε να κανουμε οταν τα ειχαμε.....
δειχνει οτι με θελει αλλα εγω δεν μπορω να συνεχισω...θελω να εχουμε μια κανονικη σχεση γιατι τον αγαπαω τρελα και δεν θελω να ειμαστε ενα "παρανομο" ζευγαρακι....
τι να κανω για να το πετυχω αυτο,χωρις ομως να τον χασω?????

somebody961

# 2 στις 23/4/2008
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
βρε κορίτσι μου για να καταλαβω!! είστε μαζί όλη μέρα, σε ξέρουν οι δικοι του, κάνετε σχεδια για το μέλλον και λοιπα και είστε παρανομο ζευγαρακι; ξέρεις πως είναι τα παρανομα ζευγαρακια; και εν πασει περιπτωση τι είναι αυτό που σε ενοχλει ακριβως δεν μπορεσα να καταλαβω!! οτι λέτε οτι δεν εχετε σχεση ενώ εχετε; μάλλον κολλας σε λεπτομέρειες. Αποψή μου: κοιτα να χαρεις αυτο που έχεις και άσε τις λέξεις να παιξουν το ρολο τους εκει που πρεπει!!!
να περνας καλα

# 3 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
ειχα μια σχεση πριν 3 μηνες η οποια κρατησε 2 μηνες.....

αυτό δεν λέγεται "σχέση" ... αυτό λέγεται "αρπαχτή διαρκείας"!!!
ίσα που προλάβατε να γνωριστείτε, να βγείτε για να διασκεδάσετε 2-3 φορές
και να διαπιστώσετε αν είστε σεξουαλικά συμβατοί

από την πλευρά του άνδρα ... και πολύ κράτησε (αν βρίσκεται σε ηλικία "πειραματισμών")

ξεπέρνα το.....και την επόμενη φορά να είσαι ποιο προσεκτική
(και τι θα πει "τον αγαπάω τρελά"?? ε?? μήπως το μπερδεύεις με το "τον ποθώ τρελά??"

ανόητο δεν είναι??

μετά από όλους αυτές τις φεμινιστικές διακηρύξεις περί ισότητας και ανεξαρτησίας , να "τρελαινόμαστε" για μια δίμηνη "σχέση", απλά και μόνο
επειδή το αρσενικό απέκτησε ανοσία στην "χημεία μας" γρηγορότερα από εμάς??)

anemona_62

# 4 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Δηλαδή έχετε σχέση αλλά λέτε ότι δεν έχετε σχέση, σωστά?
Κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας ή μήπως κι από τους φίλους σας (κάπως δύσκολο αυτό μια που είστε όλη μέρα μαζί) κι έτσι έχτε περάσει στην...παρανομία

Κοίτα να δεις, είναι σαν μια τεχνητή δικλείδα ασφαλείας τπυ τύπου "Εγώ σχέση? I don't know this word!" (:lol, οπότε είστε ελεύθεροι, υποτίθεται, δεσμεύσεων.

Τώρα βέβαια τίθεται το ερώτημα: οι πράξεις είναι που μετράνε ή τα λόγια? Οι πράξεις βέβαια! Ωστόσο οι λέξεις είναι δηλωτικές του πόσο σοβαρά λαμβάνει κανείς τις πράξεις, τις ντύνει δηλαδή με επισημότητα και "πίστη". Ε, προφανώς ο φιλαράκος σου φοβάται τη δέσμευση και θέλει να κάνει ό,τι κάνει αλλά χωρίς υποχρέωση. Δεν πειράζει, μικροί είστε, θα μεγαλώσετε Ως τότε χαρείτε ό,τι ζείτε
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

# 5 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ε,ναι βρε φραουλιτα...μικρουλα εισαι μην τρελαινεσαι....και δεν αγαπαμε εναν ανθρωπο σε 2 μηνες μονο.....χαλαρωσε και απολαυσε το!κι ολα θα πανε καλα!

Dardana

# 6 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by fraoulitsa1989
ειχα μια σχεση πριν 3 μηνες η οποια κρατησε 2 μηνες.....χωρισαμε αλλα απο τοτε εχουμε μια 'ελευθερη σχεση' οπου η μονη διαφορα ειναι οτι απλα δεν λεμε οτι εχουμε σχεση....
χωρισαμε γιατι ανακατευτικαν οι φιλοι μας που προσπαθωντας να βοηθησουν τα εκαναν μανταρα!!!!!!
τωρα ειμαστε τελεια μαζι,ειμαστε ολη την ωρα μαζι,με γνωρισε στους δικους του και γενικα τωρα που δεν εχουμε σχεση κανουμε οσα σχεδιαζαμε να κανουμε οταν τα ειχαμε.....
δειχνει οτι με θελει αλλα εγω δεν μπορω να συνεχισω...θελω να εχουμε μια κανονικη σχεση γιατι τον αγαπαω τρελα και δεν θελω να ειμαστε ενα "παρανομο" ζευγαρακι....

Δηλαδη το προβλημα σου ειναι στο πως "ονομαζετε" τη σχεση σας κι οχι στην ουσια αυτης; Απο τη στιγμη που ειστε μαζι, κανετε πραγματα μαζι, κανετε σχεδια, τι θες περισσοτερο;; Γραπτη δεσμευση;; Νομιζω πως με αυτο το "κολλημα" σου θα δημιουργησεις προβλημα εκει που δεν υπαρχει..

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 7 στις 23/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απλά να μην τον πιέζεις και να μην πιέζεσαι.Αν πραγματικά όλα πηγαίνουν καλά,θα έρθει από μόνο του και αυτό...Μην αγχώνεσαι.

gogas

# 8 στις 23/4/2008
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 23
Μία σχέση δεν οριοθετείτε από την προφορική σύμβαση. Αν αποφασίσετε μια μέρα και πείτε ότι τα φτιάχνετε θα αλλάξει κάτι; Επίσης τι σημαίνει ότι το θες αλλά δεν μπορείς να συνεχίσεις την σχέση; Γενικώς, αν ξεκολλήσεις από τον εγκέφαλο σου θα βρεις μόνη σου λύση.

Barracuda

# 9 στις 23/4/2008
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408

Παράθεση:

Μια χαρά σχέση έχεις και μάλιστα μια χαρά βαδίζει,
Άσε λοιπόν τις ονοματολογίες και τις σαχλαμάρες.

Εκτός αν εννοείς ότι τον μοιράζεσαι και με άλλες κοπελιές,
το γνωρίζεις και το ανέχεσαι.
Τότε αλλάζει το πράγμα.

Όλα τα υπόλοιπα χρειάζονται χρόνο, μη βιάζεσαι λοιπόν
μη μπερδεύουμε τον ενθουσιασμό , την έλξη ,τον έρωτα και την αγάπη.
Μάθε τον και αφήσου να σε μάθει και αυτός ,
διώξε το άγχος και τα κολλήματα και όλα θα πάνε καλά.
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

EVINA

# 10 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 14.228
αναθεμα αν καταλαβα λεξη....

ειχαμε σχεση αλλα δεν ειχαμε
μετα χωρισαμε
τωρα δεν εχουμε σχεση αλλα εχουμε..

παει γερασα μου φαινεται....

εισαστε λες τωρα συνεχως μαζι, σε γνωρισε στους δικους του, περνατε τελεια... αλλα σχεση δεν εχετε...

πριν που ειχατε τι κανατε δηλαδη ????
γιατι αν ειναι να περνας τοσο τελεια χωρις να εχεις σχεση... να πω και εγω στον δικο μου, να αλλαξουμε την ονομασια
παω να φτιαξω ενα καφεδακι... γιατι θα ξεχασω και αυτα που ηξερα !!!!

REDLIE

# 11 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 32
Ολα μια χαρα ακουγονται. Και για να πω την αληθεια παντα νευριαζα με την ατακα "τα εχουμε". Ολοι νομιζω οτι πρεπει να εχουμε μια ελευθερη και μονοι να δεσμευομαστε απο τις πράξεισ μας. Και το παλικαρι μια χαρα δεσμευει τον χρονο & τη ζωη του μαζι σου. Μην το κουραζεις. Απολαυσε αυτό που εχεις χωρις μικροαστικες ταμπελιτσες.

SkiNy

# 12 στις 23/4/2008
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 5.465

καλι μυ

min kollas stis tampelles ite to lete ite oxi to 8ema einai pos einai olofanero oti eisaste mazi ti to psaxneis kai xaliese zise ton erota su kai xalarose..!!!
SkiNy..!!
Ότι ονειρευόμαστε γίνεται και ότι μας αξίζει το ζούμε,ότι ονειρευόμαστε είμαστε ας ονειρευτούμε,μπορούμε..!

elix_geo

# 13 στις 23/4/2008
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:

Αν ανακατευτούμε και μεις τότε είναι που θα γίνει της πoyτάνας!!!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

pythagoras

# 14 στις 24/4/2008
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585

Το θέμα ειναι απλό!!!

Παράθεση:

Να είσαστε μαζί χωρίς να έχετε σχέση, άσχετοι δηλαδή.
Να συνεχίσετε σχετιζόμενοι .... ασχέτως...
και τελικά θα καταλάβετε ότι ολα ειναι τόσο σχετικά ..... που καταντουν άσχετα!
Και εις άλλα με υγεία.
Η Εβίνα τι λέει επ΄αυτού;;;

(Χαίρε σχέση άσχετος σχετιζομένη ασχέτως ήτις τίνει να καταρρίψει την θεωρία της σχετικότητος.... )
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

elix_geo

# 15 στις 24/4/2008
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by pythagoras

(Χαίρε σχέση άσχετος σχετιζομένη ασχέτως ήτις τίνει να καταρρίψει την θεωρία της σχετικότητος.... )

Χαίρε ω Αϊνστάιν junior
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

Aderfia_Soste_Me

# 16 στις 26/4/2008
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Κυκλάδων / Αμοργός
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 492

Παράθεση:
δειχνει οτι με θελει αλλα εγω δεν μπορω να συνεχισω...θελω να εχουμε μια κανονικη σχεση .....

Όπως διαπιστώθηκε και από τους συνομηλητές το προβλημα δεν ειναι αν εχετε σχέση ή όχι. Είναι ξεκάθαρο ότι έχετε.
Μάλλον παίζει πρόβλημα επικοινωνίας το οποίο βαραίνει περισσότερο εσένα (λόγω του πώς εκφράζεσαι).
Διάβασε και κάνα μυθιστόρημα γλυκιά μου!
Το σεξ θεωρείται βρόμικο μόνο όταν το κάνεις σωστά!

MsNanouk

# 17 στις 26/4/2008
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 5.851

απαντηση επιγοντως

Μια χαρά σε βλέπω .... είστε μαζί κάνετε πράγματα μαζί ... οπότε τι σημασία έχει αν λέγεται ή όχι από εκείνον σχέση ...
Εκτός από ένα μικροενδοιασμό που έχω όσον αφορά την μονογαμία του νεαρού φίλου σου (υποθέτω ότι είναι συνομίληκος σου ή κάτι τέτοιο) κατά τα άλλα μιά χαρά σας βρίσκω ...
Χαλάρωσε και απόλαυσε την αυτήν την περίοδο και έχεις χρόνια πολλά μπροστά σου για να σκοτιστείς με θέματα που αφορούν τις σχέσεις

Καλή Ανάσταση !!!

# 18 στις 28/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αποτι καταλαβα αυτος δε θελει να λεει οτι εχτε σχεση..
της ηλικιας ειναι.
καντον να ζηλεψει..ξερεις εσυ τον τροπο..μη φανει οτι ειναι φτιαχτο ουτε οτι το παιζεισ διπορτο... απλα δωστου να καταλαβει τοι υπαρχουν κι αλλοι που σε θελουν...για...σχεση... να τον ταρακουνησεις λιγο γιατι οσα και να του πεις θα σε βγαλει και πιεστικη στο τελος.

οι προλαλησαντες της τα λετε πολυπλοκα..μεγαλιστικα.
πρπει μια φορα εσεις οι μεγαλυτεροι να καταλαβετε πως αν απο μικροι δεν κανουμε-σχεση-αφου το θελουμε πως θα μαθουμε αργοτερα μεσα σε μια σχεση να λειτουργουμε?
τι να χαρει αφου στην πραγματικοτητα δε το χαιρεται..προβληματιζεται για να γραφει εδω..
εσεις θα της πειτε να το χαρει ακομα κι αν ειναι ετσι..ομως λεει το κοριτσι..ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙ αυτο...
απ μικρη τακουω..να χαιρεσαι να χαιρεσαι.. τωρα που εισαι μικρη..

κι ομως ειμαι σιγουρη πως αν δεν αρχισει απο τωρα το καθε κοριτσακι να σκεφτεται πιο ωριμα θα φτασει σε ηλικια των 30 και θα κοπανιεται..καλυτερα τωρα στα βαθια παρα μετα..
αυτη ειναι η γνωμη μου εμενα...

(στα 14 με 17 μου τα ειχα με τον πρωτο μου...δεν ηθελε ναχουμε σχεση..πιεζοταν λεει και μονο με τη λεξη και ειχαμε προβληματα που μας ειχαν δημιουργησει αλλη να καλη ωρα οπως εδω... 3 χρονια κι οχι 2 μηνες και 5... το τι κλαμα αρχισα να ριχνω πανω στο χρονο που ειχα κολλησει μαζι του... ακομα μετανιωνω που δε τουφερα και το αλλο παπουτσι στο κεφαλι. του χα φερει το ενα μπροστα στη μανα του οταν χωριζαμε οριστικα.. ακομα παντως μιλαει με τα καλυτερα λογια για μενα..δε κανω πλακα. τελικα και οι αντρες παντοφλα θελουν αλλιως δεν ισιωνουν)

# 19 στις 28/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ,

Αντώνης Καρπετόπουλος.

_ariadni_

# 20 στις 29/4/2008
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.805
Όλα αυτά που λες, δείχνει να έχετε σχέση και μάλιστα να πηγαίνει καλά.

Οι λέξεις δεν κάνουν την διαφορά, τα συναισθήματα και οι πράξεις την κάνουν.

Δεν καταλαβαίνω πιο είναι το πρόβλημα; Έκτος άν ολα αυτά τα κάνετε στο πλαίσιο του "είχαμε σχέση, αλλα τώρα είμαστε φίλοι"!!
Κανένας δεν ξέρει τόσα ώστε να είναι απαισιόδοξος και να αφήνει τους φόβους του να οδηγούν την ζωή του χάνοντας ευκαιρίες ευτυχίας..
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε