Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μολις χωρισα...αλλα το μωρο?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

cerise

# 21 στις 25/1/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
'Aρεσαν+: 0%
Είναι μια πολύ δύσκολη κατάσταση αλλά αν τη χειριστείς σωστά δεν θα υπάρξουν επιπτώσεις στη ζωή κανενός.

Εσύ έχεις τη κηδεμονία κι εκείνος τη γονική μέριμνα. Ετσι κρίνει ο νόμος. Αρα η επικοινωνία είναι νόμιμη. Και όχι μόνον. Είναι και απαραίτητη για τη ψυχολογία του παιδιού και τη δημιουργική του εξέλιξη.

Δεν χρειάζεται να τρέχεις για ασφαλιστικά μέτρα και τέτοια . Προσπάθησε με νύχια και με δόντια να του δώσεις να καταλάβει ότι το περιβάλλον παίζει σπουδαίο ρόλο για το παιδί ειδικά σ αυτή την ηλικία. Οχι τόσο τα πρόσωπα όσο η αλλαγή.
Καλύτερα να το βλέπει στο σπίτι σου κι όταν μεγαλώσει λίγο μπορεί και να το παίρνει. Να είσαι ειρηνική και να βρίσκετε συναινετικές λύσεις πάσει θυσία αν αγαπάτε και οι δυο αυτό το αγγελούδι. Θυσίες και αγάπη χρειάζεται .

# 22 στις 25/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Εσύ έχεις τη κηδεμονία κι εκείνος τη γονική μέριμνα. Ετσι κρίνει ο νόμος.

Την κηδεμονία αναλαμβάνει ο γονιός με τον οποίο ζει το/α τέκνο/α.
Η γονική μέριμνα αφορά και τους δύο γονείς από κοινού.
Περισσότερες πληροφορίες θα διαβάσεις εδώ.

Σε κάθε περίπτωση, πιο αρμόδιος όλων να σε συμβουλέψει είναι ο δικηγόρος που ανέλαβε την υπόθεση του διαζυγίου σας.

# 23 στις 25/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Darkness_Deity
Δεν ξερω πως να την αντιμετωπισω αυτη την κατασταση, βεβαια θα παρθουν ασφαλιστικα μετρα και θα υπαρχει καποια αποφαση αλλα και παλι...... θα ανησυχω πολυ!!!!!

Για ποιο λόγο σκοπεύεις να κάνεις ασφαλιστικά μέτρα;
Τι έχει συμβεί;

Αν συντρέχει πραγματικός λόγος που θέτει σε κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητα του βρέφους, υπάρχουν τρόποι ν' αποδειχθεί και να διεκδικήσεις η επικοινωνία με τον πατέρα να γίνεται παρουσία σου ή παρουσία τρίτου που θα υποδείξεις εσύ.

Αν, όμως, η απροθυμία σου βασίζεται μόνο στην κακή σχέση με τον πατέρα του μωρού, θα έλεγα να το δεις λίγο πιο χαλαρά. Παραμένει γονιός... έστω και με την ευρεία έννοια του όρου.

Καλή τύχη.

SMOLLMAMY

# 24 στις 28/1/2009
author
Γυναίκα / 33 / Παντρεμένη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8

Μη πανικοβάλεσαι...!!!1

1ον το παιδι ειναι πολυ μικρο ετσι ωστε να καταλαβαινει τι του λενε για την μαμα του.2ον μπορεις μεσο του δικηγορου σου να το κραταει μονο ο πρωην αντρα σου το σαββατοκυριακο.σε περιπτωση που δεν το κραταει κ το κραταει η σκυλα πεθερα πηγαινεις με την αστυνομια κ παιρνεις το παιδι σου.πρεπει να βρεθεις με τον δικηγορο σου να βρειτε μια λυσει αλλιως θα αφισεις για μια ακομα φορα να σου κανουν κουμαντο οι αλλοι.μια φιλη μου ετσι εκανε κ καθε φορα που αυτος εφευγε κ το αφηνε στην μανα του πηγαινε με την αστυνομια κ επερνε το παιδι της κ ετσι βρηκε την ηρεμια της.

silverlight

# 25 στις 2/2/2009
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
Ενα πραγμα δεν εχεις ξεκαθαρισει απολυτα . Το παιδι με ποιον θα μενει? και τα Σ/Κ θα το εχεις εσυ ή αυτος?
Οπως και να εχει επειδη τα εχω περασει το παιδι ειναι πολυ μικρο για να μεινει με τον μπαμπα. Και εσυ πρεπει να φροντισεις να εχουν καλη σχεση για το καλο του παιδιου σου.
Κανενας νομος δεν αφηνει απροστατευτη την μητερα οταν υπαρχει σοβαρος λογος.
Επισης καλυτερα ολα αυτα να τα πεις στον δικηγορο σου.

tragodia

# 26 στις 19/3/2019
author
Ανδρας / 19 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 9

Πράγματι... με τη γυναίκα μου είχαμε σχέση πολύ πριν παντρευτούμε... κάποια στιγμή είχε καθυστέρηση... την είδα λίγο νευρική... πάμε στο γιατρό για επιβεβαίωση... ε... αυτό ήταν... μόλις είπε ο γιατρός ότι είναι καραμπινάτα έγκυος ξαφνικά γνώρισα έναν άλλο άνθρωπο... με κοίταξε νευρικά... συνοφρυωμένη, κατακόκκινη και φουντωμένη... με έκανε να νιώσω ένα βλέμμα απόρριψης... από εκείνη τη στιγμή μπήκαμε σε έναν φαύλο κύκλο που τροφοδοτούσαμε εναλλάξ... το παιδί γεννήθηκε αλλά για εμένα ήταν αδύνατο να αποδεχθώ την απόρριψη που ένιωσα τότε και είχα θέμα... ένιωθα ότι τελικά δεν ήμουν προτεραιότητα για αυτήν πριν έρθει το παιδί... και σκέφτηκα ότι αν αυτό ίσχυε πριν το παιδί δεν ήθελα καν να φαντάζομαι τι θα γίνει από εδώ και πέρα και αυτές οι σκέψεις τροφοδοτούσαν μια νευρική δική μου συμπεριφορά. Τελικά δεν είχα άδικο... δυστυχώς κάναμε και 2ο παιδί και τώρα είμαστε σε διάσταση... είμαστε στο ίδιο σπίτι μεν αλλά εδώ και μήνες αποφάσισε από αστείες και γελοίες αφορμές ότι έχω γκόμενα (!) και με έβαλε στον πάγο... η κίνηση αυτή στις γυναίκες σημαίνει ένα πράγμα...κάνω πέρα το παρελθόν και κοιτάζω να βρω νέο ερωτικό ταίρι... δεν πειράζει... με ενόχλησε όμως ότι πρώτον ότι άργησε και 2ον ότι δεν το παραδέχεται για να λυτρωθούμε και 2 επιτέλους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από ZHNAKI

Αυτό ειναι ενας μεγαλος μύθος, γιατί ο ερχομός ενός παιδιού, και ειδικά του πρώτου παιδιού, και ακόμα περισσότερο όταν εστω και ένας απο τους γονείς δεν είναι ψύχραιμος , φέρνει πέρα από την ευτυχία, ανασφάλεια, αγχος, κουραση, εκνευρισμο, και με λιγα λογια, χανεις τα αυγα και τα πασχάλια...

Το μεγαλύτερο ποσοστό των ανεμελων και ευτυχισμένων ζευγαριών, γίνονται μαλλιοκούβαρα με το πρώτο ειδικα παιδί, και βγαίνουν όλες οι διαφωνίες στην επιφάνεια για τον χειρισμό της κάθε κατάστασης...

Αυτη ειναι η πραγματικη εικόνα, αλλά δεν γίνεται τίποτα χωρίς επιμονη και υπομονή.

tragodia

# 27 στις 19/3/2019
author
Ανδρας / 19 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 9

καλά... παιδιά αν είναι να γράφουμε κάτι και δημοσιοποιείται του αγίου... ανήμερα ας κάνουμε κάτι άλλο από το να χάνουμε το χρόνο μας στο site σας

alisida

# 28 στις 19/3/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.998
Συγνωμη κ ριε Τραγωδια,εδω απαντας σε θεμα με καθυστερηση 10 ετιας και σ ενοχλησαν οι λιγες ωρες της προεγκρισης ??Τωρα το παιδι του θεματος ειναι ηδη φανταρος,μην πω και παππους
Αρέσει στα μέλη agrotis53, 26-29-31
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost