Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν γυρνάει?

Σελίδα : 1

gallidoula

# 1 στις 20/10/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
'Aρεσαν+: 0%

Δεν γυρνάει?

Είναι απλό:Είμαι ερωτευμένη με τον πρώην μου με τον οποίο χωρίσαμε πρίν 1χρόνο και κάτι..Από τη μια έδειχνε ότι με ήθελε.Ελεγε ότι θα τα ξαναβρούμε στο μέλλον.Και τελευταία,έκανε μια σχέση και λέει ότι είναι δύσκολο να γυρίσεις σε μια παλιά σχέση κι ότι την καινούργια του κοπέλα τη λατρεύει.Πολύ εύκολα δεν λέει και ξελέει?Επειδή βρήκε άλλη τώρα δηλ μας ξέχασε?Τι να κάνω?Αξιζε πολύ ως άτομο..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 2 στις 20/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μάλιστα, το πρόβλημα σου είναι ότι είσαι ερωτευμένη ακόμα... Αλλά ισχύει το ίδιο και απο μέρους του? Αυτός όπως είπες προχώρησε μπροστά σε νέα σχέση. Αυτό δεν σου λέει κάτι?? Έχω την εντύπωση ότι κοίταζε να βρεί κάτι άλλο και σένα σε έπαιζει μέχρι να το βρεί και να σε αφήσει πίσω του.... Και μετά λες ότι αξίζει σαν άνθρωπος..

Αξίζει να πονάς για κάποιον που σε είχε σαν... ρεζέρβα? Αυτά είναι τα αξιόλογα άτομα? Δεν σε ξέχασε τώρα που βρήκε την άλλη... αλλά... σε είχε προ πολλού ξεχασμένη και εσύ επειδή τον αγαπάς δεν το έβλεπες....

Μάζεψε την αξιοπρέπεια σου και άφησε αυτό το άτομο πίσω σου... Θα πονέσει τώρα το ξέρω αλλά δεν βλέπω να ενδιαφέρεται πραγματικά για σένα... Προσπάθησε να δεις τα πράγματα όπως έχουν όχι όπως θέλεις να τα δεις... Πονάει το ξέρω, αλλά δεν είναι κρίμα να γίνεισαι κομμάτια εσύ κι αυτός να αγγαλιάζει κάποια άλλη???

Κι εγώ χώρισα πρίν απο λίγο για παρόμοια θέματα, αλλά δεν το μετάνιωνω, νιώθω ήδη καλύτερα. Δεν μας αξίζει να είμαστε μαριονέτες κανενός!!! Keep that in mind

Να είσαι καλά και σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

gallidoula

# 3 στις 20/10/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Οταν εννοώ ότι άξιζε ως άτομο,δεν εννοώ ούτε τα χρήματα,ούτε τ'αμάξια ούτε τίποτα.Εξάλλου δεν έχει και πολλά..Αξιζε να είμαστε ζευγάρι,μου φερόταν καλά,ήταν πάντα δίπλα μου,με βοηθούσε,με αγαπούσε..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

snipper

# 4 στις 20/10/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 87
απο ότι φαινεται ποτέ δεν επαψες να τον αγαπάς,γιαυτό δεν καταλαβαινω για ποιο λόγο χωρήσατε???αν ήταν δική σου η απόφαση δεν πρέπει να στενωχωριέσαι γιατί εσύ το επέλεξες ,αν η αποφαση είναι δική του
1)ή δεν είναι και τόσο αξιόλογος όσο πιστεύεις
2)ή έπαψε να ενδιαφέρεται για σένα έχωντας βρεί κάποια άλλη
3)αν όντως ήθελε να τα ξαναβρείται στο μέλλον αυτό δεν θα πρεπε να είναι τόσο μακρινό
ότι και να ισχύει ψηλά το κεφάλι να είσαι σίγουρη οτι θα συναντήσεις και πολύ πιό
αξιόλογους ανθρώπους,και θα ξαναφτίξεις την ζωή σου που μπορεί να σου φαίνεται τώρα συντρίμμια.......

gallidoula

# 5 στις 21/10/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by snipper
απο ότι φαινεται ποτέ δεν επαψες να τον αγαπάς,γιαυτό δεν καταλαβαινω για ποιο λόγο χωρήσατε???αν ήταν δική σου η απόφαση δεν πρέπει να στενωχωριέσαι γιατί εσύ το επέλεξες ,αν η αποφαση είναι δική του
1)ή δεν είναι και τόσο αξιόλογος όσο πιστεύεις
2)ή έπαψε να ενδιαφέρεται για σένα έχωντας βρεί κάποια άλλη
3)αν όντως ήθελε να τα ξαναβρείται στο μέλλον αυτό δεν θα πρεπε να είναι τόσο μακρινό
ότι και να ισχύει ψηλά το κεφάλι να είσαι σίγουρη οτι θα συναντήσεις και πολύ πιό
αξιόλογους ανθρώπους,και θα ξαναφτίξεις την ζωή σου που μπορεί να σου φαίνεται τώρα συντρίμμια.......

Εχεις δίκιο..Αν ήθελε να τα ξανβρούμε δεν θα περνούσε τόσο μεγάλο διάστημα.Απλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι κάποτε ήμουν τα πάντα γι'αυτόν..και ξαφνικά..ξόφλησα..Απορώ με τα λόγια του πριν 1.5 μήνα..Απορώ..

# 6 στις 21/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Kουκλα μου κοιτα μπροστα.....μια χαρα κοπελα...βγαλε το ρουχο της απογοητευσης και της θλιψης,αγαπησε τον εαυτο σου και προχωρα.

Δεν σε αγαπουσε,η αν σε αγαπουσε η αγαπη ειχε ημερομηνια ληξης.....

κατα την γνωμη μου απλα βολευοταν και οταν θεωρησε οτι βρηκε κατι καλυτερο.....

ας μην μπερδευουμε την αγαπη με το περναω καλα η το βολευομαι.....υπαρχει μεγαλη αποσταση αναμεσα στις εννοιες αυτες.

Ξεκινα να χαιρεσαι απλα καθημερινα πραγματα,χαμογελα και θα ερθει και αυτο που αναζητας, θα βρεις το ταιρι σου και την αγαπη.

# 7 στις 21/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η ζωή προχωράει, οι άνθρωποι αλλάζουμε.

Αν κάποιος είχε ανάγκη να σε έχει δίπλα του πριν από ένα χρόνο,
σήμερα μπορεί να έχει ανάγκη να βρίσκεται δίπλα σε κάποιον άλλον.

Αν μπορέσεις να συμφιλιωθείς με αυτό τότε θα μπορέσεις πιο εύκολα να ξεκολήσεις. Δεν σου λέω να πάψεις να τον αγαπάς. Αλλά μη μένεις προσκολημένη σε ένα παρελθόν που δεν υπάρχει πια.

Ανοιξε τα φτερά σου.

Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι τριγύρω που αξίζουν την αγάπη σου.

efoula

# 8 στις 21/10/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
Κοπέλα μου..ένα πράγμα φαίνεται ξεκάθαρα ότι εσύ τον θες ακόμα.
Εγώ σαν συμπάσχουσα τι μπορώ να πω..
Ξέρεις όμως τι κατάλαβα..ότι μετά απο το χρονικό διάστημα που είμαστε χωριστά άλλαξαν πολλά πράγματα..άλλαξα και εγώ και αυτός..άλλαξαν οι προτερεότητες του και ταυτόχρονα και οι δικές μου,αλλάξαν οι προσδοκίες του το ίδιο και οι δικές μου..
αν κ πριν 2 μήνες πίστεψα ότι θα μπορούσαμε να είμαστε και παλι μαζι,αυτός με έκανε να το πιστέψω..όμως δεν μπορούσε να γίνει αλλά ακόμα κ αν γινόταν η σχέση μας δεν θα ήταν ποτέ η ίδια..απλά γιατί εμείς δεν είμασταν τα ίδια άτομα που χώρισαν πριν απο εναμιση χρόνο...
αλλα παρόλλα αυτά εγώ συνεχίζω να τον αγαπάω..ξέρω ότι έχει σχέση αυτή τη στιγμή και το μόνο που θέλω είναι να είναι ευτυχισμένος..
¨Γιάννη ας είσαι πάντα καλά όπου κ αν είσαι..¨
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."

gallidoula

# 9 στις 21/10/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by efoula
Κοπέλα μου..ένα πράγμα φαίνεται ξεκάθαρα ότι εσύ τον θες ακόμα.
Εγώ σαν συμπάσχουσα τι μπορώ να πω..
Ξέρεις όμως τι κατάλαβα..ότι μετά απο το χρονικό διάστημα που είμαστε χωριστά άλλαξαν πολλά πράγματα..άλλαξα και εγώ και αυτός..άλλαξαν οι προτερεότητες του και ταυτόχρονα και οι δικές μου,αλλάξαν οι προσδοκίες του το ίδιο και οι δικές μου..
αν κ πριν 2 μήνες πίστεψα ότι θα μπορούσαμε να είμαστε και παλι μαζι,αυτός με έκανε να το πιστέψω..όμως δεν μπορούσε να γίνει αλλά ακόμα κ αν γινόταν η σχέση μας δεν θα ήταν ποτέ η ίδια..απλά γιατί εμείς δεν είμασταν τα ίδια άτομα που χώρισαν πριν απο εναμιση χρόνο...
αλλα παρόλλα αυτά εγώ συνεχίζω να τον αγαπάω..ξέρω ότι έχει σχέση αυτή τη στιγμή και το μόνο που θέλω είναι να είναι ευτυχισμένος..
¨Γιάννη ας είσαι πάντα καλά όπου κ αν είσαι..¨

Εχεις δίκιο.Τα άτομα αλλάζουν.Ούτε η δικιά σας ούτε η δικιά μου σχέση με αυτόν θα ήταν η ίδια...Αλλά εγώ ακόμα έχω όνειρα,βλέπω το παρελθόν στα όνειρά μου και το νοσταλγώ.Μακάρι να έκανε το ίδιο κι αυτός..Κι ας είναι μακτυά μου..Μόνο αυτό..

efoula

# 10 στις 22/10/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
Γαλλιδούλα,
Και εγώ κάνω όνειρα,ελπίζω και αυτό είναι φυσικό γιατί δεν έχουν αλλάξει τα συναισθήματά μου όσο και αν άλλαξα εγώ...
Και εγώ θα ήθελα να ήξερα ότι με σκέφτεται και αν σκέφτεται για εμάς αυτα που σκέφτομαι κ εγώ...
όμως είναι λίγο αδύνατο...
ξέρω ότι δεν θα με ξεχάσει γιατί: ¨Αν το αύριο δεν έρθει ποτέ για μένα θα του έχω δώσει αγάπη τόση που θα με θυμάτε για πάντα¨. όπως θα τον θυμάμε κ εγώ...ζήσαμε πολλά πράγματα μαζί που είναι αδύνατο να λυσμονηθούν...
Αν είναι αυτος καλά θα είμαι κ εγώ είτε με σκέφτεται είτε όχι...
Α!και κάτι άλλο..αν είσασταν και πάλι μαζί μετά από τόσο διάστημα και τόσες αλλαγές,σε μια σχέση που δεν θα είχε καμία ομοιότητα με την προιγούμενη πως θα σου φαινόταν αν απογοιτευόσουν κ έχανες όλη τη μαγεία της προιγούμενης;
εγώ αν κ θα θελα να είμασταν κ πάλι μαζί αυτή την αλλαγή τη φοβάμε...μην ανερέσει κάποια άλλα πράγματα...
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost