Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συμβουλή

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

PanosM

# 1 στις 23/10/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Συμβουλή

Έχω το εξής πρόβλημα με την πρώην μου και θα ήθελα την γνώμη σας ή καλύτερα την συμβουλή σας . Το πρόβλημα είναι ότι όταν χωρίσαμε μετά από πολύ καιρό τα έφτιαξε με κάποιον στον οποίον τώρα έχει χωρίσει. Στην πρώτη βδομάδα της σχέσης τους μαλώσαμε λόγο ζήλιας και στην δεύτερη βδομάδα την κτύπησε μια βράδια στην οποία ήταν μεθυσμένος. Οπότε τώρα έχουμε έρθει πάλι ποιο κοντά και μου τα εκμυστηρεύτηκε όλα αυτά. Τώρα το πρόβλημα είναι ότι αυτός προσπαθεί να ξανασμίξουνε και βρήκε σαν δικαιολογία για αυτήν του την συμπεριφορά ότι ζήλευε εμένα . Και το χειρότερο είναι ότι η κοπέλα των δικαιολογεί ότι ήταν μεθυσμένος και δεν ήξερε τι έκανε και ότι ήταν πολύ ζηλιάρης και από ότι κατάλαβα σαν να θέλει να τα ξαναβρούνε και ρωτάει εμένα τι πρέπει να κάνει . Εγώ ξεκαθαρίζω ότι είχα κόψη την επικοινωνία μου μαζί της γιατί ήξερα ότι ζήλευε αυτός.
Εγώ τι στάση πρέπει να κρατήσω και τη συμβουλές να τις δώσω? Εσείς τι θα συμβουλεύατε ένα άτομο για των οποίο πραγματικά ενδιαφέρεστε? Θα του λέγατε να τα ξαναβρεί με ένα άτομο που την έχει κτυπήσει όσο και αν της υπόσχεται ότι δεν θα το ξανακάνει?
Η μέχρι τώρα στάση μου ήταν να αποφεύγω να της πω κάτι μήπως και το πάρει σαν αντίδραση ζήλιας η οτιδήποτε άλλο μπορεί να σκεφτεί αλλά κάπου μέσα μου θέλω και εγώ να τα βρούμε αλλά είμαι πολλή μπερδεμένος με όλοι αυτήν την ιστορία. Δεν θέλω να κάνω κάποια κίνηση χωρίς να ξεκαθαρίσει αυτήν την κατάσταση αλλα ίσως θα έπρεπε να της πω και εγώ πως νοιώθω για αυτήν?

efoula

# 2 στις 23/10/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
PanosM
Θα σου πω την γνώμη μου πάνω σε αυτό το θέμα κ εσύ κρίνεις τι είναι σωστό και τι όχι...
Αρχικά πιστεύω ότι πρέπει να ξεκαθαρίσεις τη στάση σου απέναντί της για να ξέρει και αυτή αν έχει να κάνει με ένα άτομο που την αποτρέπει, ή την προτρέπει σε ορισμένες αποφάσεις, γιατί ζηλεύει ή επειδή νιάζεται γι αύτην..Εσύ αφού νοιάζεσαι γιαυτήν πες της πως έχουν τα πράγματα και προσπάθησε να την προσγιώσεις..
Έχουν μαλώσει ήδη 2ύο φορές και την μία απο αυτές τη χτύπησε κιόλας...και αυτά σε διάστημα 2 βδομάδων..αυτό δεν είναι πολύ φυσιολογικό.Οπότε είναι πολύ πιθανόν να επαναληθφούν αυτά..γιατί οπως έχει πει κ ο Coelho ότι έχει γίνει μία φορά είναι πιθανόν να επαναληθφεί,αν γίνει και δεύτερη σίγουρα θα τριτώσει..
Τέλος πάντων,εξήσησέ της πως είναι τα πράγματα και πες της ότι είναι δική της επιλογή και εσύ όπως και νά χει θα είσαι δίπλα της ότι και αν χρειαστεί.
Αν κρίνεις σωστό μπορείς να της πεις πως νιώθεις γιαυτήν και τότε ίσως καταλάβει ότι εσύ δεν θα της συμπεριφερόσουν ποτέ σαν ¨σκουπίδι¨μόνο επειδή ζήλευες και ίσως δει και η ίδια ποιά επιλογή πρέπει να κάνει και σε ποιά χέρια να δώσει την καρδιά της και να μπορεί να την εμπιστευτεί σ αυτά...
Πάντως ότι και αν κάνεις, καλή επιτυχία
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."

quite

# 3 στις 23/10/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
Πες της πως νοιωθεις και κατα πασα πιθανοτητα θα την χασεις
αγνοησε την και μην συζητας μαζι της σαν φιλος και αυξανεις της πιθανοτητες να τα ξαναβρειτε.
ισως αν της εριχνες κι εσυ καμια ,δηθεν αγανακτισμενος να ειχες αμεσα αποτελεσματα.
επειδη ομως ολα αυτα δεν ειναι του χαρακτηρα σου,ξεχνα την και μην την συμβουλευεις δεν θελει συμβουλες απο σενα αλλα "τηλεθεαση".
μην χανεις τον καιρο σου ελπιζωντας.

nxatzidakis

# 4 στις 23/10/2003
author
Ανδρας / 60 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 47
ΠΑΝΟ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ...! ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΦ' ΟΣΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠ' ΟΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΣΟΥ!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ "ΑΦΥΠΝΙΣΕΙΣ" ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ! ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΤΕ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ, ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ!

# 5 στις 23/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να της εκφράσεις τα αισθήματα σου και να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου απέναντι της . Τώρα όσον αφορά την επανασυνδεσή της με τον άλλον , πες της τι πραγματικά πιστεύεις ότι θα έπρεπε να κάνει διευκρινίζοντας της ότι αυτή είναι η προσωπική σου γνώμη και αν θέλει την ακούει .

smile

# 6 στις 24/10/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 32
ΚΑΜΜΙΑ ΑΦΟΡΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΒΙΑΣ!!!

Σ΄αυτό είμαι κατηγορηματική, φίλε μου, και συγχωρέστε με που "μπαίνω" έτσι επιθετικά, αλλά τέτοια περιστατικά με κάνουν έξαλλη!
Εκείνος που χρησιμοποίησε βία μια φορά, θα το ξανακάνει, και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά εκατοντάδες μελέτες...αυτή τη φορά ήταν μεθυσμένος, την επόμενη θα τον έχουν εκνευρίσει στην δουλειά, την τρίτη θα έχει τσακωθεί για το πάρκιγκ και πάει λέγοντας...πέρα απο τα συναισθήματα που τρέφεις για την κοπέλα, αυτό που προέχει είναι να καταλάβει ότι η σχέση με έναν τέτοιο άνθρωπο μπορεί να της καταστρέψει τη ζωή. Όσο για τις βλακείες περί ζήλιας, τα ακούω βερεσέ. Αν έχει πρόβλημα να ελέγξει τον θυμό του να αρχίσει ψυχανάλυση, όχι εξάσκηση στο μποξ με σάκκο την φίλη του.
Επειδή θαρρώ ότι καταλαβαίνω τους δισταγμούς σου για το πόσο θα αναγνωρίσει η κοπέλα τις ειλικρινείς προθέσεις της κριτικής σου, προτείνω να αναβάλλεις για λίγο την κουβέντα που αφορά στα συναισθήματα που τρέφεις γι' αυτήν, και να επικεντρωθείς στο πώς θα την κάνεις να αντιληφθεί πού έχει μπλέξει.
Μην προτάξεις ίδιο όφελος όπως είναι η αδυναμία που της έχεις, ώστε να μην θεωρηθεί ότι τον κριτικάρεις προκειμένου να την ξανακερδίσεις. Στο ξαναλέω...το σημαντικό είναι να απομακρυνθεί απο αυτό το αντράκι της πλάκας, και στη πορεία πιο νηφάλια, ενδεχομένως να μπορείτε και οι δύο να ξανασυζητήσετε την πιθανότηατα επανασύνδεσης σας με καλύτερους όρους. Πραγματικά ελπίζω, να πάνε όλα κατ' ευχήν, φίλε μου.
"...κύκλος είναι και γυρίζει..."

capricorn4

# 7 στις 24/10/2003
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22

Παράθεση:
Originally posted by PanosM
Έχω το εξής πρόβλημα.....

Αν μου επιτρέπεις φίλε Πάνο θα σου έλεγα:

Μην της πείς απολύτως τίποτα για το τι αισθάνεσαι εσύ για εκείνη . Αφ' ενός δεν είσαι εναλλακτική λύση κανενός και αφ' ετέρου οι αποφάσεις της πρέπει να αφορούν εκείνη και το δεσμό της.

Μπορείς να της πείς βέβαια , αντικειμενικά πράγματα, πχ το οτι ενας δεσμός δεν μπορεί να περιέχει κλωτσοπατινάδες !!!!

Απο κεί και πέρα , και μόνο αφού εκείνη αποφασίσει και αποδεσμευθεί, τότε και μόνο τότε μπορείς να της εκφράσεις τα όποια αισθήματά σου για κείνη.

Αντε και καλά ξεμπερδέματα!!
Γεννήθηκα και θα πεθάνω χωρίς να με ρωτήσουν . Αφήστε με τουλάχιστον να ζήσω όπως θέλω εγώ.

smile

# 8 στις 24/10/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Καλέ μου φίλε μόνο μια κουβέντα...τίποτα δεν δικαιολογεί την χρήση σωματικής βίας. Η φίλη σου, πρέπει πάση θυσία να απομακρυνθεί απο αυτόν τον αχαρακτήριστο τύπο. Όποιος βιαιοπράγησε μια φορά, θα το ξανακάνει. Τώρα ήταν μεθυσμένος, μετά θα του φταίει ο καιρός, την τρίτη φορά το αφεντικό, και πάει λέγοντας...άσε για λίγο τα προσωπικά σου συναισθήματα για να μην την μπερδέψεις και επικεντρώσου να την πείσεις ότι της αξίζει καλύτερη συμπεριφορά.

smile

# 9 στις 24/10/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Να που μερικές φορές, ο υπερβάλλων ζήλος λόγω θέματος στέλνει τα σχόλια διπλά...φανταστείτε, έχω γίνει τόσο έξαλλη που σε λίγο θα βγάλω και αφίσα για το συγκεκριμένο περιστατικό...ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΠΑΡΑΤΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ!!!!

Εν τάξει, εκτονώθηκα δεν θα στείλω και τέταρτο σχόλιο για το ίδιο θέμα, το υπόσχομαι...!!!

# 10 στις 25/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

φιλε μου

η θεση σου ειναι δυσκολη,αυτο ειναι φανερο.

Ξεκαθαρισε μεσα σου αν θελεις αυτη την γυναικα και γιατι....γιατι την αγαπας η γιατι ζηλευεις απλα που την εχει αλλος.....αυτο σε οτι εχει να κανει με σενα.

Τωρα το οτι σε σχεση 2 εβδομαδων(τοσο δεν γραφεις η κανω λαθος?) ο αλλος σηκωσε χερακι......ειναι ενδεικτικο του τι θα επακολουθησει.
Μιλησε μαζι της οχι σαν πρωην αλλα σαν ανθρωπος......και πριν το κανεις συμβουλεψου μεσω net την σελιδα του ΚΕΘΙ Kεντρο για θεματα ισοτητας προσπαθησε να την κανεις να καταλαβει οχι οτι προσπαθεις να την τραβηξεις κοντα σου, αν αυτο θελεις θα το αφησεις για αργοτερα, αλλα να καταλαβει οτι απο κανεναν και για κανενα λογο δεν πρει να δεχετε ουτε για αστειο τετοια συμπεριφορα πως πρεπει να σεβεται και να προστατευει τον εαυτο της και την αξιοπρεπεια της

kakao_k

# 11 στις 25/10/2003
author
Γυναίκα / 63 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
αγαπητε μου φιλε,
συμφωνω με την arsinoi kai smile. Αν στην πρωτη βδομαδα σηκωσε χερι, τοτε φαντασου τι θα γινει στο μελλον!!!!!
Οι "ανθρωποι" αυτοι ειναι γεματοι ανασφαλειες, κομπλεξ, και δεν τα εχουν βρει με τον εαυτο τους. Ακουσε με, ΜΑΚΡΙΑ απο τετοιες περιπτωσεις, πες στη φιλη σου.

# 12 στις 25/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φίλε PanosM,
Αν και συμφωνώ με τους προηγούμενους θα ήθελα να παρατηρήσω και το εξής.

Το πρώτο σου σφάλμα είναι ότι επέτρεψες να πλησιάσετε πάλι ο ένας τον άλλο..
Η φίλη σου γνωρίζοντας την αδυναμία που της έχεις σε πλησίασε τώρα που έφτασε ο κόμπος στο χτένι.
Ξεκαθάρισέ της μια και καλή ότι δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης και ότι εσύ δεν είσαι το ψυχολογικό βοήθημα κανενός.
Είναι δυνατόν να τον δικαιολογεί και να θέλει να τα ξαναβρούν από τη στιγμή που αυτός ασκεί σωματική και σε λίγο και ψυχολογική βία;
Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και τις επιλογές του...
Αν η φίλη σου δεν το κατάλαβε αυτό μετά την σφαλιάρα δεν νομίζω οτι εσύ μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα,και κατά την γνώμη μου δεν πρέπει...

# 13 στις 26/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΛΟΙΠΟΝ...

Δεν έχω καταλάβει που ακριβώς είναι το πρόβλημα... (είμαι λίγο χαζούλης βέβαια, αλλά ας μην περιαυτολογήσω )

Εκείνη έχει κάνει τις επιλογές της. Ολα ωραία. Με όποιον έστρωσε θα ...κοιμηθεί (!)

Εσύ τώρα τι θές κι ασχολείσαι; Κόρη σου είναι; Δεν φτάνει που σ' έφτυσε για το Χατζηχαβιάρη, θα της κρατάς και το φανάρι;

Εγώ λέω (οχι οτι τα πιστεύω όλα όσα λέω, αλλά ξέρεις, για να πούμε και κατι διαφορετικό από τους υπόλοιπους ) ,
λέω λοιπόν, να της ρίξεις μερικές ανάποδες και να τη στείλεις στο διάολο. Και μετά να της πείς οτι το έκανες "επειδή την αγαπάς", "για το καλό της" και άλλα τέτοια τραγικά.

Φρόντισε μάλιστα να είσαι λίγο πιομένος πριν , γιατί απ' ότι φαίνεται τους μεθυσμένους τους δικαιολογεί όταν τη βαράνε, ενώ τους νηφάλιους, τους έχει μόνο για ...υποστήριξη.

Η πιο επαναστατική συμβουλή μου: κάνε τη να μπερδευτεί τελέιως! Και τότε μπορεί να αποφασίσει να ξεμπλοκάρει μόνη της.

Και πού' σαι! Ξεκόλα!

με αγάπη,

ο πάντα
αδιόρθωτος
Ταν

KaterinaPapa

# 14 στις 29/10/2003
author
Γυναίκα / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 51
Συμφωνώ με τον Αχαιό πρέπει να μάθουμε να προστατεύουμε τον εαυτό μας ιδίως όταν καταλαβαίνουμε ότι είμαστε ευάλωτοι στείλε την αγάπη σου αλλά προστάτεψε τον εαυτό σου γιατί αυτήν τη στιγμή , αυτό ο άνθρωπος δεν είναι έτοιμος να καταλάβει οτιδήποτε σε αφορά.
Πρέπει μόνη της να ανακαλύψει τον δρόμο για την ωριμότητα.
Οι συνθήκες δεν διαμορφώνουν τον άνθρωπο , τον αποκαλύπτουν!

# 15 στις 29/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το ότι είσαι κι εσύ μπερδεμένος..είναι μεγάλο πρόβλημα...

Δεν θα τη βοηθήσεις παραπάνω αν της προσθέσεις ένα ακόμη πρόβλημα...
Απομακρύνσου λίγο, ηρέμησε και καταστάλαξε τις σκέψεις σου..

Δώσε και σε εκείνη το χρόνο και το χώρο να πάρει τις δικές της αποφάσεις και να ξεκαθαρίσει το τοπίο μπροστά της...

maria4

# 16 στις 29/10/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Εγω πιστεύω οτι αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να σκεφτεις τον εαυτό σου.Και να σου εξηγήσω γιατί στο λέω ίσως η κοπέλα αυτή να μη κάνει για σένα γνώριζες πριν γίνει αυτό με τον τύπο οτι θα έκανε ποτέ μια τέτοιου έδους επιλογή? Σου προτείνω να βρείς κάτι καλύτερο , οσο για εκείνη μιλησέ της αλλα μη γίνεις και ο φύλακας άγγελος της.Καλή επιτυχία σου τα είπα όπως θα τα έλεγα σε κάποιο δικό μου άτομο.

thalia20gr

# 17 στις 29/10/2003
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 54
γεια!αν την αγαπας και θελεις να εισαι μαζι της θα σε συμβουλεψω να την προστατεψεις...αυτος που λεει οτι δεν θα ξανακανει κατι ειναι ψευτης..μα σκεψου!!ειναι 2 βδομαδες μαζι!δηαλδη ποιο θα ηταν το χειροτερο,να την στειλει στο νοσοκομειο?προσεχε!και ξεκαθαρησε την θεση σου..

thalia20gr

# 18 στις 29/10/2003
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 54
αν πραγματικα το avatar σου σε εκφραζει..παρε τα μετρα σου

Goldenspace

# 19 στις 29/10/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Απαντήσεις: 51
Φίλε PanosM

Διάβασα όλες τις απαντήσεις και αλλού συμφωνώ αλλού όχι. Βέβαια δεν έχει καμιά σημασία καθένας έχει την αποψή του και πρέπει να την εκφάζει.

Εγώ δεν θα πω την αποψή μου αλλά την θέση μου στο θέμα επειδή ήδη έχω την εμπειρία αυτή.

"Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς άλλο με την κοπέλα αυτή ούτε να την συμβουλέψεις ουτε να της συμπαρασταθείς ..... γιατί όταν αποφάσισε να κάνει σχέση με τον κύριο αυτό έκανε την επιλογή της..... άφησε εσένα και πήγε με αυτόν γιατί βρήκε κάτι που αυτό ίσως έψαχνε και αυτό την κάνει να τον δικαιλογεί ακόμα και τώρα που βρίσκει άλλα μπροστά της.

Αν εμπλακείς στην κατάσταση αυτή σίγουρα θα πονέσεις και σίγουρα θα χάσεις χρόνο από το να δημιουργήσεις κάτι καινούργιο με μια κοπέλα που σίγουρα θα αξίζει"

Εγώ χρειάστηκα αρκετό καιρό καιρό να ξεψύγω από παρόμοια κατάσταση.

# 20 στις 31/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να έχεις στο μυαλό σου αυτό.
ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΩ ΣΕ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ, ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΑΝΤΡΑ, ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΗΘΙΝΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΣΤΟΧΟΥΣ.

Είσαι τυχερός που σου έδειξε τώρα το ''ποιόν'' της. Φαντάσου να την είχες παντρευτεί......
Μη τη ξαναπλησιάζεις, δεν αξίζει δεκάρα, αν και να άξιζε..δεν υπάρχουν δεκάρες΄σήμερα.
Αυτό έλειπε τώρα, να γίνεις παρηγορητής της....κλωτσιά φίλε θέλει και δυνατή μάλιστα, ακόμη κι αν πονάς μέσα σου, διώξτην πριν το μετανιώσεις.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε