Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποσο ευκολα ποσο δυσκολα???

Σελίδα : 1

just a girl

# 1 στις 18/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 154
'Aρεσαν+: 0%

Ποσο ευκολα ποσο δυσκολα???

Ισως σας εχει τυχει.......βλεποντας το θεμα με την σχεση ελευθερου/παντρεμενου αναρωτηθηκα το ποσο ευκολα η δυσκολα μπαινουμε εμεις σαν τριτα ατομα σε εναν γαμο!
και αντιστροφως οι παντρεμενοι το ποσο ευκολα ξεκινουν μια εξωσυζυγικη σχεση!
Εξαρταται βεβαια απο πολλους παραγοντες τα ειπαμε και τα ξαναλεμε, αυτο που εγω θα ηθελα να μαθω ομως ειναι κατα ποσο νομιζεται οτι ολοι αυτοι/εμεις που κανουμε κατι τετοιο το κανουμε γιατι λεμε ......αντε μωρε αφου ολοι το κανουν σιγα, πλεον το βλεπουμε και φυσιολογικο δηλαδη?
εχετε πιασει μερικες φορες τον ευατο σας να παρασυρετε? τελευταια ετυχε και ημουν σε μια συναντηση οι περισσοτεροι παντρεμενοι και δεν εκαναν απλως φλερτ μεταξυ τους προχωρουσαν και λιγο παραπερα.....καποια στιγμη την αλλη μερα ενας αντρας που ηταν και αυτος στην παρεα μου ειπε, και να μην θες να κανεις (εστω απλο φλερτ....), παρασυρεσαι εκεινη την ωρα!
Υπαρχει πραγματικα μη συναισθηματικη καλυψη οταν γινεται κατι τετοιο? Ποσα ευκολα, ποσο δυσκολα?

profiterol

# 2 στις 18/9/2003
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19
ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΩΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΟ ΚΑΠΡΙΤΣΙΟ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ . ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ ? ΕΝΑΣ ΓΑΜΟΣ ΟΣΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑΙΡΙΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΚΕΝΑ ΣΤΟΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ . ΑΝ ΤΑ ΚΕΝΑ ΑΥΤΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΣΕ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΟ ? ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΕΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΠΕΙΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ?ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΑΤΟΜΑ Η ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ? Η ΣΧΕΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ........... ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥ ΕΝΟΣ Η ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΓΑΜΟ

# 3 στις 18/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Άμα αρχίσεις τα φλέρτ και είσαι σε σχέση μέσα άστα να πανε.. Σε γάμο δεν ξέρω αλλά δεν μου ακούγεται και πολύ ευοίωνο αυτό, αν και λένε ότι κάποια στιγμή στον γάμο κουράζεσαι και κάνεις και καμιά ατασθαλεία αλλά και πάλι δεν μου ακούγεται και πολύ ευχάριστο...

Δεν ξέρω τον λόγο αλλά το να κάνει κάποια σχέση με παντρεμένο είναι πολύ της μόδας!! Σαν να είναι είδος αφροδισιακού! Λες και οι ελύθεροι δεν υπάρχουν... Φυσικά ισχύει και το αντίστροφο! Σαν παιχνίδι με ανεβάζει αλλά δεν νομίζω να ενέδιδα. Και φυσικά φίλοι και κολητοί θα με φώναζαν μ****α!!

# 4 στις 19/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για να σου απαντήσω στην ερώτηση "πόσο εύκολα", θα πρέπει να σου πω ότι δεν γνωρίζω ούτε έναν παντρεμένο ή μία παντρεμένη που να μην έχει συνάψει εξωσυγική σχέση (ανεξάρτητα από το αν αφορά σεξ μιας βραδιάς ή κανονική παράλληλη σχέση).

Μόνο μια φίλη μου, που κι αυτή δεν θα αποτελούσε εξαίρεση αν δεν βαριόταν τόσο.

Δεν λέω αν είναι σωστό ή λάθος, εφικτό ή ουτοπικό, απλά απαντώ στην ερώτησή σου για το "Πόσο εύκολο είναι".

medst98

# 5 στις 19/9/2003
author
Ανδρας / 43 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 76
πραγματικη ιστορια....

οταν ξεκινησα να συνομιλω στο νετ, "γνωρισα" μια "20χρονη φοιτητρια" (ετσι συστηθηκε). μετα απο λιγο καιρο ζητησε συναντηση. αμαθος οπως ημουν,πηγα χωρις πχ να ζητησω φωτο η κατι αλλο.
εκει εμφανιζεται μια κυρια περιπου 40 μαϊων,παντρεμενη (το παραδιχθηκε) και μου λεει οτι αυτη ηταν η "2οχρονη" και οτι θα ηθελε μια περιπετεια με εναν αντρα αρκετα νεοτερο...

φανταστειτε την εκπληξη μου!

φυσικα την ευχαριστησα ευγενικα και εφυγα.

τα συμπερασματα δικα σας...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε