Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πρόσληψη σε ιδιωτικό σχολείο

Σελίδα : 1

-lost-

# 1 στις 13/3/2009
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

πρόσληψη σε ιδιωτικό σχολείο

καλησπέρα σε όλους!είμαι 1 ακόμη από τους άπειρους αδιόριστους φιλολόγους και σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ σε ιδιωτικά σχολεία για δουλειά.δεν έχω κάποια προϋπηρεσία, εκτός των ιδιαίτερων μαθημάτων που κάνω συστηματικά τα 4 τελευταία χρόνια.δεν έχω ιδέα για το καθεστώς που επικρατεί στα ιδιωτικά , αν και από πολλούς ακουω όχι κολακευτικά σχόλια...Ωστόσο δε χάνω τίποτα να το προσπαθήσω.Θα ήθελα όποιος έχει σχετική εμπειρία είτε προσωπική είτε εξ ακοής να καταθέσει το ο,τιδηποτε θα μπορούσε να με βοηθήσει( τόσο σχετικά με τις συνεντεύξεις-τι ρωτούν, τι να αποφύγω,αν προσμετράται η συστατική επιστολή από τους γονείς των μαθητών μου-όσο και γενικότερες πληροφορίες ). Να προσθέσω ότι δεν έχω τελειώσει ακόμα το μεταπτυχιακό μου μιας και άργησα λίγο να το ξεκινήσω.Ευχαριστώ όλους προκαταβολικά!!!

# 2 στις 14/3/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν γνωρίζω τι καθεστώς επικρατεί στα ιδιωτικά σχολεία, αλλά μπορώ να πω κάποια πράγματα που ισχύουν στον ιδιωτικό τομέα γενικά.

Οι συστατικές επιστολές από γονείς μαθητών σου έχουν αρκετά μεγάλη σημασία. Καλό είναι να έχεις 2-3. Στις συνεντεύξεις κάνουν ερωτήσεις όπως "πες μου λίγα πράγματα για τον εαυτό σου", "γιατί θες την συγκεκριμένη δουλειά;", "με τι μισθό είσαι ικανοποιημένη;" και άλλες παρόμοιες.

Περισσότερες (γενικές πάντα και όχι επικεντρωμένες στα ιδιωτικά σχολεία) πληροφορίες μπορείς να βρεις σε sites όπως το kariera.gr

# 3 στις 14/3/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ριξε μια ματια εδω,
εδω
και εδω

# 4 στις 14/3/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αααα κανε και μια εγγραφουλα εδω για να μπορεις να ζητησεις πληροφοριες και να παρεις πολυ πιο εγκυρες απαντησεις

LaMusique

# 5 στις 17/3/2009
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by naruto
Οι συστατικές επιστολές από γονείς μαθητών σου έχουν αρκετά μεγάλη σημασία.

πως τις ζητας??
σε ενα χαρτι να σου γραψουν οτι εισαι καλη??
δε το καταλαβαινω πως γινεται αυτο...

ποια η διαδικασια?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε