Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Γιατί κοπέλες μου γλυκές;

Σελίδα : 1

makedonasveria

# 1 στις 2/10/2003
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Γιατί κοπέλες μου γλυκές;

Γιατί καλές μου κοπέλες, όταν βλέπετε ένα γνωστό σας να συνοδεύεται από κάποιο θηλυκό, ορμάτε αμέσως, ενώ όταν ήταν μόνος ουτε καλημέρα δεν λέτε;

(ετσι για να ξέρω) ζητώ τις απόψεις όλων γιατί είναι φαινόμενο που συχνά επαναλαμβάνεται.

(μεταφράστηκε στα ελληνικά από τον Webmaster για να μην διαγραφεί)

POLIANA

# 2 στις 2/10/2003
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
Εγώ προσωπικά δεν το κάνω ποτέ 'Oταν ένας γνωστός μου συνοδεύει κάποια, την σέβομαι και προσπαθώ να συμπεριφερθώ ανάλογα, για τον απλούστατο λόγο, ότι όποια και αν είναι σέβομαι την επιλογή του γνωστού μου
Είναι αστείο να γίνεται κανείς διαχυτικός, προσπαθώντας να αποδείξει τι άραγε?

Giabbass

# 3 στις 2/10/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου..

Θηλυκό εδώ, και σου δηλώνω έχεις δίκιο.

Πριν παντρευτούμε με το σύζυγό μου, όταν ήμασταν ζευγάρι, κάποιες φίλες και γνωστές του δεν έχαναν ευκαιρία να δειχθούν και να μου δείξουν πόσο πολύ τον γνωρίζουν, και έτσι...κι αλλιώς...κι αλλιώτικα...

Όμως, η σχέση μας προχώρησε και αδιαφόρησε για όλα τ' άλλα.

Σήμερα, από τη στιγμή που μαθαίνουν ότι ο άντρας μου είναι παντρεμένος, οι επιθέσεις είναι συχνές, όχι από φίλες, αλλά γενικά από γυναίκες, στον επαγγελματικό του χώρο (είναι οδηγός σε τουριστικά λεωφορεία, προς το παρόν) ειδικά το πρώτο διάστημα που παντρευτήκαμε.

Η μεγάλη πλάκα είναι όταν το παίζω κι εγώ θαυμάστρια και στο τέλος δηλώνω σύζυγος! (τις περισσότερες φορές ταξιδεύουμε μαζί)

Δεν πειράζει, όμως, το διασκεδάζω...φυσικά, όσο βλέπω τη μή ανταπόκρισή του σε αυτές...αλλιώς...ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΟ!

Η ψυχολογία αυτών των γυναικών, μου είναι γνωστή, αλλά δεν θα την αναλύσω τώρα, ίσως κάποια άλλη στιγμή...
ωινε δαρκ σεα

# 4 στις 2/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Α! Όλα κι όλα! Ούτε εγώ το κάνω, ακόμη κι αν πρόκειται για φίλους με τους οποίους συνηθίζουμε να είμαστε διαχυτικοί. Πέρα από θέμα διακριτικότητας, τρέμω μήπως με βάλει στο μάτι η κοπέλα του και γίνει αιτία αυτό να χαλάσουμε τις σχέσεις μας. Μακριά από ζηλιάρες!!

Vivian

# 5 στις 2/10/2003
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 340
Το βρίσκω εντελώς γελοίο αυτό που γίνεται και, όντως, το έχω ζήσει κι εγώ με το αγόρι μου.

Εκτός του ότι είναι κραυγαλέο και γελοιοποιεί αυτόν/ή που το κάνει, δείχνει και πόση ανασφάλεια έχουν μερικές κοπέλες, ώστε να προσπαθούν με αυτό τον τρόπο να αποδείξουν κι εγώ δεν ξέρω τί.

Το να πέφτει μια γυναίκα με τα μούτρα σε έναν άντρα που συνοδεύεται, δείχνει κατ' αρχήν ότι δεν σέβεται τον εαυτό της. Και αν ο άντρας είναι έστω και στο ελάχιστο έξυπνος, δεν θα του αρέσει το όλο σκηνικό γιατί απλούστατα είναι αντισεξουαλικό. Φαίνεται σαν οι γυναίκες αυτές να είναι λυσσασμένες για άντρα και πιστέψτε με, κανένα cool άτομο δεν θα φτιαχνόταν με αυτό.

demimak

# 6 στις 4/10/2003
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Απαντήσεις: 96
Δεν μπορω να βλεπω εναν φιλο μου να συνοδευεται και να παω να τον φιλησω και να τον αγκαλιασω.Εκτος απο οτι μπορει να μου ορμηξει η κοπελα του μπορει μετα να ορμηξει και σε εκεινον και να του χαλασω την ''δουλεια''!!Και μετα ποιος ακουει την κοπελα αλλα και εκεινον!!!
Οσο ονειρευομαι...υπαρχω!!!

# 7 στις 19/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Την ίδια απορία έχω και εγώ...

Πάντως, αν καταλάβω ότι μια κοπέλα μου την πέφτει μόνο και μόνο επειδή αντιλαμβάνεται ότι κάτι παίζει με εμένα και μια άλλη (το έχω ζήσει), δεν υπάρχει περίπτωση να την δω σοβαρά! Το πολύ-πολύ να καταλήξω στο κρεβάτι μαζί της λίγες φορές (αν με βαρέσει η αγ***α στο κεφάλι) και τέρμα!

Έχω αξία και χαρακτήρα ανεξάρτητα του αν έχω κάποια δίπλα μου ή όχι!

aerati

# 8 στις 19/3/2007
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

... Πού πήγες κ τα βρήκες κ τα '' ξέθαψες ''..όλ' αυτά..του 2003 ; !

... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

# 9 στις 19/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aerati
.... Πού πήγες κ τα βρήκες κ τα '' ξέθαψες ''..όλ' αυτά..του 2003 ; !

Είπα και σε άλλο post: βρήκα ένα φτυάρι και είπα αντί να θάψω να σκάψω!

Ήθελα να 'ξερα πού είναι το πρόβλημα με τα παλιά θέματα. Καλά, δεν υπάρχει καθόλου σεβασμός πλέον στην δεύτερη-χιλιοστή-τρίτη ηλικία;

# 10 στις 19/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by naruto
Ήθελα να 'ξερα πού είναι το πρόβλημα με τα παλιά θέματα. Καλά, δεν υπάρχει καθόλου σεβασμός πλέον στην δεύτερη-χιλιοστή-τρίτη ηλικία;

γιατί κοπέλλες μας γλυκιές???

anemona_62

# 11 στις 20/3/2007
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Ούτε εγώ το κάνω, αλλά υποθέτω ότι αυτό συμβαίνει άμα συμβαίνει για τους εξής λόγους:

1ον) και κύριον: ο άντρας που συνοδεύεται μάλλον κάτι καλό θα έχει. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? (περιέργεια)

2ον) Αν αυτό που τράβηξε τη μια είναι καλό, "Θέλω κι εγώ!" (φθόνος κι απληστία)

3ον) Αν αντί για μία έχουν σωρευτεί ένα κάρο θαυμάστριες γύρω του, "Θέλω να προσπαθήσω να του τραβήξω ΕΓΩ την προσοχή" (ανταγωνισμός)*

*Ακριβώς όπως κάνουν με τα παιχνιδάκια τα μικρά παιδιά. Μπορεί κανείς να μην του έχει δώσει σημασία του παιχνιδιού, άμα όμως ένα παιδί το πιάσει στα χέρια του όλα τα άλλα ξαφνικά θέλουν το ίδιο αυτό παραπεταμένο μέχρι στιγμής παιχνίδι.

4ον) Εφόσον ο άντρας συνοδεύεται "ύπάρχει πρόσχημα να του πιάσω την κουβέντα, ενώ άμα είναι μόνος του "εκτίθεμαι"

5ον) Ο συνοδευμένος άντρας είναι καπαρωμένος, άρα μου δίνει τη "δυνατότητα να παίξω εκ του ασφαλούς, χωρίς τον κίνδυνο του πραγματικού μπλεξίματος". Κάτι σαν ασκήσεις καταδύσεως δηλαδή.

6ον) Ο ασυνόδευτος άντρας είναι "λιγούρι και δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ μαζί του".

7ον) Ο ασυνόδευτος, για να μην έχει καμιά δίπλα του δεν θα αξίζει και πολλά σαν άντρας"

[Εκπλήσσομαι από τις πολλές ιδέες που μου κατέβηκαν! ]

This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

sizifina

# 12 στις 12/4/2007
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 21
Εγω παντα το ελεγα πως οι γυναικες ειναι το πιο περιεργο πλασμα του κοσμου! Οι γυναικες ειναι ζηλιαρες και κτητικες μεταξυ τους! θελουν να τα εχουν ολα δικα τους ακομα κι αν δεν τις ενδιαφερει ιδιαιτερα! Οσα και να σου πω ειναι ανωφελα-ποτε δε θα καταλαβεις γιατι γινεται αυτο εδω εγω δεν το εχω καταλαβει...Φαντασου...

# 13 στις 12/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για τον ίδιο λόγο που σε ερωτεύονται όταν τις βρίζεις, τις φτύνεις και τις δέρνεις (σπάνια το τελευταίο): γιατί είναι μαζόχες.

# 14 στις 13/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το ίδιο καζάνι

.......... Εεεεειπ φίλε μου μη μας βάζεις όλες τις γυναίκες στο ίδιο καζάνι , μας στεναχωρείς , όπως θα διάβασες τα περισσότερα κορίτσια εδώ σέβονται έναν ανδρα όταν συνοδεύεται ...

Α και κάτι άλλο ! Ετσι είμαστε η ράτσα μας , θέλουμε ότι έχει ο άλλος και το δικό μας δεν το εκτιμάμε

# 15 στις 14/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φιλε μου και να μην σε αγκαλιασουν,με το βλεμμα θα πουνε περισσοτερα.
Και η συντροφος σου θα το καταλαβει,γιατι τι πιο γνωστο απο τον γυναικειο ανταγωνισμο?
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost